Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Možna okužba z virusom HIV?

46 odgovorov v tej temi

#26 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 19:24

Glede na zgoraj povedano je zelo majhna verjetnost.. 
Ne se sekirat!
Naroči se k zdravniku na pregled. 

edit: če na internetu gledaš simptone takoj miliš, da imaš raka ali kako drugo usodno bolezen :)

Prispevek uredil/a: ooi, 22 februar 2014 - 19:25.

#27 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2014 - 20:51

Noseči ženski VEDNO naredijo teste za nekatere SPB, če bi bila okužena, bi ona to vedela in bi ti mogoče to povedala oz., če si še v kontaktu z njo bi tudi vedel, če ima neke težave glede nosečnosti/otroka... Lahko jo direkt vprašaš ali pa test narediš, pa boš miren. Ali pa tudi ne, ker izgleda, da imaš kar malo prevelik strah pred temi stvarmi, glede na to, da ni videti prav verjetno, da bi bilo kaj narobe :)

Pa ni mela tako zelo veliko spolnih partnerjev, da bi bila nevemtikakšna povečana statistična verjetnost HIV-a :)

"Statistična verjetnost, da se HIV ob enkratnem nezaščitenem odnosu prenese, je zelo majhna (manj kot 0.3%) in je odvisna od samega načina odnosa. Če govorimo o tveganju pri spolnem odnosu ženska-moški, je tveganje za prenos okužbe od okuženega moškega na neokuženo žensko ob semenskem izlivu večji kot obratno."

Vir: http://www.drustvo-b...s-spolne-okuzbe

#28 ZmajFafnir

ZmajFafnir

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 04:35

Predvsem ne zganjaj samodiagnoz s pomocjo kakega webMD ali kaj podobnega. :)

Vsekakor pa obisk pri zdravniku ne bi bil odvec, ce drugega ne, zato da pomiri tvoje strahove. :)

There is more in you of good than you know, child of the kindly West. Some courage and some wisdom, blended in measure. If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world. But sad or merry, I must leave it now. Farewell!
--The Hobbit, ch. XVIII

#29 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2014 - 10:53

@MucaMia To ne drži, ne naredijo testa vsem nosečnicam.

@zgublen Jaz ti zelo svetujem, da obiščeš zdravnika, ki te bo potem verjetno napotil na pregled do dermatovenerologa.

Pa še nasvet za vse: če imate kadar koli kakršne koli simptome (kožne spremembe ipd.), pojdite čim prej do zdravnika. Le on bo, bolj kot kakršen koli nasvet na spletu, vedel, kako in kaj ravnati ter vam postavil pravo diagnozo, pa še vi boste potem pomirjeni. :)
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#30 Abba2

Abba2

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2014 - 11:30

Zdravo.

Prosil bi za vaso pomoc oz. Nasvet. Se opravicujem, ker kot zelenec postavljam za vecino od vas res neumno vprasanje.

Tezko mi je,ampak sem v osebni stiski zato podrobnosti ne bi pisal,ker sem se vedno v soku.

Zanima me, ali je virus hiv-a prenosljiv tudi preko neposkodovane koze. Konkretno. S spermo neznanca sem bil posprican po roki, katera v tistem delu nima ran oz. Drugih poskodb. Roko sem kmalu za tem spral pod vodo in kasneje ze z milom. Sperma ni prisla v stik s tel.esnimi tekocinami (kri,slina),tudi spolnega odnosa ni bilo (analni,vaginalni,oralni).

Moje znanje o hivu in aidsu se je koncalo pred 15 leti, ko so nas ucili da je za prenos potreben stik tekocin in konkreten odnos. Ali se je od takrat kaj spremenilo? Kot vem se hiv tudi ne prenasa ob dotiku koze s kozo. Ali je se tako? Ali je nevarnost se za katero drugo bolezen? Imam tudi namen se testirat vendar moram cakati en mesec od dogodka, kar pa je ce si v stiski zelo dolga doba.

Se opravicujem, ker pisem s telefonom in tezko pregledujem ves forum. Imam tudi tezave z dostopom do neta.

Prosim, ne se mi smejat in ne mi pisat , da naj for stupid questions ask google. To bi naredil doma ob pcju, tukaj pa zal ne morem.

Hvala za vsakrsen nasvet.
Hva

#31 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2014 - 11:45

Pozdravljen,

glede na opisano bi rekel, da je strah odveč. V kolikor res nisi imel nobenih ranic na koži, ni nobene nevarnosti za okužbo.

Test na HIV in nekatere druge spolno prenosljive okužbe pa le opravi, predvsem zato, da se pomiriš, pa da se lahko pogovoriš potem tudi o možnosti okužbe z osebjem. Vsekakor pa je prav, da počakaš 6 tednov od tega dogodka, saj toliko potrebuje test, da so potem rezultati pravilni.

Lp,

Bojan

Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#32 sonce44

sonce44

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 06 oktober 2014 - 02:42

Pogumno in se iti testirati ni nobenih poblemov večji je ko je okužba v razvoju

#33 daviid

daviid

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2014 - 13:47

Da ne odpiram nove teme, samo kratki vprašanji:

Kakšne so možnosti okužbe, če ga fafaš brez kondoma? Zagotovo ti kaka predsemenska tekočina pride v usta in mimogrede in pogoltneš s slino mezmes. Je to nevarno?

Kaj pa recimo, če ti pride v usta in kasneje izpljuneš?

rad bi spoznal kako trans punco :)

#34 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 546 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2014 - 14:01

Ja, teoretično obstaja možnost, ampak majhna. Je bolj verjetno, da dobiš tudi kaj drugega kot hiv. Priporočam ti, da sperme ne vzameš v usta.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#35 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 157 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2014 - 15:32

Ne vem zakaj delate razliko med predsemensko in semensko. HIV se preko oralnega odnosa zelo težko prenese, a možnost obstaja. Predvsem pa ta možnost sega v tisto situacijo, če imaš ustno votlino ranjeno.

Sama sperma pa v želodcu kot virus ne preživi, tako da...

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#36 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 546 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2014 - 15:46

Ja, meni se zdi, da je predvsem količina semenske veliko večja kot količina predsemenske. Nekateri praktično ne izločajo predsemenske.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#37 daviid

daviid

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2014 - 17:44

Ja, teoretično obstaja možnost, ampak majhna. Je bolj verjetno, da dobiš tudi kaj drugega kot hiv. Priporočam ti, da sperme ne vzameš v usta.

Ampak a ni vseeno potem, če ti itak pride pri fafanju ta predsemenska tekočina v usta prej in pogoltneš mogoče kaj?

rad bi spoznal kako trans punco :)

#38 Anonimna

Anonimna

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2015 - 22:39

Pozdravljeni.

Zanima me nekaj glede testiranja na virus HIV. Pred cca. 2 leti sem imela nezaščiten analni spolni odnos s 3 moškimi (v roku 4 mesecev) katerih spolne zgodovine ne poznam, oziroma vem vsaj za število prejšnjih spolnih partneric, ki pa je baje kar visoko (čez 30). Letos sem se končno odločila za testiranje. Simptomov sicer nisem imela (in nimam) nobenih, tako da sem šla zgolj preventivno, tako da malo lažje spim.

Na zavodu za transfuzijsko medicino sem se dala testirati na HIV, sifilis ter hepatitis B in C. Za vse naj bi bil test nereaktiven.

Glede testiranja na HIV; Na izvidu piše EIA anti-HIV 1/2/0 in HIVp24Ag: NEREAKTIVEN

Zanima me, kaj pomenita izraza za HIV in ali so ti rezultati 100% zanesljivi? Na tem forumu sem tudi prebrala, da se je treba po določenem času ponovno testirati, da si "ziher". A to velja samo za 3 mesece po nezaščitenem sp. odnosu ter nato po 6 mesecih še enkrat? Ali velja to tudi zame, čeprav je bil tvegan kontakt pred 2 leti? 

Najlepša hvala za odgovore!

#39 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 433 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2015 - 16:38

Anonimna, rezultat vsakega laboratorijskega testa (ne samo za HIV in druge SPO) je lahko lažno negativen ali lažno pozitiven, vendar so to res izjemno izjemno redki primeri (govorimo o možnosti napake v vrednosti manj kot 1%). V kolikor si imela nezaščitene spolne odnose pred dvema letoma in ti je sedaj test pokazal nereaktivnost na HIV antigen in protitelo, potem se po mojem mnenju nimaš ničesar za bat. Vsaj kar se HIVa, sifilisa in hepatitisa B/C tiče. Če se ti zdi, da te ti rezultati ne pomirijo, potem se pojdi še enkrat testirat, vendar sem prepričana, da bo rezultat isti. 

Right now, nothing can kill my vibe

#40 007

007

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2015 - 16:03

Anomina, ponovno testiranje je potrebno opraviti, če je med tveganim spolnim odnosom in testiranjem preteklo premalo časa. Za HIV je 3 mesece dovolj (z današnjimi metodami mislim da niti 3 mesece ni potrebno), saj se mora virus v tvojem telesu najprej namnožiti, da ga lahko v laboratoriju zaznajo (to je inkubacijski čas). Ko ta čas preteče bo vedno v tvojem telesu dovolj virusov, da jih bodo zaznali, zato testiranja ni potrebno ponavljati kar se tiče inkubacijskega časa. Nobena stvar na tem svetu pa ni 100% zanesljiva, obstaja možnost lažno pozitivnih in lažno negativnih rezultatov, tako kot ti je že mravlja razložila. Če še vedno ne moreš mirno spati, potem pojdi še enkrat na testiranje, vendar ti ni potrebno čakati 3 mesece na naslednje testiranje, saj bi v tem primeru šlo zgolj za ponavljanje testa, da nisi slučajno med tistimi "srečneži", ki so dobili lažno negativni rezultat, vendar je verjetnost res zelo zelo majhna ;)

#41 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 435 prispevkov

Objavljeno 29 november 2016 - 21:08

V Evropi prvič več kot dva milijona okuženih z virusom HIV

To je zelo slaba novica.  :(

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#42 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 30 november 2016 - 00:36

Kaj pravite na komentarje pod člankom. Da je to tudi posledica migrantov, ki so z vzhoda seboj prinesli bolezen itd?? (No vsaj tako sem jaz komentarje razumel)

Plus: -debata o prenosu hiva ki smo jo imeli s sošolci. Sošolka izjavi da je na urgenci videla plakat, kjer je pisalo me drugim, da se hiv prenaša tudi preko pilic za nohte. Je res??

In še druga izjava/vprašanje: če se lahko zgodi nosečnost zaradi počenega kondoma, se lahko tudi SPB prenes naprej. Torej kakšna je sploh varnost kondoma?

#43 among_the_ruins

among_the_ruins

piščan'c

• Člani
  • 64 prispevkov

Objavljeno 30 november 2016 - 11:28

Plus: -debata o prenosu hiva ki smo jo imeli s sošolci. Sošolka izjavi da je na urgenci videla plakat, kjer je pisalo me drugim, da se hiv prenaša tudi preko pilic za nohte. Je res??

In še druga izjava/vprašanje: če se lahko zgodi nosečnost zaradi počenega kondoma, se lahko tudi SPB prenes naprej. Torej kakšna je sploh varnost kondoma?

1. Ne.

2. Nič ni 100% varno za prenos spb, razen abstinenca. Tudi kondom ne.

There's always an angle you forgot about.

#44 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 593 prispevkov

Objavljeno 30 november 2016 - 12:55

Niti abstinenca ni 100%. Devica Marija, pa to ;)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#45 yoda78

yoda78

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2018 - 05:33

Zdravo,

Nujno potrebujem pomoč in prosil bi za odgovor. Prosim, da se ne norčujete.
Med analnim spolnim odnosom sem bil pasiven. Kondom je bil uporabljen le pri analnem spolnem odnosu. Pri oralnem (katerega sem izvajal mogoče deset sekund) nisva uporabljala kondoma, ampak semenska tekočina ni bila prisotna. Oralno zadovoljevanje sem tudi prejemal.
Kar me najbolj skrbi pa je drgnjenje penisa ob anus. Kar me tu namreč skrbi je to da je spolni partner drgnil svoj penis ob moj anus nezaščiteno. Skrbi pa me zato, ker sem opazil krvavitve iz anusa ob prihodu domov. Ne morem pa trditi da so bile krvavitve prisotne že takrat.
Je to razlog za skrb? Sem primeren za zdravljenje z Pep? Spolni odnos se je zgodil pred 24 urami.
Prosil bi Vas za odgovor, ker se me resnično loteva panika.

Lep pozdrav,

Jure

#46 yoda78

yoda78

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2018 - 05:43

Pa še ena informacija. Rahlo me je začelo boleti grlo. Ne vem če je to samo povezano s psiho, ker me je zagrabila panika, ampak vseeno.

#47 e_svetovalnica

e_svetovalnica

nov na sceni

• Člani
  • 277 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2018 - 10:36

Za informacije in pomiritev: https://legebitra.si...sos-svetovanje/

Pamet v roke, kondom na glavo!
www.dih.si
Blog GLAVCA: http://glavca.blog.siol.net/

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov