Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Slovenska politika

449 odgovorov v tej temi

#426 paso

paso

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2020 - 22:47

desnica močno vleče na svojo, levica pa na svojo stran
opozicija neodločno opazuje

ljudje potrpežljivo čakamo, da se napetost med njima sprosti in se na koncu zasliši glasen plosk plosk plosk :):):)

ne spoznam se preveč na politiko, a življenje me uči, da nobena skrajnost ni v redu...
v kolikor gresta mož in žena skupaj (mož in mož, žena in žena) k sosedu pogajat svoje premoženje, se le to pokaže
v večji vrednosti

za konec: država smo ljudje. revni in bogati, v VSEH pogledih.

ps: trda roka, ki preveč tepe je enaka nežni roki, ki preveč boža.

tat, ki si krade na zaloge je enak beraču, ki trpinu ponudi svoj zadnji obrok.

----------- :) najbrž kr nekej, je pa direktno iz srca, tud to šteje!

lp slovenija

#427 BBB

BBB

izkušen

• Člani
  • 823 prispevkov

Objavljeno 04 november 2020 - 01:55

Sodbe v imenu ljudstva odslej skrite pred ljudstvom  :kaj:

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#428 BBB

BBB

izkušen

• Člani
  • 823 prispevkov

Objavljeno 08 november 2020 - 20:24

Maske celjski bolnišnici prodal po trikratni ceni

V torek smo razkrili, da je Splošna bolnišnica Celje pri Mateju Tušku naročila za dobrih 100 tisoč evrov zaščitnih mask tipa FFP2. Tušak je do posla s tretjo največjo državno bolnišnico prišel brez javnega razpisa in le slab mesec po tem, ko je svoje podjetje registriral za trgovanje z zaščitno opremo. Čeprav sta Tušak in celjska bolnišnica zanikala, da bi pri poslu prišlo do nepravilnosti, novi dokumenti nakazujejo, da je bil posel vnaprej dogovorjen in da bodo v Celju maske za najmanj trikrat preplačali.

V Celju se sedaj tudi niso obrnili na nobenega od potencialnih ponudnikov, ki bi moral imeti na zalogi količine, ki so jih iskali. Po naših informacijah je trenutno med 15 in 20 podjetij, ki se ukvarjajo z dobavo tovrstnih mask. Poklicali niso niti tistih, ki so se že poleti prijavili na razpis celjske bolnišnice za dobavo precej manjših količin mask FFP2.

UKC Maribor: hitri antigenski testi, 35€/kos
Splošna bolnišnica Nova Gorica: 11,5€/kos
Splošna bolnišnica Celje: 7,12€/kos
Nemčija: 5€/kos
Italija: 3€/kos

Kako že pravi naš vrli Janezek? Vlada dela 24h/dan in delajo tudi napake. Brez dodatkov.
Za tvitanje je seveda čas, za ukvarjanje z zdravstveno krizo ga očitno zmanjka.

Račun Janeza Janše na omrežju Twitter je … je … 
Najprej, obsežen. Tule je grafičen prikaz tvitov po urah za nekaj mesecev (slike ne morem prilepiti, na kratko pa: od 1.9.2020 do 1.11.2020 je Janša (seštevek teh dveh mesecev) za vsako uro med 6. zjutraj in 20. zvečer naštepal v povprečju 300 tvitov).

Lotil sem se branja enega samega dne (4. november 2020) in naštel sem 167 objav. Če vsaka vzame minuto … Uf!
Ko sem že bral, sem jih še vsebinsko označeval. Nekaj pohvalnih o Orbanu, kakšna negativna o Sorosu, grmenje nad RTV, to sem vse pričakoval.

Naštel pa sem 102 objavi o ameriških volitvah in 20 objav o epidemiji v Sloveniji. Med ameriškimi sem široko zazeval ob tisti, da volivec iz Arizone pravi, kako njegovega glasu za Trumpa niso šteli. Volivec iz Arizone? Slovenski predsednik vlade daje svoj glas in vpliv, da bi zaščitil volivca iz Arizone? Slovenija se mi nikoli ni zdela manjša.

#429 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 706 prispevkov

Objavljeno 22 november 2020 - 12:13

Začetek z biranje podpisov za referendum:780 milijonov za blaginjo, ne orožje.

Podpišem...

Krvavo potrebujemo zdravnike, tuji, ki,so pri nas ,pa ne morejo delati

Ni problem v birokratskih ovirah ,niti v kadru, problem je v denarju . Tudi medicinskih sestar je dost ,pa jih ne želijo zaposlit.

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#430 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 01 december 2020 - 21:41

Kako že pravi naš vrli Janezek? Vlada dela 24h/dan in delajo tudi napake. Brez dodatkov.
Za tvitanje je seveda čas, za ukvarjanje z zdravstveno krizo ga očitno zmanjka.

Račun Janeza Janše na omrežju Twitter je … je … 
Najprej, obsežen. Tule je grafičen prikaz tvitov po urah za nekaj mesecev (slike ne morem prilepiti, na kratko pa: od 1.9.2020 do 1.11.2020 je Janša (seštevek teh dveh mesecev) za vsako uro med 6. zjutraj in 20. zvečer naštepal v povprečju 300 tvitov).

Lotil sem se branja enega samega dne (4. november 2020) in naštel sem 167 objav. Če vsaka vzame minuto … Uf!
Ko sem že bral, sem jih še vsebinsko označeval. Nekaj pohvalnih o Orbanu, kakšna negativna o Sorosu, grmenje nad RTV, to sem vse pričakoval.

Naštel pa sem 102 objavi o ameriških volitvah in 20 objav o epidemiji v Sloveniji. Med ameriškimi sem široko zazeval ob tisti, da volivec iz Arizone pravi, kako njegovega glasu za Trumpa niso šteli. Volivec iz Arizone? Slovenski predsednik vlade daje svoj glas in vpliv, da bi zaščitil volivca iz Arizone? Slovenija se mi nikoli ni zdela manjša.

Maršal Twito sledilnik

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#431 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 487 prispevkov

Objavljeno 01 december 2020 - 21:51

Drsimo v fašizem. Komur ni bilo jasno, kaj je v Sloveniji orbanizacija, jo zdaj gleda LIVE.Ni vprašanje, kako daleč hoče Janša iti z vzpostavitvijo enostrankarske diktature. Vprašanje je, kdaj se bo narod zbudil, ali bo to šele takrat, ko ga bo kdo sposoben povezati, in hudefak bo to. Covid je v primerjavi s tem, kar se bojim, da prihaja, kot jebeni nasad vijolic.
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#432 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 693 prispevkov

Objavljeno 22 december 2020 - 22:37

Ni Mavrični forum edini forum, ki se ukinja. Ukinja se tudi zloglasni Forum 21.

i tried

#433 BBB

BBB

izkušen

• Člani
  • 823 prispevkov

Objavljeno 25 december 2020 - 11:15

Austria's Constitutional Court ruled on Wednesday (Dec 23) that two government measures to fight the spread of coronavirus in schools, compulsory mask-wearing and splitting classes into two halves to be taught in alternate shifts, were illegal.

Ustavni sud BiH: Zabrana kretanja i obaveza nošenja maski su neustavne mjere

Ustavni sud Bosne i Hercegovine je danas održao sjednicu na kojoj je donesena odluka da mjera ograničena kretanja i nošenja maski tijekom pandemije koronavirusa predstavlja kršenje osnovnih ljudskih prava, javljaju bosanskohercegovački mediji.

Morda pa zelo počasi psihoza popušča? Upam, da je Božiček našim ustavnim sodnikom prinesel kaj pameti in jajc :)

#434 s_ilverstone

s_ilverstone

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 25 december 2020 - 12:06

Ni Mavrični forum edini forum, ki se ukinja. Ukinja se tudi zloglasni Forum 21.

Mejbi je pa Janša ukazal, da je treba vse zapret hahah.

#sam_da_spokamo.

#435 BBB

BBB

izkušen

• Člani
  • 823 prispevkov

Objavljeno 25 december 2020 - 13:58

Vse zapret! Bo potem lažje privatizirat, četudi za drobiž, važno da 10% zraven v žep pade.

Smučišča znova zaprta: Na Pohorju po prvem spustu smučarjem vrnili denar in zaprli vse proge

"Ko sem se včeraj zvečer odpravil v posteljo, je še veljalo, da so smučišča odprta. Zjutraj, ko sem se zbudil, pa sem ugotovil, da se je nekdo čez noč odločil drugače," je povedal direktor Marproma Bernard Majhenič. "Še včeraj smo zaposlovali nove sezonske delavce, saj smo pričakovali večji obisk, zaradi sproščenih meja med občinami. Včeraj smo jih zaposlili, danes pa jih dajemo na čakanje," je jezno poudaril. 

Tudi v Združenju slovenskih žičničarjev so zgroženi nad tako hitro odločitvijo in slabo komunikacijo. "Nihče nas ni obvestil, videli smo odlok in niti ne vemo, kako bi si ga razlagali," pa pravi Manuela Božič Badalič, predsednica Združenja slovenskih žičničarjev.   

Žičničarje pa je presenetila tudi odločitev, da bodo po novem letu morali organizirati hitra testiranja in da bo vsak smučar moral opraviti test. "Do zdaj so bila smučišča varna. Delamo po priporočilih NIJZ in inšpektorji niso našli nobenih nepravilnosti. Dogovorili smo se za protokol in mi ga upoštevamo. Testov ne potrebujejo v trgovinah, niti v parlamentu. Pri smučanju, kjer si zunaj na zraku, pa bo po novem obvezen negativni test. Tu ni nobene logike," je še prepričana Božič Badaličeva.  

Kot da res namerno uničujejo gospodarstvo, namerno slabo komunicirajo in se vsak dan po svoje zmišljujejo in kot da namerno rušijo zaupanje s pravili, ki v različnih panogah različno veljajo  :zmesan:

Na 96. rojstni dan najeli dvigalo in mami voščili kar skozi okno

Presenečenje, ki pogreje srce. Ja, v negativnem smislu :D

#436 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 706 prispevkov

Objavljeno 26 december 2020 - 22:51

Zadetek 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#437 albertine

albertine

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 27 december 2020 - 20:15

Če je Karl Erjavec edina politična alternativa obstoječi shizofreniji zaprtega oddelka, se nam je nekje v 30 letnem odčaranju (prosto po Dimsiju Rupsiju) domorodne grude, le-ta znašla v eri Idiocracy!

:S _  :S 

#438 paso

paso

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2021 - 01:52

Pod istim nebom živimo in isti zrak dihamo.
Živimo v najlepšem obdobju človeške zgodovine.
Morda je čas pravi, da se vprašamo, kaj si zares želimo.
Pravijo, da so včasih padale bombe in da je bil
mraz in lakota. Kaj nobeden ne sliši?
Pišejo, da so včasih umirali za življenja svojih otrok. Tega nihče več ne bere?

Lp
D

#439 albertine

albertine

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2021 - 10:12

Poslovilno ODPRTO pismo instagram pxxxx!

#440 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

redni gost

• Člani
  • 363 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2021 - 21:04

Drsimo v fašizem. Komur ni bilo jasno, kaj je v Sloveniji orbanizacija, jo zdaj gleda LIVE.Ni vprašanje, kako daleč hoče Janša iti z vzpostavitvijo enostrankarske diktature. Vprašanje je, kdaj se bo narod zbudil, ali bo to šele takrat, ko ga bo kdo sposoben povezati, in hudefak bo to. Covid je v primerjavi s tem, kar se bojim, da prihaja, kot jebeni nasad vijolic.

Priporočam ti, da si najdeš psihiatra. Fašizem namreč v letu gospodovem 2021 več ne obstaja nikjer v svetu. Obstaja pa socializem: Severna Koreja, Venezuela, Kuba. Sami biseri liberalizma in svobode.

#441 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 487 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2021 - 20:45

Priporočam ti, da si najdeš psihiatra. Fašizem namreč v letu gospodovem 2021 več ne obstaja nikjer v svetu. Obstaja pa socializem: Severna Koreja, Venezuela, Kuba. Sami biseri liberalizma in svobode.

Kdaj bodo na Trstenjakovi svojim vernikom posodobili učbenike glede osnovne razgledanosti, da si prihranijo javno blamažo? Tebi zato jaz priporočam izobrazbo. Za začetek se vrni k osnovam na področju zgodovine, sociologije, antropologije, politologije in humanistike nasploh. Za razliko od tebe se ne bom pretvarjala, da imam neke profesionalne kompetence na področju psihiatrije, ampak tebi se iz vesolja vidi, da imaš težke probleme z vsemi, ki so kakor koli kritični do česar koli, kar soustvarja presvetli noriški princ. Get a life, seriously. In kar se tiče same teme, o kateri nimaš pojma, si ga lahko razjasniš skozi sicer zajebano nabirko Rogerja Griffina o komparativnih študijah fašizma. Boljše ekstrakcije sicer komajda pregledne literature o tem pojavu za zdaj na trgu ni. A kaj, ko ljudem tvoje baže niti to ne pomaga. V redu, ni vsakemu usojeno. Se pa lahko za začetek sam napotiš h kakemu strokovnjaku, da ti razžene ali vsaj diagnosticira lastni self-delusion. Če te že ne more naučiti spoštljive argumentacije namesto lajanja.

#442 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 693 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2021 - 18:01

Kdaj bodo na Trstenjakovi svojim vernikom posodobili učbenike glede osnovne razgledanosti, da si prihranijo javno blamažo? Tebi zato jaz priporočam izobrazbo. Za začetek se vrni k osnovam na področju zgodovine, sociologije, antropologije, politologije in humanistike nasploh. Za razliko od tebe se ne bom pretvarjala, da imam neke profesionalne kompetence na področju psihiatrije, ampak tebi se iz vesolja vidi, da imaš težke probleme z vsemi, ki so kakor koli kritični do česar koli, kar soustvarja presvetli noriški princ. Get a life, seriously. In kar se tiče same teme, o kateri nimaš pojma, si ga lahko razjasniš skozi sicer zajebano nabirko Rogerja Griffina o komparativnih študijah fašizma. Boljše ekstrakcije sicer komajda pregledne literature o tem pojavu za zdaj na trgu ni. A kaj, ko ljudem tvoje baže niti to ne pomaga. V redu, ni vsakemu usojeno. Se pa lahko za začetek sam napotiš h kakemu strokovnjaku, da ti razžene ali vsaj diagnosticira lastni self-delusion. Če te že ne more naučiti spoštljive argumentacije namesto lajanja.

Psihiatrija, urgentno.

i tried

#443 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 487 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2021 - 18:15

Kjer je Pat, je seveda tudi Mat. Uniformirana esdeesovska sinhronost pač.A je to. Prijetno lajanje na zvezde želim.

Prispevek uredil/a: sense_sensibility, 18 februar 2021 - 18:16.

#444 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

redni gost

• Člani
  • 363 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2021 - 22:37

In kar se tiče same teme, o kateri nimaš pojma, si ga lahko razjasniš skozi sicer zajebano nabirko Rogerja Griffina o komparativnih študijah fašizma.

tenor.gif

Prispevek uredil/a: sadhu_sequencer, 18 februar 2021 - 22:38.

#445 albertine

albertine

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2021 - 08:51

No pa smo končno odprli tudi prodajalne z ženskim spodnjim perilom. Upam le, da vrsta pred kabino ni predolga. Držim pesti, ker neolajšanje in posledično smetenje postaja nevzdržno. 
Hvala ti veliki vodja za to svoboščino. Zdaj pa na en burek v najtalepše mesto na svjetu, nje. 

Feminizem v svojem 4. valu postaja vse žlahtnejši, saj se z zagovorom pravic žensk, ki imajo potencial, da zbolijo za rakom na modih, bliža naslovu najbolj združevalnega "izma"! 

Ali mi lahko nekdo razloži v čem je, po teh velikih" sprostitvah, še smisel policijske ure v "borbi zoper virus SARS COV-2"?

Zanima me, kdaj se bodo domači domorodci poistovetili z idejo o nošenju dveh/treh mask, in kdaj uvajamo cepilski potni list?

#446 paso

paso

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2021 - 00:35

Crane, sadhu..
Taki komentarji nikomur
ne koristijo.
Politika, mediji, in podobna
dogajanja v nas želijo zbuditi
ego, ki bo povozil ne le pripadnike
Lgbt...
Močno verjamem, da si mavrični
forum in le tega obiskovalci, zasluži
mirnega konca.

#447 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 693 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2021 - 20:02

Crane, sadhu..
Taki komentarji nikomur
ne koristijo.
Politika, mediji, in podobna
dogajanja v nas želijo zbuditi
ego, ki bo povozil ne le pripadnike
Lgbt...
Močno verjamem, da si mavrični
forum in le tega obiskovalci, zasluži
mirnega konca.

Ni me sram priznati, da se mi je priskutilo to solzavo jadikovanje. LGBT posamezniki še nikoli niso živeli bolje in svobodneje na slovenskem ozemlju kot zdaj. Skupnost pa ne obstaja, razen skupnost aktivistov. Mislim, da to ni slab trenutek za ukinitev tega foruma.

Prispevek uredil/a: Crane, 04 marec 2021 - 20:03.

i tried

#448 paso

paso

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2021 - 23:13

Ne vem, če je v redu, da omenjaš homoseksualnost kot nekaj posebnega.
Ker ni nič posebnega. A ni poanta v tem,
da to dojame vsak posameznik in ves svet?

Lp

#449 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 696 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2021 - 22:15

Na današnji dan leta 2020 se je nekomu izgubil kamion, na katerem naj bi bilo 3 milijone zaščitnih mask.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#450 albertine

albertine

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2021 - 23:34

Danes pa je v državi vzniknila politična stranka, ki končno ima prihodnost in ki pije teran, ne vode, z imenom Naša dežela. Glede na vzročno miselno povezanostjo trženja moje (individualizem) izpred osamosvojitve + mehiške nadaljevanke iz konca 90-ih (globalizacija) in vsemočnejšim sunkom zelene agende v sedanjem zdravstveno-socialno-gospodarsk kriznem času (zeleni kapitalizem) je dr. Aleksandra Ptujska  združila nemogoče.  Naša (kolektivizem) dežela (patria)!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov