Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Protivirusni programi

137 odgovorov v tej temi

Anketa: Imate nameščen protivirusni program na računalniku? (498 članov je oddalo svoj glas)

1. Da (125 glasov [81.17%])

Odstotek glasov: 81.17%

2. Ne (29 glasov [18.83%])

Odstotek glasov: 18.83%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#1 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 06 november 2004 - 20:41

Dandanes je takorekoč nemogoče ohraniti računalnik "zdrav" brez dobre protivirusne zaščite. Toda kot je znano, veliko ljudi sploh nima nameščenega antivirusnega programa. Pa vi? Kateri program uporabljate? Zakaj ravno tega? Kje ste izvedeli zanj? Ste zadovoljni z njim?

Bojči :pepper:

#2 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 06 november 2004 - 20:47

Naj najprej povem, da racunalnik, ki je na kabelski ali na ADSLU, mora met tudi firewall, drugace sam prosis za probleme.

Do pred kratkim sem McAffeja, pa mi je potekla registracija. Zdaj imam pa Nortona (firewall in antivirus). Iz situacije me je pa resla in mi ga je dala Lara in mi dobro sluzi, mi pa ni tako vsec kot McAffee.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#3 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 06 november 2004 - 20:51

O, jaz imam trenutno inštaliran Avast (ni tolko znan po mojem), ki se ga da naložit popolnoma zastonj z neta! Predlagal mi ga je prijateljičin sin. Prej sem imela Nortona, pa je v resnici marsikaj spregledal, vmes tudi NOD 32 za tisto poskusno dobo enega meseca, samo potem nisem imela dosti denarja, da bi ga dejansko kupila. Zaenkrat sem zadovoljna. Pred dnevi, ko so bili oni virusi na pohodu, jih je takoj zaznal. Upam pa, da ne spregleda preveč... Itak ne verjamem, da je možna stoprocentna zaščita. Če ne drugače, fašeš virus, program se pa updejta zoper ta virus prihodnji dan. Pomembno je, da se in da ga odkrije!
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#4 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 06 november 2004 - 21:02

Na začetku sem imel Nortona. Z njim sem si uničil računalnik, ker je očitno spregledal nekaj virusov. :x Pri njem mi ni všeč to, da je posodabljan 1x tedensko (ne vem, če je še zdaj tudi tako, takrat je bilo). Potem sem imel Antivir in se tudi ni preveč obnesel. Zdaj pa že kar nekaj časa uporabljam NOD32 <<(klik) in sem z njim najbolj zadovoljen. :wink:
Kar se požarnega zidu tiče, uporabljam tistega od WindowsXP + še Sygate Personal Firewall.
Seveda večkrat pregledam računalnik tudi z AD-Aware in nekajkrat mesečno defragmentiram disk.
Velikokrat sem si s svojo nevednostjo uničil računalnik, da ga je bilo treba 3x formatirati. Zdaj ga pa negujem in že kako leto brezhibno dela. :mrgreen: :cvek:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 06 november 2004 - 21:42

Sem imel včasih Nortona pa ugotovil, da je za en k....
Zato imam zdaj EZ Firewall in je tanajboljši :pepper:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#6 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 07 november 2004 - 03:13

Imela Nortona, pa mi je potekel in mi je "moj serviser" inštaliral NOD32 za tri mesece. Zdel se mi je prima in sedaj ga vsak mesec na novo inštaliram, ker mi še ni uspelo priti do pravega cracka :oops:. Ga ti imaš Bojči?
Sicer pa redno poganjam Ad-Aware SE in Spybot - Search & Destroy, zraven imam pa še SpywareBlaster in seveda požarni zid, pa še zaščito na amisu, preko katerega imam kabelski internet.
Sem ter tja mi prileti kakšen virus, ampak le od tam, kjer kaj "kradem". Vse snete datoteke pregledam preden jih odprem.
Zaenkrat torej verjamem v NOD32. :wink:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#7 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 07 november 2004 - 05:36

meni super sluzijo..

- AVG 6.0 Free Edition
- Zone Alarm
- Ad-Aware

#8 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 07 november 2004 - 09:28

Imela Nortona, pa mi je potekel in mi je "moj serviser" inštaliral NOD32 za tri mesece. Zdel se mi je prima in sedaj ga vsak mesec na novo inštaliram, ker mi še ni uspelo priti do pravega cracka :oops:. Ga ti imaš Bojči?

Na žalost ne. Je eden izmed redkih programov, ki so povsem legalno inštalirani na moj računalnik. :lol: Mislim, da ni tako drag in se splača odšteti denar zanj. Koneckoncev ne stane tako veliko.
Aja, in čudim se nad dosedanjim izidom ankete :o . Tisti, ki nimate protivirusne zaščite, hitro namestite kak zastonj programček. :wink:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#9 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 09 november 2004 - 18:35

Včasih sem imela jaz tudi naložen Avast antivirus, zdaj pa imam Pc-Cillin 2002, registriranega, ki se mi vedno na novo nalaga, vcasih vsak dan ali pa vsak drugi ali tretji. Različno v glavnem. Zaenkrat še nisem imela kakega hudega virusa na računalniku. Thanks to God.
Something's wrong...
But i don't know what...

#10 SEcond Nature

SEcond Nature

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 10 november 2004 - 04:24

Nortona 2005, pred tem Nortona 2004, 2003..... All my life Nortona.
Zakaj tega? Ker me se ni izneveril.
@toplifantek
Update je na 1 dan, 2 dni, 3... odvisno od virusov. Res pa je da ti komp pocasneje dela, vendar nic hudega. Moj je tako in tako 24/7 przgan in se je navadu.
@ženska

Ad-Aware

:evil:

#11 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 november 2004 - 04:29

Meni Norton tudi cist kul dela in Second Nature ima prav, updati so takrat, ko jih hoces...
Ceprav mi je pa McAffee se vedno mal bolj vsec, ker je lazje pogledat pod pokrov in mal pogeldat, kaj program sploh dela ter spremenit mal bolj napredne nastavitve...

-----------pa by the way-------------
ne klikajte kar tako na internetne linke v emailih, ki jih dobite...
A new version of the Mydoom virus is being distributed via URLs in e-mail. Currently, the common subject lines are:

hi!
hey!
Confirmation
blank subject line

The body of the e-mail will either refer to a PayPal credit or someone looking for new friends.

The subject lines and messages are changing, so before you click on URLs that you are unsure of, we urge you to visit both the McAfee Web site and the ITG HelpDesk Web site for updated information.

McAfee:
http://us.mcafee.com...&virus_k=129631

#12 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 10 november 2004 - 10:11

Sem imela Avast-a in mi je 2x pri skeniranju nabil en 4GB velik fajl nekam v eno skrito datoteko, da sem morala iskati in se mučiti. Ne hvala. Sem kar nabavila Nortona in potem še Norton Systemworks in od takrat naprej ni nobenih problemov, nimam nobene pripombe razen tega da dela program bolj počasi, kar pa ni tako hudo. Skratka (meni) super zadeva.
Aja pa ad aware občasno zalaufam, da mi počisti tracking cookies(?!). LP
I belive in God, only i spell it Nature.

#13 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 10 november 2004 - 23:00

če bi imel jst tko slab imunski sistem kot ga ma moj racunalnik, bi bil že zdavnaj pod zemljo :lol:

sem mel Nortona pa mi je spregledal ful virusov, zdaj mam Nod 32, pa je tud en hudič zadnič skoz pršu... :x

#14 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 13 november 2004 - 14:53

Sam včasih pregledam računalnik tudi s kakim spletnim pregledovalnikom.
Nekaj povezav:
- HouseCall Free Online Virus Scanner
- Panda ActiveScan
- BitDefender Free Online Virus Scan
- Symantec Security Check
Mislim, da bo to dovolj. :wink:
Bojči Slika objavljena

#15 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 13 november 2004 - 20:59

Jaz sem tudi na Nortonu, ker je registriran in lahko izvajam redni update. Čeprav sva se ravno danes "skregala", ker sem morala disable-at firewall, da me sploh spusti do informacij na netu ... pa še nisem ugotovila, kaj je narobe, vse običajne finte ne palijo. Se bom morala česa domislit na novo.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#16 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 13 november 2004 - 21:01

Čeprav sva se ravno danes "skregala", ker sem morala disable-at firewall, da me sploh spusti do informacij na netu ...

Tocno ta problem sem jaz imela. Norton za zahtevnega uporabnika nima ne vem kako dobre kontrolne plosce.

#17 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 13:05

Ma men je norton trapast... pa še sam na 4 dni se update-a. Pa norton ful velik spomina rabi...
Zdej mam F-prot pa sm zadovoljen za enkrt, v službi mamo pa Kaspersky je pa tut tko no.. se pa kr na 1h update-a
Ja pa še adaware uproablam...

Z povezavo pa firewall-om nikol nisem mel problemov...

uredila Amylee

#18 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 16:45

Čeprav sva se ravno danes "skregala", ker sem morala disable-at firewall, da me sploh spusti do informacij na netu ...

Tocno ta problem sem jaz imela. Norton za zahtevnega uporabnika nima ne vem kako dobre kontrolne plosce.

Ja, sem ugotovila, kaj je narobe. Mozillo je imel dvakrat (!) na seznamu programov, enakrat pod permit in enkrat pod block.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#19 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 14 november 2004 - 19:22

Hello,

ženka nama je v škatlo namestila SOPHOS antivirusni program. Ker se jaz sama bolj malo razumem na to :roll: , posredujem ženkino mnenje:

"Splošno gledano so večinoma vsi priznani anivirusni programi kolikor toliko dobri, vendar nekateri malo slabše uničujejo viruse, drugi pa jih slabše odkrivajo. SOPHOS bolj slabo odpravlja viruse, odkriva jih pa kar dobro." Toliko o tem. :wink:

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#20 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2005 - 10:13

Na BBC radiju sem poslusala intervju z enim protivirusnim strokovnjakom, ki je za novinarja na ADSL povezavo prikljucil racunalnik z XP operacijskim sistemom brez protivirusnega programa ali firewalla.
S tem eksperimentom so potrdili, da tak racunalnik na ADSLu brez vsakrsne zascite zahaklja prvi virus/trojanca v priblizno 15 minutah :o Kak kul, a ne? :?

#21 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2005 - 10:41

S tem eksperimentom so potrdili, da tak racunalnik na ADSLu brez vsakrsne zascite zahaklja prvi virus/trojanca v priblizno 15 minutah :o Kak kul, a ne? :?

ehm... men je pred parimi meseci krepnu Norton AntiVirus in Internet Security (firewall) in sm v 2 dneh (enem vikendu) uspela zbrat cca. 6-10.000 okuženih datotek... nism sicer sedela zravn in štela sekunde do prvega črva/trojanca, ampak sm jih mela cca. 15 v dveh dneh + mali miljon drugih neumnosti, tko da... ja, sm tut jst že izvajala tak eksperiment (pa ne prostovoljno!)... :x
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#22 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2005 - 10:52

Najbolj banalno pri vsem tem je to, da jih staknes tudi ce nic ne surfas po netu :roll:

#23 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2005 - 13:06

Norton se je pr men pokazu kot totaln crap. po testiranju z AVG se je izkazala, da je norton falu ogromno enga šita, vključno s min. 20 trojanci.
Tko, da zdj sm obsedena z preverjanjem mojega dragega računalnika z antivirusnimi programi, kot so AVG, Adaware, Microsoft Antispyware, itd itd. Obnesla pa se je tudi inštalacija Yahoo toolbara, ki blokira različne drekce pekce, ki poskušajo papat mojo mašinco.
Tko, da predlagam, da tist, k mate norton si probite inštalirat free različico avgja in testirat s tem programom. :?:

#24 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2005 - 13:23

jst sm nortona uspešno nadomestila s Kaspersky-jem... v kombinaciji s Ad-Aware-om in občasnim online scanom ene nemške spletne strani k išče samo trojance in črve (mislm, da je naslov www.trendmicro.de, nism pa zihr...)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#25 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2005 - 21:52

Jest sem meu najprej Nortona, licenco plaču dvakat, pol pa ne več, k ni blo več za mojo verzijo updejta ... Najdu je večino virusov, neki jih je pa tut spregledu, je pa res, da je noro upočasnil komp ...

Pol sem meu 1 mesec F-secure pa mogu skor disk zamenat, ker ni vsega prepoznou, če pa je, pa ni znal odstrant ...

Zdej mam licenciran McAfee, XP firewall in AdAware SE in se kr uspešno branim pred virusom ...

Mam pa na tone e-slame ...
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov