Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

EMA 2005 - 2019 & Evrosong

2558 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2004 - 13:21

Pa je leto spet naokoli :) Izbor za Evrosong 2005, bo v Ukrajini (Kiev) www.eurovision2005.info
Še 3 mesece, pa bomo že lahko gledali, kdo bo pel za Evrosong :P
Letos je kar nekaj novosti, kot je najbolj pomembna ta, da bomo 100% glasovali le mi preko stacionarnih telefonov ter preko gsm aparatov(*)

Kaj mislite - bodo letos tudi škandali :?: (Miše Molk ne bo na Emi 2005*)
Bodo pesmi boljše ali bo še slabše :?:

Kot novico pa - na Evrosongu 2005 bo nastopal tudi Lebanon le-flag.gif

Glorchy :paprika:
* vir: www.rtvslo.si/ema

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2004 - 07:07

Hello,

Glorči, kot vidim, si ljubitelj Eurosonga. Jaz tudi. :wink:

Vsako leto gledam slovenski izbor, potem pa seveda tudi ta glavno "fešto". Da bo letos lahko glasovala le publika, mi niti ni tako zelo slabo, potem vsaj kakšna žirija ne more preprečiti, da bi zmagala pesem, ki je publiki resnično najbolj všeč.

To o Libanonu pa prvič slišim. :roll: OK, ajd, če si tako želijo... Nekateri so že za Izrael proti (češ da ne spada v Evropo), pa za Turčijo (češ da samo nekaj ozemlja spada pod Evropo). Zdaj se bojo pa najbrž še za Libanon bunili. Jaz pa pravim: Več jih bo, bolj bo veselo in zanimivo! 8)

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2004 - 16:09

Evrosong, naj bi bil za evropske države - kar zgleda, da zdaj ne velja več :mrgreen: :?:
Je pa full dobro, da bo 100% glasovanje na ljudstvu in ne žiriji.
Čeprav imam filing, da bo letošnja pesem oz. kandidati čudni :?:

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#4 discret

discret

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 27 oktober 2004 - 17:23

Pazi kaj govoriš!!! Čudni kandidati? haloooo :wink:
Drgač pa če koga zanima razpis ali pravilnik za naslednjo emo, naj odpiše.

lp
discret
have a fun

discret

#5 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2004 - 15:35

hm, vidla 2004, nimam potrebe videt 2005 (hvala bogu da portugalska ne vlece rtv slo, hehe)........... okej okej, sej bom pregledala casopise nasledn dan, cist iz firbca ;)
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#6 discret

discret

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 10:23

Meni je pa zelo žal da se simfoniki več ne igrajo v živo, ampak so vse matrice naprej posnete.
Mislim da je s tem EMA izgubila na "vrednosti", tudi sam "eurosong".
Škoda! :?
have a fun

discret

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 10:51

Eh predsodek, da zdaj EMA 2005 ne bo cool zaradi lanskoletnih incidentov ni smiselen. Letos je veliko novega. Že to, da Miše Molk ne bo zraven. 100% bomo glasovali mi. Torej če se ne bo nič zalomilo, bomo krivi kvečem mi - ki bomo z glasovanjem izbrali. Lahko cool pesem lahko porazno.

#8 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 524 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 13:02

Eurosong spremljam sigurno najdlje od vseh vas in ga mislim tudi v bodoče. :wink:
Odkar je pri nas možno glasovanje, tudi glasujem.
Ja, "plastificirana" Mišika (joj kako grozno je sinoči izgledala na podelitvi Ježkovih nagrad, čista Azijatka!) je odšla in upajmo, da bo malo manj kuhinje, čeprav je skoraj nemogoče, da je sploh ne bi bilo.
Ne glede na to, kdo pri nas zmaga, vedno navijam za naše! :lol:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#9 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 13:33

Kaj imate vsi proti Miši Molk? :idea:
Drugače pa teh zadev ne spremljam, samo rezultate pogledam ... oz. so mi vsiljeni z vseh strani. :mrgreen:
Bojči :|
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 13:34

Ženska tud posluša - mljask :) :mwa:
No ampak recimo, nekdo reče joj kok grozna pesem je bila izbrana (pa niti sam ni glasoval).
Torej ne vem kaj pizdi takšen folk :?:
Vsekakor upam, da bo letos res veliko resničnih sprememb, ki se bodo izkazale kot dobre, dobre za Evrosong. Meni je bila doslej najboljša Nuša Derenda. Nič se ne nosi, ima lep glas in močno sposobnost odpeti max dobro pesem. Zasedla pa je itak, najboljši rezultat (7 mesto). Go Ema 2005 z Mojco Mavec :P

#11 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 13:41

A ni bila Tanja Ribič še boljša??? Nisem čisto sigurna, ampak obe z Nušo sta bile zelo visoko! Meni osebno je škoda, da Slovenci v izboru poveke tako sledimo enim kao trendom. Zdi se mi, da veliko glasov pade skladbam, za katere MISLIMO, da bi lahko bile uspešne, kar že v osnovi ni dobro. Kaj vem, mogoče se motim, mogoče so pa publiki res bolj všeč. Včasih pa spolzi mimo kaka RES VŠEČNA pesem, ki bi nas morda vse presenetila. Enkrat je zmagal na Eurosongu Nocturno - skladba, ki po mojem mnenju ni preveč upoštevala "norm" Eurosonga, vendar je očarala!!!
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 13:46

Ja po mojem mnenju, mora biti pesem takšna:
- preprosto besedilo
- energična
- da gre hitro v uho

Upam, da leto 2005 bo vsebovalo to ;)
Letos (2004) je Platin naje..., ker pesem ni bila za Evrosong.

Do zdaj je bila za moje pojme takšna, samo od Nuše Derende.
Seveda, pa mi je bila dobra tudi Tanja Ribič ter Darja Švajger, ki je tudi dosegla 1x 7 mesto (se mi zdi).

#13 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 524 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2004 - 13:49

A ni bila Tanja Ribič še boljša??? Nisem čisto sigurna, ampak obe z Nušo sta bile zelo visoko!

Obe sta bili ZELO dobri, Tanja je imela za seboj cel medijski stroj, za tiste čase naše zabavnoglasbene industrije prav pregrešno drago. Ampak se je splačalo. No, Tanja ostaja igralka in prav je tako. Bi se pa brez problemov lahko uveljavila kot šansonjerka. Ležijo ji pesmi na literarni osnovi. (Moja mala dlan...)
:cvek:
Nuša ima pa glas, da dol padeš, posebej če jo v živo gledaš, ne moreš verjeti, kako iz svojega 0,3 teleščka spravi takšno "štimo". :evil:
Malo off topic, se opravičujem, profesionalna deformacija. Z obema sem delala... :P
O Mišiki pa, toplifantek, raje ne bi :| !

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#14 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 31 oktober 2004 - 01:00

V preteklosti je tudi meni bila ena najboljših Tanja Ribič, tudi energična Nuša Derenda mi je bila všeč ... pa seveda profesionalna Darja Švajger s pesmijo Prisluhni mi. Sploh s svojo energijo in simpatičnostjo ter seveda vokalom me je na samem Eurosongu zelo prepričala. :)

Ob drugi pesmi Darje Švajger, ki ji sicer nič ne manjka in s katero nas je drugič zastopala na Eurosongu, pa se rad pošalim: Še tisoč let ... pa bomo zmagali na Evroviziji. :evil:

Kako bo leta 2005? Kaj pa vem. Nisem tako velik ljubitelj, da bi se kaj preveč obremenjeval. Dejstvo pa je, da je še vedno največ odvisno od naših glasbenikov, s kakšnimi pesmimi bodo kandidirali na EMI... :?
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#15 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 04 november 2004 - 20:18

kaksen skandal (vsaj z nase strani) mora bit, drugace itak ne gre ;)
na eurosongu naj bi se izbiralo pesmi, ki so izvirne in recimo predstavljajo svojo drzavo (npr. tista turska, ki je bila nedvomno po melodiji turskega izvora), mi pa izbiramo predvsem pop skladbe. meni je bila recimo vsec tista od rozmarink!

... komentarji padajo na miso molk, mojco mavec itd., kaksne se vam pa zdi andrea f.?

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 10:26

Andrea Effe :mrgreen: Je zanimiv in samosvoj voditelj Evrosonga - mogoče bi nam lahko prišparal svoja mnenja o pesmih ;)
Naj to presodimo mi.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

#17 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 13:30

Ma Effe itak pluva po vseh. Bi ga rada vidla k bo on kiro zapel. Miša pa itak bolš da se je umaknla k se boga revca začne topit pod vročino reflektorjev.
Drgač ja, učas spremlam EMO, še rajši pa Evrosong k so kiri komadi res dobri (sam valda ne zmagajo). Kar se pa Nuše Derende tiče, Energy je res ful dobr komad, sam škoda k ga je kopirala od Dane :slayer: k je zmagala en let pred tem (če se ne motm). Mam oba komada in prow sumljivo sta si podobna :evil:

K bomo Slovenci nehal plonkat od drugih in mel kej svojga, bomo pa mogoče nekoč, nekega lepega dne, tud zmagal.
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 13:31

Ja saj bolje, da "ne" zmagamo. Kam pa bi dali 40 sodelujočih držav in par 1.000 delegatov, ki zastopajo države + tisoče gledalcev/gledalk ;)

#19 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 16:00

o lepo, sm že mislila, da sm edina, ki me motijo komentarji na čisto vsako pesem, ki se pojavi na odru :wink:

#20 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 524 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 23:07

Lorella Flego (Dormeo vzmetnice!) in Adrea F(lego) sta brat in sestra, pa saj to najbrž veste. Oba sta :blah: :blah:

No ja, meni gresta oba na jetra, prav tako kričačica Tinkara Kovač, ki je čisto slučajno punca od Andrea F. :roll:

Malo off topic :oops:

#21 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 23:18

Lorella Flego (Dormeo vzmetnice!) in Adrea F(lego) sta brat in sestra, pa saj to najbrž veste. Oba sta :blah: :blah:

No ja, meni gresta oba na jetra, prav tako kričačica Tinkara Kovač, ki je čisto slučajno punca od Andrea F. :roll:

Malo off topic :oops:

Bom ga pa tudi jaz naredil, ampak moram se pobuniti. Slika objavljena
Eno pripombo imam: Tinkara Kovač je pa ja kul, OK? :slayer:
Glede ostalega ... se pa strinjam. :mrgreen:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#22 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 05 november 2004 - 23:19

Effe je men čista faca in do zdej sm se še z vsem strinjala kar je reku, ker so njegovi komentarji edina zabavna stvar...kar se pa tiče muske...patetična, za moj okus čist mem usekana... slovenčki druge po muski na evrosongu velikrat prekašamo...sam zadnje leta tale platin pa una koklja karmen stavec neki trapajo... tisti komadi, ki so bli prej..tih deževen dan, energy, pa un od tanje ribič....ti so bli dobri..pa še kkšn, pa se ne spomnim...UPAM, da me bo letos kdo presenetu. :idea:

PA TINKARA KOVAČ JE ČIST OK :x :mrgreen:

uredila amylee

#23 bolhca

bolhca

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 06 november 2004 - 18:20

Evrosonga ne spremlam, k ni glih v mojem glasbenem dometu, no ja Ruslana mi je bla res cool, Tinkara je pa super, sam mogoče res ne sodi na EMO, je kakšn rang višje.
A jaz odgovarjam:
V svetu idej ni zmage in ne poraza, živeti je le ekstaza. Bratje borilci z mano naprej! (S. Kosovel)

#24 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 23 december 2004 - 20:31

Izbrani so finalisti EME 2005 :P
1. Alya - Exxtra
2. Anika Horvat - Kje si
3. Billy's Private Parking - Ljubljana
4. Express - Skozi mesto
5. Jadranka Juras - Anima
6. Johnny Bravo - Večni otrok
7. Nude - Tako lepo si mi zlomila srce
8. Nuša Derenda - Noe, Noe
9. Omar Naber (zmagovalec Bitke talentov)
10. Rebeka Dremelj - Pojdi z menoj
11. Regina - Proti vetru
12. Saša Lendero - Metulj
13. Sergeja - Nedotaknjena
14. Victory - Daleč od oči

Naj pa bi bila EMA spet v studiu RTV :roll:
vir: www.rtvslo.si

#25 urko

urko

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 23 december 2004 - 20:42

Ojla,
Tudi midva s fantom sva ljubitelja EME in Evrosonga. Emo sva že 2x gledala v živo (bilo je zanimivo vidt kok občinstva je bilo "našega"). Letos sva upala da bo na E-songu zmagal Zeljko, pa bi šla lahko potem v Beograd drugo leto gledat v živo. Ampak Ukrajina je pa mal predaleč :x
Drugače mi je bla pa do zdaj najbolj všeč Ribička in pa naše tetke... ups, Sestre

lp, U.
Sanje so skoki od tal.

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov