Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Hujšanje

45 odgovorov v tej temi

#1 Oven5

Oven5

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 19:06

Pozdrav!

Kot mnogi se soočam s preveliko telesno težo (to sem si končno tudi priznal) in sem začel hujšati oz bolje rečeno spremenil način življenja. Začel s vsakodnevno telovadbo (orbitrek in vaje za moč) okoli 45 min in poskušam zmanjšati obroke hrane (bomo videli kako bo to šlo, saj je trenutno samo en teden).

Sedaj sem pa malo po internetu brskal in videl, da je hujšanje celotna znanost, prvič glede diet (Aktinsonova, glikemični indeks, ločevalna itd.). Skratka ponovno information overload in nič več star pregovor za hujšanje "manj žri in več delaj".

Torej imam par vprašanj, kakšno je optimalno hujšanje (če sploh obstaja). Tudi ali je smisleno se tehntati vsaki dan ali je bolje, da to pustimo na miru. Ali je bolje hujšati posamezno ali v skupini (kot nekakšen gej boot camp :)). Skratka hvala za pomoč in upam, da vsi, ki ste se isto znašli v podobni stiski, da bomo skupaj uspeli. :sprehod:

#2 Otaku

Otaku

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 19:35

no ja... na začetku boš verjetno hitro zgubil par kilogramov, kasneje pa vedno težje (glede vprašanja o tehtanju). se pa splača.

po mojem pa je način "manj nezdrave hrane, več premikanja" vseeno še najboljši.

good luck

#3 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 437 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 19:36

Več gibanja, več (manjših) obrokov dnevno, čim manj oz. nič sladkarij. Dejansko ne gre za hujšanje ampak za spremembo življenjskega sloga na dolgo rok.

#4 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 19:57

Se strinjam s predhodnikoma. Edino rekel bi ti še, da vztrajaj! Ne popuščaj, bodi fokusiran na cilj in uspelo ti bo. :)
Sem se že pogovarjal z nekaterimi, ki so želeli shujšat pa sem prišel do ugotovitve, da gredo sem in tja na sprehod. Ali pa da so z neko aktivnostjo obupali po nekaj tednih, ker ni bilo rezultatov...? Seveda je pretiravanje še slabša opcija ampak po mojem je treba za uspeh tudi malo garati...Pa ne le nekaj dni ali tednov...Lahko začneš z povsem osnovno aktivnostjo in sčasoma stopnjuješ napor ali pa čas aktivnosti. Kot je Lona rekla, ti mora to postati navada na dolgi rok. Samo tako lahko pričakuješ rezultate. In pa seveda določene spremembe v prehrani, če veš kaj bi pomagalo.

Želim ti vso srečo! :)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#5 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 20:10

Iz tega hujšanja je narejena resnično cela zanost in en milijon knjig ter doktoratov....

Jaz osebno, ko sem hujšal/a sem vzel/a program pri moji distributerki zdrave prehrane. Ona ti naprimer vse razloži kako pa kaj koliko naprimer športa koliko je optimalno glede prehranjevanja in še veliko drugih zadev ob tem je še merjenje telesnega indeksa in maščob... Zadeva je res kvalitetna in deluje v 76-78 držvah po svetu. Bolje, da neham z vsemi temi številkami. No če te slučajno zanima kaj o tej zadevi mi piši zasebno sporočilo.

Drugače pa če mene vprašaš ti priporočam:

- vsaj nekje med 5-7obrokov na dan
- ne prevelikih(ne smejo biti taki da se greš samo še v postlo ulešt)
- čim več športne aktivnosti(hoja, hitra hoja, tek, kolo, plavanje in še in še je stvari)
- tekočina je zelo pomembna priporočam najmanj 2l na dan veliko bolje vsaj 3l navadne vode.
- če piješ kakšno kavo je priporočljivo vsaj 2dcl vode popiti potem, cocacola še malo več če popiješ toliko kot je v pločevinki(treba je izničit sladkor)
- zjutraj ti odsvetujem da začneš s sladkimi stvarmi( najbolje sadje, navadni jogurti, kosmiči s čim manj sladkimi zadevami)
- pri vsaki športni aktivnosti je dobro popiti vsaj 1l na eno uro itenzivne aktivnosti(okej ne velja za ŠAH :lool: )

Resno tole kar sem napisal/a je samo en res zelo majhen delček pravil, ki se jih je treba držati pri teh zadevah.

Če koga več zanima lahko kasneje kaj več še napišem o tem ali pa naj mi napiše zasebno sporočilo. :stima:

Prispevek uredil/a: bugs01, 08 januar 2012 - 20:12.

Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#6 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 21:12

Najpomembnejša moja ugotovitev je, da je, ne glede na vrsto športa, najboljše skupinska (vsaj 2) telovadba. Ker jaz se sam spravim nekaj telovadit 3-4x na mesec. Zdaj (2 mesca) pa hodimo s sošolci 2-3x na teden (pa je pogosteje 3x kot 2x). :))
Samo še vedno (po 2 mescih) se sam ne bi spravil tako pogosto telovadit.
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#7 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 21:29

Tako poredko je absolutno premalo, da bi lahko uspela neka dobra "dieta" treba je imeti najmanj 3x na teden ali pa več krat. :sprehod:
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#8 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 00:29

Da bi uspela dieta je premalo, ampak če želiš spremeniti življenjski slog in se tako soočiti s telesno težo, pa je ok. :)
Kot je znano je po dietah "rebound effect" in imaš nekaj časa po dieti večjo težo, kot pred dieto. Zato je edino pravilno, da spremeniš življenjski slog (manj jest, jest bolj zdravo, in se čim več gibat). Zdravo hujšanje pa je 0,5 kg/mesec (pa ta podatek ni iz kake poljudne revije).

Prispevek uredil/a: netko00, 09 januar 2012 - 00:30.

If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#9 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 00:49

V krogu neodvisnih distributerjev(zdrave prehrane) imenujemo to "jojo efekt" =P To kar si napisal je popolnoma pravilno in se ti čisto pridružujem(potrebno je spremeniti življenjski slog ne na 14, 60dni, 90 dni ampak na 25let in še in še veliko dlje do visokih starosti).
0,5kg na mesec je res zelo malo drugače če si zelo ustrajen se da veliko več narediti ne samo na teži ampak tudi na maščobah(ena zelo pomembna stvar, ki jo ljudje zanemarjajo pri tako imenovanem "hujšanju) in še nekaterih drugih stvareh(sprememba kože na boljše ...).
Drugače je pa kar nekaj takih revij ena izmed takih se imenuje na besedo wellnes....(trenutno se nikakor ne spomnim naslova revije), ki zelo dobro opisuje take stvari.

#10 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 08:26

Da še jast pristavom svoj piskerček...

Takole ti bom povedal. TTudi sam sem imel težave s previsoko težo,a sem jo uspel odpraviti in to kar 48kg.

Skratka, kot prvo si ne govori,da si na dieti,ker to ni dieta temveč sprememba svojega življenjskega sloga. Tako, da pij čimveč vode, nesladkanih čajov, seveda si občasno privošči tudi kakšen sok. Najbolje ti bo če boš jedel vse in seveda samo takrat ko si lačen. Seveda pa 1ura gibanja na dan je obvezna. Naj kilogrmčki kopnijo počasi, za vsake 5 izgubljenih kilogramov pa si privošči nagrado. Mogoče nova majčka ali hlače oz. karkoli drugega.

Vaga pa se mi zdi, da je slaba opcija. Jaz sem jo vrgel stran. Če se vagaš 1x mesečno bo šovsem zadostovalo. Predvsem naj ti bo,da nisi na dieti temveč menjaš življenjski slog, ki te bo spremljal skozi celo življenje.

Pa poročaj;)

#11 Heryshaf

Heryshaf

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 16:44

Kot so že moji predhodniki napisali, je stil življenja tisto, kar je treba spremeniti. To seveda vključuje prehrano in gibanje.

Pri prehrani ni treba pretiravati, npr. stradanje in razne čudne diete... prav tako, ni treba obsedeno šteti kalorij. Dovolj je kratek razmislek in pametna odločitev: če si v Spar Restavraciji... da ne izbereš pomfrija temveč raje riž ... ali ko si v trgovini in greš mimo čokolad... rečeš: "Tokrat pa ne.". To vem, da je težko. Meni se redkokdaj uspe upreti Kinder čokoladi. :D

Ker so skupinske vadbe 'my thing', ti seveda osebno priporočam slednje. Nekatere so res zahtevne in ti dvignejo srčni utrip v višave. Ko sem začel npr. obiskovati BodyAttack, nisem bil zelo fit... in med vadbo sem komaj dihal, dejansko mi je zmanjkovalo sape. A se nisem dal. Občutek potem, ko sem končal - je bil pa fenomenalen. Wow... kaj sem dal ravno skozi.. kaj mi je uspelo... kok je blo fajn! :)

Res je tudi, da na takih vadbah sicer prevladujejo punce... a ne skrbi, vadbe same niso prav nič ženstvene. Danes jim rečemo, da so atletske. To je samo star predsodek iz časov Jane Fonda aerobike. :) Glavni plus je, da so zabavne in da imaš trenerja/ko, ki te vzpodbuja. Prav tako skleneš nova poznanstva, morebiti prijateljstva. In vse to te vedno pritegne nazaj... da ne odnehaš. :)
"Man sacrifices his health in order to make money. Then he sacrifices money to recuperate his health. And then he is so anxious about the future that he does not enjoy the present; the result being that he does not live in the present or the future; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived."

#12 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 16:51

se ta nasvet: ne pusti se zavesti cudeznim praskom in dodatkom, ki naj bi topili mascobe, ustvarjali misice in skrbeli, da na vsak izgubljen kilogram zavoljo njih izgubis se 2 zraven...

#13 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 21:33

Men se zdi, da je potrebno predvsem najt tisto, kar posamezniku ustreza in vse te teorije o najbolj efektivnem hujšanju, uskladit z dejansko osebnostjo in njenim vsakdanom. Nekomu, ki ima težavo se zadržat pri hrani in ki mimogrede prekorači velikost obroka, je neumno svetovat jesti 5x dnevno. Zakaj? Ker se bo težko zadržal, da bo pojedel polovico manj kot običajno. Bolj bi ustrezalo, da poje nečesa toliko kot prej, a da mu istočasno pokuri več kalorij pri prebavi kot v samem uživanju. To je recimo zelenjava. Surova. Pomaga tudi, če počasneje ješ, dlje časa žvečiš.

Ne hodit iz ene skrajnosti v drugo in si ne nabavit miljon griskotov in raznoraznega neokusnega stiroporja, ker ti bo motivacija zelo hitro padla in boš samo nezadovoljen. Bodi prijazen do sebe. :) Spremembe počasi vpeljuj, edino, kar je lahko bolj drastično, je pitje več tekočin. To te tudi nasiti in obenem splakuje strupe iz telesa.

Brez gibanja ne bo šlo. Če prej nisi bil navajen nekega športa (tek, fitnes, kolesarjenje ipd.), začni s sprehodom. Pojdi nekam, kjer ti bo lepo, kjer boš zraven še užival, si napolnil baterije. Če se boš v začetnem entuziazmu zagnal v prvi hrib, te zna navdušenje hitro zapustiti.

Pri vsem tem pa je zelo važna doslednost. In stalnost. Bolje 3x tedensko sprehod (ki ga počasi podaljšuješ kot tudi njegov naklon) kot 1x tedensko kak hrib.

To so drobtine moje malenkosti. Naj ti rata!

#14 Rain

Rain

Častna članica

• Člani
  • 239 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 22:10

Nekomu, ki ima težavo se zadržat pri hrani in ki mimogrede prekorači velikost obroka, je neumno svetovat jesti 5x dnevno. Zakaj? Ker se bo težko zadržal, da bo pojedel polovico manj kot običajno. Bolj bi ustrezalo, da poje nečesa toliko kot prej, a da mu istočasno pokuri več kalorij pri prebavi kot v samem uživanju. To je recimo zelenjava. Surova. Pomaga tudi, če počasneje ješ, dlje časa žvečiš.

Neumno je, da to označuješ za neumno. :)
Če telo hraniš na 3-4 ure, mu enakomerno dodajaš energijo, s čimer ohranja visoko stopnjo metabolizma. Tako telo navadiš, da ne varčuje (in dela zalog), ampak energijo porablja sproti. Pri hujšanju je ponavadi ključno, da poženeš metabolizem (in da uravnaš občutke sitosti & lakote z ohranjenim nivojem sladkorja v krvi - na kar pa tudi vpliva pogostost obrokov).

#15 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 15:18

Se strinjam. Ker, čeprav se je težko zadržati, je nekako point hujšanja, da se zadržiš in razviješ neko samokontrolo. Boljšega načina kot jesti veliko malih obrokov glede na moje izkušnje, ni. Ko se tega navadiš si hitro sit in potem hitro lačen. Pa še en nasvet. Ne se omejevat. Če se ti nečesa je, pojej. Samo ne pretiravat. Pa še to: na okus določene hrane se po približno 12-kratnemu okušanju navadimo. Če se mi je prej zdelo razno "stiroporovje", griskoti in podobno demotivator, se mi zdaj zdi ravno nasprotno. I love the stuff. =D Glede vadbe pa tudi ni potrebno nič kaj drastičnega, samo peš hodit naokoli. Pa, ko si žejen posežeš po vodi. Za uspeh je potreben samo klik v glavi, da ni bližnjice do ničesar. Naučiti se potrpežljivosti. =)

#16 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 18:48

Nekomu, ki ima težavo se zadržat pri hrani in ki mimogrede prekorači velikost obroka, je neumno svetovat jesti 5x dnevno. Zakaj? Ker se bo težko zadržal, da bo pojedel polovico manj kot običajno. Bolj bi ustrezalo, da poje nečesa toliko kot prej, a da mu istočasno pokuri več kalorij pri prebavi kot v samem uživanju. To je recimo zelenjava. Surova. Pomaga tudi, če počasneje ješ, dlje časa žvečiš.

Če telo hraniš na 3-4 ure, mu enakomerno dodajaš energijo, s čimer ohranja visoko stopnjo metabolizma. Tako telo navadiš, da ne varčuje (in dela zalog), ampak energijo porablja sproti. Pri hujšanju je ponavadi ključno, da poženeš metabolizem (in da uravnaš občutke sitosti & lakote z ohranjenim nivojem sladkorja v krvi - na kar pa tudi vpliva pogostost obrokov).

Očitno je, da nisi razumela napisanega. Še enkrat preberi. To, kar si napisala, je sicer krasna teorija, v praksi pa se ljudje vseeno razlikujemo med sabo :) In pri hujšanju je ključnega pomena disciplina. Ki si je ne sesuvaš z rigidnim obešanjem na prežvečene terorije efektivnega hujšanja, ampak pač prilagodiš lastnemu sistemu in navadam.

#17 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 22:59

Zelo pomemben je dober zajtrk: uravnotežen (kot pravi bugsi20, ki odsvetuje sladke stvari), da ne vzpodbuja "hormona lakote": najboljše kakšni agrumi, nemasten jogurt ipd.. Sama sicer zjutraj pijem Herbalife shake - ampak to ne paše vsem.

In potem - ja, čimveč majhnih, "pametnih" obrokov.

Res super stvar za dobro malico (ali po treningu/telovadbi) je pusta skuta z borovnicami in cimetom, "sladkana" z riževim/mandljevim mlekom. Pa kakšen sveže stisnjen sok iz grenivke, pomaranče in limone, mešan z mlačno vodo, kar počasi popijemo. Pomaga, če ne mešamo maščob in ogljikovih hidratov, ker se v nasprotnem primeru hormonom čisto "utrga" in hočejo sladkor - tega je tako najboljše kar črtati. Belo moko in škodljive maščobe tudi.

Dobre stvari so polnovredne testenine z veliko zelenjave - črtamo maščobe, seveda - morda z malo perutnine ali s tuno. Pa basmati ali polnozrnat riž. Zelenjava tudi, itak.

Znanka - priznana osebna trenerka - zagovarja predvsem uživanje bazične hrane; pravi, naj se čimbolj izogibamo tudi kravjega mleka; menda to "zakisa" telo in v veliki meri pripomore, da hujšanje ni uspešno - ali da se celo redimo. Svetuje, da ga nadomestimo z riževim (tudi z dodatkom mandljevega).

Potem pa seveda še gibanje: čimpogosteje in našim sposobnostim primerno (ali čisto malo preko tega, kar mislimo, da zmoremo;)).

Strinjam se, da hujšanje pomeni disciplino: jesti prave stvari - čimvečkrat, veliko piti (vode in raznih nesladkanih čajev) ter se poleg tega še veliko gibati.

Naj nam rata! :stima:
In še pripis: Ljudje smo res različni - vzroki odvečnih kilogramov pa prav tako. Nekateri se malo zredijo, ker se pač "ne morejo zadržati", drugi pa imajo/mo pač kakšne resnejše motnje hranjenja. Pri hujšanju (in tudi sicer) je pomembno, da vrednosti inzulina v krvi ne nihajo preveč, ker če je temu tako, potem se res "težko zadržiš, da poješ polovico manj kot običajno". Da ostanejo vrednosti enakomerne, pa je telesu potrebno dovajati hrano - čimpogosteje. Tako da tisto o večih obrokih na dan ni nikakršna krasna teorija, ampak dober nasvet, ki v večini primerov deluje (seveda ob predpostavki, da je hrana prava).
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#18 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 23:26

Zelo pomemben je dober zajtrk: uravnotežen (kot pravi bugsi20, ki odsvetuje sladke stvari), da ne vzpodbuja "hormona lakote": najboljše kakšni agrumi, nemasten jogurt ipd.. Sama sicer zjutraj pijem Herbalife shake - ampak to ne paše vsem.

Tudi sam/a se ti pridružujem pri Herbalife shake-u.
Men osebno je res odličen zajterk in tudi med obroki je zelo dober sploh te čokoladke. :stima:

In še za tiste, ki jih resno zanima kaj o Herbalife proizvodih najbolje da se name ali Svetnico obrnete. :mrgreen:

#19 moteco

moteco

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2012 - 19:02

Ah, jaz sem pa mnenja, da nikakršno skupinsko hujšanje ni ravno potrebno. Najprej je potrebno popolnoma razčistit v glavi, potem pa gre. Vsak dan se tehta? Ne, ker pol se obremenjuješ. Živi kot si, telovadi, uživaj manjše obroke in se tehtaj šele takrat, ko so ti vsa oblačila že mal preširoka. Zakaj, zato ker kakšen teden izgubiš več kg, drug pa manj in ti motivacija pade in za čist brez veze. Kakšni prehranski dodatki za hujšanje so pa dobrodošli in to zato, ker se naješ, pa čeprav poješ manjše količine. Na ta način namreč tud poskrbiš, da se želodec zmanjša in potem tud manj ješ. Verjemi, deluje.

#20 Yurix

Yurix

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2012 - 01:23

Čez pol meseca bom lahko ponosno rekel: Huuuh 2 leti in dosegel sem -34kg... !

Vse kaj je bilo, sem si razčistil v glavi glede prehrane; ali jem malo in nekvalitetno ali jem veliko in kvalitetno... Seveda sem izbral več in kvalitetno.

V tem primeru VEČ mislim večkrat po malo, dnevno imam minimalno 5 obrokov, 5 manjših obrokov in zdravih. (zjutraj več OH, bolj gre proti večeru čim manj OH in več B)
Od začetka sem bil dokaj previden in strog, ampak kasneje ti pride v lifestyle, tako da dejansko več ne posvečaš tolik pozornosti, ker točno veš kaj ti paše.

Dobro je tudi, da si sam pri sebi razčistiš kaj hočeš? zakaj hočeš to? si to ti? ...?...?
Ko narediš to imaš velik del narejen (za začetek).

Postavi si cilj! Moj je bil ta, da počasi zgubim odvečne kg, lahko bi jih v pol leta, ampak sem si vzel čas.

Trenutno sem 8kg do moje željene teže... :)

Dosti gibanja zdrava hrana in um... Rezultat je zagotovo 100%!

#21 Oven5

Oven5

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2012 - 11:25

Da malo povem, kako napreduje:

Shujšal dosti (dobivam pohvale), vendar še nisem stopil na tehnico.

Koliko sem shujšal vidim po hlačah, ki so mi nekatere prav po parih letih.

Glede telovadbe: poskušam kar se da redno, čeprav mi služba to redko omogoča. Mi je pa lažje, ker z enim prijateljem nekako skupaj športava.

Glede prehrane: vnos sem izredno zmanjšal in sploh nisem lačen. Tako da upam, da sem prišel do te točke, kjer lahko kontroliram svojo hrano.

Pot še ni končana, saj sem se odločil, da je to nenehno. Kot ste že napisali: gre za spremembo življenjskega stila.

Hvala vsem za lepe besede.

Matej

#22 Wellness_B

Wellness_B

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2012 - 14:54

Čestitam! Spremenit prehranjevalne navade je zelo težko... ne pozabi piti dovolj vode, 1liter na 25 kg telesne teže, to je najboljša formula. Voda ti odplakne strupe iz telesa, boljša je prebava, ni več glavobolov pa še nič kalorij nima v primerjavi z sokovi... Lp in še veliko uspeha

#23 Mihael

Mihael

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2012 - 20:47

še komentar:

res je sprememba načina življenja - kaj pa iščete?

meni se zdi, da v večini, če ne kar vseh primerih, vodo.
radi pijete vodo? opažam, da je tudi z uživanjem vode težava. in zdi se mi, da sem našel izvor: telo ne mara mrtve vode. ljubi pa naravno vodo, to pomeni izvirsko; ne govorim o stekleničeni.
zaradi težav in po nasvetu ene gospe sem začel uživati soljeno naravno vodo. z naravno soljo, brez joda, neevaporirano... brez česarkoli, mora pa biti morska (ima jod samaposebi). ko je voda soljena, ne pomeni, da je slanega okusa.

ob dejstvu, da ni vseeno, kaj/kakšno hrano damo vase: v smislu naravnega, +/- zdravega.

pa veliko užitka!

#24 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2012 - 22:13

Popolnoma se strinjam z napisanim in iz osebnih izkušenj in izkušenj znancev, ki so na ta način izgubili ogromno kilogramov potrjujem zabeleženo. Telesu je potrebno dovajati redne, zdrave in količinsko primerne obroke na vsaj 3 do 4 ure.
Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

#25 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2012 - 22:16

Hujšanje je, tudi večni problem...ampak samo dokler se ne spraviš dejansko k dejanjem :) Osebno sem bil nekaj let nazaj na zavidljivih 110kg. Enostavno se mi je nekaj premaknilo v glavi in čez leto dni sem bil na 70kg. Kako lahko se sliši, mar ne? No saj, vsa mastna hrana (v prvi vrsti fast food...) je šla dol iz jedilnika, pa športa 7-11 ur dnevno. Moram sicer priznat, da me je nekaj časa tako vse bolelo, da nisem vedel kaj naj nardim. No sedaj 3 leta kasneje po tisti tromestni cifri se pa gibljem med 65 in 67kg in moram rečt, da sm precej zadovoljen :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov