Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ebay in druge spletne trgovine

39 odgovorov v tej temi

#26 LEO

LEO

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 21 november 2009 - 01:30

Knjige preko Amazon.com; vstopnice za koncerte in kino; letalske vozovnice; DVD-je preko neke slovenske strani, katere imena pa se trenutno ne spomnim;.....Zaenkrat je šlo vedno brez problemov in komplikacij. Najbolj varna in profesionalna med uporabljenimi pa se mi zdi Amazon.com. Knjige pridejo hitro, sproti te obveščajo o stanju naročila, pa še za nobeno zlorabo na njihovih straneh nisem slišal.
Caritas omnia vincit!

#27 BEE

BEE

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2010 - 23:06

Iz ebaya kopujem veliko stvari in še nikoli nisem bil razočaran glede kupljenga izdelka, samo z našo carino :zmesan: k nimajo pojma.Se pa da gor dobit nekatere stvari 50% ceneje kot tukaj.
I like that I'm gay !

#28 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2010 - 20:09

Zanima če maste kake izkušnje z šopingom prek ebaya? Oz. kakšne. So vas že kdaj "nasankal"? Iz katerega e baya največ kupujete?
Zbiram info.

Lp
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#29 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2010 - 14:07

Na ebayu kopujem veliko stvari - dodatke za auto, T shirt special edition, tudi kakšno tehniko in še nikoli nisem imel probleme z dostavo ali izdelkom.
I.C.C.

#30 Yurix

Yurix

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 11 september 2011 - 15:11

Večina stvari kopujem preko spletnih trgovin iz tujine.

- ebay
- asos
- dealextreme
- bookdepository
- ...

Vedno bolj spoznavam, da sem rahlo že obseden z kupovanjem raznih "pi**arij" preko spleta.. :nerodno: :neumen:
Kar pa se tiče, da bi imel kdajkoli kakšne probleme - nikoli.

#31 mash1ka

mash1ka

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 16 oktober 2011 - 10:46

do zdaj sem naročevala samo drobnarije pri Dealextreme in Focalprice. (razne slusalke) imajo kar poceni, plačala pa sem s PP.
samo sem pa že kdaj dobila pokvarjeno, uničeno stvar :roll:

#32 bittersweet

bittersweet

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 03 december 2011 - 22:16

Kupovala preko Bookdepository-ja, nemškega Amazona, Mimovrste, Enaa in Asos-a. Same dobre izkušnje! :thumbsup: Sploh knjige za fax se splača kupovat preko neta, ker so občutno cenejše, kot da jih kupiš v Slo v trgovini.
Nikoli pa še nisem kupila nič preko Ebaya, ker ne razumem točno, kak je pri njih s poštnino... kake informacije?
It's only after we've lost everything that we're free to do anything. (Tyler Durden)

#33 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 15 december 2011 - 11:17

Preden sem se odselila od staršev, sem na bolhi prodala za ene 500-600€ robe iz moje sobe in kleti. Z bolho imam predvsem dobre izkušnje.
Prav tako z Ebayem. Dvakrat sem prijateljici nekaj kupila preko avkcije, ker ona ni imela kreditne kartice, in nikoli ni bilo problema. V začetku sem plačevala preko banke, kasneje sem si naredila PayPal in sedaj plačujem izključno preko PayPala, ki je super. Tudi drugim stranem, ki imajo možnost plačevanja preko PayPala povsem zaupam.
Res pa je, da po Ebayu kupujem predvsem iz Nemčije, Anglije, tudi Kitajske. Ima kdo izkušnjo s kupovanjem iz ZDA?? Vedno vidim tista opozorila glede carine, in nimam pojma, koliko to dejansko znaša. Bi vi priporočali nakupe iz ZDA (tisti, ki ima izkušnjo)?

bittersweet, poštnina pri Ebayu gre takole: tam nad oglasi, kjer lahko izbereš opcijo -od najcenejših/najdražjih/najstarejših/najmlajših oglasov... tam si stroške poštnine nastaviš na svojo državo. Tista cena, ki jo boš potem videla pod stroški pošiljanja, velja. Vsekakor pa mora imet prodajalec opcijo pošiljanja po celem svetu ali vsaj po Evropi, ker če ima pošiljanje samo v svojo državo, ti žal nič ne pomaga.

#34 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 15 december 2011 - 17:04

Knjige ipd. -> Book Depository ... :)
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#35 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2012 - 15:45

Ima kdo izkušnjo s kupovanjem iz ZDA?? Vedno vidim tista opozorila glede carine, in nimam pojma, koliko to dejansko znaša. Bi vi priporočali nakupe iz ZDA (tisti, ki ima izkušnjo)?

Ne morem verjeti, da nihče nima izkušenj s kupovanjem iz ZDA?? No, če kdo kaj ve o tem, kar sem vprašala, bi res bila vesela odgovora.

#36 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 519 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2012 - 04:00

Moj brat je pred par leti kupil en tehnični v ZDA in je imel slabo izkušnjo, ker izdelek sploh ni bil takšen kot v opisu in na sliki, bil je celo rabljen, nepopoln, na poti se je poškodoval ... Na koncu je po dolgih peripetijah in prerekanjih le dobil manjkajoči del, vse skupaj sam sestavil in usposobil, a zato zamudil vse roke za pritožbo na eBayu ali PayPalu. Koliko je bila carina, žal ne vem.
Vem pa, da sicer do 20 evrov ne plačaš nič, tudi DDV ne. (večkrat kakšno malenkost naročim iz Kitajske ali Hong Konga)
Poglej na Carinsko upravo.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#37 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2012 - 10:53

Hvala za odgovor! :stima:

Sicer pa sem jaz nekaj podobnega doživela, ko sem kupovala neko ogrodje za mobitel iz Kitajske, na žalost se ga sploh ni dalo sestavit skupej. Potem sem sestavla mobitel deloma iz novih in deloma iz starih delov in žal se potem ene tipke nikoli več ni dalo stisnit, tako da sem "pokvarila" telefon za brezveze (pa ne po moji krivdi).

#38 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2012 - 11:10

Sama imam tudi izkušnjo z naročanjem preko interneta. :ideja: Namreč pred nekaj leti sem kupila kolesarski dres livestrong-a (tukaj je že nova kolekcija) in sem bila glede na materiala in kakovosti zelo vesela :juhej: , ker je res odličen me je pa malo negativno presenetilo, da so mi poslali narobno (malenkost premajhno) velikost (no ja, da se jo nositi samo....). Poleg vsega tega pa nisem bila niti navdušena ko sem ugotovila koliko zaračuna carina za te stvari iz amerike in se sprašujem če je že izdelano v Italiji zakaj morajo potem v ZDA pošiljati in nato spet nazaj v EU-Slovenijo? Namreč carina ter poštnina je nakoncu znašala skoraj enako kot cena dresa. :zmesan:
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#39 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 944 prispevkov

Objavljeno 02 september 2018 - 15:14

Za spletno nakupovanje uporabljam AliExpress. Kupujem izključno drobnarije (npr. opremo, dodatke in pripomočke za psa, raznorazne dodatke za elektroniko, pisarniški material...). Se mi zdi, da se da pri njih dobiti artikle po znatno nižjih cenah kot pri nas.
Nimam slabih izkušenj s prodajalci. Včasih so morda preveč prijazni in posledično (za moje pojme) vsiljivi. Če se pri kakem naročilu zakomplicira, se da z njimi vse zment. Vračilo denarja še ni bil problem.
Edin problem je, da na naročeno blago čakam lahko tudi do dva meseca. Nekako, ko že pozabim na nakup, me trofne obvestilo od pošte. Da ne omenjam stroške carinskega postopka… Je bilo obdobje, ko so mi za pošiljke kot po tekočem traku izdajali obvestila in nabijali stroške carinskega postopka, dokler nisem spremenila naslova dostave. Sedaj dobivam obvestila le, če presežem določeno vrednost. Papki!

Z eBayem sem skušala vzpostavit nek normalen odnos. Se enostavno ni obneslo.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#40 Preseren

Preseren

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 04 december 2018 - 18:14

Tole temo se očitno obuja :)

Seveda Aliexpress, ki trga za vse kar je poceni in majhno, čeprav po novem tudi za dražje stvari. Za 11.11 sem kupil robotski sesalec in super zadovoljen.

Spar online za špecerijo, ki je odličen in stvari enostavno pobereš v BTCju

sicer pa Bigbang za elektroniko, CBD Slovenija za smolo, H&M za oblačila in Asos za oblačila ki so bolj ql.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov