Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Internetna povezava

78 odgovorov v tej temi

#51 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2006 - 19:28

Hehe, na trgu se je pojavil nov ponudnik podjetje Telesmart, ki pa ADSL trži, pod vsaj meni smešnim imenom, blagovno znamko ADam in SLon. :D
Nosce te ipsum.

#52 8bit

8bit

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2006 - 19:47

adsl. sedaj s 7% popustom :pepper:
space for rent

#53 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2006 - 22:41

Klicna povezava, ISP: Amis.
Je OK, samo zadnje mesece vedno slabše dela (ne zaradi amisa).
Sedaj sem povezan s 36kbps, to je še dobro.
Sem klical na Telekom in so rekli da garantirajo samo do hitrosti 14 kbps = 1.8 Kbps :cry: :cry: :cry:

ADSL pa pri nas še ni možen.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#54 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 05 september 2007 - 10:54

Zadnje čase slišim, da ima veliko uporabnikov probleme s T2. Lahko poveste tisti, ki ste na T2 kake probleme, kako rešujete to s T2, kaj vam rečejo? :)

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#55 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 14 september 2007 - 12:23

Je lahko kdo toliko dober in napiše še tukaj probleme in kako se odzovejo na te probleme, ki jih imate T2 naročniki (če že v Kokošnjaku pišete o tem)? Hvala :)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#56 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 16 september 2007 - 21:34

T2? A je sploh vredno o njih pisati? :roll: Dva tedna so pri nas rabili, da so končno poslali tista dva zmedena možiclja. Klicali smo jih vsak dan in vsak dan so nam rekli, da smo komaj prejšnji dan prijavili napako. :nevihta: Zadnjih nekaj dni sem jim že večkrat dnevno težil in so si očitno zapomnili mojo številko, pa so mi kar dol metali. OK, dopuščam možnost, da je bilo kaj narobe s telefonsko linijo, ampak močno dvomim. Me zanima, kako bodo ukrepali, ko bomo reklamirali naslednji račun (dvomim, da bodo nam kar sami od sebe odbili teh 14 dni nedelovanja).

Doma imamo siol, ki ga odslej samo še poveličujem.
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#57 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 17 september 2007 - 00:12

V firmi, kjer delam je bilo isto s T-2. Sem jih klical vsak dan, grozil z našo direktorico, zahteval njihovega odgovornega, po nekaj dneh poslal pritožbo še po mejlu in po enem tednu so "uspeli" popraviti napako. Sicer imamo rezervno povezavo tako, da ni bilo katastrofe, vendar tega oni niso vedeli. Me je zanimalo, kako bodo odreagirali. In dejansko bi nas pustili en teden brez interneta, kar je za našo firmo katastrofa. :zmesan:

Prispevek uredil/a: janezek, 17 september 2007 - 00:13.

I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#58 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 12:01

Khm .. zdaj sem zmeden ali naj grem na T2 ali naj ostanem pri butastem Siolu. :?:
Ali T2 uporablja Telekomovo infrastrukturo? Pa ali je internet TV povezana v kontekstu: če crkne internet tudi televizja ne dela in IP telefonija?

#59 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 13:04

Podjetje Gratel sedaj po večjih mestih v Sloveniji postavlja zaščito za optični kabel in večinski lastnik le-tega je/bo T2. Nekje so že pri koncu. Tako, da ima T2 lastno infrastrukuro in centrale. Ne vem pa kje vse že ponujajo optiko. To pa naj drugi povedo. T2 omogoča priključitev na internet, TV in telefonijo. Se pravi, da se vsak posameznik lahko odloči, kaj bo imel. Ali samo internet, TV ali telefon, lahko pa tudi kombinira. Posledično to pomeni, da če ti crkne internet, lahko na TVju vseeno spremljaš programe. Kokr jaz razumem bo imel T2 vse skupaj.. in če ne boš hotel Telemacha kot ponudnika za TV , ter Telekoma in Siola za telefon in internet, boš vse to lahko imel pri T2. Pa še vse bo občutno ceneje in večja izbira TV programov, HDTV, itd..
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#60 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 13:22

Pri nas je mogoč samo Siol, decembra 2007 pa bo dokončno zgradil centralo tudi T2 (ne bo pa otike, obični dsl). T2 pride absolutno cenejši kot Siol samo me moti, da T2 rabi dolgo, da odpravi napake. :?:

#61 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 13:35

Mislim, da je za optiko najboljši T2. Za xDSL pa Siol.
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#62 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 19:30

Po čem to trdiš, da je Siol boljši. Siol za povezavo 1mbs/256kbs zahteva 9.000SIT (ker imamo še ISDN, ker so nas prisilili pred leti tako). Dela pa za en ku**c saj crkuje in delamo samo reklamacije. T2 je vsaj cenejši v tem primeru. :D Bomo videli. :?:

#63 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 19:59

Ah ISDN je dr**. :) Mi imamo ADSL doma, nobenih problemov nimamo. Mislim, da je zato Siol najboljši za ADSL, ker ima dovolj izkušenj na tem področju, glede xDSL.

Če bi imel jaz iste težave, kot ti Glorč, bi se pa na tvojem mestu odločil za drugega ponudnika. :)

50:50, da dobiš ponudnika, s katerim ne boš imel težav ali pa tistega, s katerim boš imel polno težav.

#64 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 20:43

Jaz sem trenutno še vedno zadovoljen z Amis-om. Povezava je stabilna, na centralah so vedno prijazni in tudi pomagajo. Pa cenovna razlika s Siolom je očitna. Ponujajo tudi telefonijo in televizijo, paket vseh ima sestra in ni še nič govorila, da bi kaj šlo kdaj narobe...
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#65 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 22:34

ISDN zdaj lahko odpoveš. Ni več nujen za ADSL. Najcenejša varijanta je ADSL + internetna telefonija (mislim, da je to Siolov paket DUO; ostali ponudniki imajo podobno).
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#66 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 538 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2007 - 16:02

Je lahko kdo toliko dober in napiše še tukaj probleme in kako se odzovejo na te probleme, ki jih imate T2 naročniki (če že v Kokošnjaku pišete o tem)? Hvala :)

Na linku je članek o težavi uporabnice T2.

http://www.direkt.si...a_dezela/55631/

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#67 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2007 - 00:42

Mnja, draga Katja ne bo nič dobila, naj pogleda pogodbo, že če se ji pa gre za biznis, se ponavadi vzame več kot eno linijo (pri različnih ponudnikih).
Zanima me kako pa je T2 prišel v omarico od telekoma, ki so pod ključi (ali je to direkt samo napisal, tako ali tako niso preveč kredibilen vir). Znano je da če imaš drugega ponudnika kot siol, prek telekoma, so težave (le zakaj?).

Jaz bil vzel takoj t2, če bi bil pri nas možen, vendar le v primeru da nudijo storitve prek njihove optike ter ne telekoma (še tako je telekom počasen ko prijaviš napako, v primeru če imaš drugega ponudnika pa stavim da bi vlačevali do zadnjega možnega roka za kakršnokoli popravilo na omrežju).

#68 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2007 - 15:12

Torej, če ima T2 navadno omrežje in ne optiko, se ne splača imeti T2?

#69 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2007 - 19:16

V tem primeru raje posezi po telekomu (& siol). Ker na koncu s podajanjem gnilega jajca med operaterji ter telekomom nastradaš ravno ti - stranka. Žal je tako, živel monopol :( .

#70 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2007 - 20:51

:roll: Siol in Telekom. :roll:
Saj smo se lih danes pogovarjali. Ostali bomo pri Siolu, šli na optiko in tukaj imeli pač vse stvari.

#71 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2008 - 21:10

Že en cajt preko Volje ADSL (nikakor se ne morem sprijazniti, da je sedaj Tuš Telekom :roll: ). Zelo zadovoljna. Soliden prenos podatkov (1 mbs/256 kbs = več kot to ne rabim), popolnoma nič ne šteka in še vse skupaj je za "đabe" :stima:
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#72 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 18 september 2012 - 21:01

Moj brezžični net funkcionira odlično. Imam USB - stick, ki ni priklopjen. Zanimivo, pojma nimam kak je to mogoče, je pa prav fajn :pst:

#73 sickie

sickie

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2012 - 20:40

Ako se je topic od mrtvih zbudil bom pa jaz podal še svoje izkušnje: doma imam T-2jev VDSL 12/2 Mbit linijo že tretje leto, mislim, in dela vse nadodlično vredu, le 2x smo imeli tehnika (enkrat so nam modem zamenjali) in je vedno bilo vse hitro in učinkovito rešeno. S tehnično podporo pa v več kot letu dni se sploh nismo slišali, imamo pa internet, TV, IP telefonijo in 3 mobilne račune pri T-2, vse odlično deluje za malo denarja :)

Glorius, ti še vedno SiOLova optika?

#74 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2012 - 21:15

Jap, imam optiko 20mb/20mb in do zdaj še nisem reklamiral računa (odkar na Siol optiki) in nasplošno ni problemov. :angel:

#75 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2012 - 10:16

Pred dopustom (enkrat avgusta) izvedela, da bo Amis prevzel Tušmobilove storitve interneta, telefonije in televizije. In ker sem bila Tušmobilova naročnica internetnih storitev, sem pred dnevi od Amisa dobila nadaljnja navodila glede samega prehoda. Po njihovem zagotovilu, naj ne bi smelo biti težav. Upam, da jih tudi ne bo.
Novica me je razveselila, saj sem že nekaj časa imela namen prestopiti k Amisu.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov