Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Gejevska poroka

12 odgovorov v tej temi

#1 Misterious

Misterious

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 01 november 2011 - 18:56

Veliko se govori o registraciji in gej porokah pri nas, sam sem še mlad me pa zanima vaše mnenje, kaj si mislite o gej porokah. Ali se vam zdi, da so tudi gej poroke lahko romantične, s cvetjem in obilico solz s strani staršev?
Kako bi po vaše izgledala "sanjska" gejevska poroka, v čem vse vidite razlike med gej in hetero poroko, razen seveda istospolnosti. Ste mogoče v živo že videli kakšno tako poroko? Ali take poroke lahko primerjamo z običajno "klasično" poroko, tudi s strani običajev. Kakšna bi bila vaša sanjska poroka? Kaj mislite, bo tudi pri nas to v doglednem času možno istospolno ljubezen uzakonit, ne registrirat?

#2 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 02 november 2011 - 08:34

Gejevska poroka se mi zdi povsem smiselna. Najbrž bi bilo res čarobno vse tisto s cvetjem in objokanimi starši, a menim, da je bolje, če ostanemo realni. Nekako smo se že navadili, da se oddaljujemo od okolice in izgleda, da bo še lep čas tako. :zvecilka:
Sam nimam želje po poroki, jo privoščim pa vsem, ki sanjajo o princih, da se jim uresničijo njihove najlepše sanje.
Meni so se že v preteklosti, a nisem imel poguma in moči, da bi sanje obdržal. :tus: Neumnež. Je bila pa to vrhunska lekcija.
Vsem samo dobro! :gejljubezen:

#3 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 15:12

Hm geyevska poroka. Na youtubu sem gledal par posnetkov takih porok. Prov lušno za vidt. In tudi sam bi se omožil na tak način. Drugače pa če pogledamo po eni strani, pa je to povsem brezveze, saj se mata dva lahko rada tudi brez poroke in si lahko vseeno obljubita zvestobo.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#4 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 17:47

@Omicron30
Ni brezveze, ker ni poanta poroke "imeti se rad" in "biti zvest". S poroko lahko dejansko z "eno" potezo urediš vsa pravno-formalna razmerja s partnerjem (ajde: "pravice in dolžnosti" med partnerjema in do drugih subjektov). Ker tudi če skušaš zadeve med partnerjema urediti sam (police za življenjsko zavarovanje, oporoko, pooblastilo za X različnih zadev... itd.), določenih zadev ne moreš urediti. In to tudi takšnih stvari, ki so samoumevne za zakonce - ki se po "defaultu" smatrajo kot "svojce". Zavarovanje po partnerju? Bolniška za nego partnerja na domu? Družinski kredit? Počitnice za mladoporočence? Uveljavljanje olajšave za vzdrževanega družinskega člana? Večini zelo samoumevno, da so do tega upravičeni, medtem ko se GLBT pari lahko zgolj praskamo po... :cenzurirano:

In ko kdo pravi, da ne rabi tega kosa papirja... Slika objavljena Thja, midva s partnerjem pa si tega "papirja" še kako zelo želiva! Ker ni važno koliko let sva skupaj vlagala v najin dom ali v najino razmerje - na papirju sva zgolj... hm... sostanovalca, prijatelja, znanca? Ker ni važno koliko si drug drugemu pomeniva - v bolnici, na zavarovalnici.... mah, kjer koli... sva formalno drug drugemu tujca.

(Namenoma sem se izognil registraciji skupnosti!)

OK, torej: ja: :sonce: vsekakor si želim poroke. In ja, naj bo svečana - ampak zmerno.
Be smart! Think before you speak!

#5 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2012 - 13:38

Imam dve prijateljici, ki sta se poročila v bližnji zvezni državi EU, in upam da tudi sam nekoč pridem do poroke ;)

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#6 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2012 - 22:56

Ker ni važno koliko si drug drugemu pomeniva - v bolnici, na zavarovalnici.... mah, kjer koli... sva formalno drug drugemu tujca.

Glede na to, koliko stvari gredo v bolnicah ljudem "na roko" (mimo zakona), bi lahko tudi spregledali kos papirja. Pa če se zunajzakonski partnerji štejejo med ožje svojce, ne vem, v čem je problem, če je ta partner nasprotnega ali istega spola. Partner iz istospolne skupnosti je kategorija za sebe - in če jaz prav razumem, je tu mišljeno registrirane. Je pa na koncu odvisno od zdravnika/medicinske sestre, kaj bo naredil/-a...

On topic: bi imel tako "tipično" poroko - enkrat. :) Ravno na zadnji poroki, kjer sem bil (pred nekaj meseci), sem ugotavljal, da obstaja dosti pesmi, ki govorijo o ljubezni na splošno (da ne opevajo ljubezni med moškim in žensko) - pa še lepe so. :)

"Samo" še fanta je treba najt :kuku:
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#7 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2012 - 19:05

. Je pa na koncu odvisno od zdravnika/medicinske sestre, kaj bo naredil/-a...

Ni nujno, da vse prepustimo dobri volji in odločitvi tujca - medicinske sestre ali zdravnika. Nekako se tudi sam zanašam na zdravo pamet zdravstvenega osebja, ki bi mi recimo dovolilo obisk partnerja v bolnici, kljub temu da nisva poročena oz. registrirana. In do danes dejansko negativnih izkušenj nisva imela. Ampak, ker nikoli ne veš na koga boš naletel, sva s partnerjem že prej poskrbela za to, da imava overjen dokument, ki nama daje pravico do obiskovanja partnerja in v skrajnem primeru pravico do odločanja o poteku partnerjevega zdravljenja. Moja pričakovanja so pač, da bi poroka rešila marsikatero zadrego ali oviro. :-)

Prispevek uredil/a: Blonti, 19 avgust 2012 - 19:06.

Be smart! Think before you speak!

#8 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2012 - 19:48

Se popolnoma strinjam s tabo. Jaz sem samo rekel, da bi glede na trenutno stanje zakona, lahko bilo zdravstveno osebje prizanesljivo. :) Se pa strinjam, da bi morali uzakoniti poroke med vsemi ostalimi pari (ne samo strejt). :)
Saj bi te morali pri vsaki hospitalizaciji vprašati, kdo lahko poizveduje o tvojem zdravju. In potem je tudi nekako logično, da lahko tisti ljudje tudi odločajo o tebi, če se ti kaj zgodi in se ne moraš sam odločat. Ampak žal tako razmišljanje nima zakonske podlage. :(
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#9 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2012 - 00:06

Z vidika urejenosti pravnoformalnih zadev se mi zdi ideja poroke blizu. Ohcet kot taka pa je že nekaj drugega. Če bi se že možil, bi po vsej verjetnosti naredil kaj podobnega kot moj brat. Njegova poroka je praktično po vsem odstopala od klišeja, ampak ni bila izumetničena. Zgodila se je na sredo, ne na soboto, kar je pomenilo, da nas niso preganjali zaradi naslednje poroke v čakalni vrsti, ampak smo si lahko vzeli čas. Potem so ju po uradni poroki pred matičarjem še enkrat poročili prijatelji z enim ljubkim romantičnim obredom. Oba sta bila zrihtana na izi - elegantna, ampak nič zapeta, nič zategnjena, nič poštirkana. Nevestin šopek je bil iz travniških rož, nabran tik pred zdajci, spontano. Bilo nas je vsega 25 na poroki. Dejansko je bila izvedena "po njuno" in super je izpadla! Nobenega pompa in zelo veliko duše.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#10 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2012 - 01:07

Poroka? Itak! Prednost iz pravnega stališča + žur do onemoglosti. Če pustim pravne zadeve in se posvetim organizaciji žura, bi žur verjetno zgledal kot ljubljanska parada ponosa :D. (po številu udeležencev). Dolga cabrio limuzina (če obstaja). Voznik, na sredini sediva jaz in moj mož, okoli naju sedijo gogo plesalci v moških tangicah, odzadi na vrhu pa tranvestit z obilico perja, ki poje v visokem tonu :P. Limuzino bi spremljala obilica namaskiranih tipov + konji + zvočniki iz katerih bi tolkla tradicionalna gey glasba :D. Ceramonija bi potekala od magistrata do doma. Tam bi pa se nadaljeval žur do jutranjih ur (ki ga pa raje ne bi opisoval :D)

Zakaj tak žur? Iz provokacije! :P

Prispevek uredil/a: fantek_4_u, 20 avgust 2012 - 01:08.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#11 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2012 - 12:57

Zakaj tak žur? Verjetno bolj zaradi obupnega okusa in nezrelosti. Ti sicer lahko to zamaskiraš v provokacijo, ne izpadeš pa nič bolje. Je pa precej verjetno, da do poroke sploh nikoli ne boš prišel.

#12 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2012 - 16:09

Ne se kregat, fantje. Če že, se pa dejte kje na samem, ker ostalih (nas) ne zanimajo vaše privat travme.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#13 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2012 - 01:08

No ja, to je bil več ali manj hec :) Mi je pa sedlo v kontekst. Večina bi nekaj minimalističnega in modernega, pa sem se pač spomnil na nekaj divjega in stereotipnega. Nikakor ni bil moj namen s tem nikogar užalit, prizadet ipd.

Je pa še vseeno res, da bi se poročil (tudi registriral, ne poznam zakonodaje) iz golih pravnih razlogov. Moj cilj je v življenju je, da s partnerjem nekaj ustvarjam in uspevam. V primeru ločitve pa imaš neko pravno varnost (ali pa tudi nevarnost).

Kako bi izgledala moja poroka v resnici pa ne vem, še nisem razmišljal o tem. Verjetno prav tako kaj minimalističnega in modernega. Vsekakor bi pa bila vključena fancy večerja ob klavirju :)
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov