Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Šport

šport konjiiček rekreacija

119 odgovorov v tej temi

Anketa: Kako pogosto se ukvarjaš s športom? (673 članov je oddalo svoj glas)

1. Enkrat tedensko (43 glasov [17.84%])

Odstotek glasov: 17.84%

2. Večkrat tedensko (99 glasov [41.08%])

Odstotek glasov: 41.08%

3. Vsak dan (22 glasov [9.13%])

Odstotek glasov: 9.13%

4. Profesionalno (8 glasov [3.32%])

Odstotek glasov: 3.32%

5. S športom se ne ukvarjam (69 glasov [28.63%])

Odstotek glasov: 28.63%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#1 silver

silver

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 24 november 2004 - 20:12

S katerim športom se ukvarjate in koliko, če ne "športate", zakaj ne (ste mogoče totalni antišportniki?), spremljate šport v medijih, itd.

Jaz osebno zelo rad igram nogomet, pa tečem, pozimi pa ko je mraz se pa v kak fitnes zvlečem. S športom se probam ukvarjat čim več, če le imam čas (in energijo) :mrgreen: v medijih pa spremljam ravno toliko, da ne izpadem totaln bebec, ko ne vem za zadnje rezultate :mrgreen: :P
:) it's nice to be important, but it's more important to be nice!!! :P

#2 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 24 november 2004 - 20:15

Ne maram športa. :x
OK ... včasih grem v fitness ... zelo rad rolam ... kolesarim ... ostalo pa :bruh:
Bojči nešportnik :|
PS: Telovadba v šoli zame najbolj mučna ura. :x
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#3 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 24 november 2004 - 21:20

PS: Telovadba v šoli zame najbolj mučna ura. :x

ditto. Zaenkrat sem priviligiran in hodim na sprehode pri sportni, namesto da bi igral nogomet ali kak drug ekipni sport. Ne prenasam pritiska in nadiranja, ko kaj za ... vozim :mrgreen:

V prvem (ali drugem?) letniku sem se hodil malo na fitnes, zdaj me je minilo, sem se pa odlocil, da asap, ko bo v soli zrihtan fitnes zacnem stopnjevat svojo aktvinost, potem v poletju pa bom se full v plavanje vrgel, ce bo vse po sreci 8)

#4 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 24 november 2004 - 22:39

Jaz hodim na fitness, rolam, igram tenis in še kaj bi se našlo. Sem torej kar športno aktiven in se po vsaki športni aktivnosti tudi super počutim. Je bilo pa v moji mladosti obilico obdobij ko sem aktivno treniral in dobesedno sovražil šport. Recimo srednja šola, ko sem imel v četrtem letniku popravni izpit iz telesne vzgoje... za ponoret. Mi je pa sedaj zato toliko boljši šport, morda tudi zaradi tega, ker ga pačujem. Kdo bi vedel. Mogoče je tudi tukaj 'sindrom lizike': mamica pelje otroka v trgovino in mu hoce kupiti krof... tak čokoladen, z vanilijevo kremo v sredini... vendar otrok hoče liziko. Ko mu mama da krof ga ves jezen vrže na tla in ga pohodi, saj z njim ni zadovoln... ker on bi liziko. Stvar za katero se moraš potegovati je slajša od stvari, ki se ti sama od sebe ponuja.

Je bilo pa zadnjič na fitnessu prav zanimivo, ko sem opazoval srednješolce med telesno vzgojo. Ko jih je prfoks zbobnal skupaj in jim začel razlagati, so vsi zdolgočaseno strmeli v strop ali tla... in v njih sem videl nas. Ko pa sem dejansko pričel poslušati prfoksa, kaj jim govori, sem obstrmel, ker mi je bilo žal da sem to v tistih letih presliša. Dejal je: "Fatje saj vem da vam težim in vas silim v nekaj, kar vam ne diši, vendar vam hočem dobro. Hočem samo to, da se rekreirae in odrastete v zdrave in postavne desce." V tistem trenutku me je bilo sram.

#5 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 00:34

Šport in Ganimed sta se vedno vikala. :shock: Ne vem, nikoli ga nisem maral. Sošolci so oboževali telovadbo, meni pa je bila to muka. :( Pa ne zato, ker bi tako užival pri resnih predmetih v šoli, ampak ker se nisem znašel. Sploh je bila katastrofa, ko sem bil del teama (nogomet, odbojka ... karkoli že) in smo zaradi mene (ali pa najbolj zaradi mene) izgubili. Sošolci so znali biti kar kruti. Psihološko, ker tepli me na srečo res niso. Sploh igre z žogo so bile zame grozljivka, ker tekel sem pa kar hitro! :evil: Verjeli ali ne, telovadba je bil edini predmet, ki sem ga kdaj (OŠ + SŠ) šprical! :oops: Skupinsko špricanje tukaj izvzemam.

Zaradi športnega anti-talenta se s športom tudi praktično nikoli nisem resneje ukvarjal. Razen: v osnovi šoli sem rad drsal in se spomnim, da smo bili na drsališču v MB kar drzni in predvsem hitri. Upal bi si reči, da je to eden od zelo redkih stvari, v kateri sem bil krepko spretnejši od povprečnega vrstnika. Ja, pa seveda kolo. Sicer nisem treniral, kar mi je malo žal, sva se pa s kolesom vedno tikala in obožujem kolesarjenje. V toplih mesecih praktično vsak dan, letos malce čez 2000 km. Ker šaha žal ne štejemo k športu (ali pač?), se tukaj žal moje športno udejstvovanje konča. :evil:

In kot sem že marsikaterega geja slišal, da ni privrženec športa, bi lahko sklepal, da je tudi to povezano s spolno usmerjenostjo. Sigurno, da to ni pravilo in se bodo našli športni navdušenci med nami, me pa vseeno zanima, če tudi vi menite in opažate, da se večina gejev (kar se privrženosti športu tiče) krepko razlikuje od str8 vrstnikov? Smo torej geji večinoma res slabi športniki? Kaj bi lahko bil vzrok? :?:

P.S.: Bojči, kako sva si podobna. :wink:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#6 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 09:37

Ej Ganimed a si ti sebe opisoval al mene? :)

No jst sem začel sovražit športno vzgojo, ko smo v OŠ začel stalno nabijat odbojko al pa košarko :bruh: če je bil nogomet sem še nekak zdržu...včasih sem celo igral nogomet med glavnim odmorom zunej :evil:
Če smo mel pa kakšno atletiko po urniku, pol mi je bla pa športna vzgoja čist fajn. Sem bil zmeraj najmlajši in najmanjši, pa najbolj hitr teku pa najbl visok skaku :lool: Atletika mi ni bla mučna
Potem v SŠ je bla pa telovdba še bolj :bruh: ..sam še košarka se je odvijala. Zato sem se jaz zmenu s profesorjem, da sem lahko šel vedno ven tečt (pomoje še vedno misl da sem maratonski tekač)- in sem šel ven na sprehod :mrgreen: Sem tolkrat prepešaču na rožnik da bi še miže lohk pršu gor. Problem je bil pozimi, k ni blo ven za it..sem pa v fitnesu sedu in smo kej čvekal.
Drugač pa sem ogromno prekolesaru, velik po ravnem pa še več po hribih in gozdovih :P
Zdej pa še to ne več..ni prave družbe, samemu se mi pa ne da..

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 141 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 09:39

Šport pa jaz :?: Telesne vzgoje ne maram iz čisto preprostega razloga. Telesna vzgoja v srednjah šolah nima nobenega učinka na telo. Skoraj vedno se igra košarka, nogomet ali hokej. Nobene druge alternative, razen tek coperjevega testa - to je pa vse. Bruh pa takšen šport, ki to sploh ni.

Drugače pa imam rad šport, kot je kolesarjenje, smučanje, plavanje.
V fitnes pa trenutno ne hodim - se že pozna, ker ni več radiatrčkov :( Bomo že nadoknadili :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#8 silver

silver

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 10:42

wooow, sej to mi je blo jasno, da geji ne marajo športa, sam da pa tak visok odstotek tistih, ki se sploh ne ukvarjajo s športom, me pa kr preseneča (šloda)!!! No, tud jaz sem v osnovni šoli sovražu športno vzgogjo, predvsem zarad tega, ker so nas skos posiljeval z glupo gimnastiko, mi smo pa vsi hotl ven nogomet al pa košarko, v SŠ pa nas je prfoks lepo vprašal kaj bi igral, pa smo se zmenil... hehehe, k je hotu dat na spored gimnastiko, nas je tri četrtine zbolel :P (in tip je potem obupal) yeeee!

drugač pa zdaj, če se dalj časa ne ukvarjam s športom, postanem kar zoprn, kr nekej mi manjka in prov uživam, če se grem kdaj mal znoret!!!

je pa tud zanimivo, da v skoraj vseh postih prevladuje zanimanje za individualni šport (to deluje tako slovensko, :mrgreen: )

#9 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 13:06

Telovadba v šoli mi je šla zmeraj na k...c! In to v slabem smislu. Na jetra so mi šli skupinski športi, ker sem v njih zelooo slab, pa predvsem prisila, nujnost početi nekaj, ne glede na tvoje želje. Gimnazija je bila toliko boljša, ker je prfoks dovolil, da sem hodil teč na hrib za šolo. In dejansko sem tekel! :evil: Ko sem prišel na faks, me je pa nekako začelo mikat ukvarjat se s seboj (pa ne tako, kot ste ravnokar pomislili 8) ).

Vpisal sem se na Ki Aikido in sedaj ga treniram že tretje leto, 3x tedensko po dve uri. :mrgreen: :P
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#10 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 14:27

najraj kolesarim..
moram priznat da letos nisem bil kej preveč priden..
lani ko je bla sezona za to sem pa naredu vsak drug dan po 70km
drugo leto bom tud priden, obljubim!

#11 discret

discret

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 15:43

planinarjenje, plavanje, fitness, smučanje...
Vse kar je povezano z naravo, mi je kul, tako da se tudi s takimi športi rad ukvarjam, če se le da, po zimi pa fitness 3-4x tedensko, ter smučanje skoraj vsak vikend, če je snega na pohorju!
Nameravam si pa tudi kupit kolo za čez poletje!
have a fun

discret

#12 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 16:54

Joj, vsi, ki si tako želite nogometa in podobnih zadev z žogo ... na mojo šolo bi morali hoditi. :shock: VSAK teden je na spordeu kaj takega ... in jaz umiram ... in gledam vsako minuto na kazalec, ki se s polžjo hitrostjo premika po svojem terenu ... in le noče biti konec ure ... :shock: Ko sem že na robu živčnega zloma, končno zaslišim odrešilni zvon šolskega zvonca ... :o
Ja, nekako tako ne maram telovadbe. :x :x :x
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#13 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 17:40

Jaz pa sploh nisem hodil na športno vzgojo, ker sem profesorje vedno prinesel naokoli, da moram raziskovalno delat. In skoraj 4 leta nisme pri telovadbni delal nič :evil: :evil:
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#14 silver

silver

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 18:01

ok, samo a imate kak dejanski razlog za to da ne marate športne vzgoje (bojči&toplifantek) oz. skupinskih športov kot so nogomet, košarka, itd..., al je to čist tko, ker je to kr ena navada pri gayih (kao)...

#15 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 18:05

ok, samo a imate kak dejanski razlog za to da ne marate športne vzgoje (bojči&toplifantek) oz. skupinskih športov kot so nogomet, košarka, itd..., al je to čist tko, ker je to kr ena navada pri gayih (kao)...

Ni to nobena navada ... je nek odpor, ki izhaja iz tega, da sem pač neroden pri teh zadevah ... in ko sem bil mlajši, so se mi posmehovali iz moje nerodnosti ... zdaj se je pa pač razvil nek odpor. :| Neke vrste fobija ... :idea: Ja, to bo! :shock:

PS: Bojči = toplifantek :wink:

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 141 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 20:16

Jaz se ne ubadam zakaj ja ali ne.
Enostavno mi košarka in nogomet nista cool. Zakaj bi se podil za žogo, ko en pudelček :?: :?:
Zame ga ni, tako da mi je takšen šport beden. Rezultat ankete me ne preseneča.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#17 silver

silver

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 25 november 2004 - 22:53

ok, sej to je razumljivo, da če ti je kakšen šport beden, pol ga ne igraš, ampak pri anketi me preseneča to, da se tooolk ljudi sploh ne ukvarja s športom :?

kaj pa drugač, spremljate športne dogodke v medijih, al pa vsaj rezultate pomembnejših dogodkov (reprezantance, svetovna prvenstva, olimpijske igre....) :mrgreen:

jaz morm rečt da rezultate ja, za gledat pa ponavadi nimam časa!!! :) :P

#18 DaNcEr

DaNcEr

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 26 november 2004 - 11:15

Ok. Jest ne da nebi maral športa ampak ga sovražim. Sploh nogomet&košarka, bolj neumne igre si svet težko spomni....cel kup folka se podi za eno žogo, zanjo so pripravljen se borit z vsemi močmi, ko jo pa dobijo jo pa podajo soigralcu hmm.. Športnih rezultatov ne spremljam če je slučajno po tv-ju šport gledam tko na pol..ko je konec ne vem sploh kaj je govoril..
V šoli grem zmerej tečt med šprtno vzgojo...res tečem do prve drogerije potem sem pa tm notr tudi po 1uro lohka:)
P*L*U*R

#19 insert

insert

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 26 november 2004 - 19:59

Tud jaz nism maral sporta, ko sem hodu v srednjo solo. Zdaj pa se manj 8)

#20 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 27 december 2004 - 23:46

Tud jaz ne maram preveč športa, sploh skupinskih ne. Odpor se dobil v srednji šoli, ko sem velikokrat kaj zasral (v bistvu skoraj vedno), pa so se sošolci prav po fašistično na mene spravli :x Mi je pa kdaj pri nogometu uspela tud kaka super poteza (verjemte, da zlo redko pa še to čisto po naključju) pa sem se prav ponosnega počutil :evil: Sicer pa sma se s profesorjem velikokrat zmenla 8) pa sem lahko šel tečt al pa sem preprosto na klopi sedel in opazoval, tako da me ni praveč maltretiral, ker je vedel, da vsi pač niso za vse.

Zdaj pa mam rad tud fitnes, predvsem pa športe na prostem, kolesarjenje in tek. Pa čeprav ne maram skupinskih športov, mam še vedno rad odbojko, ko igram v fajn timu seveda :pepper:

Večina skupinskih športov se mi zdi tako primitivnih, predvsem košarka. Saj spoštujem in občudujem na nek način tiste, ki so pri tem uspešni, ampak se mi zdijo res smešni, ko se dve uri podijo za žogo kot kake živali :D

#21 moo

moo

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 28 december 2004 - 16:41

najbl sovražm košarko & fuzbal. sploh košarko, k sm velk in vsi misljo da mi je ql. in vsakič k me kdo sil igrt jo zasovražm še bl.
drgač najbol mi je tko šport z loparjem al pa kako kolesarjenje, plavanje pa taki rekreativni športi.
drugač redno pa hodm na jogo. ampak to ni šport. je več kot šport :P pa še pridobiš energijo in je ne zgubiš.
aja to sm pozabu.
pr telovadbi zmer sam še jst ostanm na klopi pol sm pa sodnik al pa kj. al pa spizdim na wc in sm tm. itk ne opaz prfoks.
se pa vleče morm priznt :D čeprov dobr da nism sam. obstaja še clo en folk k se tut raj pogovarja kj, k pa se pizdari o tem :x a so bli koraki :x a jih ni blo :x
just my imagination.

#22 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 29 december 2004 - 19:02

Ej Ganimed a si ti sebe opisoval al mene? :)

Očitno si nas je mnogo gejev zelo podobnih, kar se odnosa do športa tiče.

Eh, ko bi bila žoga oglata, bi bilo vse veliko lažje. :evil: Tako pa ni bila nikoli pri miru, jaz pa :x

Čeprav nogomet večini fantov že od rane mladosti predstavlja nek ideal in ga obožujejo, je zame med vsemi športi najbolj bu***t. Pa nič osebnega.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#23 NowHow

NowHow

Častni član

• Člani
  • 331 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2005 - 20:32

S katerim športom se ukvarjate in koliko, če ne "športate", zakaj ne (ste mogoče totalni antišportniki?), spremljate šport v medijih, itd.

Jaz osebno zelo rad igram nogomet, pa tečem, pozimi pa ko je mraz se pa v kak fitnes zvlečem. S športom se probam ukvarjat čim več, če le imam čas (in energijo) :mrgreen: v medijih pa spremljam ravno toliko, da ne izpadem totaln bebec, ko ne vem za zadnje rezultate :mrgreen: :P

Jah... mal je treba za postavo poskrbet a ne... jest polet velik tečem (po Golovcu) in kolesarim, nekej malga špilam fuzbal, pozim pa plavanje (ni lepšga plavat v toplem bazenu, medtem ko je zunaj -30°) in badminton. Aja pa savna (sej to je tut šport a ne?) :evil:
Nekoga moraš imeti rad... pa čeprav sebe

#24 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2005 - 15:13

Aja pa savna (sej to je tut šport a ne?) :evil:

Če je to res, potem sem pa jaz blazno navdušen športnik. Savna je pa res zakon!
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#25 Andrej

Andrej

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2005 - 20:24

Jaz se dolgo časa nisem želel ukvarjati s športom, ker nikjer ne briljiram in nisem nek športnik. Razlog je bil verjetno tudi to, da sem mislil, da športajo predvsem strejti.

Sedaj športam vsak teden in to predvsem zaradi odlične družbe. Pred časom sem se namreč pridružil športno-rekreativni skupini Out in Slovenija (sedaj deluje v okviru društva DIH). Tako hodimo na pohode, ukvarjati sem se začel z bowlingom in badmintonom, pa tudi plavat grem kdaj, ostali pa še tečejo, igrajo tenis, kolesarijo, ipd.

Vsi vemo, da je redna vadba zelo koristna oz. da moramo vsaj malo migati za zdravje. Da ne omenim želje po boljšem (fit) izgledu in počutju...

Žal je večina športov in rekreacije povezanih tudi s finančnimi stroški. Dobra stran udejstvovanja prek društva je ta, da imamo z dogovori nižje, klubske cene, poleg tega pa so nekatere dejavnosti dodatno subvencioniranje (trenutno le plavanje, badminton in bowling).

U glavnem - vabim vas, da se nam pridružite pri dosedanjih aktivnostih ali pa nam svetujete kaj vas zanima in skupaj lahko organiziramo tudi nove aktivnosti.

Pa tudi če povabila ne boste sprejeli, začnite malo migat! ;)

http://www.outinslovenija.com
http://www.dih-drustvo.si

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov