Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ebay in druge spletne trgovine

39 odgovorov v tej temi

#1 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 12 november 2004 - 15:55

Je že kdo od vas kupoval preko Ebaya oz. interneta? Kake negativne izkušnje? Pozitivne?

Sama sem kupovala preko Bolhe, kar je nekaj takega kot slovenski Ebay. Čeprav sem zmeraj plačevala precej riskantno(denar v kuverto), še ni nihče "pozabil" name. In zlicitirano sem dobila precej hitro(hvalabogu je Slovenija majhna). :)

Drugače sem pa naročala, preko ene nemške strani neke rastline, vendar se prodajalec ni zmenil zame, verjetno je kar pozabil(profesionalnost pa taka :x ). Naročila sem tudi neka semena iz Češke, tudi plačala, še pa čakam da pridejo k meni. Mogoče drug teden :roll: LP Amylee
I belive in God, only i spell it Nature.

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 166 prispevkov

Objavljeno 12 november 2004 - 15:56

Nisem še naročeval. Bolha mi je mimo že kot stran sama, pa tudi nimam potrebe po takšnem načinu kupovanja :|
Mogoče v prihodnosti kdaj ;)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 12 november 2004 - 16:03

Jst še nič nism kupu preko interneta...sem ful nezaupliv, upam da se bo to kej spremenil na men.
Še iz avtomatov se bojim kej kupit ker mam občutek da mi bojo zahinavl :lol:

#4 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 12 november 2004 - 16:21

Je že kdo od vas kupoval preko Ebaya oz. interneta? Kake negativne izkušnje? Pozitivne?

Same pozitivne. Kupila ene par stvari, najvecja je bila moj rabljen laptop :)
Dobavitelji so bili vecinoma Americani, razen za en poster se je izkazalo, da je prodajalec v Ukrajini :mrgreen:

Imam dobre izkusnje s prodajalci, je pa res, da sem previdna pri izbiri stvari in prodajalcev.

Placevala sem ap izkljucno s PayPalom, da mojih kreditnih kartic vsaj tak neznanec ne dobi. :?:
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#5 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 12 november 2004 - 22:36

Nisem še kupoval preko spleta in niti ne nameravam. :| Stvar moram VIDETI, OTIPATI, POVOHATI ... In biti siguren, da jo sploh DOBIM. :|
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#6 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 30 november 2004 - 17:55

Ravno vceraj sem necaku za novoletno darilo (od Dedka Mraza :evil:)kupila spidermanove rokavice z zvocnimi efekti za novoletno darilo. Nasla le na netu, vse trgovine imajo zadevco razprodano :?: Welcome to holiday shopping - tudi Dedek Mraz ima rad eBay :shock:

#7 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 30 november 2004 - 19:39

Pri vsej tej stvari mi je žal edino tega, da banka toliko računa za nakazila v tujino. To večkrat bremza moje nakupovanje preko ebaya.de.

#8 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 30 november 2004 - 20:17

Kaj pa paypal?

#9 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 30 november 2004 - 21:02

Paypal ja...ne zaupam jim mojo številko kartice(...). Nisem še tako daleč.

#10 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 30 november 2004 - 21:15

Paypal ja...ne zaupam jim mojo številko kartice(...). Nisem še tako daleč.

Hm. Je preverjen in dobro zasciten nacin placevanja prek neta :?: Ce se kreditne kartice uporablja konzervativno, mas precej manj moznosti zlorabe. Torej obcasna uporaba prek varovanih poti ni tako nevarna...

#11 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 30 november 2004 - 23:46

jaz imam s kupovanjem preko spleta same dobre izkušnje. res pa je, da sem do sedaj kupovala le prek amazona, pa še to samo knjige. ponavadi pridejo v roku kakih 2 tednov. zdaj, ko smo v eu in jih naročiš v UK je pa še toliko bolje, ker ni nobene carine.

razen če ne štejete zraven tudi rezervacij letov prej easyjeta ali rynaira. saj v bistvu tut nekak kupiš to storitev. do sedaj me še niso "nategnili", da bi ostala na letališču.

kar se tiče plačevanja s kreditno kartico prek interneta je pa res, da je je mogoče vse skupaj malo rizkantno, a se mi zdi, da so te strani dobro zaščitene, ker drugače bi že kaj prišlo na dan in bi recimo podjetji kot sta ryait ali easyjet že propadli, ker pri njiju ni plačevanja z gotovino.

#12 princesska

princesska

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 01 december 2004 - 00:46

Prek neta sem do zdaj v tujini kupovala samo letalske vozovnice Ryanair in Easyjet - brez komplikacij.
Slovenske firme pa itak večinoma poslujejo tudi s plačilom po povzetju in jim niti ni potrebno zaupati številke kreditne kartice, če je nočeš. Kupovala sem že prek Pasadene, Bigbanga, Mladinske knjige ...
V kolikor se uporablja varnostno kodiranje pri prenosu podatkov in da je ponudnik zanesljiv (ne ena x ruska firma) nimam zadržkov.

#13 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2005 - 11:23

Ja malo osvežitve pride prav. S paypalom še mi v Sloveniji ne moremo plačevati. Upam da bo paypal letos naredil pogodbo s Slovenijo :? (sanja svinja o...)

Drugače pa sem preko Ebaya prejšnji mesec prvič kupovala in ni bilo nobenih problemov. Pošta prispela hitro, ful dobro zapakirano in roba je bila kvalitetna. Tako da z ebayom mam dobre izkušnje, ponovem. LP

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 166 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2005 - 16:57

Je že kdo kaj kupil, preko bolhe.com :?: Način, kako kaj kupiš :)

Lep pozdrav, Glorchy: pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#15 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2005 - 17:57

Je že kdo kaj kupil, preko bolhe.com :?: Način, kako kaj kupiš :)

jaz prek kratkim kitaro. Način je bil čist preprost - oglaševalcu sem poslala mail, potem sem pa v ostalih oglasih tega oglaševalca zbrskala tudi njegovo telefonsko in sem ga poklicala :pepper: . Bil je pa oglas za kitaro oglas s fiksno ceno.
Tam kjer tečejo licitacije pa pač licitiraš, oziroma, licitira kar Bolhomat, če si pripravljen odšteti za nekaj več, kot je trenutno smiselno pokazati. Na bolhi najdeš vsa navodila.
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#16 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2006 - 00:11

Po internetu sem do zdaj samo prodajal. Najprej sem prodal GSM. Oglase sem dal na veliko spletnih portalov, vendar je od vseh najboljša Bolha, prek katere sem dobil tudi največ povpraševanja.
Pred kratkim sem se odločil prodati tudi en arhaični pekač, ki sem ga imel preden sem si kupil tega, ki snema tudi na DVDje. Oglas sem dal samo na Bolho in celo nekdo ga je kupil za simbolično ceno. :mrgreen:

Iz tujine pa še nisem ničesar naročal. Glede na to, da nimam kreditne kartice, tudi ne vem, kako bi mi to uspelo, ker le redki prodajalci omogočajo plačilo prek položnice, ki se ti izpiše na zaslonu in jo potem plačaš na banki.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#17 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 519 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2006 - 00:37

Največ sem kupovala prav prek nemškega eBaya in vedno je bilo vse v redu. Njihove storitve in varnost so na dokaj visokem nivoju.

Shaman, zelo preprosto lahko plačaš z bančnim nakazilom, večina prodajalcev omogoča tak način, prodajalec ti mora le dati vse potrebne podatke za transakcijo. :mrgreen:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#18 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2006 - 07:27

Jaz pa sem nakupoval preko interneta. In verjetno bom še. Sploh računalniške komponente so cenejše kot pa če greš v trgovino (kljub poštnini).

Preko bolhe pa še nisem kupoval, morda kdaj...
God save the queer!

#19 princesska

princesska

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2006 - 07:37

V zadnjem casu preko neta najvec kupujem vstopnice, spet je bilo nekaj letalskih kart, online dostop do neke spletne strani ter depozit v online stavnico.

Kreditna kartica, pa gre brez problema. V stavnici so me pa sokirali, ker je bila dovolj samo stevilka kartice (brez trimestne varnostne kode in ceprav stevilka ni ujemala z imenom na kartici, jo je vseeno sprejelo - ok, ne sprasevat zakaj je na mojem Mastercardu neko "tuje" ime).

#20 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2006 - 21:50

Če kupujete kaj na spletu od tehnične robe, potem je Pixxass kar prava izbira, pa še poceni so bolj kot naše trgovine. Plačilo gre po povzetju in to v tolarjih. Tudi Pixmania dela na ta način, so pa malce dražji.
Sem pa drugje nekaj kupoval od opreme za moj šport, pa so še vedno pri pošiljanju malce predragi tako, da še čakam, kdaj bodo poštnino za Slo malo spustili.

Lp.

#21 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 944 prispevkov

Objavljeno 15 november 2009 - 13:34

Policija opozarja na več spletnih goljufij v zadnjih mesecih
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#22 butterfly

butterfly

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 15 november 2009 - 16:30

Imam že kar nekaj izkušenj z nakupovanjem preko spleta. Največ izkušenj imam s spletno trgovino mimovrste, Rayanair, pred kratkim pa sem nekaj kupovala tudi preko Ebaya.

Z nakupom preko spleta še nisem imela kakšnih slabih izkušenj. Načeloma, če nakupuješ v spletni trgovini, lahko kupljeni izdelek vedno vrneš, če pa kupuješ preko Ebaya ali Bolhe, pa je riziko malo večji, ampak npr. pri Ebayu so pri vsakem uporabniku zvezdice, ki pač pomenijo kako zanesljiv je uporabnik. Za plačilo se pa itak dogovoriš. Načeloma pa imajo v spletnih tgovinah že vnaprej določene plačilne pogoje.
Doing the best at this moment, puts you in the best place for the next moment.

#23 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 15 november 2009 - 16:43

Jaz sem pa vedno mela nek čuden občutek glede tega, da me pač ful lahko zafrknejo, da ni dobra roba ali karkoli drugega, glede plačila...itd. Ponavadi grem vedno v tisto pravo trgovino in tam kupim stvar, ki jo pač trenutno potrebujem, ker se mi zdi še najbolj sigurno, preko Ebay-a in drugih spletnih trgovin pa še nikoli nisem nič skušala kupit. Še za Bolho imam tak čuden občutek, čeprav sem pa skušala prodati par stvari in na srečo mi je tut nekaj uspelo. Ampak vseeno... :? Ahh, paranoja. :mrgreen: Mogoče pa kdaj poskusim in se mi bo še fajn zdelo, pa bom postala redna uporabnica Ebay-a in drugih podobnih strani.
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#24 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 519 prispevkov

Objavljeno 16 november 2009 - 00:56

Uporabljam Bolho, eBay in druge spletne trgovine, večjih težav še ni bilo, le prodajalci iz Hong Konga so me v zadnjem času naplahtali pri nekaj drobnarijah.

Pred dvema letoma sem pri nas za očala z dioptrijo plačala dobrih 400 evrov, očala so mi 2 x delali, pa nisem dobro videla! Potem sem prav takšne (po istem receptu) naročila prek spleta iz ZDA in jih dobila iz Hong Konga, s poštnino vred sem plačala 79 evrov!
Super očala, še danes jih nosim brez težav, tiste za 400 evrov imam pa v predalu, ker z njimi ne vidim dobro!
Ker se mi je dioptrija spremenila, sem prejšnji teden prek spleta naročila nove in sedaj čakam ... Slika objavljena

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#25 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 816 prispevkov

Objavljeno 20 november 2009 - 15:16

Nekaj bi rada naročila iz Amerike. Nikakor ne najdem strani, ki bi dostavljala to tudi v Slovenijo. Enkrat sem slišala, da obstaja v Ameriki eno podjetje, ki se ukvarja točno s tem- torej ti naročiš na ameriški naslov, oni pa potem posredujejo naprej do tebe. Je to res? Ve kdo kaj o tem? Oziroma , kako se znajdete v tkem primeru? Pa ne, nimam sorodnikov ali prijateljev okrog po svetu, žal :(

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov