Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Aktiven ali pasiven?

155 odgovorov v tej temi

#51 mihec

mihec

piščan'c

• Ban
  • 175 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2007 - 22:28

Jaz sem za oboje. :twisted: Najraje bi to videl tudi pri bodočem fantu.

Drugače pa za aktiven/pasiven niti nisem slišal do lani ali predlani. :nerodno: In mi ni bilo nič jasno. Še zdaj ne razumem, zakaj se nekdo omeji le na eno stvar. Lahko poveste, kakšni so razlogi, da ste samo aktivni ali samo pasivni? Druge vloge niste pripravljeni prevzeti v nobenem primeru?
There goes another one.

#52 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2007 - 22:41

Nekateri se počutijo da so podrejeni partnerju če so le pasivni. Nekaterim pa preprosto ni všeč, da bi bili pasivni ali pa ne prakticirajo analnih odnosov.
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#53 moto1

moto1

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2007 - 16:44

Pač nekomu paše da je aktivn, nekomu pa pasivn. Hvala bogu smo si različni....Men osebno bolj paše da sm v pasivni in tut ko bom imel partnerja, bi si želel da bi bil bolj aktivn......

#54 sasas2

sasas2

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2007 - 16:49

v bistvu sem zelo pasiven, a ko me spravi na obrate postanem tkooooooooooo aktiven, da kar :yahoo:

#55 simple_lj

simple_lj

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2007 - 11:22

V sexu mi najbolj ustreza pasivna vloga ;)
Glej s srcem, kajti bistvo je očem nevidno

#56 Tristan

Tristan

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2007 - 19:30

Še zdaj ne razumem, zakaj se nekdo omeji le na eno stvar. Lahko poveste, kakšni so razlogi, da ste samo aktivni ali samo pasivni? Druge vloge niste pripravljeni prevzeti v nobenem primeru?

Saj se nismo namenoma omejili samo na eno vlogo. Jaz sem prvih pet, šest let poskušal eno in drugo, pa sem odkril, da mi daleč bolj ustreza biti pasiven. V aktivni vlogi se ne nekako ne najdem.
Najprej moram povedati, da mi ta naša izraza A in P nista ravno posrečena, bolj se mi zdi primerna angleška izbira top za aktivca in bottom za pasivca. Moti me namreč zato, ker sam izraz pasiven implicira, da med pasivno vlogo ležiš kot klada. Ja, kaj pa še! Moj frend iz ZDA vedno zase pravi, da je active bottom :) Če ne stiskaš riti in vsaj malo ne suvaš z boki, me zanima, kako se počuti potem aktivec :poreden:
Mislim, da je zelo dobro, če na začetku vsak poskusi oboje. Po mojem ne moreš biti dober aktivec, ne da bi vedel, kako se pri tem počuti pasivec. (Pri kakih bolj zahtevnih tehnikah, kot je fisting, je pa sploh zaželjeno, da si vsaj pol-pol, kajti izkušen top je tukaj navadno tudi dober bottom.)
Najbolj se ujamem z aktivcem, ki ima povprečno dolgega, debelina mi niti ni toliko pomembna (itak je pomembna tehnika, ne pa številka). V svoji "seksoteki" sem naletel kar na nekaj tipov, ki so zase trdili, da so aktivci, ampak so bili eno veliko razočaranje... Morebiti so mi hoteli samo ustreči, pa bi bilo bolje, če se ne bi trudili. Biti aktiven pomeni še kaj več kot samo porivanje ven in noter, po možnosti kot na počasnem posnetku. :blah:
Mene prav ne ganejo dosti pripombe tipov, ki pravijo, da bi moral biti nekdo, ki je dober v seksu, biti dober v obeh vlogah. Ne poznam prav veliko takih. Pomembno je, da se poznamo dovolj dobro, da vemo, kaj obvladamo, pa tisto tako, kot je treba.
poor is the man whose pleasures depend on the permission of another

#57 roadrunner

roadrunner

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2007 - 20:41

načelom sem aktiven, vendar ko sem nazadnje bil s tipom in sem mu potegnil tiča iz hlač, sem se odločil da te priložnosti ne smem zamuditi (bil je debel ko pirova piksna) in mi je blo vseen, če me peljejo na šivanje,.. Presenetljivo me rit sploh ni bolela, bolelo me je drobovje al karkoli pač je že v trebušni votlini. Občasno sem dobil feeling tak k da te kdo v trebuh boksne. Ampak sploh ne obžalujem :L

Drugače pa je prej bila debata o ponosu in pasivnosti. Namreč biti v pasivni vlogi (stereotipno gledano) je moški v podrejeni vlogi in je ranljiv: no tako razmišljajo heteroseksualci in to je en vzrok homofobije. O tem sem bral v Oni že pred nekaj časa.

Sam še nimam dovolj ur prakse da bi doživljal kakšne bajne orgazme, oz. ga sploh še nisem doživel (upam da bo kdaj do tega prišlo). Do sedaj mi je pasivna vloga predstavljala samo kot psihično zadovoljstvo, ko sem se predal in zadovoljil moškega.

Prispevek uredil/a: roadrunner, 16 avgust 2007 - 20:43.

#58 mihec

mihec

piščan'c

• Ban
  • 175 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2007 - 21:05

Tristan, hvala za odgovor! Dosti novega zame. Vidim, da se imam precej za naučiti. ;)
There goes another one.

#59 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 185 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2007 - 11:11

Sam pasivne vloge nimam za znak podrejenosti tipu, kot tudi ne vloge aktivca za nadrejenega. Se strinjam s Tristan-om glede besede aktiven/pasiven. :) Tudi meni ni všeč, ker si veliko ljudi to razlaga povsem narobe. Sam sem bil aktivc v začetku spolnih izkušenj potem pa mi je začelo pasat bit bottom. Polovica aktivcev to sploh ni. Tudi zame ni analc noben dober seks, če ga daje samo ven in not. Zame je dober aktivc, da mi rit prej dobro obdela s prsti in z jezikom. Potem pa se spravijo s prsti in ti jih zarivajo brez občutka. Veliko tipov tud ne mara rimminga in ga hoče samo dat noter. They just want to show off :D Potem pa se spravi delat rimming pa tudi maha s tistim jezikom brez občutka. :shock: Torej, da si dober aktivc, moraš obvladat še kaj drugega, kot le dat not in ven. 8)

Sam sicer delim tipe, ki so bottom, na dve skupini: eni lahko nastavijo rit brez problema in to počnejo vsakič, ko se ponudi priložnost. Drugi (kamor se štejem tudi sam) pa za pasivno vlogo potrebujejo malo več priprav. Ne bi lih pustil neznancu, da me nategne v desetih minutah brez predigre. Pa tudi analc mi ni tako pomemben kot "tipičnemu". [Beseda tipični pasivc ni mišljena negativno.]

Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#60 roadrunner

roadrunner

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2007 - 19:11

glorious! se podpišem pod tvojo izjavo. No, da ne bo pomote, ni moje mnenje da je pasivnost znak podrejenosti. Vendar mislim tudi, da ta teorija le ni za lase privlečena namreč: Vsi smo že videli heteroseksualnega moškega, ki ga nadvlada ženska in pri tem uporablja strap-on; ali pa posilstvo ki se zgodi med moškimi. Mar ni to podrejenost,.. zanima me samo, če se kdo izmed vas strinja s to trditvijo (namreč da heteroseksualni tako dojemajo pasivnost in so zaradi tega tudi homofobični). Ko se pogovarjam s prijatelji in pripovedujejo o partnerjih, običajno slišiš: Tega sem pa napičil. Ima včasih še vedno nek mačistični prizvok. (namreč živimo v svetu heteroseksualcev a ne). Torej, pasivnost lahko pomeni podrejenost, vendar je odvisno od okoliščin in tega kdo jo prakticira.

Drugače pa se popolnoma strinjam, da analni seks ni vrhunec odnosa. Zdi se mi, da kakšne druge spretnosti in triki uspejo narediti seks veliko bolj zanimiv in nepozaben. Razne ročne spretnostni, dolg jezik in globoko grlo in seveda znanje, kako vse skupaj skombinirati - Kakšen faf je lahko še toliko boljši, če se zgodi kar v kakšnem dvigalu; ali pa kakšen peeting pod mizo, ko smo na večerji pri starših (nisem še delal tega, sam ideja je!)

Prispevek uredil/a: glorious, 18 avgust 2007 - 10:54.
(Prošnja uporabnika - dodatek k že obstoječem prispevku)

#61 gay33

gay33

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 06 december 2007 - 02:25

Tu sploh ne igra vloge kdo je a in kdo je p! Vsak ima pač tisto vlogo katera mu je bolj pisana na kožo, nobena pa ni podrejena, kvečjemu sta obe potrebne za zaključen krog maksimalnega užitka!

#62 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 06 december 2007 - 07:08

Tu sploh ne igra vloge kdo je a in kdo je p! Vsak ima pač tisto vlogo katera mu je bolj pisana na kožo, nobena pa ni podrejena, kvečjemu sta obe potrebne za zaključen krog maksimalnega užitka!

Pod to se tudi jaz podpišem.
Več info preko ZS.

#63 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 06 december 2007 - 13:48

Ja, res je dilema kateri dve besedi uporabljat za pojmovanje vlog v analnem sexu. V slovenščini nista najbolje izbrani, oziroma sta precej stereotipski. Pa saj tudi v angleščini ni nič drugače. Včasih je lahko tisti, ki naj bi po tem pojmovanju bil "aktiven" v resnici zelo pasiven ali obratno. To je po moje bolj odvisno od drugih lastnosti, kot pa od tega ali si "vtikač" ali "vtičnica". :)

Po mojem je najlepše takrat, ko ti dve vlogi iščeta ravnotežje med sabo v vsakem od partnerjev... in ga seveda tudi najdeta. ;)

Torej, je kakšna ideja za dve boljši besedi, ki bi bolj nedvoumno določali "igro in igralce"? :?:

#64 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 06 december 2007 - 15:12

Kolikor jaz vem, sta žal samo tujki "insertiven" in "receptiven" dovolj nedvoumni, da ju nihče ne (oziroma ne bi smel) povezovati s kakšno dominantnostjo oziroma podrejenostjo.

Deloma bi bili tudi ustrezni "top" in "bottom", ampak sta prvi dve bolj jasni.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#65 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 06 december 2007 - 16:40

Jap, "insertiven" in "receptiven" sta res dovolj jasni neglede na dominantnost ali podredljivost katerega koli od akterjev. Vendar se nič kaj lepo ne slišita... Torej, slavisti... najdite kakšen lep prevod za ta dva izraza. Dajmo, kreativci... (še ena ne preveč lepa tujka) :)

#66 erujjure

erujjure

Izključen uporabnik

• Ban
  • 210 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2008 - 13:13

Od začetka, ko sem odkrival seks, sem bil aktiven. Strah me je bilo v rit karkoli vtakniti. Ko sem se znebil tega strahu, sprobal z drugim fantom, ki je bil zgolj in samo aktiven tudi analo, sem postal "odvisen". Zelo rad ga občutim, dolgega, kratkega, debelega, tankega ali umetnega na tri stopnje. Rad uživam. Ko se sprostim in naspidiram je seks uau super. Tudi aktivnost včasih sprožim, če le nasprotniku to ugaja :)

Prispevek uredil/a: erujjure, 03 januar 2008 - 13:14.

انا لن تكون وحدها مرة اخرى!

#67 fantič

fantič

piščan'c

• Člani
  • 94 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2008 - 15:42

sem pasiven že vse "od malih nog", oziroma odkar sem spoznal da sem gay :navijacica: . aktiven niti nisem probal bit, me niti ne mika, da bi probal!
why do we fall? so we can learn to pick ourselves up!

#68 FKKT

FKKT

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2008 - 20:13

Sem oboje in tako mi je zelo všeč. Me pa nikakor ne moti, da je nekdo samo p ali samo a.

#69 gro30

gro30

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 17 november 2008 - 21:37

Ma men osebno še vedno paše biti bolj aktiven. Poskusil pasivno pa mi nekak ni bilo... Morda pa bom kdaj zamenjal vloge, nikoli se ne ve :)

#70 Derz

Derz

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2009 - 23:23

Sem oboje - vers
Pred seksom vržem kovanec a bom akt al pas :D

#71 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2009 - 23:51

Sem oboje, se ne obremenjujem s strogim ločevanjem. Sicer kovanca ne mečem :D vendar morda raje izberem aktivno vlogo.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#72 Ganymede

Ganymede

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2009 - 23:59

Aktiven, če pa že kdaj grem pasivo potem je pa to ponavadi zaradi partnerja, ker vem da tudi on tako hoče včasih, ampak osebno ne uživam v tem. Morda se ne znam ravno pravilno sprostiti :?:
Dance, Live, Love and make Love!

#73 Puer

Puer

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 17:04

Niti-niti.

Pasivno mi verjetno ne pase, za aktivca sem pa prelen :D
V splosnem pa se mi (zaenkrat!) te stvari gabijo...

#74 Rahmaninov

Rahmaninov

nov na sceni

• Člani
  • 215 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2009 - 20:30

KOsem začel prakticirati sem bil aktiven, potem po dolgem času, ko sva bila s fantom skupaj, sem začel ekspirimentirati (postalo mi je všeč).
Glasba je zatočišče duš, ki so ranjene, ker jih je sreča ranila. (E. M. Cioran)

#75 OX

OX

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2009 - 22:09

Ma že ki sem dolgo od tega odgovaril na to temo, lahko zdej po nekaj izkušnjah povem da sem rad oboje :P
WOOF

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov