Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ste krvodajalci, darovalci organov?

59 odgovorov v tej temi

#26 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 23:42

Enkrat sem šla na krvodajalsko, ampak me zdravnica ni spustila dalje, ker sem ji v prvem vtisu izgledala preslabo. No res se takrat nisem počutila briljantno, čeprav nisem bila nič bolana, krvni izvidi so bili celo ekstra super. :)
Po tistem nisem šla, ker tudi mene praviloma vsaj 4x piknejo (po možnosti vsaj dve različni osebi) in na koncu obupajo ter mi majhen vzorček vzamejo iz prstov, kadar pač zdravnica to nujno rabi, kar pa na srečo ni pogosto. Enkrat samkrat v zadnjih sedmih letih se spomnem, da so mi s prvim poskusom vzeli kri in mi niso razmesarli polovice obeh rok za par kapljic in da iz laboratorija nisem odkorakala povita kot vojni veteran. :aja:

Fall seven times, stand up eight. 

#27 spyrna

spyrna

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2012 - 11:39

Nekoč sem že imela dober namen darovati kri. Šla sem na klliniko, naredili so mi krvne teste in vse, vendar mi je na koncu zdravnica dala le kartonček za sendvič in mi z nasmeškom na obrazu rekla naj se prvo še malo poredim :?:
Glede na to da moa teža ostaja bolj ali manj enaka sem potem takem naprimeren kandidat.

Če ne drugega sem izvedela, da sem univerzalen prejemnik krvi.

Darovalec organv uradno še nisem, se pa strinjam s tem, da uporabiljo moje organe po smrti z namenom, da rešijo življenje drugega človeka.

#28 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 688 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2012 - 15:42

Ameriški Rdeči križ bi homoseksualcem po 35 letih spet dovolil darovati kri

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#29 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2012 - 21:58

Menda so igle zdaj že veliko tanjše kot pred 10 leti - je to res? Ne bi namreč rada skupaj padla od groze.

#30 queerKa

queerKa

piščan'c

• Člani
  • 78 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2012 - 00:09

no mene pa skrbi to, da ti vzamejo menda precej krvi in si potem slaboten. ne glede na sendvic, ki ti ga dajo. pa ok, sem lani zbrala pogum in šla, da darujem. in po resevanju natancnega vprasalnika so me zavrnili, ker sem bila en mesec prej na Nizozemskem, v riskantni drzavi. tako da, ne vem. spet bom mogla zbirat pogum. :). sem pa dobila rdeč dežnik in sendvič :).

drugače pa, ne vem če je kdo že omenil, nisem brala vseh postov. prav ne kul je to, da moški, ki spijo z moškimi, ne smejo darovati krvi. to se mi pa zdi nepredstavljivo bedasto. iz vrsto razlogov. najpomembnejsi je ta, da je to, da je hiv ali aids razsirjen najvec med geji, mit. in pa nadalje, cetudi ne bi bil, sej vendar vsako kri posebej pregledajo.
Bo kot mora bit in ko mora bit bo

#31 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2012 - 09:32

queerKa, morda pa bi lahko šli skupaj zbrat pogum, kaj praviš? ;) Se spomnim, da takrat v srednji, ko smo imeli, si lahko rekel, da ti vzamejo manj kot je običajno, torej 2 dl za ženske (namesto 3 dl) in tipi 3 dl (namesto 4dl).

Ne vem pa, koliko časa zatem ne smeš športat pa to. Bolj intenzivno mislim.

#32 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2012 - 11:37

Koliko krvi vzamejo je doloceno, saj le iz zadostne kolicine krvi lahko naredijo krvne komponente (seveda so tukaj odstopanja).
Prvi dan se odsvetuje napor, drugi dan bi telo moglo delovati kot ponavadi - odvisno od psiho in fizicne kondicije posameznika. <Se opravicujem zaradi sumnikov, sem na ang., tipkovnici>

Glorc :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#33 queerKa

queerKa

piščan'c

• Člani
  • 78 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2012 - 15:57

aja lahk bi ti vzeli manj. to bi blo lepo za prvic:-). ja lahko bi sle skupaj pogum zbirat:-) in si odtekovat kapljce:-)
Bo kot mora bit in ko mora bit bo

#34 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 206 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2012 - 18:30

Prvič vsem vzamejo malo manj. Potem ti pa vedno isto jemljejo. :)
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#35 Xandir

Xandir

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2012 - 15:20

Sem bil ravno včeraj! Špiknejo v prstek, preverijo, če je kri v redu, greš še k zdravniku za manj kot pol minute, da te vpraša par stvari, potem pa tja na stol in "častit pol litra." :) No, potem oni tebi častijo malico. :)

Jaz sem bil prvič, kolega, ki je bil z mano, pa tretjič. In so obema vzeli enako. Pa še podpisala sva eno izjavo, da dovoliva, da vzamejo še eno epruveto več za neke njihove raziskave al whatever.
Tam sem bil ob 8h zjutraj (kar je zame, ki se šele zbujam ob 10h, še kar mal prezgodaj, zato se mi je mal vrtelo)... sem se po odvzemu na tistem stolu vlegel za 1-2 minuti, da je kri stekla v glavo, in potem je blo čist kul. Nič nisem bil omotičen, nič slaboten... še cel dan sem laufal okol po kavicah, v šoping itd. :) Edino una sestra mi je mal premalo "zategnila" povoj in je prišlo do majčkene podkožne krvavitve, tko da imam zdej okoli mesta uboda en majhen flek, približno 1 cm v premeru. :mrgreen:

#36 raceing girl

raceing girl

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2012 - 13:55

Sem krvodajalka, bila pred kratkim - zdaj vsakemu vzamejo 450 dcl. So pa zelo prijazni. In ja, igla je kar debela,ampak saj hitro mine. :mrgreen:
Bodi kar si //
ostalih je tako že preveč!

#37 quaxzila

quaxzila

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2012 - 23:59

Jaz definitivno nameravam postati krvodajlka. Sem se že zanimala za krvodajalske akcije, pa sem potem dojela, da moram bit polnoletna... Ne vem, kako da na to nisem že prej pomislila :aja: ... Tako da samo čakam, da bom osemnajst...

Tudi darovalka organov bi z veseljem bila (se mi zdi kar lepa gesta). Tu sicer ne razumem popolnoma, zakaj moraš biti polnoleten, da daruješ po smrti, saj se ti lahko že prej kaj zgodi...

And too much blood has flown from the wrists of the children shamed for those they chose to kiss.

#38 Greenpeace

Greenpeace

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 03 september 2012 - 23:33

Prvič sem dala kri pred kakimi 14-imi dnevi, ampak mi niso vzeli načrtovanih 4dcl, ker sem se slabo počutila. Po tem sem tudi omedlela, vendar me je prijazno osebje hitro spravilo k sebi. Obupati ne nameravam, čez kak mesec grem ponovno poskusiti in potem na vsake 4 mesece.
V bližnji prihodnosti se nameravam zapisati tudi kot darovalka organov.

#39 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 03 september 2012 - 23:43

Že od 18. leta redno darujem kri, razen z vmesnimi presledki, ko se zaradi kakšne revakcinacije krvi ne sme darovati. Občutek humanosti in plemenitosti darovanja krvi me vedno navduši z nepopisnim zadovoljstvom pomagati nekomu, kljub medijskemu "razkrinkanju, da pa se tudi na transfuzijskih centrih dogajajo umazana dela in kupčije.
O vpisu v register za darovanju organov sem že razmišljal, a z mojo vestjo še nisva dozorela za takšen veliki korak. :)

Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

#40 Kalia

Kalia

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 13 september 2012 - 21:19

Meni trenutno ne dovolijo darovati krvi, ker imam menda premalo kilogramov. Sicer mi do “meje” manjkata le dve kili, tako da se mi zdi malo brez veze, da tako komplicirajo, ampak ok. Sem pa vpisana v register darovalcev organov, naslednjo sredo se grem vpisati še v register darovalcev kostnega mozga.

Težko razumem ljudi, ki se od teh stvari distancirajo. Saj nikomur ni prijetno, ko nekdo vanj zabada ogromno iglo, ampak kaj ni zavedanje, da si nekomu pomagal, mu morda celo rešil življenje, nekaj najlepšega, kar obstaja?
Odvzem kostnega mozga je še precej bolj zoprna zadeva kot darovanje krvi, ampak zase vem, da če me bodo nekoč poklicali in mi sporočili, da sem za nekoga ustrezen donor, bom v tistem trenutku najsrečnejša oseba na svetu. Strah pred iglo in nekaj žrtvovanega prostega časa nista NIČ v primerjavi z dejstvom, da lahko z malo dobre volje in človeškosti nekomu spremeniš življenje, mu podariš nov začetek.

Žalostno je, da marsikdo o teh stvareh začne razmišljati šele takrat, ko se sam znajde na drugi strani..

#41 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 14 september 2012 - 13:20

nisem trenutno ne eno ne drugo, mogoče bi kdaj postala krvodajalka, darovalka organov pa ne. imam pa namen po smrti darovati svoje telo v raziskovalen namene, baje da trupla vedno potrebujejo. pa še pogreba potem ne bo treba naredit:)

#42 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 14 september 2012 - 13:25

Nisem in nikoli ne bom razen, če bo to nujno. Nisem, ker sem že ob misli na to, da mi bodo jemali kri v živo in pogledu nanjo, na meji da padem skupaj. Ne prenesem tega in glede na to, da imam pestro zgodovino onesveščanja zaradi brezveznih stvari kot je gledanje šolskega poučnega filma o zlomih kosteh, se bom raje izogibala tem stvarem.

#43 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 30 september 2012 - 22:44

Žal ne. Magična meja je 50 kil, jaz jih imam pa še 5 manj. Na zdravniškem pregledu mi vedno težijo, da sem pod itm.
Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#44 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2012 - 23:32

@majasvetlin: Zima je perfektna za pridobit kak extra kilogramček, ki ti glede na težo (45kg?! :o ) ne bo škodil. Jaz sem bila samo ene 3-4x, kar pozabim, dokler me kdo ne spomni takole, bo treba it čimprej. Se mi kdo pridruži ta teden? :juhej: Drugače pa jaz nimam težav, še malice načeloma ne vzamem in kar odfrčim, do zdaj ni bilo nobenih komplikacij. Imam hiperaktivna jetra zgleda :D
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#45 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 08 oktober 2012 - 09:53

modest-rose, ja vem da mi dodatni kilogrami ne bi škodili, toda pri meni je problem, da ne jem maščobe in sladkarij. Od zdrave prehrane se pa res ne moreš zrediti, vsaj pri meni ne gre gor. Pa ne tako gledati, ta kilaža je pri meni skoraj normalna glede na to da imam 156,5 cm v višino.
Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#46 Momo

Momo

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 08 oktober 2012 - 17:47

Sem občasna krvodajalka, drugače pa vpisana v register darovalcev kostnega mozga in ko zberem pogum bom tudi darovalka organov.

#47 albertine

albertine

nov na sceni

• Člani
  • 225 prispevkov

Objavljeno 14 november 2013 - 13:18

2 do 3 krat letno krvodajalka & vpisana v register darovalcev organov.

:S _  :S 

#48 ThickeStar

ThickeStar

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 14 november 2013 - 17:24

Danes sem prvič darovala kri, brez zapletov 4dcl. sem pa slišala, da se baje ful zrediš če daruješ kri? mi lahko kdo pove koliko je to res?

zanimam se tudi za darovanje kostnega mozga. mogoče kdo ve, kakšne posledice bi imelo to name?

lep pozdrav vsem :)

#49 Lwoman

Lwoman

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 15 november 2013 - 03:39

To, da se zrediš, če daruješ kri, slišim prvič. Darujem kri od 18 let, ko sem tehtala okoli 60 kg in sem jo darovala že 20 krat, zdaj pri 36 letih se moja teža giblje okoli 64 kg. Glede kostnega mozga sem premalo seznanjena, da bi lahko kaj svetovala.

AUDACES FORTUNA IUVAT.

#50 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 17 november 2013 - 23:14

Sem krvodajalka. Ne zato, ker bi dobila prosti dan ampak zato, ker rada pomagam ljudem in ker nikoli ne vem kdaj bom kri potrebovala tudi jaz. In kot medicinski sestri mi to res ne bi smel bit problem. :) 

Je pa tak lahkoten občutek, po darovanju. Celi dan sem ful na izi :)

All people smile in the same language.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov