Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Aktiven ali pasiven?

155 odgovorov v tej temi

#101 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 03 april 2011 - 17:59

To je najbolj neumna definicija aktivcev in pasivcev kar sem jo slišal v zelo dolgem času.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#102 general

general

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 03 april 2011 - 19:33

Hja, ta definicija je pa res mimo, ker prav nikoli ne veš kaj je kdo, in lahko bi rekel da videz vara, ker veliko nabildanih je totalno pasivnih.
Ničesar ni, kar ne bi mogel biti, delati ali imeti...

#103 ultrablue

ultrablue

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 04 april 2011 - 22:54

povedu sm sam svoje mnenje. tko da prosm ne z "neumnimi izjavami"... ;)

#104 Mirsad

Mirsad

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 05 april 2011 - 02:17

Kaj pa, če "vodi" seks tisti, ki ga ima notri, ta drugi ki mu ga daje pa leži?
A tle je pasiven tisti, ki leži? :nerodno:

#105 cyrusII

cyrusII

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 05 april 2011 - 18:52

heh, LOL :-)) dobra... a in p gre se samo za definicijo kaj kdo počne, ampak tako kot v tvojem primeru, lahko pasiven tudi "dominira" in vodi igro, in aktiven enostavno leži in se prepusti. tako da biti pasiven, nikakor ne pomeni željo po podrejenosti!

Prispevek uredil/a: cyrusII, 05 april 2011 - 18:54.

#106 Mirsad

Mirsad

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 06 april 2011 - 17:06

Se pravi v vsakem primeru je pasiven tisti, ki ga ima v riti?
Četudi vodi seks, to ne pomeni, da je aktiven? Mjaa sej vedno neki kompliciram. Ker jaz sem pa mislil, da je v "mojem" primeru situacija obrnjena. Tisti, ki leži je P, ta drugi pa A.
Se pravi brezveze komplicirat, pasiven bo zmeraj tisti, ki ga ima notri? :mrgreen:

#107 cyrusII

cyrusII

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 07 april 2011 - 10:19

ja, beseda "pasiven" ne pomeni dobesedno, ampak je samo ena beseda, ki iznačuje, da nekdo v tebe vtakne penis, drugi izrazi so tudi receptor oz. "sprejemalec" dobesedno. :-)) in aktiven je seveda, tisti ki daje. ne nujno samo analno, ti izrazi držijo tudi za oralni seks (pasiven je tisti, ki "ga dobi" v usta), rimming, fisting, tudi vaginalni seks z žensko (ženska je seveda vedno pasivna). heh upam, da je zdaj bolj janso.

#108 love-is-magic

love-is-magic

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2011 - 02:23

Jaz sebe opredeljujem kot versatilnega. Ne maram se omejevat le na aktiven in pasiven.
Od različnih dejavnikov je odvisno kako bom v določeni situaciji "postavljen" :D
"Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car."
"If God is watching us, the least we can do is be entertaining."
"Knowledge is knowing a tomato is a fruit; Wisdom is not putting it in a fruit salad."

#109 Gay21

Gay21

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2011 - 18:13

versatilen, sicer bolj pasiven kot aktiven, ampak mi je oboje všeč

#110 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2011 - 18:41

Nisem še sprobal tako da nevem, ampak rad bi preizkusu obe vlogi. Tako da najbrž bom kr versatilen.
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#111 freelancer

freelancer

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2011 - 12:41

zame so aktivci tisti tipi k so tko hudi da takoj veš da ne bojo nkol tvoji - nabildani, al pa vsaj mau atletske postave, če ne druzga.
pasivci so pa pol nasprotje tega. včasih mau poženščeni geji da se milostljivo izrazim :))

Takšna definicija je popolnoma zgrešena, jst sm živ dokaz, da ni res.
Moj tip je zelo nabildan, "taprav dec" kot bi kdo rekel, ampak je skoraj vedno pasiven (v 95% primerih). Nasprotno sem jaz suh in zgledam bolj "fantovsko" in sem najraje aktiven, zelo redko mi sede biti pasiven. Tako da je ugibanje a/p glede na izgled po mojem mnenju čisto zgrešeno. :roll:

Se pa strinjam, da je najbolje, da si odprt za obe možnosti in da nisi ozkogledno osredotočen samo na A ali P vlogo pri seksu.. Življenje je prekratko ;)

#112 Survajvr

Survajvr

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2011 - 22:56

Jaz sem za A varianto, čeprav sem bil v lajfu ene 5x P in morm povedat, da je blo super - sam sproščen morš bit in filing je hud... zarečenga kruha se pa itak največ poje... sploh ob pravi osebi ob pravem času :)
http://lifeguidelines.wordpress.com - by Survajvr

"Bodi sprememba, ki si jo želiš videti v svetu" - Gandhi

#113 matthew

matthew

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2011 - 03:36

Nisem še poskusil nekoga u rito. Ampak sm bil pa že dostkrat pasivn. In mi je zelo zelo všeč. :) Bom kar pri tem ostal. Mmmm :postelja:

#114 borekmali

borekmali

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2011 - 21:29

Jas sem sprva bil samo aktiven, ker sem naletel na samo pasivnega tipa, vendar sem ga prepričal in je tudi on mene parkrat, vendar zelo redko, pol, ko sem pa z njim šel narazen, sem pa parkrat bil samo pasiven in pol spet z enim tipom samo aktiven, takda se opredeljujem za versatilen, ker mi oboje fajn in odvisno od razpoloženja kaj mi kdaj bolj paše, sem pa tudi raje bolj aktiven :D

#115 Yurix

Yurix

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 10 september 2011 - 23:08

Opredeljujem se kot versatilen, čeprav sem raje večina časa pasiven :) ; ampak ugotavljam da je aktivnega zelo težko dobit... Zdi se mi da so vsi pasivci .. Hmmm :?:

#116 Nergal

Nergal

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 10 september 2011 - 23:44

Izgleda, da sem potem eden izmed redkih aktivcev. Da bi bil pasiven, si sploh ne morem predstavljat.
Sarcasm: A literary device for identifying the stupid.

#117 gayguy

gayguy

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 19 november 2011 - 00:15

Jst pa aktiven:) sem že probal bit pasiven pa ugotovil da to ne gre ker preveč boli in ni uživancije.
Če pa gledamo na to kdo je lahko oboje je itak lahko prej tist ko je pasiven tudi aktiven ker večji problem je če tebi pasivno ne leže (kjer se gre za bolečino oz. neprijeten občutek)
To je moje mnenje :lizika:

#118 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2012 - 18:33

Hello,

OK, upam, da ne boste hudi, ker sem se znašla sredi take teme, ampak prinesel me je čisti firbec :mrgreen: . Vedno me je namreč zanimala ta zadeva aktivnost/pasivnost pri gejih.

Kaj pomeni biti aktiven, kaj pasiven in kaj oboje, to mi je jasno. Zanima pa me, če geji to veste že preden greste z nekom v posteljo ali zveste šele takrat ali kako? :?: No, morda bi nekdo rekel, da so tisti geji, ki mogoče delujejo bolj ženstveno oz. nežno nujno pasivni, ampak ali to res drži?

Nekoč mi je neki gej povedal (on je bil aktiven in pasiven), da je včasih mislil, na kakšnega "mačota" je naletel (vsaj po pogovoru, po načinu oblačenja, po zelo moškem obnašanju), ko pa ga je pripeljal domov, se je tisti mačo spremenil v osebico, ki je znala samo leči na hrbet in dvigniti noge :mrgreen: . Tako je povedal, zanima pa me, če se je tudi vam že kaj takega zgodilo? Ali geji že na prvi pogled veste, kdo je SAMO pasiven in kdo SAMO aktiven? :?:

In kaj se zgodi, če sta si všeč dva pasivna? Ali dva aktivna? Ali potem v postelji analni sex odpade?

Hvala za odgovore in upam, da nisem koga ujezila! :oops:

Predstavil bom samo en primer. Bil sem star 18 let. Spoznam noro lepega tipa, takšnega kot sem jih vedno gledu, ko sem bil mali froc, nabit, lepo urejen , popoln. Veliko večji od mene, jaz pa malo bitje teže 70 kil večji od mene najman 20 cm starejši 8 let. Po prvem dajtu me tipo pelje domou in misliu sem dobro ogledala si bova nek film, naenkrat pred mano vs gol in me odvleče v posteljo. Jaz sem nekako za to foro, da sem podrejen tistemu k deluje bol moško od mene. In zgodi se ravno nepričakovano :zeh: Vse v postelji sem mogel postoriti jaz, saj ne da je težji 100 kil in bil težek kot bik, sex sicer ni bil slab samo, če ima model kurca vsaj 20 cm in lepo debelega potem ga je škoda. :angelcek2: .

Ponavadi naletim na pasivne, redkokdaj da mi je kakšen res hud ki je aktivec, se pa najde.
Škoda mi je samo enega fanta , ki je zdaj moj dobr prijatu, da je pasiven, sicer po izgledu moj sanski fant. Ponavadi se jaz potrudim če ej fant pasiven, ker če je tipo res hud in glede na to da je v Sloveniji težka za pretirano izbirčnost. Seveda sem pa za resno vezo in govorim na podlagi le te.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#119 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2012 - 01:44

Sem sicer oboje, ampak raje akt. Idealno s partnerjem bi bilo, da sem v 70% primerih aktiven v 30% primerih pasiven
(no mogoče akt 60% , pas 40%... kaj pa vem :P)
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#120 so_confused

so_confused

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2012 - 14:49

js pa pasiven v 100% primerih

#121 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 27 september 2012 - 20:14

Prilagodljiv :paprika:

Hehe. Je pa tako, da je treba v obeh vlogah dati kaj od sebe, s tem, da je meni predigra zelo pomemben del dogajanja. In brez tega vse skupaj ni kaj dosti vredno.. :*
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#122 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 30 september 2012 - 22:39

Ko kje naletim na to vprašanje, sem aktiven - kar tudi v resnici sem. A če je res kriza se znam tudi prilagodit. To se pravi aktiven z možnostjo pasivne vloge.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#123 Tonymontana

Tonymontana

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 19:03

Aktiven, ker mi niti preveč radovedni prsti ne bodo kaj drugega kot turn-off, ok, prijatelju se občasno, ko se mu zahoče, "izpostavim" in dovolim rimming ter kak prst, ker obožuje mojo kosmatost, kdo drug, ki si preveč upa brez privoljenja, je že dobil kaj več kot igrivo grobost v znamenju protesta.

Mogoče je kriv prijatelj, ker je bil moja prva in še vedno najboljša izkušnja z moškimi, saj me razvaja, kot bi mu bil nek kosmat idol za častenje bogov poraščenosti.

"Having the courage to find a better path is having the courage to risk making new mistakes."

#124 toledo

toledo

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2013 - 12:57

Oboje ;) . Sicer pa kakor kdaj. Če srečam partnerja, ki "navali" name, se mu prepustim, mišice se mi zmehčajo, ves sem mehak, prepuščam se užitkom in obdelavi, dovolim mu prav vse. Če pa srečam partnerja, ki nenako ne kaže agresivnosti, si ga vzamem sam. Takrat imam mišice napete, dajem pobudo in ga naskočim. Istočasno igrati obe vlogi pa ne gre.

#125 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2013 - 16:08

Že od nekdaj aktiven. No ja, ne bom reku, da nisem probal bit pasiven, ampak mi aktivna vloga bolj odgovarja in paše.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov