Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ste krvodajalci, darovalci organov?

59 odgovorov v tej temi

#51 kodzi95

kodzi95

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 18 november 2013 - 21:55

Jaz sem darovalec ze od marca letos. Ampak, ker sem alergicen na cvetni prah me marca niso sprejeli oz. so me zavrnili, ker oseba katera prejme kri lahko dobi alergijo na cvetni prah in je zadnje kar bi rad.

Tako, da sem potem sel julija, takrat so me spustili, ampak sem ze cisto na koncu padel v nezavest na stolu :D, ampak krvi je bilo dobolj je rekla sestra. Zdaj oktobra sem pa daroval kri drugic in vse je slo gladko.

Bom pa se naprej daroval kri, saj mi je to v veselje ;) In tudi dobro je za tvoje telo.

Prispevek uredil/a: glorious, 18 november 2013 - 21:59.

Kodzi!
You say i should be straight, i say taste the rainbow! Bitch!

#52 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 997 prispevkov

Objavljeno 21 november 2013 - 22:53

Ne eno in ne drugo.Za krvodajalstvo imam prenizko vsebnost hemoglobina, za darovanje organov pa preslabo genetsko dispozicijo. Srčne, možganske kapi, rak na maternici, črevesju, okvare ledvic, vida, ciroza jeter ... Ni organa, ki bi bil vreden darovanja. Sem pa že razmišljala, da bi po smrti telo prepustila kakšni bolnišnici, da se študentje učijo. Potem pa v peč in sežgat. :)

Prispevek uredil/a: Eos23, 21 november 2013 - 22:53.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#53 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 22 november 2013 - 13:13

vem da mi dodatni kilogrami ne bi škodili, toda pri meni je problem, da ne jem maščobe in sladkarij. Od zdrave prehrane se pa res ne moreš zrediti, vsaj pri meni ne gre gor. Pa ne tako gledati, ta kilaža je pri meni skoraj normalna glede na to da imam 156,5 cm v višino.

tole sem čist spregledala :) no, da ne ješ sladkarij, verjetno ni problem :) je pa res, da poznam res malo manj visokih ljudi in se mi potem (krivično) 45kg sliši kot razlog za prisilno hospitalizacijo in ne nekaj zdravega, tak da pardon za začudene poglede :)

Spet je leto naokoli in grem častit kak deci. Primorci in primorke, kam hodite dajat tu kri? SB Izola ali se da še kje drugje darovat?
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#54 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 13 april 2014 - 16:42

sem oboje :) zakaj? ker se mi zdi da je to največ kar lahko storim za sočloveka :)

#55 sweet_love

sweet_love

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 21 april 2014 - 22:25

sem redna krvodajalka leto in pol, čeprav sem že od nekdaj z muko pustila,da so mi vzeli kri.kljub temu stisnem zobe in dam na krvodajalski kri in grem ponosno in z zadovoljstvom od tam ko vem da sem nekaj pametnega naredila :-)

#56 zvezdica175

zvezdica175

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2014 - 11:00

[quote name="Lady_S" post="374714" timestamp="1324291340

Nadomestki za kri žal ne obstajajo, vsi vemo, da je kri nenadomestljivo zdravilo in najdragocenejše in mislim, da bi vsak moral pomisliti na to, da si pomagamo med sabo in na to, da mogoče enemu otročku ali kateremu koli človeku, rešiš življenje.
Mislim, da s tem, da daš del sebe za življenje drugega, ena najbolj nesebičnih gest, kar jih je človek sposoben narediti.
In osebno meni daje en velik občutek, da si v tistem ključnem trenutku podaril življenje. In s tem mi raste moja samopodoba.[/quote]

#57 zvezdica175

zvezdica175

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2014 - 11:08

Lady_S se strinjam steboj jst pa sm že 4 let krvodajalka in tuj o darovanju organo sm razmisenla saj po mojm smrtu bi lahko še komu rešla life :-D

#58 poletje

poletje

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2014 - 11:34

Natancno darovala 25 krat po 4 dcl. Dobar obcutek !ko ves da pomagas ljudjem...

#59 Blue

Blue

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2014 - 22:33

Danes končno najdla čas in darovala kri  :ples:

Tudi v bazo darovalcev organov (po smrti) se bom vpisala...

Zdi se mi, da je to malenkost, ki jo lahko naredim ... malenkost, ki bo nekomu rešila življenje :angelcek2:

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about... Be kind...  Always!

#60 lola5

lola5

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2014 - 18:13

Lani sem prvič darovala kri in ko sm prišla učeraj domov me je pričakalo Priznanje za prvo darovanje krvi in me je prav lepo presenetilo :)

Čene pa že eno leto nisem darovala kri....sem imela namen spomladi, ampak, so se mi načrti šli po zlu, ker dobivam redne alergijske reakcije in sem na zdravilih, zdej nemorem darovat  :?

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov