Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali prava ljubezen sploh še obstaja?

168 odgovorov v tej temi

#151 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 545 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2018 - 18:14

Ne vem, v katero temo umestiti moje razmišljanje / vprašanje, pa ga bom kar tu.

Se samo meni zdi, ali se je na področju osebnih odnosov (beri: spoznavanje potencialnega partnerja) nekaj spremenilo, v zadnjih letih?

Navezovanje stikov je pri meni potekalo v glavnem preko spleta - drugje nisem, niti ne želim biti prisoten. Spomnim se, da sem brez večje težave našel kvalitetnega sogovornika, tudi potencialno zanimivega fanta za kaj več. Ko sem se registriral na GR pred nekaj meseci pa - polom.

95% je v iskanju nečesa instant - še partnerja za sex je nujno menjati kot gate, celo morje vezanih, nedefinirani ki iščejo vse hkrati. 1/2 profilov in slik se bežno spomnim še od takrat. Da tega, da dlje od sporočila ali dveh ne prideš, niti ne omenjam. 

So se vsi vsaj malo obetavni poparčkali in so zasedeni, je iskanje zgolj sexa novo pravilo igre, ali je kaj drugega, česar pač ne razumem?

Hvala za namig.

Morda je za spremembo v tvoji izkušnji kriva razlika v tvojih letih med danes in takrat... Tik tok, s staranjem se gejem na internetu hitro zmanjša priljubljenost in s tem verjetnost za uspešna ujemanja. Že par let lahko naredi razliko.

Prispevek uredil/a: Crane, 26 januar 2018 - 18:14.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#152 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2018 - 20:04

Se samo meni zdi, ali se je na področju osebnih odnosov (beri: spoznavanje potencialnega partnerja) nekaj spremenilo, v zadnjih letih?

Navezovanje stikov je pri meni potekalo v glavnem preko spleta - drugje nisem, niti ne želim biti prisoten. Spomnim se, da sem brez večje težave našel kvalitetnega sogovornika, tudi potencialno zanimivega fanta za kaj več. Ko sem se registriral na GR pred nekaj meseci pa - polom.

So se vsi vsaj malo obetavni poparčkali in so zasedeni, je iskanje zgolj sexa novo pravilo igre, ali je kaj drugega, česar pač ne razumem?

Čeprav se še nikoli v življenju nisem prijavil na kak gay date app, imam seveda tudi o tej temi svoje mnenje :D

Na prvo vprašanje, mislim, da lahko odgovorimo pritrdilno - v zadnjih letih je 100% prišlo do spremembe -, na drugo pa odklonilno. Vsi obetavni zagotovo še niso poparčkani, niti ni iskanje zgolj sexa kaj dosti bolj pogosto kot nekoč. Se je pa zagotovo spremenila samoselekcija ljudi, ki hodijo na GR (no, sklepam?), tako kot se skozi čas spreminja ciljna populacija tudi pri ostalih družabnih omrežjih. Nekoč niti FB ni bil poln starih mam, ki lajkajo recepte za nedeljsko kosilo in YT videe Modrijanov, a ne ne, nekoč je na FB hodila mularija, še pred njimi pa geeki. Prav tako je bil Twitter pred davnimi časi zbirališče za morda nekoliko bolj intelektualne, edgy stuff, y'know, danes pa ga uporabljajo samo še nepismeni debili, ki čivkajo nekaj o covfefeju. Enako z redditom, 9gagom, MF, joker ali slo-tech forumom. Ko neko družabno omrežje prehaja iz svoje začetniško-inovativne v bolj zrelo fazo, se razširi tudi krog (debilnih) ljudi, ki ga uporabljajo, s tem pa se po pravilu izžene malce bolj obetavne ljudi (na vseh področjih), ki si najdejo novo kul stvar. Vse dokler se cikel ne ponovi in povprečneži spet ugotovijo, da obstaja nekaj še boljšega, kar spet vodi v eksodus prvotnega communityja in tako naprej na veke vekov, amen!

Včasih so kurbirji hodili na javne wcje, obetavni pa so si pisali po forumih. A-a, nič več, kot ugotavlja ChasingKites, so spletne strani/appi preveč priročni in samo vprašanje časa je bilo, kdaj bodo tisti drugi migrirali na te platforme. A ko so nekvalitetni sogovorniki v masi prišli, so po drugi strani kvalitetni odšli. Evo ti dokaz:

...če pa tekom pogovora ugotovim, da me tip na smrt dolgočasi ali da pač enostavno nima niti zrnca osebnosti, se pa vljudno opravičim in ga odslovim. Na to seveda iz strani odslovnjenega mnogokrat sledijo razne zmerljivke in poskusi verbalnega napadanja a la ''Haha, lol, tebe itak noben nikoli ne bo htel, bedak. Pa grd si tudi.'' Tudi tega ne razumem; namesto ''Oprosti, ampak mislim, da ta pogovor ne bo vodil nikamor'' bi lahko jaz bil kreten in rekel ''Haha, lol, kako si beden. Aja, pa še grd si. Sori,'' ampak tega ne naredim, ker nekako spoštujem, da človek želi naredit vtis na mene in vame vlaga čas.

Takole zrelo kot CK jih razmišlja samo peščica, zato pa je GR tam, kjer je.

Moj morda totalno sfaljen nasvet se glasi: če želiš najti kakšnega kvalitetnega sogovornika, se nikoli več ne vpiši na GR, Grinder ipd., ampak išči poti, kamor so kvalitetni sogovorniki pobegnili pred nekvalitetnimi...

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#153 Ancort

Ancort

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2018 - 22:54

CK se z ničemer ne dotakne bistva - nestimulativni pogovori so živeli vedno, sam pa govorim preprosto o tem, da populacije, ki bi po profilu sodeč nekaj obetala za tiste, ki nismo v iskanju instantnega, skorajda več ni.

In BB - po veliko prelitega črnila s tvoje strani (ponovno) ostane neodgovorjeno vprašanje, ki si ga sam postavljaš.

#154 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2018 - 23:17

S prihodom Tinderja so se vsa socialna omrežja, na katerih je cilj spoznavanje neznancev, pač nekako spreobrnila v virtualne bordele. Če nisi v iskanju instantnega, temveč si želiš spoznati koga resnejšega, ti priporočam, da greš kdaj v kak gay klub - vendar boš z iskanjem česa drugega kot one-night-standa verjetno tudi v gay klubih imel več sreče v tujini, kot pa pri nas. Tifla, Palatium, K4, polno je klubov, ki so namenjeni homoseksualcem/gay friendly/prirejajo tu in tam kakšno gay zabavo. Obišči tudi kak LGBT event, na primer projekcijo kakšnega LGBT filma ali česa podobnega - morda se ti pa le nasmehne sreča. In tega ne govorim zdaj samo tebi, Ancort, temveč vsem, ki od aplikacij in socialnih omrežij ne odnesejo ničesar. Možnost spoznati nekoga, ki išče kaj resnejšega, je, vsaj po mojih izkušnjah, veliko večja v realnem življenju. Tudi dogodkov je pa dovolj; samo ne oglašujejo se povsod, ker je Slovenija pač takšna, kot je, in bi verjetno sledili poskusi bojkota ali pa nasilje na kraju dogodka.

Prispevek uredil/a: ChasingKites, 26 januar 2018 - 23:18.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#155 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 545 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2018 - 23:25

Bordele? Lol, ful neprogresivno je to jadikovanje.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#156 Ancort

Ancort

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 00:27

ker je Slovenija pač takšna, kot je, in bi verjetno sledili poskusi bojkota ali pa nasilje na kraju dogodka.

Saj se hecaš a ne? Zdaj bo vsega kriva že ena najbolj mirnih držav v svetu za to, kar sem v osnovi sploh vprašal. :)

Nevermind. Resno.

#157 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 584 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 10:39

Po kaj ljudje hodijo v bordele? Po sex.

Po kaj ljudje hodijo na GR? Po sex.

Lol, ful neprogresivno je izraz bordel vzeti za negativnega ali pa fakt, da sta obe stvari primerljivi, vzeti za žaljiv. ... See, we all can play this game.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#158 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 545 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 10:49

Po kaj ljudje hodijo v bordele? Po sex.

Po kaj ljudje hodijo na GR? Po sex.

Lol, ful neprogresivno je izraz bordel vzeti za negativnega ali pa fakt, da sta obe stvari primerljivi, vzeti za žaljiv. ... See, we all can play this game.

Uhm, ne. Govoril sem o konstantnem tečnarjanju glede tega, in ne o izrazu samem. Kontekst je pomemben. V tem kontekstu je bordel nekaj negativnega za avtorja, ki je tako opredelil kar vsa družabna omrežja, kjer se ljudje spoznavajo.

Pa ne tega vzet osebno, Chasing Kites, ker to leti na nas vse. Samo "opažam" tak trend že od nekdaj.

Hvala

Prispevek uredil/a: glorious, 05 februar 2018 - 10:12.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#159 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 349 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 10:50

Tudi dogodkov je pa dovolj; samo ne oglašujejo se povsod, ker je Slovenija pač takšna, kot je, in bi verjetno sledili poskusi bojkota ali pa nasilje na kraju dogodka.

Podobno kot Ancorta je mene zmotilo tole. Meni se res ne zdi, da je takšna situacija v Sloveniji, ja, veliko je opravljanja, ampak to zaenkrat ni še nikogar ubilo.

Ne bi bila pa nikoli gej. Vaš svet mi je res overload tičev in razmišljanja z njimi.

Prispevek uredil/a: Alix, 27 januar 2018 - 10:51.

^`

#160 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 545 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 10:54

Ne bi bila pa nikoli gej. Vaš svet mi je res overload tičev in razmišljanja z njimi.

Umm, what? :D

Ne razumem čisto dobro te izjave, ampak lahko potrdim, da kot gej porabim za razmišljanje o tičih zanemarljivo majhen delež prostega časa.

Prispevek uredil/a: Crane, 27 januar 2018 - 10:55.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#161 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 349 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 11:04

Bi rekla, da si ti precej "izven okvirjev" oseba v splošnem.

Bi celo rekla, da vsi fantje/moški, ki se redno javljate na mavričnem, ne pašete v skupino, na katero je letela moja izjava. Tistih tu ni, vas je pa koliko? Mogoče 5 max.

Prispevek uredil/a: Alix, 27 januar 2018 - 11:06.

^`

#162 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 545 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 11:10

Bi rekla, da si ti precej "izven okvirjev" oseba v splošnem.

Bi celo rekla, da vsi fantje/moški, ki se redno javljate na mavričnem, ne pašete v skupino, na katero je letela moja izjava. Tistih tu ni, vas je pa koliko? Mogoče 5 max.

Fair enough. :priden:

Ne vem, kaj drugi geji razmišljajo večino časa, ampak pri mnogih, ki jih poznam, ne dobim takega občutka.

Sicer pa po mojem to ni nič slabega. Se mi zdi bolje, kot pa ves čas razmišljat o tem, kako si diskriminiran... :haha:

Prispevek uredil/a: Crane, 27 januar 2018 - 11:11.

Gonja na forumih!

#ActivistBitches

#163 Alix

Alix

redni gost

• Člani
  • 349 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 11:25

Kot profesionalna fag hag, sem doživela marsikaj v svoji karieri, tako da si dovolim malce posploševanja. V grobem je to moj zaključek, da če si takšna oseba kot jaz, si dokaj nesrečen kot gej. Ampak tudi jaz nisem your typical person, tako da je mogoče spet iz tega zornega kota za pogledat.

Glede diskriminacije pa se povsem strinjam. As we all know.

^`

#164 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2018 - 15:20

Haha, nisem mislil vseh socialnih omrežij, temveč samo socialna omrežja namenjena LGBT skupnosti, sploh moškemu delu skupnosti. Dejstvo je pač, da so Grindr, GR in podobno le en velik sausage fest, katerega namen je najti nekoga za potešitev potreb. Ni se mi zdelo, da je bilo potrebno posebej poudarjat, da govorim o LGBT omrežjih, ker je pogovor v izvoru itak že tekel o njih. Glede te diskriminacije pa ne vem, mogoče je samo ta del Slovenije, iz katerega prihajam jaz, tako zahojen glede sprejemanja LGBT dogodkov in ljudi nasploh.

Se moram pa strinjat s tem, da ne razmišljamo vsi geji s tičem. :D Vsaj ne večino časa. Priznam, včasih se tudi meni pač več ne da čakati princa, in se zadovoljim s prvim konjem, ki pride mimo (vem, dalo bi se lepše povedati, ampak dejstva so dejstva), vseeno pa me večinoma skozi svet vodijo možgani, ne pa potrebe. :D

Prispevek uredil/a: ChasingKites, 27 januar 2018 - 15:22.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#165 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2018 - 13:26

Skratka. Moje izkušnje spoznavanja potencialnih partnerjev so bile raznovrstne, v veliki vecini preko interneta; mavrica in GR.
Mene je predvsem fasciniralo, kako smo se lahko pogovarjali o vsem, kaj je pomembno za vezo, kako se je potrebno pogovarjati, kako videz mine in je drugotnega pomena... ko smo pa prisli do izmenjave slik pa... cauchi.
Pa ne recem, najbrz res nisem najlepsi, ampak - zdi se mi, da ce si nekdo vzame toliko in toliko ur za klepet, potem te ena kava res ne more ubiti. Pa sploh, ker roko na srce, tudi na drugi strani niso bili neki Bradi Pitti.
Kar hocem reci, moje izkusnje so bile zanimive in, ceprav ze nekaj let ne vem vec, kaj se dogaja na sceni, mi prijatelji povedo, kako je to postalo povrsinsko. Ne vem. Najbrz ni prav posplosevati, ampak v vecini sem tudi jaz to dozivel.
Mi2 z mojim sva se nasla na GR. Ni mi bil vsec, pa jaz tudi ne njemu.
Zdaj sva upihnila skupaj 4 leta krasne veze. Ocitno sva imela sreco. Jaz verjamem v pravo ljubezen. ♡♡
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#166 nima1

nima1

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2018 - 20:03

prava ljubezen je tista do sebe in tega lajfa. zelo mocno obstaja :)  

najprej moramo spozati pravo ljubezen, da jo lahko po tem vidimo v drugih in srecamo sorodne duse :P

#167 Ancort

Ancort

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2018 - 14:08

Jaz sem v vmesnem času ugotovil, da je lažje najti (ali zamenjati) službo kot najti sogovornika, ki bi lahko kaj obetal. :) Dejansko.

Tik tok, s staranjem se gejem na internetu hitro zmanjša priljubljenost in s tem verjetnost za uspešna ujemanja. Že par let lahko naredi razliko.

Pribljubljenost s strani tistih instant, ki jih šteje samo ta podatek, me res ne zanima in nisem govoril o tem. :) Po eni strani ne vem če je nekdo pri 27 za odpis, po drugi strani pa sem se takrat navezal na opažanja in ne na prejete odzive. Npr. na to, da med 100 profili izločiš ravno 5 takih, ki glede na osnovni opis iščejo nekaj resnega. In potem bohnedaj pogledaš vsakega malo podrobneje: izključno xxl slike ob iskanju "zveze", 50 zaporednih sporočil brez da bi te nekdo vprašal 1 vprašanje oz. bil sposoben pogovora, nekdo s katerim začneš pogovor pa potem izgine ... in potem se zazdi, da je situacija statistično res vsaj malenkost drugačna, kot je bila pred leti. Vsebinsko.

Na to, kam je odšlo tistih nekaj, ki baje iščejo nekaj drugega, pa še vedno ni znal odgovorit nobeden od zgornjih forumašev, ki so to sugerirali. :)

#168 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 366 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2018 - 11:14

Pred časom sem nekje prebral "definicijo" ljubezni, ki mi je bila daleč najbolj všeč. In sicer gre nekako takole: "Ljubezen se zgodi takrat, kadar so drugi osebi na tebi všeč ravno tiste lastnosti, ki jih ti na sebi sovražiš. 

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#169 sense_sensibility

sense_sensibility

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 09 april 2018 - 19:08

Tu mi pride na misel mnenje Briana Kinneyja iz Queer as folk: ne zato, ker smo geji, ampak ker smo moški. Se moram kar strinjati z njim. Overload razmišljanja s tiči definitivno podpišem, ne glede na to, ali je hetero ali homo. :)

The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov