Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Aktiven ali pasiven?

155 odgovorov v tej temi

#76 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 01 november 2009 - 15:41

Tale tema je že nekaj časa zapostavljena, a imam eno vprašanje:
Ali imate, že ko se zaljubljate, v mislih to, ali je tip top ali bottom. Torej – ali je to dejstvo eden od ključev, po katerem se zaljubljate.
Meni se je namreč zgodilo, da ko sem prijatelju povedal, v koga sem noro zatreskan, me je samo čudno pogledal in dejal: »A nisi ti pasiven? On namreč tudi deluje zelo pasivno ...«

Če vprašam širše: ali je možno, da se nekdo, ki je top/bottom zaljubi v nekoga, katerega prav tako dojema (percipira) kot top/bottom (čeprav ni nujno, da to tudi je)?

#77 Tristan

Tristan

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 01 november 2009 - 17:05

Meni se zdi to prej postranskega pomena. Ko se zaljubim, se zaradi celotnega in kompleksnega vtisa o tej osebi, ne vem, če sem kdaj poleg tega razmišljal o tem, ali je tip A ali P.
Pa še to: kako nekdo deluje pasivno oz. aktivno? To so pa spet neki stereotipi in oznake. Na podlagi česa presodiš, ali je tip bottom ali top?
poor is the man whose pleasures depend on the permission of another

#78 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 01 november 2009 - 22:55

Potem se očitno zaljubljam podobno kot ti.
To, kako nekdo deluje P ali A, je seveda stvar lastnih predstav, tudi stereotipov. Jaz moram zase priznati, da tem ugibanjem ne posvečam veliko časa, moj omenjeni prijatelj pa vse takoj popredalčka (vprašanje seveda, če pravilno). V bistvu sem z vprašanjem o zaljubljanju hotel tudi malo potipati, koliko kaj predalčkajo drugi forumaši. (Še kakšen odgovor na to temo zaželjen.)

#79 LEO

LEO

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 17 november 2009 - 03:08

Ne vem, če znam preprosto odgovoriti na to vprašanje. Imam zelo malo izkušenj z analnim seksom, kar pa jih je že bilo, je bilo v obeh vlogah. Takrat se mi je zdelo, da mi paše biti aktiven. V pasivni vlogi se nekako nisem čisto našel, pač verjetno zaradi neizkušenosti in nesproščenosti. To je tak odgovor na podlagi skromnih dejanskih izkušenj. Sicer pa se mi glede na svoja razmišljanja in fantazije zdi, da je veliko ali skoraj vse odvisno od tega, kakšen bi bil tip, kako globoka in intenzivna bi bila moja čustvena povezanost z njim, koliko bi bil star, kakšne bi bile njegove tovrstne preference....
Caritas omnia vincit!

#80 Brian__

Brian__

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 22:17

včasih pa je odvisno od tipa, s katerim si in se je potrebno prilagodit, zato je najbolj da si oboje in če se med sexom zamenjata in se s tem podaljša čas sexa je to zakon. meni osebno pase oboje, sicer vcasih samo eno, vcasih spet drugo....vazn da se trese!! hehe

#81 pinapole

pinapole

piščan'c

• Člani
  • 81 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2010 - 15:39

ja vidim da ste večina pasivni ali oboje.... jaz pa nikakor ne morem biti pasiven,.... pač v glavi imam nek manjši kompleks in tako nebi nastavu....
razmišljam pač če bi imel tipa dalj časa in da bi rees si močno želel, bi se rahlo požrtvoval hehe...
drugače se mi zdi da je najbolje biti oboje, da se tempo in akcija v postelji dogaja čimbolj raznovrstno...
ker žal sem spoznal tudi enega hudga tipa ki je enako samo aktiven in potem je malo težje se v kaj razvijat,
ker lahko počneš samo oralo in drkanje...-to s časoma postane bolj dolgočasno...

tako da bi si sam želel tipa ki bi bil predvsem pasiven da nebi imal slabe vesti da njega pa pač ne morem tako zadovoljiti, kot on mene s tem da mi nastavi:P
bodite v cvetju <3

#82 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2010 - 17:50

Meni se zdi to kategoriziranje na "aktiven" in "pasiven" res neumno. Vsi smo oboje. Pač je odvisno od razpoloženja, preseganja lastnih kompleksov in zadovoljevanja lastnih ter partnerjevih potreb.
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#83 krašowc88

krašowc88

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 17 november 2010 - 21:28

Odkar vem zase sem pasiven :) Sicer sem parkrat poskusu bit aktiven pa mi ni blo preveč všeč
Ot tizga ku ga ne poznamo, zmjri vjmo usi narveč. (Iztok Mlakar)

#84 ankh

ankh

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 18 november 2010 - 00:25

Oboje, ampak raje aktiven, ker pri pasivnem sexu sem potem hrom še par dni :mrgreen: :vdam se:
Work like you don't need the money, love like you've never been hurt, dance like nobody's watching ;)

#85 teddybi

teddybi

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 18 november 2010 - 02:14

Hrom?
a to na dobr al na slab način?

jst sm pa aktivn, pa bi rad probal bit tut pasivn

Prispevek uredil/a: glorious, 18 november 2010 - 12:10.

You are what you want to be!

#86 ankh

ankh

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 18 november 2010 - 11:33

Sej mi paše pa vse, ampak sem kak dan potem čisto zdelan, pa ritka boli :tralala: :mrgreen:

Prispevek uredil/a: glorious, 18 november 2010 - 12:10.

Work like you don't need the money, love like you've never been hurt, dance like nobody's watching ;)

#87 KasKaY

KasKaY

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 21 november 2010 - 13:06

Meni se zdi to kategoriziranje na "aktiven" in "pasiven" res neumno. Vsi smo oboje. Pač je odvisno od razpoloženja, preseganja lastnih kompleksov in zadovoljevanja lastnih ter partnerjevih potreb.

se tudi jaz podpišem pod to ;)
Življenje je treba zajemati, ceniti in graditi po koščkih. Saj vsak košček predstavlja mozaik v tem pisanem življenju, ki je tako nepredvidljivo. -KasKaY-

#88 Tejko

Tejko

piščan'c

• Člani
  • 78 prispevkov

Objavljeno 21 november 2010 - 17:20

no hvala bogu nekdo ki ima tako mnenje :mrgreen:

meni se zdi postranskega pomena se kategorizirat kot pasiven ali aktiven, čeprav imajo pa usake oči svojega malarja ne :mrgreen:

če pač nekomu paše bit samo eno ali samo drugo, it's fine for me :)

jaz sem lahko oboje :postelja:

#89 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 18 december 2010 - 23:32

Zanimivo se mi zdi, da ko skušaš gayfriendly strejtom razložit, da smo geji lahko oboje (da nismo ali samo aktivni ali samo pasivni) jim sploh ni jasno. Mislijo, da nekateri geji pač radi samo sprejemajo, ostali pa samo dajejo... Ne razumejo, da spolne vloge niso tako toge, kot so ponavadi v hetero parih :D Na nek način pripisujejo gejem 2 spola.

i tried

#90 DarkAngel

DarkAngel

gay friendly

• Ban
  • 18 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2011 - 02:54

Pomoje,da bom pasiven,ker me to,da bi koga natepaval,sploh ne rajca. :S
"Srivnost življenja ni samo v tem, da živimo, temveč tudi v tem, da vemo, zakaj živimo." Fjodor Mihajlovič Dostojevski

#91 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2011 - 13:33

Mogoče pa te še bo, mene tudi na začetku ni :P

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#92 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2011 - 20:11

Men osebno je blo najprej najbolš bit pasiven,zdaj sem pa oboje tko aktiven kot pasiven in mi je v obeh vlogah super:)

#93 FitnessGuy

FitnessGuy

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2011 - 21:01

Oboje. Pri čemer sem v vlogi aktivca veliko bolj divji (hočem, da se mi tip podredi). :zvecilka:

#94 xxkid19

xxkid19

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2011 - 13:28

Meni so se na začetku ''te'' stvari gable, ko sem prvič probal sem bil p in je blo cool:) a pa še nisem probal bit :D :P Pa tud se mi ne da :D Raje ležim pa to:D

#95 Mizuma

Mizuma

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2011 - 19:38

Oh jaz sem mojo "kariero" štartal kot aktivc... Mi je še najbolj odgovarjalo, da je blo vse v mojih rokah, in da sem usmerjal tok dogodkov :P ...

Zadnje čase pa se je moja ritka začela pritoževat, da dobi premalo pozornosti....

Nasploh me čist razrajca, če je tip zelo dominanten in sem kot pasivc v podrejenem - pasivnem položaju... Sploh, če je ambient ta prav in še muzka zraven... Znorim... :postelja:

Prispevek uredil/a: Mizuma, 10 februar 2011 - 19:38.

#96 joe

joe

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2011 - 05:31

Jaz sem mnenja, da je pošteno do obeh, da je vsak oboje. Vsakemu paše oboje, pa če prizna ali ne. Jaz uživam v obeh vlogah.

#97 TheNewGay

TheNewGay

piščan'c

• Člani
  • 112 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2011 - 17:25

Zaenkrat sem samo pasivno poskusil. Če bom raje aktiven, bom pa vedel, ko bom dobil priložnost tudi to preizkusit ;)

#98 Yoru

Yoru

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2011 - 19:58

Mene pa zanima, če mate rajši bit pasiven zaradi podrejenosti tipu (da se mu, kot je že nekdo reku: "podredite") al čist tko bol fizične preference (občutek/užitek)? Sej verjamem de iz prvega sledi tut drugo, sam mene precej k pasivnosti vleče, probu pa tega dejansko še nisem, tko da sm glede dejanskega poskusa precej terrified... :?

#99 TheNewGay

TheNewGay

piščan'c

• Člani
  • 112 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2011 - 20:01

Meni je bolj filing bil všeč, vsaj pri meni nima veze s podrejenostjo.

#100 ultrablue

ultrablue

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 02 april 2011 - 21:38

aktivn sm valda! :D sm biu na začetku tut pasivn ampak mi ni nkol sedl...

mi je pa po eni strani bedno kako ljudje ocenjujemo kdo je aktivc in kdo pasivc. zame so aktivci tisti tipi k so tko hudi da takoj veš da ne bojo nkol tvoji - nabildani, al pa vsaj mau atletske postave, če ne druzga.
pasivci so pa pol nasprotje tega. včasih mau poženščeni geji da se milostljivo izrazim :)) drugače pa al močnejše postave, suhi,... ampak ni nujno.
sam sem velik, suhe postave, a sem aktiven. zato mi nikoli ni jasno ko se s kakim tipom dobim in me vpraša ali sem aktiven ali pasiven in ko mu rečem da sem a, me zlo čudn pogleda.

zgleda da je velik v stereotipih... :)

lp vsem! :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov