Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Sem mogoče ravnal napak?

23 odgovorov v tej temi

#1 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 18:19

No da povem, kaj se je zgodilo.
Namreč pred parimi meseci sem spoznal fanta, s katerim sva se hitro ujela. Po nekaj tednih sva se odločila, da bova par. Vse je lepo in prav teklo, dokler...
Ko je bil pri meni, sva se imela lepo. Vendar pa ga je vsakič ko sva bila skupaj kontaktirala mama (preko sms-ov), da je nekaj narobe: enkrat je zbolela, drugič je izgubila na poti nekam torbico, tretjič je prišla k njemu nenapovedano na obisk. In to se je dogajalo vedno ko je bil on pri meni in sva bila skupaj. Zato je moral vedno še isti dan nazaj domov (čeprav živi sam). No in potem glede tega še taka panika, kako bo prišel domov (namreč jaz sem iz Litije, on iz Celja), tako da sem moral vedno mu dat za vlak, ali pa nekako zrihtat, da je prišel domov. To me je tudi naredilo zelo živčnega.
Potem glede praznikov. Vedno je govoril, da jih bo preživel z mano, in jaz sem se tega veselil. Nakar kar na enkrat spremeni plan in se odloči, da gre k sorodnikom na Hrvaško preživet praznike. To se mi je zdelo že malo nesramno. Nakar mi reče, da dan po božiču pride k meni in bo pri meni par dni. Spet sem bil vesel. Na božični dan pa mi piše, da bo ostal na hrvaškem do 30, nato pa gre z mamo v Crikvenico. To pa me je totalno prizadelo. Hja, tudi to še ni vse. Od začetka sva se slišala vsak dan, pa še to sem ga jaz vedno klical. Na enkrat pa ni več redno odgovarjal na moje klice in tudi sms-e ne. Tako da sem ga moral klicat večkrat, da se je sploh javil. No kak teden nazaj, pa sem mu vse skup povedal, kaj mem moti, in da upam, da se bo kaj popravil. Obljubil mi je, da se bo popravil, da ma pač probleme (služba, finance...). No in spet ista pesem, po enem tednu mi še ni odgovoril na sms-e, tudi na klic mi je odgovoril samo 2x, pa še to sva se na hitro slišala. Zato sem malo posumil, da me je začel varat. Saj sem pred kakim mesecem dobil od njega prav čudno sporočilo, da se lahko slika s telefonom in kako sliko hočem (oblečeno ali golo). No in ko sem ga vprašal glede tega sporočila, je rekel, da sem mu pred časom omenil, da bi imel njegovo sliko (mislim, če pa jo že mam, saj sem ga še sam slikal). No za zaključek, pa sem na njegovem FB profilu videl objavo glede določene strani (no ja avantur), kako zbližujejo ljudi in da jim je hvaležen za to, da je tam našel srečo (midva sva se pa spoznala na čisto drugi strani). Torej, ko sem vse omenil mami in prijatelju, sta mi oba svetovala, da naj ga dam na čevelj, saj laže kot pes teče. In to sem danes tudi naredil.
Zdaj pa me zanima, kaj vi mislite o tem - sem ravnal pravilno, da sem ga zapustil (pa še to preko skypa, ker se na klice in sporočila ne javlja)?
In ali imam vse to svoje samo v glavi, da se pač nekaj dogaja za mojim hrbtom?
Hvala za nasveze že vnaprej.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#2 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 18:39

1. Odločila sta se da bota par po par tednih
2. V tem hitrem spoznavnem obdobju si dobil maminega sinčka očitno
3. Najbrž te je začel varat. Pa tudi če te ni, saj razumem da kdaj paše imet mir - jaz recimo tudi po pol meseca ko imam izpite etc. ampak da se ne bi javil enkrat potem ko pridem do časa in zgrabim telefon... se mi pa zdi že rahlo čudno.

Po mojem si ravnal pravilno. Mogoče najboljši način je, da ga zapustiš v živo - da is dejansko tako fer in mu poveš kako je blo, kaj si potegnil iz tega odnosa ter kaj te je motilo in da zato meniš da je bolje če gresta narazen.
Ampak če je blo tako, da on sam ni našel časa za srečanje, da bi tudi tebi povedal kaj ga je motilo, potem ni vreden naziva "prijatelj", kaj šele "fant"... verjetno že uživa z tistim iz avantur :)

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#3 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 18:41

Povsem pravilno. Še prepozno, a vendar bolje pozno kot nikoli. Veliko sreče za naprej. ;)

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#4 yucateco

yucateco

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 19:04

Verjetno nisi ravnal napak. Če pobrskam po svoji zgodovini, se mi je zgodilo nekaj podobnega, jaz v prvih tednih, mesecih ves evforičen, smsji so leteli, klicanje, debata itd....ampak bolj z moje strani oz. na drugi strani kar naenkrat eksponentni trend navzdol. Nekako te mora nekaj po betici usekat, da takopa ne gre. K sreči se je vse skupaj končalo dokaj zgodaj, si ne znam predstavljat, da bi se to vleklo še mesece in mesece. Pa ker sem optimistične vrste človek, sem vse to hitro dal skozi. Življenje je prekratko, da bi ga tratili s traparijami!

#5 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 19:39

Glede na vse prebrane besede si storil čisto pravilno. :stima:
Mene osebno bi kar zmotilo če bi ljubljeno osebo samo jaz klical/a ona pa nič mene.
No če bi bilo bi tudi to preživel/a ampak dejansko najhuje je pa da te tko prizadane kot je tebe, da ti obljubi večkrat da pride potem pa nič ni bilo iz tega.
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#6 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 20:03

Glede na tvoj opis situacij/e, si se definitivno odločil pravilno! Morda ne bi bilo slabo, da bi s fantom še v živo razčistil zadeve, mu povedal svoje občutke in nejevoljo. Razen, če je zaradi razhoda povsem zadovoljen in mu je vseeno. Potem se z njim ne rabiš ubadat.
Ti pa želim, da naslednjič fanta spoznaš v bolj pravi luči, da ne boš razočaran. =]
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#7 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 22:51

Zakaj mu nisi dal še ene priložnosti? Mogoče si si vse skupaj samo narobe razlagal (navedel nisi nič konkretno bremenilnega) .... vsaka medalja ima namreč dve plati.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#8 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 09:36

Ne vem, kaj bi potem zate bilo bremenilno. Če pogledaš sledeče, vedno ko je bil pri meni, je vedno neki njegova mama vmes skakala; nobenega zanimanja zame - klicanje, sporočila; sms z čudno vsebino in objava na facebook-u glede avantur... Če pa to ni dost bremenilno pa ti naštejem še sledeč: obljuba, da bova za praznike skupaj - neizpolnjena; obljuba, da bova po božiču par dni skupaj - neizpolnjena. In to ni zate bremenilno. Ti potem sklepaš, da je bremenilno, če te partner tepe?
Mislim pa da si vsak zasluži še eno priložnost, če pa še to priložnost zapravi, potem pa nima več kej iskat.

#9 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 12:35

Dvomim, da te je varal - jaz bi prej rekel, da pač noče resne veze.

#10 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 21:22

Koliko si te občutke skomuniciral z njim? Kakšna nasplošno je bila vajina komunikacija?

To, da je nekdo preveč čustveno navezan na družino, se pogosto dogaja, ni to razlog, da se nekoga skensla. Je pač treba delat malo dlje na tem pa se p.o.g.o.v.a.r.j.a.t., si zaupat občutke, pričakovanja, dajat support ...

#11 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 21:52

Predvidevam , da je tipček zelo mlad, srednja šola, po možnosti mladoleten. Ne vem zakaj tko palite na tako mlade in želite z njimi biti v vezi, ki nimajo niti malo pošlihtano u glavi in imajo pač enega tipa, ki prvi pride in se zanima za njega. Razbrau sem, da si zelo silil v njega in mali je zgubil interes, blo mi je celo neprijetno in je iskal izgovore, da se ne bi dobila. Vprašanje če sploh dojame pojem, ko nekomu nekaj obljubiš. Njemu je samo pomembno, da je njemu dobro ..... čuden sms priča o temu , da te je zbirsal in ko je bil potreben je pač nekomu '' ki je pozabil ime'' ker je pač potreben in bi se rad dobil. To, da si ga dal na čevelj mislim, da je pozabil že naslednji dan... Vem še predobro , ker sem tudi jaz bil pri 18 tak. Saj ne bom reku , da ne bi imel enega malija in bi ga čuval, ampak ko vem kako je na stanju in ko se nekoga naveliča gre spet po svoje in vara brez premisleka ...
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#12 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 22:01

:o
Ne posplošuj! Kot prvo, starost dotičnega fanta nikjer ni bila omenjena. In tale tvoj post je zame skorajda žalitev (čeprav si nič ne jemljem k srcu), ker sem tudi sam (še) mladoleten. Nimamo pošlihtano v glavi, zanimivo....Čeprav je nekako logično, da je človek bolj premišljen, zrel in odgovoren, ko je starejši; to sploh ni pravilo! Žal mi je zate, če imaš slabe izkušnje z mladeniči ampak mislim, da ti to še ne daje pravice do sojenja komurkoli. Koliko tipov 30, 40+ ima lahko marsikaj nerazčiščeno v glavi....
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#13 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 12:18

Pa še kako si jemlješ srcu, mogoče ti nisi takšen je pa žal večina drugih mladoletnih fantov. Opisoval sem kakšen sem bil jaz pri tej starosti. Dvomim, da govori o starejšem, saj fant nima avtomobila, nima službe. Preveč se zanimaš zame, torej naj jaz vzamem to kot žalitev, da me obsojaš , da imam probleme z fanti, pa mi je smešno, jaz sem samo podal svoje mišljenje, glede situacije. Navsezadnje smo tu , da si pomagamo.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.

#14 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 15:05

Ok, da se ne boste kregal, tip je 35 let star. Tko da je starejši od mene in ni mladoleten. Ok, pa glede te navezanosti na starše (pr njem na mamo), sem potrpel 2x ampak, problem je v tem, da je skoz neki hotla, da ji pomaga in to samo takrat ko sva bila skupaj oz. ko je bil on pri meni. Niti enkrat ni minilo, da se nebi mama vmešala. Jz vem, da če bi bil na njegovem mestu, bi ji pač povedal, da sem s fantom in bi reku nej se znajde po svoje, sej tud ni petletni otrok, da se nebi mogla sama znajt. No je prišlo včer do končnega soočanja, da on sploh ni resen. Namreč oba sva prijavljena na romeu. Včer pa je bil tudi on gor z "novim" profilom, čeprav še ni prebral, kaj sem mu napisal preko skypa - da je konec med nama, kar sem mu napisal pred kakim tednom, je mel v novem profilu napisano, da je samski in da išče avanturo. Do včeraj sploh ni vedel, da sem ga dal na čevelj, ker se mi na klice ni javljal, za sporočila pa bi porabil preveč denarja, zato sem mel edino možnost, da mu to napišem preko skypa. In potem ga včer preko romea vprašam, kako to, da je samski, če pa je "kao" z mano (ker ni vedel, da nisva več skup). In pol so od njega sledili razni izgovori, da ma star profil in da še ni utegnil spremeniti vsega (a v profilu pa mu piše "NEW"). Pa še to, kmalu po tistem ko sva se spoznala, je sam rekel, da sva URADNO par, gor pa mi je napisal, da sploh nisva bla skup, de je nekdo v resni vezi, ko skup živi. Ne razumem njegove logike.

#15 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 17:17

Pa še kako si jemlješ srcu, mogoče ti nisi takšen je pa žal večina drugih mladoletnih fantov. Opisoval sem kakšen sem bil jaz pri tej starosti. Dvomim, da govori o starejšem, saj fant nima avtomobila, nima službe. Preveč se zanimaš zame, torej naj jaz vzamem to kot žalitev, da me obsojaš , da imam probleme z fanti, pa mi je smešno, jaz sem samo podal svoje mišljenje, glede situacije. Navsezadnje smo tu , da si pomagamo.

Ok, da se ne boste kregal, tip je 35 let star. Tko da je starejši od mene in ni mladoleten.

Psihoboss,
V bistvu me je samo malce šokirala tvoja izjava in mnenje o mladostnikih...Sam zase še kako dobro vem, da imam glede tukajšnje teme še kako dobro razčiščeno v glavi.
Tvoja domneva pa se je, kot vidiš, izkazala za napačno. Lep dokaz, da so tudi starejši lahko izjemno neodgovorni, nesamostojni ipd..
Se mi zdi, da še vedno preveč posplošuješ in drugič raje ne sodi drugih po sebi. ;)

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 18:50

Prosim držite se teme. Komentarji oz. nasveti naj se navezujejo na zgodbo Omicron30-a. Vsi prispevki izven tega konteksta so in bodo brisani.

Lep pozdrav, Glorious
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#17 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 18:54

Včer pa je bil tudi on gor z "novim" profilom, čeprav še ni prebral, kaj sem mu napisal preko skypa - da je konec med nama, kar sem mu napisal pred kakim tednom

Konec preko Skypa? Seriously? Vse bolj se mi dozdeva, da je bil največji fail ravno vajina ne.komunikacija.

#18 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 20:31

...meni pa, da se je malo poigral in da je bil za avanturo ze od prvega dne, le ni imel jajc, da bi ti to povedal ob pravem casu, zato si je izmisljeval izgovore.

#19 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 20:41

Včer pa je bil tudi on gor z "novim" profilom, čeprav še ni prebral, kaj sem mu napisal preko skypa - da je konec med nama, kar sem mu napisal pred kakim tednom

Konec preko Skypa? Seriously? Vse bolj se mi dozdeva, da je bil največji fail ravno vajina ne.komunikacija.

Sej sem že povedal, da sem ga dostikrat klical, pa se ni javil. Kako pa naj mu pol povem?

#20 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 207 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2012 - 00:26

Greš do njega? Jao. Jao. Se strinjam z Amos.

Fall seven times, stand up eight. 

#21 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2012 - 14:15

Se stinjam z najwa. Ne skrbi našel boš boljšega dečka.

#22 90_boy

90_boy

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2012 - 16:12

...meni pa, da se je malo poigral in da je bil za avanturo ze od prvega dne, le ni imel jajc, da bi ti to povedal ob pravem casu, zato si je izmisljeval izgovore.

se strinjam....mislim da je že kar v začetki vedo kaj hoče od tebe
I actually once try to be nice with stupid people....it was awful

#23 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2012 - 16:52

Kaj pa vem. Jaz ne bi povezovala pretirane navezanosti na starše z neresnostjo. Sem imela na žalost takšno izkušnjo in ja, bilo je težko. Ne gre toliko za to, da se doma outiraš, ampak za to, koliko si se pripravljen potegnit za partnerja oz. za svojo vezo, torej se poteguješ tudi zase. Zato vedno pravim, da se je treba znat pogovarjat. Brez obrambnih mehanizmov, ker le tako se lahko oba zares slišita.

#24 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2012 - 02:28

Dejstvo je, da v prvih tednih in mesecih sporočila in klici letijo ogromno. Dosti tistih malih, sladkih sporočilc za dobro jutro, za lahko noč, pa en mali miljon vmes čez dan. Vendar vsi vemo, da je to doba zaljubljenosti, ki traja najkasneje do 1ega leta. Potem tudi spoznaš nekatere napake na partnerju, ni vse več samo črno in belo. Za ljubezen, če jo želiš, se moraš potruditi in vanjo tudi vlagati.
Ker smo si ljudje različni, tudi doba zaljubljenosti traja različno. Kot sem prebral, sta dokaj hitro pristala v zvezi. Nekateri ljudje se izredno hitro zaljubijo, prav tako hitro pa se tudi "odljubijo".

Starši znajo biti pri vezah velik problem. Sploh mama, ki svojega otroka ne spusti iz gnezda, da bi svobodno poletel. Sicer ne vem podatka, koliko je ta fant, če pa je že neodvisen od staršev oz. v vsakem primeru bi mogel narediti primerno razmejitev. Ne vemo tudi, a je ta tvoj fant outiran ali ne in zato ne more dalje razvijati debate.

Ključno pri vsakem partnerskem odnosu oziroma vezi se mi zdi komunikacija. Ljudje se premalo pogovarjamo, svojih občutih ne izrazimo in jih raje potlačimo, potem pa nam čez nekaj časa bruhnejo ven na čisto drugem področju. Prepričan sem, da bi se morda ta vajina zgodba odvila drugače, če bi vključila več pogovora. Če bi mu povedal face-face, da želiš biti več z njim, da ga pogrešaš, da želiš njegove družbe. Ubesediti bi moral tudi to, da te ta njegova navezanost z materjo moti in kruši vajin odnos.

Sem pa se začudil, ko sem prebral, da si fanta pustil preko interneta? Blagorečeno smešno in predvsem težko razuljivo. Iz prebranega vidim, da si po vsej zgodbi prizadet, pa vendar bi mu lahko to povedl v obraz. Najverjetneje ni prijetna izkušnja, da nekdo vezo razdre oziroma konča preko interneta.

Morda že ni prepozno in prepričan sem, da ima vsaka zgodba 2 konca oziroma 2 plati. Starši znajo biti pri vezah velik problem. Sploh mama, ki svojega otroka ne spusti iz gnezda, da bi svobodno poletel. Glede na podatek, da je fant star 35 let, je pa zelo čudno, da ima tako tesen odnos z mamo. V takih in podobnih situacijah znajo biti take navezanosti patološke in je take odnose treba zdravit. Matere naredijo otroke za čustvenega partnerja in on avtomatsko čuti, da mora biti ob njej, ko ga ona potrebuje. . Ne vemo tudi, a je ta tvoj fant outiran ali ne in zato ne more dalje razvijati debate.

Srečno in upam na dober konec.
Kdor molči, devetim odgovori

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov