Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Aktiven ali pasiven?

155 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 13 november 2004 - 23:20

Ste pri analnem odnosu aktivni ali pasivni :?:
Ste bili že od malih nog aktivni/pasivni ali ste kasneje zamenjali "prestavo" :P

Lep pozdrav, Glorchy :poreden:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 13 november 2004 - 23:21

Khm ... od malih nog pasiven ... kasneje sem ugotovil, da sem tudi aktiven lahko. :lol:
Bojči pasivni aktivec :mrgreen:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 13 november 2004 - 23:27

Na začetku bil aktiven in po lepem času probal biti pasiven.
Potem mi je pasalo nastavit in "postavit" :mrgreen: Zdaj pa najraje nastavljam 8)

Lep pozdrav, Glorchy :poreden:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#4 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 02:00

Hello,

OK, upam, da ne boste hudi, ker sem se znašla sredi take teme, ampak prinesel me je čisti firbec :mrgreen: . Vedno me je namreč zanimala ta zadeva aktivnost/pasivnost pri gejih.

Kaj pomeni biti aktiven, kaj pasiven in kaj oboje, to mi je jasno. Zanima pa me, če geji to veste že preden greste z nekom v posteljo ali zveste šele takrat ali kako? :?: No, morda bi nekdo rekel, da so tisti geji, ki mogoče delujejo bolj ženstveno oz. nežno nujno pasivni, ampak ali to res drži?

Nekoč mi je neki gej povedal (on je bil aktiven in pasiven), da je včasih mislil, na kakšnega "mačota" je naletel (vsaj po pogovoru, po načinu oblačenja, po zelo moškem obnašanju), ko pa ga je pripeljal domov, se je tisti mačo spremenil v osebico, ki je znala samo leči na hrbet in dvigniti noge :mrgreen: . Tako je povedal, zanima pa me, če se je tudi vam že kaj takega zgodilo? Ali geji že na prvi pogled veste, kdo je SAMO pasiven in kdo SAMO aktiven? :?:

In kaj se zgodi, če sta si všeč dva pasivna? Ali dva aktivna? Ali potem v postelji analni sex odpade?

Hvala za odgovore in upam, da nisem koga ujezila! :oops:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 09:53

Provokatorka, lezbijke ste dobrodošle tudi v Gejevskem kotičku :) Tako, da brez strahu :wink:

Na daleč videti, kdo je pasiven/aktiven je zelo nerealna stvar. Lahko ugibaš - uganiti pa definitivno ne moreš (vsaj ne pri vsakem). Ko sem imel prvi analni odnos, sem bil aktiven. To trajalo ene 3 mesce, nakar mi je naslednji tip rekel, da je aktiven. Zato sem probal biti pasiven. Na začetku mi je blo prov bedno in vse me je bolel :P Nakar sem probal še 1x, se naučil tehnike sprostitve in uživati, ko sem vase dobival penis od tipa :) :)
Tudi mačoti so lahko pasivni. Prav tako so lahko tipi, ki so bolj feminilni aktivni ;) Tukaj ne moremo govoriti lih o 100% tezi, da mačoti so aktivni drugi pa ne. Sam če naletim na pasivnega tipa ne delam panike. Meni analni odnos ni prirorij. Če je - toliko boljše, če ga ni - ga pač ni. Zaradi analnega odnosa tipa ziher NE bi skenslal (odslovil.)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

#6 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 12:18

Glede analnega seksa mislim, da je pametno, da par na analni seks niti ne da tako veliko. Saj se da tudi drugače, da je seks fajn. Jaz in moj fant sva sicer parkrat poskusila ampak ni šlo... Ne tako ne drugače. Pasivnost naju je precej bolela :roll: Mogoce, da naju je poleg ritke se bolj bolel ponos... na sistem kdo bo koga. Tako sva ugotovila, da pač tega ne bova prakticirala. In se imava prav tako dobro.

Sicer bi me bolj zanimalo to ali vas je vse prvic tako bolelo, da bi kar umrl? Jaz sem dobil le malo notri pa sem mislil, da bom kar umrl... Kako pregnati bolečino?
-----------------------------------
V bodoče prosim uporabljaj predogled, da vidiš svoje napake pri besedah ;)
Zdaj sem ti jaz popravil.

Uredil Glorious

When you start with me you can't go back ...

#7 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 13:57

Zelo me preseneča, da je trenutno kar 11 pasivnih (P) in še nobeden aktiven (A). Sam sem glasoval za oboje, čeprav sem nekoliko raje A. Recimo 60 : 40 (A : P).

Provokatorka, dvomim da po izgledu lahko oceniš, kateri je A in kateri P. Sem že, tako kot ti, spoznal kakšnega tipa, ki ga po izgledu nikoli ne bi dal med P ... in obratno. Morda je res velik del »feminilnih« tipov P in »macho« tipov med A, ne verjamem pa, da je to pravilo.

Kako in kdaj ugotoviš, če si A ali P? Težko vprašanje. Oboje sem sprobal in oboje mi je bilo všeč, ko si fanta »vzamem« in ko se mu »dam«, vsako na svoj način, oba načina pa ustvarjata posebno bližino. Ker rad fu***, mi je všeč A; P pa zato, ker je stimulacija prostate vir božanskih orgazmov. Tako je potem seks vsaj približno uravnotežen, vsaj z mojega zornega kota. Čeprav moram reči, da analni seks prakticiram dokaj malo.

Moram pa dodati, da sem se strahu pred analnim seksom v P vlogi rešil mesece pred samim seksom, ko še sploh nisem imel prvega fanta. Z počasnim raziskovanjem telesa, prstek ... pa še potem kaj konkretnejšega. Tako da sem potem, ko sva prvič s fantom, vedel, da sem sposoben sprejeti njegov penis brez problemov. Seveda pa si ga je potrebno želeti, se sprostiti, ne hiteti ... pa seveda ne pozabiti na kondom in lubrikant, ker na suho pa res mora boleti. Ob upoštevanju prej zapisanega je analni seks po mojih izkušnjah lahko popolnoma neboleč, je pa seveda treba prisluhniti tudi telesu...

Jaz sposobnosti, da bi ugotovil, kateri je A in kateri P nimam. Si pa tudi težko predstavljam, da v postelji ne bi nekaj manjkalo tipoma, ki sta oba P ali oba A. Je pa od njiju potem odvisno, če znata to sprejeti in si nuditi drugo seksualno zadovoljstvo, da potem vseeno lahko ostaneta skupaj. Pač, odvisno je od človeka, če mu je analni seks prioriteta ali ne. Meni ni, sploh če vse drugo štima, saj si ljubezen s fantom lahko izkaževa še na drugih tisoč načinov.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#8 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 15:49

Martinni blue če je okolje sproščeno, zaupanje v fanta ter velika želja za analni odnos (pasiven) potem ne boli ;) Uporabljaš kondom in lubrikant. In če tip zna priti v anus z občutkom - je vsee cool. Mogoče je na začetku malo neprijetno, toda hmalu se spremeni to v velik užitek :)

#9 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 20:05

Zanimivo bi mi bilo slišat argumente tistih, ki analnega odnosa ne prakticirajo, in sicer razlogi za to-so psihične, fizične ali kakšne druge prepreke?

LPRGZ
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#10 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 16 november 2004 - 01:47

Pasivnost naju je precej bolela :roll: Mogoce, da naju je poleg ritke se bolj bolel ponos... na sistem kdo bo koga.

Ne vem, če to čisto prav razumem. Če bi to naj pomenilo, da je analni seks za pasivnega partnerja ponižujoč, me zanima, zakaj tako misliš? Kaj pa mislite ostali: je tudi za vas (kdaj) ponižujoč? :?:

Zase lahko rečem, da se nikoli, ampak res nikoli nisem počutil ponižan, ko sem se fantu predal pasivno, ali pa da trpel moj ponos. Zakaj le? :?:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 16 november 2004 - 21:41

Če se je mislilo, da je pasivnost ponižujoča- haloo :?: :o
Mislim čisto vseeno je ali si pasiven ali aktiven. Si tisto kar ti paše, kar te vzburja.

#12 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 18 november 2004 - 14:30

Oboje. :P
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#13 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 19 november 2004 - 07:38

nič pa oboje pa vse troje... odvisn kako gledaš na to :oops: :lol: :lool:

#14 discret

discret

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 19 november 2004 - 14:15

Jaz osebno prakticiram oboje, saj je odvisno od trenutka. Sem pa vseeno malo bolj aktiven. Pa še glede bolečine, če si dovolj dobro vzburjen in si želiš sexa, naj nebi bolelo, le če je partner nežen. Predigra je za to zakon!
have a fun

discret

#15 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2005 - 14:38

Ja predigra z ritko igra pri analnem seksu veliko vlogo :)
Če kar na hitrco (čeprav enim tako paše) lahko pride do poškodb in do velikih bolečin. Zato si je treba vzeti čas, neglede nato ali si pasiven/aktiven. Oboje paše skupaj :P

#16 NowHow

NowHow

Častni član

• Člani
  • 331 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2005 - 20:22

Ja predigra z ritko igra pri analnem seksu veliko vlogo :)
Če kar na hitrco (čeprav enim tako paše) lahko pride do poškodb in do velikih bolečin. Zato si je treba vzeti čas, neglede nato ali si pasiven/aktiven. Oboje paše skupaj :P

Se strinjam... sam prakticiram oboje... drgac pa rata dolgas, a ne?!
:-)
Nekoga moraš imeti rad... pa čeprav sebe

#17 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2005 - 09:55

Najlepše je (se mi zdi) da si kar oboje. Pa lahko v enem samem sexu izkoristis oboje. Najprej en enga, pol pa se drug druzga. Al pa se kar izmenjavata :D
Sicer pa sm naceloma rajsi aktiven, sploh s tipom, ki ima vecjega od povprecja. Mi pa tud zlo pase bit kdaj pa kdaj pasiven, le da jst ne poznam ocitno te sprostivene metode. :?: Bom moral k Glorchyju na ucne ure :lool: :lool:
Kdaj mas kaj frej termin, Glorious??? :evil: :evil:

#18 Nathos

Nathos

piščan'c

• Člani
  • 61 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2005 - 18:08

Ne bi rekel, da je biti pasiven ponižujoče, vendar pa smo še vedno v mačefistični družbi, kjer naj bi bil tip desc.
Men je bit pasiven bolš kot aktiven, sploh če ima tip dobrga kurca.
Da pa sm predvsem pasiven, se ugotovu tko, da sem se usedu gor... simpl... :lool:

Kle je full pomembna sprostitev analnih mišic - gladkih- ki pa so pod vplivom avtonomnega živčnega sistema in jih torej ne moremo sami zavestno sprostiti. Lahko pa to anredimo z zavestno sprostitvijo celega telesa in tudi duha, potem bodo gladke mišice same sledile.

Drugače pa obstajajo raznorazni pripomočki za sproščanje... alko, popers ipd...

Sej ko si enkrat navajen, gre noter tud ful velik in debel... jaz zdaj lahko to prakticiram po enih petih mesecih analca z res velikim..

#19 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2005 - 18:13

Sprostitev z poppersom, alkoholom ,.. je prej nevarna kot dobra. Poppers avtomatično sprosti mišice, zato ga uporabljajo tudi pri fistu. Tako, da pod vplivom poppersa lahko nastane tudi poškodba (anus itd.). So druge možnosti (naravne in nenevarne).

#20 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2005 - 14:31

So druge možnosti (naravne in nenevarne).

Na primer masaža, dolga predigra, ljubkovanje z najdražnjim itd. Ahhhh... :mrgreen:
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#21 Nathos

Nathos

piščan'c

• Člani
  • 61 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2005 - 18:57

Na primer masaža, dolga predigra, ljubkovanje z najdražnjim itd. Ahhhh... :mrgreen:

No, to sem seveda pozabu oment :roll:
Oz. sem omenil bolj posredno... glede tistega sproščanja >>> se sprošča tudi predigra :)

#22 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2006 - 09:08

Se je že kdo vprašal, zakaj je več pasivnih. :?:
Ali pa tisti, ki so oboje. Torej je 50% cool pasivno in 50% aktivno (karikirano označil s %). :?

#23 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2006 - 19:06

...je okolje sproščeno, zaupanje v fanta ter velika želja za analni odnos (pasiven) potem ne boli ;) Uporabljaš kondom in lubrikant. In če tip zna priti v anus z občutkom - je vsee cool. Mogoče je na začetku malo neprijetno, toda hmalu se spremeni to v velik užitek :)

pod tole se podpišem :stima: s prvim fantom odkril, da sem pasiven.
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#24 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2006 - 20:21

Se je že kdo vprašal, zakaj je več pasivnih. :?:

Ker se takrat stimulira t.i. G-točka in to je fenomenalen občutek :sreca:
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#25 OX

OX

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2006 - 00:04

Jaz kr oboje :P Čeprav mi mogoče bol sede bit pasiven :D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov