Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Težave z modi

20 odgovorov v tej temi

#1 matjaz55

matjaz55

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 14:36

Pozdrav!
Imam varikokelo od l.1998, pa me zanima če ima kdo podobne izkušnje, ker imam sam s tem ogromno problemov; pa da se mal pogovorimo o tej temi, ker so zdravniki bolj en k... zainteresirani. Če imate to sranje bi vas prosil, da kj napišete, pa da probamo mal prediskutirat.

Saj veste, več glav več ve! :)

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 14:55

Pozdravljen 8)

Sam Varikokele nimam. Me pa veseli, da se bomo o tem lahko pogovorili, ker to ni tako redka stvar.

Za vse tiste, ki ne veste kaj je to. Kar jaz vem iz patofiziologije.
Varikokela je zvečana, vozličasta vena v modniku. Simptomi in znaki so:
- neboleče otekanje na eni strani modnika
- bolečina ali občutek teže v modniku po telesnem naporu
Varikokelo povzročajo šibke ali okvarjene zaklopke v venah, ki odvajajo kri iz mod. Lahko pa je tudi (čeprav majhna možnost) zaradi tumorja ali krvnega strdka. Varikokele ne moremo in ne znamo preprečiti. Zdravljenje v večini sploh ni potrebno. Bolečine lajšamo z tesno oprijetim spodnjim perilom. Za zdravljenje neplodnosti pa se to kirurško odstrani. To je ambulantna operacija. Lahko pa tudi hospitalna. Če začutite bolečine ali zatrdlino, se odpravite k zdravniku :)

Matjaž55 kok pa si star, če lahko vprašam :) (Mogoče 55 l.)
Pa če hočeš, opiši tvoje težave. Kako se ti izražajo :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 matjaz55

matjaz55

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 15:12

Da malo opišem! :oops:

Varikokelo imam od leta 1998 in sem sedaj star 26 let. Prestal sem že 3 operativne posege (ligatura po Palomu, sklerozacija (embolizacija?) vene, ter laparoskopski poseg); vendar zaman.
Težav okoli varikokele imam veliko (pregrevanje moda, bolečina, zbadanje, glede spolnosti in nasploh, ...) :cry:

#4 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 19:59

Jaz imam varikokelo. Ugotovil sem pred kakimi 5 leti, ko sem šel na pregled k urologu zaradi 1 cm velike bulice ob modih. Izkazalo se je, da je to spermatokela (benigna cista, napolnjena s semensko tekočino), ob njej pa je ultrazvok pokazal tudi varikokelo.

Spermatokela sama po sebi ne povzroča nobenih težav ali bolečin, varikokela pa lahko povzroča nelagodje. Meni se to na srečo ne dogaja, oz. zelo redko čutim nek čuden občutek v modih, kar pripisujem varikokeli.

Za oboje so mi odsvetovali kakršenkoli poseg. Sploh spermatokela se odstranjuje le v primerih, ko zraste do velikosti, ko estetsko moti izgled mod. Tudi tukaj nimam skrbi, ker sem bil pred kratkim na kontroli na UZ in se ni povečala niti malo.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#5 matjaz55

matjaz55

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 12 november 2005 - 20:17

Vprašanje za Shamana!

Pred nekaj dnevi sm bil na UZ, ki je spet pokazala levo varikokelo(3-4mm razširjene vene), poleg tega pa tudi manjšo desno(do 3mm). Na levem obmodku pa je še 2-3mm velika cista.

Zanima me, če se iz te ciste lahko razvije rak??? Mogoce so tebi kaj več povedal, ker nimam pojma kaj je ta CISTA.

#6 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 12:47

Ne vem, kako sem lahko zgrešil tvoje vprašanje, matjaz55. Čeprav z dvomesečno zamudo, ti bom vseeno odgovoril, če slučajno še kdaj zaideš na ta forum.

Cista je nekakšna votlinica, ki je lahko nekaj povsem normalnega v telesu, lahko pa je bolezenskega izvora.

Cista je zelo širok pojem, zato konkretno za tvoj primer ne morem trditi, v kaj se lahko razvije in v kaj ne. Ampak sem prepričan, da bi zdravniki hitro ukrepali, če bi odkrili cisto, ki se razvija v raka. Cista, ki jo imam jaz (spermatokela) je povsem nenevarna in iz nje nikoli ne more nastati nič rakavega, lahko se samo poveča do te mere, da moti estetski izgled mod.

Če te torej skrbi ta cista, ne odlašaj s pregledom pri zdravniku.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#7 Gost_Nekdo_*

Gost_Nekdo_*
  • Gostje

Objavljeno 26 julij 2006 - 23:02

lep pozdrav,

imam samo eno vprašanje in sicer; je to normalno, da ima moški na modah oz. poleg mod nekakšno bezgavko? kaj bi to lahko bilo?

hvala za resne odgovore in lp

#8 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2006 - 23:04

Bezgavko? To misliš v modih (znotraj mošnje) ali kje. :?:
Vsekakor pojdi k zdravnici, če nisi prepričan. ;)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#9 Gost_Nekdo_*

Gost_Nekdo_*
  • Gostje

Objavljeno 26 julij 2006 - 23:06

ja znotraj mošnje...

#10 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2006 - 23:43

hm, definitivno zrelo za dohtarje, mogoče je samo kila... :?:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2006 - 23:44

Se strinjam. Pojdi k osebnemu zdravniku pa ti bo on svetoval/a. To je treba videti oz. otipati in le zdravnik ti lahko pove kaj in kako. Veliko sreče.

#12 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2006 - 08:54

Mogoče je pa Nekdo zatipal samo semenovod in je torej preplah odveč. :?: No, vsekakor se ravnaj po navodilih tistih, ki so tukaj bolj pristojni za ta vprašanja kot jaz. ;)
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#13 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2006 - 12:35

Včasih se pojavi povečan semenovod, lahko spreminja obliko, ne zdravijo.
To kar opisuješ ne more biti kila;
Zna biti običajna cista obmodka;
Rak je pa ponavadi grčasta in trda zatrdlina.

Ce greš do urologa te bo dal na UZ in preveril zadevo.
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#14 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2006 - 18:08

Tudi jaz sem pred leti v mošnji zatipal 1 cm veliko bulico in izkazalo se je, da je to spermatokela. To je povsem nenevarna tvorba, iz katere se nikoli ne more razviti kaj resnejšega, lahko pa zraste do te mere, da samo estetski videz mod - le v takih primerih jo odstranjujejo. Ampak meni v 5 letih ni zrasla niti za milimeter.

Vseeno pa je dobro obiskati zdravnika, da ti napiše napotnico za ultrazvok, kjer ti bodo točno povedali, če je to spermatokela, ali pa kaj drugega.

#15 Gost_Nekdo_*

Gost_Nekdo_*
  • Gostje

Objavljeno 27 julij 2006 - 18:54

hvala vsem za odgovore.

najbolj podobno je temu ko je rekel Shaman (upam da je res samo to).

se majhen opis: je 1-1.5cm velika krogla v obliki jajce,mehka in se v neposredni bližini desne "jajce". ajase nekaj, eduardo kakšna je ta odmodka?

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2006 - 08:53

Pa imaš to mogoče na levi strani? V ležečem položaju mogoče celo izgine?
To je kar pogosto pri Varikokeli.

#17 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2006 - 00:33

se majhen opis: je 1-1.5cm velika krogla v obliki jajce,mehka in se v neposredni bližini desne "jajce".

Jap, natanko tako izgleda tudi pri meni.

#18 solza

solza

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 14:43

Končno sem našla nekoga, ki omenja problem torzije testisa.

Mojemu sinu so zaradi torzije (ovitja testisa okrog svoje osi) kirurško
morali odstraniti desni testis. Star je 18 let. Nikdar od nikogar nisem slišala za takšen problem. En teden se je revež mučil, da so ugotovili za kaj gre. Pričelo se je z bolečino in oteklino v testisu. Ko se je bolečina povečala, smo šli k zdravniku, vendar nihče ni pomislil, da gre za torzijo. Bolečine so bile neznosne, nič nismo spali. Obkladke smo mu dajali, antibiotike in tablete proti bolečinam. Šesti dan so se bolečine polegle in oteklina je splahnela. Sedmi dan je bil testis dvakrat večji, bolečine so bile tako hude, da mu je šlo na bruhanje in lotevala se ga je nezavest. Vročine ves čas bolezni ni imel.
Še isti dan so ga operirali, ko je že nastopila gangrena testisa.

Mame, kadarkoli bi sinovi omenjali kakršnokoli bolečino v testisih, nemudoma k zdravniku!!!
zahtevajte!!! takojšen pregled na ultrazvoku. Ni dovolj samo pregled krvi in urina!!!
V parih urah še lahko pomagajo, potem je prepozno.

Več o nastanku torzije lahko preberete na
www.sb-mb.si/uploads/media/Zbornik_Urologija_2004.pdf

Pozite na svoje sinove!
Lep pozdrav, Solza

#19 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 27 november 2006 - 15:21

O bog, tale torzija mora bit zelo huda stvar.
Zanima me če je kaj za preprečit tole, kako lahko sploh pride to torzije (če se ne motim je to da se ti modo zasuka)?

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#20 youwe

youwe

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2011 - 21:13

Tudi jaz imam eno vprašanje. Pred približno 1 letom sem ob levem modu začutil nekakšno bulico oz. nad levim modom imam kot nekakšno cevko, ki mi včasih zgine in se včasih spet pojavi. Lahko je tam samo kakšnih 10 sekund pa spet izgine in lahko šele čez kakšen dan se ponovno pojavi. Ob levem modu imam tudi čuden občutek. Na začetku me je sicer nekakjkrat ko se je pojavilo to precej bolelo teh bolečin sedaj skoraj ni več. Kaj bi lahko to bilo?

#21 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2011 - 15:15

Zanimivo, da izginja ta bulica, sicer pojdi k osebnemu zdravniku na pregled. Pri takih zadevah je nesmisel izgubljati čas preko interneta, zato najbolje, da greš na "pravi" pregled :)

Lep pozdrav, Glroč :paprika:

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov