Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Partner živi z bivšim fantom

9 odgovorov v tej temi

#1 tinmar

tinmar

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 10:55

Hej

S fantom sva skupaj že eno leto. Cel čas mi je govoril, da živi doma in da k njemu ne moreva iti, ker imajo s starši obupne odnose, poleg tega pa še ne vedo da je gej. Po enem letu najine zveze sem ugotovil, oz. mi je priznal, da ne živi doma, pač pa da še vedno živi s svojim bivšim fantom. verjamem in vem, da mu je za veliko laž zelo žal. Vem tudi, da se je trudil zadevo rešiti, saj kupuje stanovanje, a ima probleme s stanovanjskim kreditom, ker ima še en manjši kredit, ki ga ne more odplačati dokler ne proda avta :S Verjamem mu, da mi je lagal z namenom, da ne bi bil prizadet, verjamem mu, da je tudi on trpel celo leto. a vseeno, lagal mi je. in kljub temu, da sem mu pripravljen oprostiti sem zelo prizadet.

Zelo se trudi, non stop je z mano, fuul je pozoren, ... a vsakič ko gre od mene me boli, ker vem kam gre. Rešitev bi bila, da se vseliva skupaj, a je problem, da mene omejuje študentski budget, v primeru, da pa bi samo on plačeval, mu pa nikoli ne bi zneslo z nakupom stanovanja.

Kaj naj naredim? imam pravico od njega zahtevati, da se vseliva v podn od stanovanja? kako naj mu oprostim? Kaj bi vi storili v mojem primeru?

hvala za odgovore

#2 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 11:03

Ne nimaš nobene pravice ga silit nekam.
Pač on ima to težavo ter jo bo že sam rešil, če je pač stanje tako da more biti tam kjer je, je potem tudi trenutno
najboljša opcija glede na finance.

Poskusi bolj racionalno razmišljat, zakaj si sploh užaljen ko gre domov? Mogoče si ljubosumen in / ali posesiven, kljub temu da mu je bivši.
Jaz bi takega fanta kateri bi me silil, da nekaj na hitro rešim izven mojih planov kot si želim, preprosto pustil.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#3 crazy_daisy

crazy_daisy

Častna članica

• Člani
  • 464 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 11:11

Hojla, tinmar! :mavrica:

S fantom sva skupaj že eno leto. Cel čas mi je govoril, da živi doma in da k njemu ne moreva iti, ker imajo s starši obupne odnose, poleg tega pa še ne vedo da je gej. Po enem letu najine zveze sem ugotovil, oz. mi je priznal, da ne živi doma, pač pa da še vedno živi s svojim bivšim fantom.

Čaki, si ugotovil ali te je posedel in ti povedal?

Rešitev bi bila, da se vseliva skupaj, a je problem, da mene omejuje študentski budget, v primeru, da pa bi samo on plačeval, mu pa nikoli ne bi zneslo z nakupom stanovanja.

Zakaj bi bila pa to rešitev? Ker ne bi več živel z bivšim? :?:

Jaz bi na tvojem mestu predvsem razmislila, če sem sposobna oprostiti, da mi je tip lagal celo leto.

#4 tinmar

tinmar

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 11:19

zakaj me moti ker gre domov? Ker vem kam gre. mogoče niti ne ljubosumen in posesiven (čeprav to sta moji vrlini). Moti me, ker sem razočaran in hočem da gre zadeva čim prej mimo, da začneva delati na najinem odnosu.

hmm... bom reku, da sem izvedel, ampak bi lahko brez problema zatajil.
tudi jaz se sprašujem kako nej mu odpustim to

#5 Otaku

Otaku

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 11:28

se pa si človek zasluži 2. šanso.

ok, mogoče bo trajalo tudi pol leta, da mu oprostiš... ampak če si želi želi tvoje obpuščanje, mu je žal in si mu pripravljen spet zaupati, ne bi smel biti konec sveta zaradi laži. everybody lies...

#6 crazy_daisy

crazy_daisy

Častna članica

• Člani
  • 464 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 11:46

ne bi smel biti konec sveta zaradi laži. everybody lies...

Brez zamere, ampak če bi meni partnerka v identični situaciji postregla s takšnim argumentom, bi bilo to najkrajše prebolevanje v zgodovini prebolevanj. :peskovnik:

Še eno vprašanje, tinmar - sedaj, ko ve, da je tebi hudo, in z upoštevanjem, da je njegov cilj dobit kredit - se je pogovoril z bivšim, bo mogoče bivši šel za ta čas živet drugam, ali pa si tvoj fant išče drugo bivanje z istimi stroški pač, dokler mu ne uspe dobit kredita?

#7 tinmar

tinmar

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 12:02

zakaj bi njegov bivši šel živet stran? Nima veze on tukaj.

Prepričan sem, da bi fant šel živet pod most za ta čas, če bi jaz izrazil tako željo. Išče. ampak cenovno tako ugodnega najema kot ga ima (na žalost imata) ne bo najdu na obali :S

#8 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 12:14

Po prebranem sem dobil občutek, da ti je pač to skrival, ker se je tega sramoval in ga je bilo najbrž tudi precej strah priznat. Predpostavljam pač, da mu je res zelo žal za to in da se tudi sam trudi situacijo čim prej rešit, da si želi dobit kredit in odit iz tistega stanovanja čim prej, ter se vselit nekam drugam, po možnosti s tabo. Meni se zdi velikokrat pomembno ne samo dejanje kot tako, ampak tudi nameni, vzgibi, čustva, vzroki, ki se za tem dejanjem nahajajo in ki so do njega pripeljali. Jaz bi vse to upošteval in mu oprostil, oz. dal še eno možnost. Tvoja jeza je seveda upravičena, ampak pač je tudi njegova situacija do določene mere razumljiva.

Gre tukaj tudi za to, kakšen tip človeka si sam. Nekateri ljudje neizmerno težko odpuščajo napake svojim bližnjim, jaz pa spadam med tiste katerim gre to precej hitreje od rok, mogoče še prehitro. Po mojem mnenju boš najbrž na začetku bil še jezen nanj nekaj časa, ampak bo minilo. Se pa take stvari ne pozabijo seveda in tudi nosijo določene posledice za medsebojen odnos, ki pa ni nujno da so slabe. Forgiven, but not forgotten.
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#9 sense_sensibility

sense_sensibility

zasvojen'c

• Člani
  • 415 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 12:21

Zame je stvar zelo preprosta. Razumem sicer njegove motive in strah, zakaj ti je lagal, razumem pa tudi tebe, da se počutiš skrajno nelagodno ob dejstvu, da živi z bivšim skupaj. Načeloma me to ne bi motilo, če bi iz obnašanja fanta videla, da ima stvari z bivšo razčiščene, zaradi mene sta lahko cimra. Verjamem, da je moteče že samo dejstvo, da tvoj fant živi z nekom, ki je bil nekaj časa del njegovega najbolj osebnega življenja. Ali bivšega fanta poznaš? Se mi samo zdi, ali pa res nisi bil nikoli pri njem doma?

Če je izgubil tvoje zaupanje, ga bo težko pridobil nazaj. Razen če se priseliš tudi ti k njima. Študentski budget varira od človeka do človeka, vendar menim, da skupaj lahko poiščeta kakšno sprejemljivejšo rešitev in se dejansko vselita skupaj. če mu je do tebe, te bo imel rad tudi ali predvsem zato, ker bi skupaj živela v "podnu od podna". Meni se s partnerko ne bi bil problem stiskati v sobici 10 kvadratov - če se imata resnično rada, bi to ne smel biti rpoblem. Smo pa ljudje dandanes radi na komot vsepovsod, zlasti v odnosih. Vsekakor njegov sedanji dom z bivšim za tebe ne bi smel biti neodkrita enigma. Naj te povabi k sebi. Naj ti predstavi cimra. Boš takole najbolje vedel, ali je še kaj med njima ali ne. Takole pa je vse skupaj samo mučenje zate.
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

#10 Otaku

Otaku

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 20:00

ne bi smel biti konec sveta zaradi laži. everybody lies...

Brez zamere, ampak če bi meni partnerka v identični situaciji postregla s takšnim argumentom, bi bilo to najkrajše prebolevanje v zgodovini prebolevanj. :peskovnik:

sej. prizadeti zelo radi obsojajo. potem, ko pa pridejo v podobno situacijo in sami počnejo to, kar so prej tako zelo obsojali, pa se tega veliko krat sploh ne zavedajo.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov