Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Pametni telefoni in njihove aplikacije / vtičniki

55 odgovorov v tej temi

#26 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 30 april 2013 - 17:06

Evo, nekaj najbolj uporabljanih na mojmu telefonu:

- Goodreads
- Foursquare
- SotoTimer
- Couchsurfing

- Ceneje.si
- Sudoku
- Dropbox
- Prevoz

Me pa zanima, če kdo že uporablja slovenski Biblos, kako dela? Gre se za izposojo e-knjig preko telefona, tu v koprski knjižnici so sicer v fazi testiranja, bi sprobala zadevo :)
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#27 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2013 - 17:34

Mam Samsung Galaxy S IV (prej HTC-ja, vedno ljubitelj Android sistemov) in moje priljubljene aplikacije :poreden: :

- Foursquare

- Odpiralni časi

- Tuneln Radio

- WhatsApp

- Al Jazeera news

- Ljubljana Bikes (Bicikelj)

- Register zdravil

- SiOL TViN

- Kino predstave

- Avast security

- Parkirišča v Ljubljani

- Soundhound

- Kino predstave ,...

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#28 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2013 - 16:04

Sem v precepu glede "rootanja" svojega mobilnika (HTC One), zato bom s tem še malo počakala.
Pri brskanju po njem sem zasledila veliko (že v osnovi naloženih) uporabnih pripomočkov, zato je polovica aplikacij, ki sem jih uporabljala na HTC Desire, avtomatično odpadla (npr. nadzor nad porabo mobilnega interneta, nadzor nad porabo minut za klice, število poslanih sms-jev, novice in vreme, itd.). Na novo imam naloženi le dve aplikaciji, igro Besedovnjak ter MyDays X.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#29 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 23 avgust 2013 - 17:11

Naletela na aplikacijo Sporoči lokacijo, ki se mi zdi priročna za tiste, ki zahajajo v hribe. App je brezplačen in je na voljo uporabnim naprav z operacijskim sistemom Android.

Več na tej povezavi.

Z njo sem se prvič poigrala danes in zadeva res deluje.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#30 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 13 september 2013 - 12:17

Koristne aplikacijr uporabljate :)

Sama imam poleg tistih chat variant se
- Ccleaner za brisanje nesnage po telefonu,
- v zadnjem casu sem si nalozila se aFirewall (ki blokira nezelene klice in smse, nastavis lahko casovbi okvir, ko ne zelis da te kdorkoli klice ali le doloceni-dolocis posebej za klice in smse, npr.ponoci ali pa med sestanki-zelo uporabna zadeva),
- Word with friends (v bistvu gre za Fb aplikacijo, ki deluje samostojno-lahko jo igras z nakljucnimi igralci-super za kravzljanje mozganckov),
- igrica Can you escape (brihtna buca),
- Odpiralni casi (ki je ne uporabljam),
- vreme accu
- Foursquare (vedno ko sem v tujini, pridno nabijam tocke, mislim da sem dosegla najvisjo stopnjo pri voznji z vlaki, posebne ugodnosti v Slo imas pri Petrolu ko vsak teden izberejo nekoga z najvec check-ini in mu dajo nagrado, in pri Zvezdi, kjer dobis skodelico kukijev ce jim pokazes, da si se check-in-al).

Veliko uporabljam ze nalozene zemljevide. Me super vodi (tudi glasovno, ceprav v tujini glas ne dela), Lenci, a Google Maps obstaja tudi mobilna verzija? Zelo uporabna aplikacija v tujini s precej natancnimi podatki.

Pa jasno redno posodabljam vse applikacije :)

#31 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 14 september 2013 - 08:45

@Amos: Jep, obstaja: Maps ali Zemljevidi (za android)

To aplikacijo sem že imela naloženo ob nakupu svojega mobilnika in je edina, ki jo uporabljam za navigacijo, kljub nasprotovanju in kritikah. Pri posodobitvah je ena od novosti glasovno vodenje (v slovenskem jeziku) ter možnost, da shraniš del zemljevida, ki ga uporabljaš, ko nimaš možnosti se povezat z internetom. Zgleda, da nekatere države še niso podrte s to opcijo, vključno s Slovenijo. Namreč, nekajkrat sem si že poskušala shranit del zemljevida, a mi je vedno javljalo, da "Vnaprejšnje prenašanje zemljevida ni na voljo na tem območju". Vem le, da to deluje na Hrvaškem. Pri nas bo potrebno še malo počakati.

Kakorkoli..., za tiste, ki jih zanima, kako shraniti del zemljevida:

Ko si v aplikaciji, v iskalno polje vpišeš "ok maps" in pritisneš "Search/Enter" in tisti del zemljevida, ki ga imaš na zaslonu, se bo shranil na tvojo iOS napravo.

#32 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 14 september 2013 - 21:55

Hvala za informacije, Lenci. Meni so Zemljevidi tudi zelo uporabna zadeva. A kaj ves, koliko prenosa porabijo, ker v tujini imam konstantno preveliko porabo neta :(

#33 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 15 september 2013 - 09:28

Ni kej, Amos 67e031d6550f12993b3e51b3b63789c4.gif
Ja, uporaba mobilnega interneta v tujini se drago plačuje. Jaz imam že nekaj časa onemogočen mobilni internet, ko gostujem v tujem omrežju - preventiva.
Kar se tiče app-a, vselej se je, če seveda imaš to možnost, pametno prvo povezati z Wi-Fi-jem preden se določen zemljevid shrani. Tako sem npr. jaz delala na Hrvaškem.

#34 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 30 november 2013 - 11:49

Prejšnji teden mi je telefon ponudil posodobitev sistema Android. V dobri veri, da mi bo izboljšal uporabo naprave z novostmi, sem sprejela to možnost. Od trenutka posodobitve se mi je baterija začela prazniti nenormalno hitro. Sprva sem mislila, da so za to krive nekatere aplikacije, zato sem tiste, ki so bile aktivne in jih nisem uporabljala, onemogočila, celo pobrisala cache particijo... Zaman. Ni mi preostalo drugega, kot da sem telefon ponastavila na privzete tovarniške nastavitve (s Hard Reset-om), saj me je dejstvo, da mi baterija telefona šepa pri delovanju, nenormalno iritiralo. Ob ponovnem zagonu mobilnika sem spremenila nastavitve določenih app-ov in zadeva se je izboljšala; a še vedno imam občutek, da mi poraba baterije odstopa od normale 598622db0dbca0d60bf005b7f465cc5f.gif .
Sem pa danes povprašala strica Googla o tej anomaliji in prišla do zanimivih rezultatov, rešitev in morebitnega krivca: Google Play Services. Če mi bo čas dovoljeval, sem bom danes poigrala še s tem.

#35 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 30 november 2013 - 22:14

Aplikacija Full Bliss Living :) Vege in veganski recepti z navdihujocimi afirmacijami slo lezbicnega para#topshit

#36 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 10 april 2014 - 19:54

Na svojem telefonu imam že nekaj časa nameščen Skype, ki mi je na začetku delal brezhibno, pred kratkim pa začel občasno "štrajkat". Besedila/teksti se mi ne nalagajo redno, sproti vsakič ko se vpišem, temveč pride do zamika (po par dni); zgrešeni telefonski klici se pa evidentirajo :roll: . Njegovo nemoteno delovanje lahko pričakujem le na prenosniku.
Mi pa dobro služi na novo naložen pomočnik Battery Doctor, s katerim onemogočam drugim aplikacijam, da se prosto po Prešernu sprehajajo v ozadju in po nepotrebnem črpajo baterijo. Na vsake kvatro sprožim funkcijo Task Killer, ki naredi čistko in mi priskrbi dodatni čas trajanja baterije.

#37 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 10 april 2014 - 23:06

Eno vprasanje, Lenci, sama sicer nimam tega Doctorja, imam pa neki druzga, k pometa, in me moti, da vedno ko ga zazenem, pac pobrise trenutno delujoce zadeve, ampak programi se vedno znova zacnejo nalagat. Je kriva avtomaticna sinhronizacija ali kaj drugega? Kako dolgo ta tvoj Doc ohrani applikacije nedelujoce? Hvala :)

#38 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 12 april 2014 - 08:31

@Amos: Načeloma so off dokler jih ponovno ne aktiviram (večinoma z internetno povezavo). Kar se pa sinhronizacije tiče, jaz imam nastavljeno, da mi sistem osvežuje le vreme, ostalo opravim ročno, ko odprem določeno aplikacijo (npr. e-pošto).
Pri meni je šlo po zadnji posodobitvi OS-a vse navzdol. Na telefonu sem celo opravila hard reset, a je le delno pomagalo. Zato sem ga lepo nesla na servis, kjer so mi naložili novo programsko opremo in zapisali, da je telefon brezhiben (o problemu glede baterije ne duha ne sluha). App Battery Doctor sem na novo naložila, saj mi v enem šusu zapre vse delujoče programe. Ni se mi treba jajcat po nastavitvah in vsakega posebej prisilno zaustavljat.
Če ti je do igranja, izdelaj varnostno kopijo telefona in opravi hard reset (da ti register očisti nepotrebne navlake). Sistem se ti bo ponastavil na tovarniške nastavitve in boš mela znova možnost nastavitve določenih aplikacij.

#39 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2015 - 22:12

Trenutno sem primorana uporabljati nov vsiljen program Evernote, ki je zamenjal aplikacijo Beležke na mojem HTC-ju. Beda. Mi ni ravno fletno, da si zapiske/opravila shranjujem še na splet.
Sem si pa naložila nov pripomoček: Nakupovalni seznam, ki mi pride prav, ko haram po štacunah za hrano ali kozmetiko. Zelo enostavna, pregledna in uporabna aplikacija (hiter vnos in preprost pregled).

#40 neimenovana

neimenovana

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2015 - 22:27

^Jaz uporabljam ColorNote za beležke. Enostaven app, imaš pa možnost menjanja barv beležk, da je vse skupaj lahko bolj pregledno. In mavrično, če želiš.  :D Je pa tudj opcija check-lista, kar pride kdaj kar prav. 

Aut viam inveniam aut faciam

#41 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2015 - 22:46

^^^

Bom ob priliki preizkusila ColorNote, hvala 67e031d6550f12993b3e51b3b63789c4.gif . V končni fazi rabim nek nadomestek za vnos krajših zapiskov, nekaj preprostega za uporabo (...resnično pogrešam Beležke).

#42 Wolley

Wolley

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 26 september 2015 - 13:25

To temo sem odprla ,

ker me zanima kakšne aplikacije na telefonu,računalniku,tablici...uporabljate.

Zato bi bila vesela da bi malo izvedela o vaših aplikacijah.

L.P

:nerodno:  :nerodno:  :nerodno:

Prispevek uredil/a: ženska, 29 september 2015 - 19:04.
Pred odpiranjem nove teme malo prebrskaj. ;)

#43 K_444

K_444

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 26 september 2015 - 19:19

Nekaj časa nazaj imela Pou-ja (če kdo sploh to pozna :) ), ampak sem zaradi pomanjkanja prostora na telefonu le-to tudi izbrisala.
- Candy crush (410. stopnja, zaenkrat, ampak mi že živce para, ker je ne morem razrešit :D)
- Drugače pa še snapchat, ki mi nekaj časa sploh ni bil všeč, sedaj pa mi vedno bolj "prirašča" k srcu. :)
- Twitter
In še bi lahko govorila, ampak naj bo zaenkrat to dovolj. :)
...

#44 perocat

perocat

biskvitek

• Člani
  • 43 prispevkov

Objavljeno 26 september 2015 - 19:42

Jaz poznam Pouja,  sam je bil preveč "zahteven" ravno takrat ko zanj nisem imel časa  :( 
Drugače pa uporabljam aplikacije, kot so prej omenjeni Snapchat, Instagram (brez njega mi živeti ni :D), Messenger (Facebook aplikacije nimam), Tumblr, mCobiss (zelo priročna stvar - v knjižnici zaprosiš za geslo, oziroma je enako kot za spletni Cobiss), za urejanje fotografij uporabljam VSCO Cam (priporočam), uporabljam tudi kar nekaj varnostnih aplikacij in Dezzer za glasbo (operater ponuja promocijsko obdobje)  :glasba: .  

Nekoristne aplikacije od operaterja izbrišem oziroma jih odstranim iz menija programov. Na telefonu nimam igric. To je to kar se tiče aplikaciji. Nekako se držim načela manj je več in na telefon ne nalagam aplikacij, ki jih uporabim samo enkrat, nato pa več mesecev samevajo. Ta prostor raje porabim za fotografije, ampak to je že druga tema  :D

#45 Rikinho

Rikinho

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2015 - 14:23

Pred časom je prišla še ena dobra aplikacija za spremljanje športnih rezultatov: Flashscore.si.  redno uporabljam..:)

#46 bisti

bisti

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 30 december 2015 - 16:08

Katere app-e uporabljate?

V zadnjem času "odkrila":

Moovz

Wapa

lp :)

You don't have to be perfect.... Be special. :mezik:

#47 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 31 december 2015 - 13:19

S frendo sva se navdusili nad Trivia Crack. Ala kviz 12 vprasanj z razlivnih podrocij pol pa tekmujes z frendom, kdo jih najvec pravilno odgovori. Lahko izbiras tud jezik kviza, da je bolj zagonetno.

Pa alphabear, iz crk sestavljas besede, daljse, boljse.

Ce pozna se kdo kako igrico z besedami al znanjem, se priporocam. Pozna kdo Lumosity? Slednjo igras na kompu, samo je placljivo.

#48 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2016 - 17:34

ColorNote veselo uporabljam pri kratkih zapiskih; koledarju, znotraj te aplikacije, se pa izogibam.

Na svoj mobilnik sem si pred tednom dni naložila igro PixWords - gre za slikovno križanko, v kateri opise besed nadomeščajo slike.
Je zanimiva zadev'ca, a to traja le kratek čas. Lahko bi posamične stopnje vsebovale več kot le štiri besede. V tem primeru, bi se dalo viseti na tej igri 5664ea84bf713c247a083d52b4821fb6.gif

#49 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2016 - 10:47

Imam obcutek, da trenutno vlada prava obsedenost z igrco Pokemon Go. Na hitro sem jo preizkusil tudi sam. Ideja se mi zdi v bistvu kar malo genialna. Vecina igric tako za racunalnik kot za pametne telefone ne podpira direktne socialne interakcije med ljudmi. Z tole igrico so pa nekako premagali to oviro. Na ulici velikokrat vidim skupine po 3 ali vec ljudi, ki lovijo pokemone na isti lokaciji in se pogovarjajo. (moj sodelavec upa da bo spoznal punco na tak nacin :D)

Igrica vsekako predstavlja tudi orodje za oglasevanje. S postavitvijo kljucnih pokemon tock na pomembne lokacije. Galerije, muzeji, restavracije, .... 

Kolikor spremljam razvoj produkta, se ta nacin oglasevanja kar lepo prijema. Tudi Slovenska Narodna galerija ima pomembno pokemon tocko pri vhodu. In se tako poskusa priblizati mladi IT/Smart phone generaciji. 

Opazam pa tudi, da nekatera, predvsem marketing podjetja ze razvijajo aplikacije na podobno foro kot Pokemon Go. Po mojem je Pokemon Go prava mala revolucija za smart phone igrice in se zna zgoditi da bo ravoj naslednjih generacij smart phone igric/aplikacij nekako bolj podpiral neposredno socialno interakcijo med ljudmi. 

Prispevek uredil/a: fantek_4_u, 26 julij 2016 - 10:49.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#50 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2016 - 14:19

Jaz sem si letos februarja kupila Windows Phone (Lumia 650). Nimam kej rečt, dela kot urca, nesramno poceni, vrhunski fotoaparat in GPS brez wifi-ja je zlata vreden. Samo podpora aplikacijam je zelo zelo kilava in na živce mi gre da moram za vsak klinac, ki ga prenesem na telefon priskrbet davčno, emšo, prstne odtise in vzorec urina. Pretiravajo z varnostjo da je že orenk moteče. Tako da si gotovo ne bom kupila še enega ampak bom mogoče naslednjič vzela eplovega, ker ga še nisem.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov