Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Nasveti in izkušnje

13 odgovorov v tej temi

#1 WhiteStripe

WhiteStripe

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 18:56

Pozdravljeni! Opazil sem, da na forumu in drugod po spletu ni nekakšnih univerzalnih nasvetov za mlajšo LGBT populacijo (mogoče je bilo naivno to sploh pričakovati). Zanimajo me nasveti za mlajše, ki še nismo povsem v LGBT svetu. Verjetno se vas je veliko soočalo s težavami v najstniških letih … Vaše izkušnje ali kakršnikoli nasveti bi znali pomagati drugim, ki se zdaj soočajo z enakimi vprašanji kot ste se vi nekoč.

Kaj lahko v življenju pričakujemo? Na kaj moramo paziti? Kako se sprejeti? Komu lahko zaupamo? Itd…

Osebno me zanimajo predvsem nasveti za najstniško populacijo, vendar lahko v to temo objavljate težave s katerimi se vi trenutno soočate v svojem življenju … zagotovo se najde kdo s koristnim nasvetom.

LP, WhiteStripe. :)
"I have had dreams and I have had nightmares. But I have conquered my nightmares because of my dreams."

#2 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 19:13

Na žalost še nihče ni napisal knjige Gay life for dummies. :?

Sicer pa mislim, da lahko na tvoja vprašanja najbolje odgovori ciganka s kristalno kroglo. :)
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#3 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 19:21

Meni se zdi to dobra ideja. :)
Saj v bistvu je na tem forumu in na internetu veliko informacij o različnih temah ampak vseeno najstniki včasih ne najdemo vsega kar bi želeli...Kaj bolj konkretnega. Če ima kdo kake ideje za najstnike (poleg interneta), kar na dan s predlogi. =)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#4 WhiteStripe

WhiteStripe

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 19:49

Na žalost še nihče ni napisal knjige Gay life for dummies. :?

Sicer pa mislim, da lahko na tvoja vprašanja najbolje odgovori ciganka s kristalno kroglo. :)

Mogoče bi pa moral kdo napisati tako knjigo. Navsezadnje se prodaja tudi marsikera nekoristna in patetična knjiga. Posledice najstniških težav naše populacije se kažejo med drugim tudi v tem da so LGBT najstniki veliko bolj nagnjeni k samomorom kot vrstniki.

Verjamem da bi mi ti ali kdo drug z zgodbo o tem kako si se sam sprejel lahko bolje pomagal kot ciganka.
"I have had dreams and I have had nightmares. But I have conquered my nightmares because of my dreams."

#5 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 20:00

Kaj lahko v življenju pričakujemo? Na kaj moramo paziti? Kako se sprejeti? Komu lahko zaupamo? Itd.

To so bila tvoja vprašanja, na katera je praktično nemogoče odgovoriti (morda v zenovskem smislu: "Nobena snežinka ne pade na napačnem mestu").

Sprejel je dovršna oblika. Po moje je veliko bolj primerno reči se sprejemaš. A misliš, da se je možno v nekem trnutku življenja sprejeti in potem ostati zvest svoji odločitvi do konca življenja?

Prispevek uredil/a: kanji, 29 december 2011 - 20:01.

Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#6 WhiteStripe

WhiteStripe

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 20:03

A misliš, da se je možno v nekem trnutku življenja sprejeti in potem ostati zvest svoji odločitvi do konca življenja?

Kot pravim. Ne vem, ker nimam izkušenj.

#7 Kitty

Kitty

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 20:14

"Kaj lahko v življenju pričakujemo? Na kaj moramo paziti? Kako se sprejeti? Komu lahko zaupamo? Itd…"

Pričakujemo (sam sem tudi najstnik ;P) lahko to kar sami pričakujemo od sebe. Paziti moramo na tolpe (včasih sem bil še naiven fantek in sem hodil po vsem mogočih ulicah in predelih mesta in za vse ljudi sem mislil, da so dobri in prijazni - to se je nedavno končalo). Sprejeti se moramo z ljubeznijo in spoštovanjem (kakopak če ne tako - to govorijo še ostanki tiste naivne osebnosti). Zaupamo lahko zgolj samim sebi (morda še kakšnemu tesnemu prijatelju/ici oz. družini <- a vendar je poudarek na morda, saj smo si različni in imamo drugačne izkušnje).
Drugače pa - The Trevor Project , Davey Wavey njegov YouTube channel je bolj priročen ali pa Gregory Gorgeous <- they help me a lot ;3

P.S. Biti zvest svojim odločitvam - težko ... Nas ni vse strah tega, da ne vemo? Ampak ali ni to tisto kar je naravnost super? Tako je vsak dan dogodivščina :3

#8 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 30 december 2011 - 00:49

Če prav razumem WhiteStripe-a, bi rad neke splošne nasvete o tem, kje se da dobiti kaj več informacij (srečanja LGBT populacije, kako premagati kake težave, ki so pri LGBT pogoste,...). Oziroma, da bi kar v tej temi vsak, ki ima kako izkušnjo, pristavil svoj piskrček. :)

@WhiteStripe: Tudi jaz sem novinec, zato ti lahko povem samo, da se kar nekaj ljudi oglasi, če napišeš kaj v temo spoznaj me in da obstaja zanimiv blog o LGBT
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#9 WhiteStripe

WhiteStripe

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 30 december 2011 - 17:12

Zadnja dva prispevka sta dobra primera tega, kar sem želel s to temo ustvariti. Nekaj v smislu kaj bi si vi ob začetku želeli, da bi vedeli. :)

#10 Kitty

Kitty

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 30 december 2011 - 17:31

Pozabil sem še na It gets Better Project - sicer je del Trevor Project-a, ampak če kdo ne ve ... in morda še kdo pozna Couver87?
Drugače pa splošna načela kako živeti življenje ala Google "How to Live Life", "39 Ways to Live, and Not Merely Exist"

P.S. Jp, jp Glavca je super! Ko bi le nekateri bolj pridno pisali prispevke ;P (Pa kaj se pritožujem, če bi jih bilo preveč jih še dohajati ne bi mogel!)

#11 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2012 - 17:46

@Kitty: sem že ob tvojem prvem prispevku začel gledat posnetke od davey wavey-a. Pa moram povedati, da je davey zakon :) Pogledal sem že kar nekaj njegovih posnetkov in so vsi zelo dobri :) Najboljše pa so mi "coming out stories" od njega in njegovih prijateljev, pa tisti posnetek, ko z mamo skupaj razlagata o tem.
Priporočam vsem, ki še ne poznate. :)

Prispevek uredil/a: netko00, 03 februar 2012 - 17:48.

Author Unknown

#12 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2012 - 18:14

Njegovi stari videi so mi bili všeč, ko je imel še coming out zgodbe, ta novi pa so uber stereotipični in niso
ravno za vzor za kak coming out.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#13 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2012 - 19:14

Katere misliš kot preveč stereotipične? Ker v zadnjem času je bil samo pogovor z njegovo mamo o tem kako se je on outiral.
Edino če misliš tisti kanal, ki je namenjen samo coming outom? Tistega pa jaz nisem kaj dosti gledal. Niso mi pa všeč variante outiranja po telefonu. Gledam kanala davey wavey in davey wavey raw. :)
Author Unknown

#14 serpent

serpent

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2012 - 18:50

Hej!

Sorodna tema teče tukaj. Zakaj jih ne bi združili v eno skupno temo, ki jo moderator prilepi na vrh kake kategorije, kot je LGBT info?
Peace Love

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov