Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Hujšanje

45 odgovorov v tej temi

#26 maja_

maja_

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2012 - 06:29

... pa športa 7-11 ur dnevno.

Dnevno? Toliko tudi marsikateri profesionalni športnik ne trenira. Kaj pa regeneracija? Sicer pa iskrene čestitike za takšen uspeh.
Potovanje, dolgo tisoč milj, se začne z enim samim korakom.

#27 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2012 - 20:20

hvala maja, sicer pa ja, dnevno. v startu je to izjemno težko, vendar se organizem navadi in potem dokler se ne vsedeš enostavno nisi zmatran :)

#28 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 11:59

... pa športa 7-11 ur dnevno.

Dnevno? Toliko tudi marsikateri profesionalni športnik ne trenira. Kaj pa regeneracija? Sicer pa iskrene čestitike za takšen uspeh.

Prav gotovo pretiravanje oz. larifari. Ob 7 do 11 urni športni aktivnosti na dan, in s tem ne mislim pešačenja gor in dol po stanovanju/Rožniku/pločniku/gozdu, ampak športno aktivnost kot šport, bi bil naš neznani komentator dehidriran in izčrpan in bil dostavljen na kliničnega na infuzijo. Sploh pri 110 kilah.

Tako, pa neznani verjetno res misli malo pešačenja in ostale by the way rekreacije.

#29 frick24

frick24

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 13:49

Kdorkoli je tu že hujšal ve kak podvig je to za človeka samega. Sam se šou čez to lani, ko sem v 8 mesecih izgubil okoli 30kg. Edino kar lah svetujem je, da naj ne počno tega na silo, da naj ne stradajo in prekomerna športajo ker s tem samo telo uničujemo. Sam sem spremenil način življenja, začel pazit na prehrano, hudi 4-5 na teden v fitnes, kjer sem imel prirejeno vadbo in mi je uspelo, ne še dokončno, ampak ja počasi se daleč pride :D Zdej pa težo brez problemov vzdržujem, hodim tečt sportam, tko da z železno voljo se da, je pa res da bi mogu se pa kg dol dat pabi blo perfect hehe :D

#30 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2012 - 00:37

Aehidriran? a daj, veš da obstaja neka stvar, ki se ji reče voda in komot samo s pitjem vode preživiš dan. In ja dragi kolega, 7-11 ur je bilo dnevno košarke in NE pešečenja na kodeljevem. Drugič raje bodi tiho, ker nimaš pojma o čem sam govoriš. In vsak, ki me pozna bolj osebno ve, da to ni larifari, ampak se je to dejansko dogajalo, naj ti omenim, da mi šport nikoli ni bil tuja stvar, saj sem plaval dolgih 11 let, tako da vem kaj pomeni izvesti trening, ne pa sprehod, tako kot verjetno to ti počneš.

Prispevek uredil/a: glorious, 06 junij 2012 - 10:40.
Brez žaljivk.

#31 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2012 - 10:20

Daj mi potem povej od česa si, pri vsej svoji športni aktivnosti in 11 letih plavalnih tereningov in košarke, tehtal 110 kilogramov?

#32 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2012 - 11:00

Kolen je šel k vragu in sem moral počivat neki časa. Kar se tiče prehrane je bil pa dnevno fast food in ob vsem ležanju je šlo ekspresno gor (tako pol tudi dol, ko sem se odrekel vsemu fast food-u in ostali mastni hrani, preživljal dneve pa samo na vodi). Happy?

#33 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2012 - 11:32

Prosim, če se držite topica teme.

Lep pozdrav, glorious
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#34 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2012 - 20:05

Pozdrav

Sam sem z pomočjo ločevalne prišel iz 88 kilogramov na 74.3 od aprila, ko sem pričel, sem zadovoljen imam normalno telesno težo, kosti ne želim imet. Z telovadbo, predvsem tekom, najman dvakrat tedensko po vsaj uro hitrega teka, odvisno koliko me prime. :juhej: Ne stradaj, telo ki je koščeno ni lepo! Lepo 6 obrokov na dan, privošči si nagrado na vsake toliko časa(brez pizze pri meni ne gre) in postavi nek cilj, potem pa nadaljuj, dokler ne boš zadovoljen. Počasi se daleč pride. Jaz sem si zadal cilj , da bom en mesec vsak dan tekel in imel pavzo v soboto in nedeljo in je šlo kot za šalo dol, priporočam pa ustrezno obutev. In poudarjam, tako kot je fant prej napisal, da lepo počasi v daljšem obdobju in ne nore diete.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#35 hotmito

hotmito

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2012 - 17:01

Za športno telo je potrebna zadostna količina gibanja ter zdrava prehrana. Prebral sem pa tudi, da je pomembno, če je človek psihično umirjen. Če nekaj počneš na silo, gre veliko težje. Tudi psiha vpliva na telo. Pri športanju pa je vsekakor pomembno,da se giblješ do zadihanosti. Če nekaj počneš na easy, ne bo rezultatov. Telo je treba utruditi in ga seveda posledično tudi spočiti( vendar ne več počivat kot delat):)

#36 Jojen

Jojen

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2012 - 18:00

Js sicer ne bom pisal o hujšanju ampak mislim da so principi za doseganje primerne teže dokaj univerzalni. Imam namreč ravno obraten problem - sem presuh. V bistvu bi človek mislu da je to fajn kr se potem sam pač zrediš in je to to. Po eni strani je fajn ker, pač, lahko ješ kolikor hočeš, pa še če ma kdo kej dobrega se lahk pol zram prjavim 'ker morm jest'. :D
Načeloma ljudje nimajo težav pri pridobivanju kilogramov, ampak kot je nekdo navajen velikih obrokov, sem js navajen manjših, in ker se telo ne gradi iz junk fooda, tudi to ni opcija za mojo dieto (ok neki fejst pazim glede tega res ne, ker tut nism nikol bil navajen jest velik mastne hrane, tko da tu pa tam kdaj tut kak junk food pristane na jedliniku ampak je izjema) zato gre tudi bol počasi - v treh letih 20kg, kar je v bistvu skoraj 2/3 moje prejšnje teže in trenutno sem na 54kg.
V teh treh letih sem si nekaj časa pisal vsak obrok (ni deloval ker sem vedno pozabu :roll: ) bil sem pri psihologinji, psihiatrinji, na kliničnem centru - vse skupi precej brezveze ker psihologinja/psihiatrinja niso ničesar ugotovile (po ITM sem nakaj časa sicer sodu v rang anoreksije ampak anoreksija je psihološka motnja in pol ti začnejo odpadat lasje, propadat zobi, bledet koža ... ničesar od tega pa ni pri meni, pa tut ko pogledam v ogledalo se ne vidim debelega), na kliničnem so pa preprosto povedal da mam takšno konstitucijo, ker je bil oči zlo suh, mami zlo suha in babice in dedki nazaj tut, pač genetika in 'shit happens' :?: .
Kar pa zadeva samega doseganja teže je pa glavno to da si postaviš neke cilje, ki so realni in da upoštevaš tut druge dejavnike (men na primer se je rast teže ustavla tam okrog novembra najbrž zarad šole - ker se mi je pol tut povečala šele tam junija in pol je blo pač tko, da sem se za 2 ali 3 kg zredil v obdobju 8/9 mesecev med šolo in se za 4 kg zredil samo v počitniškem obdobju - pa ni da bi to planiral, ker sem to ugotovil šele po drugem letu bol intenzivnega ''rejenja''), ker lahko na doseganje teže močno vplivajo stres, prisila in na splošno negativno ozračje.
Skratka za doseganje želene teže je pomembna predvsem odločenost in pa pozitiven odnos. :)

#37 salvador

salvador

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2012 - 19:41

Minilo je kar nekaj časa odkar si začel to temo in upam da si dosegel oz. si še v doseganju danega cilja, torej upam da nisi obupal. No, tukaj pa še par napotkov iz moje strani kako in kaj za vse tiste ki se nameravajo podati na podobno pot.

Kot prvo bi rad povedal, da zmeraj več ljudi slišim, kako govorijo da morajo shujšati, da bi bili všeč drugim. WRONG! Če se soočate z prekomerno težo, prvo kar naj bo pred vašimi očmi je zdravje, torej hujšate zase in ne za druge. Cuz no matter what size you wear, you are size sexy!

Najprej ne delajte drastičnih sprememb, saj se jih ljudje težko navadimo, kaj šele držimo. Tukaj ne gre le za to ali boš lahko fizično zdržal, ampak kot je nekdo pred mano že omenil, tudi psihično! Torej govoriti si, da nesmeš tega ali nesmeš toliko v smislu prepovedi je narobe. Preveč je pritiska, počutimo se prikrajšane. Zato moramo včasih take besede pretvoriti v bolj pozitivno sporočilo. Zato če si vsak dan znova rečemo, če nesmem danes lahko jutri, nas bo znova in znova opominjalo, da imamo nek cilj in to te bo tudi pripeljalo do le tega. Je pa res da bo šlo za 'baby steps'. In kot nas življenje uči; ne dobimo kar si zaželimo, dobimo kar si prislužimo.

Pijte čim več vode!!! Po nekaterih inforamcijah naj bi ljudje zamenjevali občutek žeje z občutkom lakote. Zato, ko boste lačni popijte prvo kakšen kozarec vode, tako boste videli ali je šlo res samo za žejo, še preden boste posegli po nepotrebnem prigrizku. Drugi razlog pa zato, ker tisti ki popije več tekočine ima tudi hitrejšo presnovo. Tako torej telo hitreje porablja vnesene kalorije.

Toliko torej o prehrani, ki je 40% vsega. Kar se tiče pa vadbe pravijo, da naj bi se z prakso stvari izboljšale. Res je, ampak ko gre za tovrstno dejanje je stvar sledeča; Večkrat ponoviš vadbeno rutino lažja postane, telo se navadi. Torej telo se preneha 'izbolševati', se pravi pride do plato efekta- ko dosežeš točko od katere nemoreš več napredovati. Zato je najbolše pri 'hujšanju' da se vaje ne ponavljajo in zmeraj počnemo/izvajamo nekaj novega. Tako se telo nemore nikoli privaditi, sam pa se naveličati. S tem pridemo tudi do hitrejših rezultatov, izgube kilogramov in najpomembnejše do CILJA!

THE ONLY ONE WHO CAN TELL YOU 'YOU CAN'T' IS YOU. AND YOU DON'T HAVE TO LISTEN!

Upam da bo komu vsaj malo koristil tale prispevek, cheers sexy queers
Everyone I know is getting married or pregnant. I’m just getting more awesome.

#38 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 07 september 2012 - 18:39

Pozdravljeni. Sedaj se gibljem od 68 do 70.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.

#39 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 07 september 2012 - 19:49

Upam, da se vsi tisti, ki hujšate, zavedate, da suho telo še ne pomeni, da je zdravo telo. To predvsem velja za tiste, ki hitro hujšajo t.i. "nič je jedo". Veliko ljudi ima zamegljen razum, ko želijo shujšati in to naredijo na popolnoma ne zdrav način. Potem raje naj ne hujšajo, saj si s tem samo uničijo telo.

#40 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 07 september 2012 - 23:45

Najhuje je (vsaj zame) tisti občutek lakote oz. "lakote", ko ti želodec kruli, ti pa veš, da ni tolk hudo oz. bi v starih časih nekaj pojedel in "potolažil" želodec, zdaj pač moraš to ignorirat in se je*eno nalivat z vodo (včasih mi res že iz ušes gleda). Najlepše je, ko sploh ne čutiš lakote pa vseeno ješ, ker moraš pač nekaj pojest. Sem opazila pri sebi, da obstaja resnična lakota in namišljena lakota (tam dejansko nisem lačna, bi pa še jedla, dokler se ne bi napokala).

#41 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 24 september 2012 - 00:37

Recept, ki ga sedaj prakticiram mano je predvsem več športa in manj nezdrave hrane. Ločujem ali pa sploh ne jem oh, navdušen nad kakšnimkoli sadjem, miksanimi rečmi, pika na i pa so oreščki, sploh indijski. Zdaj sem skoraj vsak dan šel tekat po eno uro ali več, nikoli pa manj. Ko jem nezdravo hrano grem absolutno tečit, ne bom se pa omejeval. Zamenjal sladkarije v bolj zdrave in se nekako navadil živeti, da pač vsak dan čipsa ne bom vnašal, čeprav pa si je potrebno dati nagrado. Gledam slike izpred 4 mesecev in sem dejansko res buckast, sedaj pa mi pišejo fanti prav zaradi tega, ker sem shujšal, čeprav pa morem priznat, da ima moj mali, kar dvajset kil več od mene a je tak srček, da me to ne moti, tako, da fantje res ni vse na telesu.

#42 mucek1993

mucek1993

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 30 september 2012 - 19:21

Pa ne se kregat zaradi neumnih odvečnih kilogramov! razen tega da se sekiramo zaradi njih, sploh niso vredni omembe :D kao ;)
Sam sem imel kot otrok kar nekaj težav z prekomerno težo, predvsem zaradi sladkarij, nezajtrkovanja, obilnih večerij pred spanjem, stalnih prigrizkov, pijač...Moje prvo hujšanje je bilo v zdravstveni ustanovi, kjer poteka program hujšanja za otroke :D tja me je namreč poslala osebna zdravnica. Prehrana je bila ''normalna'', jedli smo vse, le da v manjših obrokih, imeli smo dnevno telovadbo, šolo zdrave prehrane. Bilo je kar koristno, saj se po tem hujšanju moja teža ni povišala , ampak sem jo lepo vzdrževal.
Ob prihodu v srednjo šolo sem se zaradi hitrejšega tempa, obveznosti in podobnega spet zredil, saj ni bilo časa za ''zdravo prehrano'' :P Odločil sem se, da se vzamem v roke, in končno postanem primeren za svoja leta.
Poskusil sem z dieto ZELENI SLAP oz. z ATKINSOVO DIETO, ki narekuje prehrano brez ogljikovih hidratov. To torej pomeni veliko zelenjave (brez krompirja,fižola,graha,koruze), vse vrste mesa, rib, tudi slanina in ocvirki so dovoljeni. Glavna poanta je da izločiš kruh, stročnice, žitarice, pa tudi mlečne izdelke, in sadje, saj le-to vsebuje sladkorje.
V slabem mesecu dni ( pribl. 4 tedne) sem prišel iz 85 kilogramov na čudežnih 76 kg. V času hujšanja se nisem gibal nič več kot običajno, vse je temeljilo na prehrani. In na veliko začudenje tistih ki pravijo da se diete ''brez švicanja'' ne obnesejo, sem po koncu hujšanja nazaj pridobil le 2 kilograma, ker je bilo telo nekoliko dehidrirano.
Naj omenim še to, da sem po dieti zopet prešaltal nazaj na normalno prehrano, jem čisto vse, seveda v NORMALNIH KOLIČINAH, to pa zagotavlja tudi normalno telesno težo. Sem tudi kadilec, kar vidno vpliva na prebavo, ampak mislim da kajenje nima velikega vpliva na težo, razen če res nisi strastni kadilec :)
Naj vam povem še to! Nobeni telesni trenerji, fitnessi, in vse mogoče naprave ali kemični pripravki, vam NE BODO pomagali pri izgubi kilogramov, odvzeli vam bodo v večini le vaš denar. Prva stvar ki jo mora narediti vsak pri sebi je ta, da si res želi shujšati, in je tudi sam pripravljen narediti kaj za to. Obstaja veliko knjig, priročnikov, dosti koristnega vam povejo tudi tisti ki so že hujšali. Ni vse zlato kar se sveti :D
Pa srečno!

#43 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 20 november 2012 - 19:34

Sedaj vzdržujem težo z kardio kikboksing in vaje za noge, vaje za trebušček in vajami za roke, in traja najman uro pa pol. Tek je super, a se ga naveličaš. Priporočam, so zelo dobre vaje in še zabavali se boste, ker vrjemite, učinek je viden. Jaz sprva nisem verjel, ko pa sem vidno opazil po uri, da sem bolj čvrst in mi ne miglja več sem biu takoj za 50 % bolj zagret za vajo.

#44 Jurec

Jurec

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 28 november 2012 - 13:53

Jaz sem pred 4 leti shujšal 25 kg (s 100 na 75, pri 177 višine) v 3 mesecih zgolj s prehrano, ki je v 80 % glavni dejavnik prekomerne teže, po mojih izkušnjah. Takrat sem preprosto črtal večino OH v svoji prehrani (jedel sem jih samo zjutraj, pa še to v obliki žitaric z mlekom, drugače je bilo dovoljeno sadje, ves sladkor in kruh sta šla ven). Potem sem lahko držal težo, ampak sem se v dveh letih spet zredil za 8-10 kg, ki sem jih nato spravil dol spet z dieto, vendar s to razliko, da sem začel tečt (v enem letu sem prišel tako daleč, da sem letos pretekel polmaraton v Radencih pod 2 urama). No, od takrat naprej pa se vedno gibljem in tako držim svoje kile v šahu, tudi če ne pazim pri hrani, ker pač rad jem in je to zame edina rešitev :D Seveda imam okrog trebuha še nekaj špeha, s katerim pa se mi v tem trenutku ne da ubadati :D

#45 Treats

Treats

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 22 december 2012 - 12:04

Jaz sem zdaj sredi hujšanja. Manj jem, to je pa to, jem še vedno precej slabo hrano, ampak toliko gledam, da imam soliden kalorični deficit. Pa je šlo 12 kil v 4ih mesecih, čisto 'na easy', stradam se vsekakor ne. Šeenkrat toliko in bom spet na 'nuli', na 82kg. Šele potem se imam namen ubadat z 'zdravo prehrano' oziroma vsaj z bolj uravnoteženo. Moram se pa kmalu spravit v kak fitnes.:/

#46 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2013 - 22:03

=) Lahko omenim samo to, da delam vsak delam kardio vaje, imaš na youtube špartanski trening, kikboks in resnično pomaga, dve uri treninga delata čudeže. Da pa nisem tak pacek, da bi use jedu, ne jem ponoči, in pa po 6 uri kakšne blj težke hrane sem na zdravih pijačah, občasno seveda se pa je treba pregrešit. Zadnje čase ne gre brez oh, ker obožujem sendviče z serom, čokolino poskušam pustit namer in pa sladke stvari. Če že si privoščim skuto in naribana jabolka al pa domače narejen kokus namešan z medom. Če pa ima kdo napotek kako hitreje do mišic pa naj mi svetuje. Posebno me zanima glede praškov. In če je kakšna bistvena razlika med palico al pa utežmi in koliko težke uteži si je potebno nabavit, ker mi ni trenutno do fitnesa. Rzmišljam da bi si nabavil tiste k jih je treba našravfati in da je 10-15 kil čist solidna, trenutno se hecam z 5 x 2 in ni bistvenega učinka oz sem premočen za to.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov