Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Protivirusni programi

137 odgovorov v tej temi

Anketa: Imate nameščen protivirusni program na računalniku? (498 članov je oddalo svoj glas)

1. Da (125 glasov [81.17%])

Odstotek glasov: 81.17%

2. Ne (29 glasov [18.83%])

Odstotek glasov: 18.83%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#51 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 02:10

hehe, glede na to, da sem imela cast spyware spravit si na compa in polovica programov, ki sem jih dol potegnala so bli al za registrirat al pa niso nasl vsega (en je celo po tistem, ko je kao vse pocistu, spet nasu vec kot 20 infekcij. hehe) - sem sedaj pravi expert v tem kaj je gut in kaj ne. no, vsaj za spyware in malware in podobni shit.

torej, trenutno mi stvari resujejo:
spyware nuker xt
ad-aware
in spyware blaster

norton pa se mi ne dopade prevec.
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#52 blogGreen88

blogGreen88

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2006 - 08:01

This is a good talking about the norton anti virus!!I learn a lot more about norton anti virus here,I like it.
I search Yahoo for long time and find here.By the way I found some content on another website about it.Also,you can find some other on it,such as iwear or last minute tuerkei or vente avion billet.
LOL!Good job and go on talking plz,boys :)

#53 rainbow79

rainbow79

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2006 - 09:39

Jaz uporabljam Symantech Norton Anti-Virus in mi je d'best. Sem pa zdaj za domač računalnik kupila NOD32 in najde neprimerljivo več packarije kot Norton, ampak mi ni glih uporabniku prijazen. Norton je lažji za uporabo in lepši za oči, je pa NOD32 hudo učinkovit.

Vedno si kupujem originale, ker se mi ne zdi za 5 - 10 kSIT na leto tvegat, da bo krek zahinavil oz. sesul Windowse, kot mi jih je ene parkrat.

#54 RaGeMoRe

RaGeMoRe

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2006 - 11:52

Poskusila sem že večino programov.. ampak mi NOD daleč najbolje ustreza.. morda vizualno ni tako privlačen je pa preprost, čist in opravlja svojo nalogo. Pa tudi boot time mojega pc je skoro pol hitrejši kot prej ko sem imela kasperskija.. da o nortonu sploh ne govorimo.
You are never given a wish without also being given the power to make it true. You may have to work for it, however.
- Richard Bach

#55 Happy Bejba

Happy Bejba

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2006 - 18:35

Najboljši mi je bil Kaspersky :pepper: , zdej mam pa BitDefender 9Professional Plus-zaenkrat kar ok :)

#56 lokvanj

lokvanj

piščan'c

• Člani
  • 161 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2006 - 18:49

verjetno da, vendar nimam najmanjšega pojma kakšnega :?: ...računalnik mi rihta računalničar pri mamici v službi 8)
i think prime numbers are like life. they are very logical but you could never work out the rules, even if you spent all your time thinking about them.

#57 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2006 - 10:22

Dragi moji, namestite si operacijski sistem LINUX in ne boste imeli več problemov z virusi ali kakeršnih koli windows bullshitov. Lp :mrgreen:

#58 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2006 - 12:36

Sem imela včasih Kaspersky, pa mi je sesulo prejšnji računalnik :( , zdej mam pa originalni BitDefender9 in sem ful zadovoljna.

#59 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2006 - 13:36

okej, se jaz dodam, ker se mi je mesec nazaj res uspelo znebit vsega sranja na compu - uporabljam spyware nuker xt, in sem zelo zadovoljna. sem imela zone alarm ampak mi je upocasnil comp v pm, tako da je to dol letelo po hitrem postopku :P
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#60 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2006 - 21:47

Uff, js sm sprobal že vse živo in ponavad ni zdržal dlje od 2-3 mesece. Zej imam pa že 4 mesce kombinacijo Avasta v4.6 in Spysherif-a (neka microsoftova zadevica). Morm rečt da je ta kombinacija smrt za viruse :D. Avast me sproti opozarja na nevarne in okužene strani na netu, Spysherif pa poskenira moj računalnik ob vsakem zagonu windowsev (pa me vsaj ni strah da bi kako njihovo komponento pobrisal, navsezadnje je le narejen za windowse ;))
God save the queer!

#61 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 07 december 2006 - 12:17

Kaksna je razlika med Pando npr. Platinum ali Titanium in navadno zascito s pozarnim zidom? Razlika v ceni je vec kot 10 jurjev. :o

A ni pozarni zid avtomaticno s programom?
Odlocam se med originalnim Nod32, Bit defenderjem in Pando. Do zdaj sva imeli na drugem rac. (na laptopu) skrekanga Bitdefenderja, pa je prevec pozrl, ceprav je menda dober, imava NOD32, pa dela ok.

Se mi zdi, da je za sirokopasovno povezavo treba met kar najboljso zascito. recimo, ce mislim kdaj kaj presnemavat. :mrgreen:
A hug is the shortest distance between Friends.

#62 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 07 december 2006 - 14:52

Jaz uporabljam AntiVir Guard. Program je zastonj, omogoča požarni zid in realno-časovno preverjanje dokumentov (ko nalaga z interneta), vsak dan tudi posodablja svojo bazo.

Kje so prednosti, če za tak program vržeš €50, pa bo povedal kdo, ki je (vsaj) toliko plačal :?:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#63 ..me..

..me..

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 07 december 2006 - 15:50

Trenutno mam AVG in sem prav zadovoljna. Naložo mi ga je kr sosed ker je računalničar. Kakorkoli, če je kaj narobe ga mam na dosegu roke. :oops:
firewall tudi mam samo ne vem kerega. :roll:
Za vsakogar pride enkrat pomlad, ki je ne bo doživel. Uživaj torej prav v vsaki pomladi.

#64 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 08 december 2006 - 01:16

A ni pozarni zid avtomaticno s programom?

Požarna pregrada je v Windows XP SP 2. Za domačo rabo (presnemavanje) je dovolj dobra.

Se mi zdi, da je za sirokopasovno povezavo treba met kar najboljso zascito. recimo, ce mislim kdaj kaj presnemavat. :mrgreen:

Se še kako strinjam. :stima: Moraš pa vedeti, da so tudi programi za presnemavanje potencialna varnostna špranja.
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#65 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 08 december 2006 - 12:43

Mam problem, ker ne znam dol vrzt Bitdefenderja 10 (skrekana verzija) - nikjer ne najdem frdamanga gumba Remove al Uninstal in tako ne morem nalozit NOD32 (tudi skrekana) in sem ze 2. dan brez zascite. :(

Zakaj novi antiv.program enostavno ne POVOZI starega? Ne pa, da se je treba ubadat z brisanjem registra ipd. :nevihta:
A hug is the shortest distance between Friends.

#66 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 08 december 2006 - 13:45

@Immortal Illusions: Brez propagiranja piratstva
Pejdi v nadzorno ploščo, dodaj/odstrani programe, poišči na seznamu željen program ter ga odstrani.

Tvoj nov antivirusni je isto kot če bi imela mplayer ter bi hotela z njim povozit WMplayer. Ne gre, ne. Ker če bi vsi programi tako delali bi bilo zelo moteče (pa še kake tožbe bi padle).

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#67 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 08 december 2006 - 23:51

Immortal, če si instalirala CCleaner, imaš v Tools možnost Run Uninstaller, kar je po mojem še veliko bolj elegantna rešitev kot Nadzorna plošča.
Manj zapletena in hitrejša. ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#68 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 17:52

Trenutno uporabljam AVG free edition. Me pa zanima, če se kdo bolj spozna na programe. Kateri NISO vredu. Slišal sem veliko pripomb naprimer na Avast antivirus (pa lih na faxu jih dost uporabljajo, hehe). In tudi za Nortona tako slišim. Obstaja kakšna lestvica, kateri so najboljši proti slabšemu. :?:

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#69 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 18:13

Anti-Virus Software Review 2007 <--- na tej povezavi lahko iz tabele razbereš, kateri so najbolje ocenjeni Anti-Virusni programi..

1. BitDefender
2. Kaspersky
3. ESET Nod32
.
.
.

Uporabljal sem že vse prve tri. Z vsemi sem zelo zadovoljen. Najbolje s Kaspersky-em. Vendar trenutno uporabljam NOD32. Seveda se pa uporabniki teh treh prepirajo med sabo kateri je najboljši. Pa kdaj se najde kak z Norton AntiVirusom.. oz. se je našel..
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#70 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 18:26

O super, hvala za link. :stima:
Sem presenečen, da ni med izbranimi promovirane Panda Scan in drugih znanih (pa ne po učinkovitosti). 8)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#71 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 18:33

Če misliš Pando Scan kot Online AntiVirus scan, potem je na tem seznamu ne bo, ker so na njem AntiVirusni programi, ki se jih namesti na PC.

Na hitro o online scannerjih

Prispevek uredil/a: Menino, 04 oktober 2007 - 18:35.

“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#72 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 18:43

Mislil sem na navadno Pando antivirus. :nerodno:

#73 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 18:58

Če boš pri prvem linku pogledal na lestvico, ki je na levi strani, boš opazil Pando AntiVirus na 13. mestu :)

#74 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 21:36

Samo tale lestvica mi je pa malce zastarela, vsaj kar se Pande tiče...verzija 2006??? In delali so top lestvico za leto 2007? Pa saj je bila že verzija Pande 2007 na voljo v drugi polovici leta 2006.
Čisto zgrešena logika...v evaluacijo vzamejo na primer Bitdefenderja zadnje letošnje verzije 2008, pri Pandi vzamejo pa predlansko verzijo :zmesan: Res ful konkurenčno na celi črti :blabla:

Drugače kar se tiče Pande, imam osebno same pozitivne izkušnje. Uporabljam jo že skoraj 4 leta in sem maksimalno zadovoljen. Moj računalnik v tem času še ni doživel bilokakšnega virusa, vdora ali drugih svinjarij, Panda mi res ni prav nič skozi spustila. Začel s Pando Platinum Internet Security 2005, ki me je takrat totalno navdušila, potem pa seveda vsako leto ob izidu nove različice namestil najnovejšo. Avgusta sem presedlal iz verzije 2007 na verzijo Panda Internet Security 2008 in moram reči, da je to definitvno najboljša različica do sedaj, ki jo priporočam vsakomur.
Sploh mi je pa všeč ta koncept integrirane popolne večnivojske zaščite (antivirus, požarni zid, anti spam, antipsihing, trueprevent...) v programskih različicah ''Internet Security'', ki me še do sedaj še nikoli ni pustil na cedilu in je vedno vse zatrl v kali...moram potrkat na les:) Jaz zaenkrat definitivno ostajam pri Pandi :spostovanje:
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

#75 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2007 - 22:29

Če se komu da, naj najde natančno lestvico AV programov. Verjamem pa, da prvi trije še vedno stojijo na podobnih mestih.

Je pa vse odvisno od uporabnika PC-ja kako se bo njegov sistem obnašal. Če odpre vsak mail s priponko, v katerem piše You Won 1.0000.0000000$ ali pa Povečajte si penis.. in klikne na vsako povezavo, ker je firbec... njegov problem.. potem bo dobil polno ActiveX-ov preko katerih se mu bodo nalagali trojanski konji.. AV pa ne more vseh preprečit.. sicer pa tud ne bom govoril veliko o tem ker nisem expert.

Tako da verjamem, da lahko z skrbnim upravljanjem sistema pripomoreš k večinski varnosti.. AV bo poskrbel samo za nekatere malenkosti (popravite me, če ne gre le za malenkosti), ki so očem nevidne.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov