Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Razumevanje homoseksualnosti v Sloveniji

125 odgovorov v tej temi

Anketa: Ali ste opazili kakšen napredek v razumevanju homoseksualnosti pri nas? (655 članov je oddalo svoj glas)

1. napredek je opazen (121 glasov [49.79%])

Odstotek glasov: 49.79%

2. enako je kakor prejšnja leta (93 glasov [38.27%])

Odstotek glasov: 38.27%

3. slabše je kakor prejšnja leta (29 glasov [11.93%])

Odstotek glasov: 11.93%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#1 Gost_kgolez_*

Gost_kgolez_*
  • Gostje

Objavljeno 28 december 2003 - 23:43

this is a very important team!

:?

lp kllemen

#2 BunnyBite

BunnyBite

biskvitek

• Člani
  • 49 prispevkov

Objavljeno 29 december 2003 - 13:30

Js ne opazm kkšnga opaznga napredka :?

#3 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 30 december 2003 - 21:14

napredek je to, da se o tem govori :blah:

zdej naj bi bil tut nek nov zakon sprejet, tko da se mi zdi da se stvari premikajo na bolje

lp

#4 noone19

noone19

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2004 - 23:43

Mogoče bi blo primerno to vprašanje vprašat čez 150 let ... mogoče pa bo takrat bolje :?:

Se mi pa zdi, da je razumevanje na nič kaj omembe vrednem nivoju.

#5 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2004 - 12:29

Mogoče bi blo primerno to vprašanje vprašat čez 150 let ... mogoče pa bo takrat bolje :?:

takrat bodo že itak zdravilo za nas odkril :lol:

lp

#6 zaratustra

zaratustra

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2004 - 14:42

Meni se ne zdi, da je homoseksualnost v druzbi slabo sprejeta, niti najmanj - tezava se mi zdi dobit nekoga uravnovesenega, kreativnega in delovnega za stabilno in resno razmerje. Druzba sploh nima tezav s homoseksualnostjo, samo homoseksualci imajo tezave sami s sabo.

#7 noone19

noone19

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2004 - 19:46

Ah meni se zdi ze nasploh tezko najti cloveka v danasnji druzbi, ki je uravnovesen, kreativen in deloven za stabilno in resno razmerje

Priznavam pa, da mamo gayi doskrat "tezave sami s sabo" ... sam kaj mors occupational hazard :)

#8 zaratustra

zaratustra

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2004 - 21:27

no sej mogoce, ce se pa kdo pocuti tak in si zeli isto, pa naj mi poslje zasebno sporocilo! :) :evil: :x

#9 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2004 - 17:32

Druzba sploh nima tezav s homoseksualnostjo, samo homoseksualci imajo tezave sami s sabo.

neki resnice je v tej izjavi, v glavnem se mi pa zdi da je bolj zgrešena kot ne, če družba nima težav s homoseksualnostjo, pol nima nihče težav z ničemer

lp

#10 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 29 februar 2004 - 14:50

Mislim da je napredek vseeno opazen. Bistveno za ves proces sprejemanja je to, da se je začelo govoriti o drugačnosti. Vse ostalo bo prišlo sproti. Sicer ne preveč kmalu,pa vseeno...

CN

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 190 prispevkov

Objavljeno 29 februar 2004 - 18:09

Opazen napredek glede npr. Stvari sprejetja partnerske zveze itd. Kaj pa nasplošno homofobija v Srednjih šolah, v službah etc. Tudi kle bi se moglo posvečat veliko več pozornosti. Do zdaj se jo nič.

Lp
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#12 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2005 - 14:25

Kolikor jaz opažam, se je v zadnjih letih odvil velik napredek pri razumevanju in spoštovanju istospolno usmerjenih. In mislim, da če se bo tako nadaljevalo še nekaj let, smo na pravi poti, da nas bo večina sprejemala take, kot smo. ;)
Po mojem mnenju današnji otroci vedno več izvedo o nas in se tako razvijejo v nehomofobične ljudi. :?: In prav oni so tisti, na katerih sloni naša prihodnost.
No, moje mnenje. :)

Bojči :shock:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#13 urko

urko

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2005 - 14:40

Mislim, da se je malo premaknilo na bolje v tej smeri v zadnjih letih. Lahko bi se seveda veliko več. :?
Najbolj pa me razjezijo izjave kot je npr. rekla Eva Irgl v oddaji E+, da Slovenija še ni "pripravljena" na istospolne poroke. :shock:
To se mi zdi samo izgovor, in s takim načinom tudi nikoli ne bo pripravljena. Slovenca je preprosto treba vreči v vodo in bo zaplaval, sam pa nikoli ne bo skočil. Če bi država sprejela zakon o istospolnih partnerstvih, bi na začetku bilo nekaj negodovanja, potem pa bi ljudje to kar nekako sprejeli - vsaj večina. Poglejte samo kaj se je zgodilo s Sestrami, ko so zmagale na Emi je bil vik in krik, kasneje pa je družba spoznala, da konec koncev so to čisto običajni ljudje.
IMHO
Sanje so skoki od tal.

#14 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2005 - 21:25

velik se govori o tem in s tem avtomatsko se tud spreminja mnenje folka.
Zdej to ni vec neki kar se ne ve in neki kar se ne vidi, ampak je folk cedalje bolj sprejemljiv za to.

TO JE POZITIVNO!!! :pepper: :pepper:

#15 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 190 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2005 - 22:43

Vsekakor je večja toleranca. Toda če so v službi tolerantni, pa doma niso = tolerance ni.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#16 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2005 - 23:05

Hello,

Vsekakor je večja toleranca. Toda če so v službi tolerantni, pa doma niso = tolerance ni.

Glorči, ali pa obratno: veliko je primerov, ko je doma toleranca, v službi je pa ni = spet ni popolne tolerance.

Lep pozdravček! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#17 mayki

mayki

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2005 - 23:59

napredek je samo to, da se je o tem začel govorit - pa tud to je blo neizogibno ;) :D zakon pa... no comment :?
če ga bojo sprejel bo bedn :x
Died trying :)

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 190 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2005 - 18:50

Točno to - napredek je v tem, da se je o tem začelo govorit. Čeprav potem se sliši - da se o nas preveč govori :roll: Vlada naj poštima tisto, kar mora in ljudje naj svojo nesprejemanje GLBT-jevcev ne izražajo nasilno (vse vrste nasilja) pa bo vsee cool.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

#19 asterixce

asterixce

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 00:32

mislim da je le manjši napredek opazen v zadnjem letu, drugače se še da pa veliko naredit in spremenit.

lp kiss asterix

#20 JulijaTV

JulijaTV

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 09:22

Spet jest..vsi gledate egoisticno zadnjih par let,kaj se vam, dogaja. Nihce pa ne pogleda 40 let nazaj ko se je za take reci hodilo v zapor, ali pa 60 let nazaj,ko so bili GLBT-jevci pobijani v koncentracijskih taboriscih !!!!!! Ne nihce ne pogleda tako dalec nazaj ker nikogar to ne zanima, kaj je bilo,temvec samo sedaj takoj in prec..pa kaj je z vami :?: Kdo si je lahko predstavljal pred 20mi leti da nek Transvestit vodi oddajo na SLOVENSKI televiziji,kje so bili Gay clubi,lokali itd.
Nesramna,arogantna,cinicna Transa drugac pa cist OK

#21 asterixce

asterixce

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 09:40

Spet jest..vsi gledate egoisticno zadnjih par let,kaj se vam, dogaja. Nihce pa ne pogleda 40 let nazaj ko se je za take reci hodilo v zapor, ali pa 60 let nazaj,ko so bili GLBT-jevci pobijani v koncentracijskih taboriscih !!!!!! Ne nihce ne pogleda tako dalec nazaj ker nikogar to ne zanima, kaj je bilo,temvec samo sedaj takoj in prec..pa kaj je z vami :?: Kdo si je lahko predstavljal pred 20mi leti da nek Transvestit vodi oddajo na SLOVENSKI televiziji,kje so bili Gay clubi,lokali itd.

res je kdo si je to predstavljal kaj je bilo pred 60 leti. sam tedaj še tudi marsikdo od nas ali pa nobeden ni živel. JULIJA TV mi pa prosim povej kje so danes GAY klubi lokali itd itn...... (to v sloveniji govorim) Ker jih enostavno NIII.

lp kiss asterix

#22 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 12:03

asterixce, kar se manjšin tiče (kakršnihkoli) je tako, da je delo precej volontersko, info v največji meri širijo nevladne organizacije (NVO), prav vsak LGBTjevec pa lahko prispeva k izboljšanju situacije.

Ampak je seveda lažje reč, ko npr. nastaja misel o odprtju novega lgbt lokala Ali je sploh smiselno? Koliko prometa bom(o) imel(i)? S tega vdiika ne bo šel nihče zavestno gradit/ustanavljat lgbt oz. gay friendly lokala/prostora pač. LGBTjevci nismo "potrošna roba", želimo si predsvem več prostorov, kjer bi se odvijale razne aktivnosti, več gay friendly lokalov - in, če nekdo ne zmore razmišljat s tega vidika (da npr. ustvari varno okolje za druženje), potem premikov pač ni oz. jih je le malo.

JE pomembno, kakšna je bila situacija par desetletij nazaj - ali pa vsaj 20 let nazaj - malce egoistično je zajet samo leta, v katerih si bil že ti rojen - kot da vse prej ni pomembno. In za razumevanje delovanja LGBT NVO-jev in aktivizma in za razumevanje celotne sitruacije (kar se tiče tudi gay friendly prostorov) je pač treba gledat širše.

Namreč, korenitih sprememb NI, so le majhni koraki. In, če s temi niste zadovoljni, za večje korake niste vredni. Še posebno, če kar čakate da se vam stvari same od sebe narišejo/zgradijo/uredijo pred vašimi očmi - vi boste pa samo smetano polizali.

Kadar pa se išče prostovoljce ali poziva k brainstormingu idej, pa večina raje "deluje" v ozadju. Šteje vsak glas.
A hug is the shortest distance between Friends.

#23 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 12:20

Se lahko samo popolnoma strinjam z JulijoTV in Immortal Illusions. Ozkost (ne)dojemanja "naših" slovenceljnov je itak trši oreh od (ne)strpnosti družbe.
Sicer je pa po mojem tudi internet precej pripomogel k temu, da se ljudje ne zavedajo kaj vse je potrebno storiti za to, da se zgodijo majhni koraki v pozitivni smeri. Samo napisati svoja mnenja v forum pač ni dovolj... Je pa zelo hitro in enostavno - to gotovo drži.

#24 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 12:53

Ves odnos družbe do nas in nam podobnih se počasi spreminja. Prepočasi. Predsodki so premočno zasidrani v slovenski družbi in se jih kar ne more otresti. Najbrž je zato kriva vzgoja, ki ti od rojstva naprej vceplja neko normo, ko pa pride do odstopanj od te norme pa vse na silo potlačimo v sebi, če smo tišočni slovenci. Ni čudno, da se taka družba izzove na homoseksualnost napadalno in ne tolerantno.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#25 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 16:12

Mislim, da je napredek opazen - pa sem mlad. Od svojega prvega outiranja je po mojem občutku več ljudi, ki so do homoseksualnosti vsaj indeferentni, kot tistih, ki ji a priori nasprotujejo. Dejstvo je, da če iščeš, najdeš tiste izrazite nasprotnike, najdeš pa tudi veliko pro-usmerjenih.

Čeprav so spremembe počasne, so malo bolj globalno gledano na zavidljivem hitrem pasu, saj toliko, kot je bilo sprememb v zadnjih 10ih, 20ih letih, prej nikoli ni bilo.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov