Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali prava ljubezen sploh še obstaja?

171 odgovorov v tej temi

#51 claire13

claire13

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 10 november 2013 - 20:37

obstaja. tako sem zelo zelo zelo zaljubljena v njo in sem zelo presrečna z njo. sem vedela, da mi obstaja in prava oseba je  :sreca:  :ljubezen:  prej pa nisem bila tako močno zaljubljena, še nikoli, ko sem bila z drugo in drugo... zdaj sem prav močno zaljubljena in zelo nora na njo!  :* 

#52 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 10 november 2013 - 20:46

Prava resnična ljubezen obstaja! Samo tisti, ki ne verjame vanjo, je nikoli ne bo našel;)

#53 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 10 november 2013 - 20:50

Problem je, da ljudje iščejo zaljubljenost oziroma ljubezen iz pravljice, kjer je vse lepo in ni prepirov in težav.

Resnična ljubezen je nekaj drugega. Ni pravljica, je pač nekaj, za kar se je treba stalno trudit. Dandanes je lažje pustit in it naprej ker noben na tem svetu več noče imet težav. Žal :/

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#54 Amritdhari

Amritdhari

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 12 november 2013 - 18:53

Pravzaprav mi je do sedaj že vseeno ali obstaja ali ne. Sem dokaj zadovoljna s preteklostjo. Če bo pa kdaj še kaj več, se pa tudi ne bom živcirala.

The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself. (Friedrich Nietzsche)

#55 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 12 november 2013 - 19:13

Zame obstaja, čeprav je še nisem srečala, niti doživela. Upanja in vere v njo, mi nič in nihče ne more vzeti   :) .

#56 kathe13

kathe13

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 12 november 2013 - 20:35

Zame ni ljubezen nikoli drugačna kot prava.

Tudi jaz ne znam ločevati.

Mi je pa trenutno najbližje misel C. JoyBell C.: “We have to allow ourselves to be loved by the people who really love us, the people who really matter. Too much of the time, we are blinded by our own pursuits of people to love us, people that don't even matter, while all that time we waste and the people who do love us have to stand on the sidewalk and watch us beg in the streets! It's time to put an end to this. It's time for us to let ourselves be loved.”

"It's not what i do, but the way i do it. It's not what I say, but the way I say it."

Mae West

#57 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 12 november 2013 - 21:35

Prava ljubezen zame ni pravljica, čarovnija, usoda, mana, tudi mit ne. Obstaja. In je lepa. Je čista, trajna in prevzame vedno znova. Ampak potrebuje čas, veliko časa in neko mero potrpljenja in čim manj hitenja. Vsaj zame. Verjamem (upam), da ni samo ena.

Neprava ljubezen je zame zaljubljenost. Zmoti me, ko mi nekdo po 2 tednih reče "ljubim te", "hočem te zavedno", "poročila bi se s tabo" :mrgreen: , ker očitno ne deli moje predstave o tem, kaj je "prava" ljubezen, "pravi" ljubezenski odnos. To je odnos, ki v meni in partnerju prebudi najboljše, v katerem je vzpostavljena dobra komunikacija, v katerem je vzpostavljeno vzajemno spoštovanje, popolna intimnost, v katerem se nihče ne boji izraziti čustev, strahov, frustracij, k(j)er je slišan in razumljen, to je odnos popolnega zaupanja (ko bi dejansko dal roko za tega človeka), sodelovanja, kjer sebičnost posameznika seže zgolj do meje dobrega počutja drugega in še marsikaj. Kar precej zahteven odnos, se mi zdi, da mnogi sploh ne bi razumeli, o čem govorim. 

You can never be overdressed or overeducated. ― Oscar Wilde

#58 albertine

albertine

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 13 november 2013 - 12:40

Pravo ljubezen si predstavljam nekako tako, kot je zapisala Bem – gradiš jo skupaj s partnerjem na dolgi rok, vanjo je potrebno vzajemno vložiti veliko energije, saj zahteva velika in raznovrstna odrekanja, sprejemanje kompromisov,  nenehno medsebojno spoznavanje in vzajemno učenje ob novo nastalih situacijah. 

Zame najpomembnejši sta spoštovanje partnerja ob hkratnem samospoštovanju  in sprotno skupno reševanje komunikacijskih šumov.

In če partnerska zveza temelji na tem, ja, obstaja.

Je pa zanimivo, da zame misel C.JoyBell, ki jo je zapisala Kathe13 v bistvu pove enako o "big picture/pravi ljubezni", kot jo je opisala Bem.  

Le bolj poetično, medtem, ko je Bemin opis »surova realnost«. :D

#59 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 13 november 2013 - 23:41

Ljubezen niso le srečanje in zaprti idnosi dveh posameznikov, ampak je konstrukcija življenja, ki se gradi ne več z vidika enega, temveč z gledišča dvojega.

Slika objavljena

#60 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 17 november 2013 - 14:11

Kaj vam pomeni izraz prava ljubezen? So to vase idealne predstave o tem, kako bi nek odnos moral bit, da bi se pocutili popolnoma sprejete (ne glede na vse), kaj bi vam moral "dat", so to nenehni obcutki srece in povezanosti? To je le mit. Mit o brezpogojni ljubezni in neizpolnjenih hrepenenjih.

Drugace se pa strinjam z albertinino "definicijo". S tocno takimi besedami bi jo tudi sama opisala. Spostovanje. Samospostovanje. Komunikacija tudi pri njenih sumih. #topshit

#61 Emanuela

Emanuela

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 17 november 2013 - 15:07

Prava ljubezen nikakor ni iluzija niti mit. Je pa res, da mora biti vsak pri sebi iskren in se ne podajati v iskanje nove ljubezni ali iskanje sorodne duše, če v srcu še vedno nosi nekoga iz preteklosti. Če so to odnosi, ki so nastali spontano in so pravzaprav le nadomestek, ki ti da občutek, da nisi sam, potem definitivno ne moreš govoriti o pravi ljubezni. Z leti imamo vsi vedno več izkušenj z raznoraznimi odnosi, ki se tudi lahko končajo s posledicami, ki se jih človek ne zaveda. Je že res, da se na napakah učimo (na lastnih) in da naj bi bili z leti že tako izkušeni in doživeli toliko dobrega in slabega, da je pa res že čas, da se ustalimo. Ampak, vedno je ampak, vse te izkušnje nas spremenijo. Nisi siguren, ali lahko zaupaš človeku, kljub temu da si tega želiš, in si ti fer, še vedno je prisoten strah, da ne bo tako, kot je bilo nazadnje, ali predzadnje, ali pač nekoč. Pa tudi se mi zdi, da je od vzgoje tudi odvisno kakšen pogled imaš na ljubezen. Ali na nekaj, česar nisi vreden, si je ne zaslužiš, ali na nekaj kar te pričaka, ko prideš domov. Kakšen odnos imata starša, ki ju gledaš ko odraščaš. Že v mladosti tako nevede dobiš vzorec ljubezni. Je pa potrebno spoštovanje, kot je bilo že omenjeno, predvsem pa samozavest. Nesamozavestni ljudje ponavadi iščejo nekaj kar ni in izgubljajo čas in energijo za nekaj, kar ne obstaja. Je le dvom...ki jih razžira. In sčasoma tudi drugega partnerja. Odvisno je od človeka koliko je močen, srčen in koliko si res želi prave ljubezni. Nekateri lahko pravo ljubezen čutijo le enkrat in nobena druga veza se s tem ne more primerjati. Lahko se zaljubiš, čutiš, dihaš z eno osebo kot eno, a to ni prava ljubezen. Se mi pa tudi zdi, da je veliko obupanih punc. Ker so čutile že ljubezen, mogoče tudi pravo, a ker se je končalo, so nekako umrle s to vezo. In ker je scena majhna, z leti pa vse več punc že „mrtvih“, je za koga res težko govoriti o pravi ljubezni.  Osebno pa lahko rečem, da vem, kaj je prava ljubezen in to z nasmeškom.

#62 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 17 november 2013 - 19:40

Pisala sem o mitu prave ljubezni, kot jo nekateri opisujejo- s samimi superlativi. Nerealno.

#63 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 17 november 2013 - 19:46

Prava ljubezen zame ni pravljica, čarovnija, usoda, mana, tudi mit ne. Obstaja. In je lepa. Je čista, trajna in prevzame vedno znova. Ampak potrebuje čas, veliko časa in neko mero potrpljenja in čim manj hitenja. Vsaj zame. Verjamem (upam), da ni samo ena.

Neprava ljubezen je zame zaljubljenost. Zmoti me, ko mi nekdo po 2 tednih reče "ljubim te", "hočem te zavedno", "poročila bi se s tabo" :mrgreen: , ker očitno ne deli moje predstave o tem, kaj je "prava" ljubezen, "pravi" ljubezenski odnos. To je odnos, ki v meni in partnerju prebudi najboljše, v katerem je vzpostavljena dobra komunikacija, v katerem je vzpostavljeno vzajemno spoštovanje, popolna intimnost, v katerem se nihče ne boji izraziti čustev, strahov, frustracij, k(j)er je slišan in razumljen, to je odnos popolnega zaupanja (ko bi dejansko dal roko za tega človeka), sodelovanja, kjer sebičnost posameznika seže zgolj do meje dobrega počutja drugega in še marsikaj. Kar precej zahteven odnos, se mi zdi, da mnogi sploh ne bi razumeli, o čem govorim. 

Se strinjam.

Zaljubljenost je še daleč od ljubezni. Je bolj stanje "zmanjšane prištevnosti" in če ne bi bili tako zelo opranih glav s prikazovanjem romantične ljubezni, bi vedeli, da je prava ljubezen možna tudi brez faze zaljubljanja. Je pa res, da je lepo biti zaljubljen. :ljubezen:  Čeprav bi se človeku na dolgi rok najbrž zmešalo, če bi bil v stanju konstantne zaljubljenosti.

Ko v svojem partnerju vidiš in prepoznaš tudi neprijetno plat, ko spoznaš, da ni angel, ki se je na Zemljo spustil le zato, da bo osrečil tebe in pazil nate, ko vidiš, da tudi partner/ka ne zmore vsega, da je le človek, ki ima včasih slab dan ali slabe dni ali pa kar slaba obdobja, da pa se trudi za zvezo in te poskuša razumeti, čeprav mu/ji ne uspe vedno, ko tvoj izbranec/ka ostane "nag" pred tabo, se morda iluzije razblinijo, ni pa rečeno, da od tega trenutka zadeva ne more iti v naprej, v več, v ljubezen.

Bila so razočaranja, pa razhajanja, bolečine, solze, depresije... marsikaj se nabere v letih ljubezenskega življenja. Ampak v pravo ljubezen še vedno nisem prenehala verjeti.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#64 mali_buda8

mali_buda8

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 25 november 2013 - 14:23

Pozdrav!! =) 

Kot odgovor in v razmislek ; Če obstajaš ti, potem ostaja tudi prava ljubezen!

Prispevek uredil/a: mali_buda8, 25 november 2013 - 14:24.

"Everyone who is seriously involved in the pursuit of science becomes convinced that a spirit is manifest in the laws of the Universe-a spirit vastly superior to that of man, and one in the face of which we with our modest powers must feel humble."

#65 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 28 november 2013 - 13:14

@provokatorka: se strinjam, predvsem to o ugotovitvi, da oseba ni popolna. morda je prava ljubezen to, da človeka sprejmeš v vsej njegovi nepopolnosti. ker, roko na srce, popolnih ljudi ni. princev in princesk na belem konju ni. bolje da že prej ugotoviš nepopolnosti nasprotne strani, med spoznavanjem, in pri sebi razčistiš, ali te motijo ali ne.

ali obstaja prava ljubezen? hja, ko bi obstajala enota definicija, bi bilo res fino. vsekakor lahko zase rečem da upam da me doleti perfektno nepopolna prava ljubezen :cart: v kake hollywoodske zgodbe že leta ne verjamem. definicij je pa toliko kot posameznikov. in nekaj odgovorov na to temo je takih, da se lahko vsaj deloma strinjam.

#66 OnlyMe

OnlyMe

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2014 - 22:04

Vrjela bom, ko bom to doživela. Za enkrat pa imam v to samo upanje :)

#67 Cezar

Cezar

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2014 - 21:32

Kot odgovor in v razmislek ; Če obstajaš ti, potem ostaja tudi prava ljubezen!

Hm, razen mogoče v primeru, če nastaneš kot rezultat one night standa. :D (Tako pač razumem ta citat.)

Zaljubljenost je še daleč od ljubezni. Je bolj stanje "zmanjšane prištevnosti" in če ne bi bili tako zelo opranih glav s prikazovanjem romantične ljubezni, bi vedeli, da je prava ljubezen možna tudi brez faze zaljubljanja. Je pa res, da je lepo biti zaljubljen. :ljubezen:  Čeprav bi se človeku na dolgi rok najbrž zmešalo, če bi bil v stanju konstantne zaljubljenosti.

Ko v svojem partnerju vidiš in prepoznaš tudi neprijetno plat, ko spoznaš, da ni angel, ki se je na Zemljo spustil le zato, da bo osrečil tebe in pazil nate, ko vidiš, da tudi partner/ka ne zmore vsega, da je le človek, ki ima včasih slab dan ali slabe dni ali pa kar slaba obdobja, da pa se trudi za zvezo in te poskuša razumeti, čeprav mu/ji ne uspe vedno, ko tvoj izbranec/ka ostane "nag" pred tabo, se morda iluzije razblinijo, ni pa rečeno, da od tega trenutka zadeva ne more iti v naprej, v več, v ljubezen.

Se načeloma strinjam s tem. Mislim pa, da je prava ljubezen v resnici zelo redka. Iskanje prave ljubezni je pot, na kateri je po mojem preveč vej, da se ne bi prevečkrat spotaknil.

Iskanje prave ljubezni se mi zdi podobno igranju lota: veš, da sicer imaš možnost, da zadaneš in da nekdo bo zadel, ampak tudi, da je možnost, da boš to ti, zelo majhna. Jaz ne igram lota.

Sicer pa tudi številni ljudje, ki zadanejo na lotu, potem ne vedo, kam bi z denarjem. :D

People can be beautiful on the inside, but with flaws outside, nobody will look at you twice.

#68 jag0da1122

jag0da1122

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2014 - 13:35

Jaz pa samo povem da je prava ljubezen malo za nos povlecena, ker ljudje mal prevec tc gledajo pa filme pa prevelik pritisk medijev!!!!! In si usak predstavla da bo njegova zveza taka!!! Mislim da je treba ulozit velik casa pa dela za taksno zvezo ker sama od sebe ne pride. Ceprav sama vrjamem da je sam 1 clovek pravi za osebo sam tisto je pa tezko najdi

#69 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2014 - 15:01

Popolna =! Prava

Večji problem kot pritisk medijev se mi zdi dejstvo, da se nikomur ne da za nič več potrudit. Ljubezen - kakršnakoli že, sama po sebi ni dovolj za eno uspešno zvezo.

Slika objavljena

#70 Callie

Callie

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2014 - 17:28

^ what she told...

Dandanes se pari razidejo ze ob prvi oviri, zato ker neznajo prispuhnit eden drugemu...
Drugace receno pomankanje zaupanja in komunikacije v vezi. Kdor to doseze bo dosegel tud pravo ljubezrn!
Jezus died for somebody's sins but not mine.

#71 lola5

lola5

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2014 - 13:08

Zanimivo branje, ki se mi zdi, da paše v to temo: Čusveno zreli ljudje se ne zaljubljajo . 

#72 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2014 - 14:58

Z zgornjim člankom se v bistvu strinjam. Mene osebno zelo moti, da ljudje ljubezen celo pogojujuejo s stopnjo zaljubljenosti in s tem iluzije v glavi.
        To ni zame, ne maram, da mi kemija-iluzija v glavi prevzame funkcijo racionalnega in realnega razmišljanja, ter odločanja. Naklonjenost, razumevanje, sprejemanje partnerke takšne kot v tem trenutku je, srčnost, toplina, spoštovanje, iskrenost zaupanje, pripadnost...ect. 
    To je zame bistvo prave ljubezni :)

#73 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2014 - 16:59

Mi je znano delo Zorana Milivojevića, prebrala sem tako Formule Ljubezni kot Emocije in dočim mi je sama osnova iz katere izpeljuje svoje razmišljanje načeloma OK, je zame preveč ekstremističen in črno-bel v svojih predpostavkah. Motijo me te trditve, izpeljane iz ničesar - "čustveno zreli, ljudje se ne zaljubljajo" - kar se mi že v osnovi zdi zgrešeno, saj čustev ne izbiraš, izbiraš samo, kaj boš s temi čustvi storil. Čustva zreducira na preproste matematične formule. Dočim sem sama zaprisežen racionalist, se zavedam pomanjkljivosti in omejenosti takega pristopa. Za nekatere "v redu, sem zadovoljna" enostavno ni dovolj dobro, a Milivojević trdi, da je to to.

Kar se mene tiče je čustvena zrelost sposobnost racionalnega razpolaganja s temi čustvi. V bistvu gre pri njegovem razmišljanju za isti ekstrem kot pri nepopravljivih romantikih, ki idealizirajo tako zaljubljenost kot tudi ljubezen - samo v obratni smeri. Spominja me na Ericha Froma - Imeti ali Biti, ki sem jo prebrala pred nedavnim. Po njegovem bi morali vsi postati novodobni hipsterji, trdi, da je ne-imeti prvi pogoj za biti, mimogrede navrže možnost, da lahko sicer imaš, ko si, ampak se sam ne ukvarja in razglablja o tej možnosti, ker je preveč zaposlen z neko vzhičeno spiritualnostjo. Sem vesela za vsakega, ki najde svoj mir ob njegovih besedah, meni osebno je bilo vse skupaj bolj smešno kot karkoli drugega. 

Verjamem, da si vsi kdaj želimo, da bi bila magična rešitev na ljubezen in vse 42, ampak ne gre za statičen pojem, ampak za spremenljivko. Tudi če jo vstavljaš v navidez zmagovalno formulo, boš ven vedno dobil drugačen rezultat, ker si sam spremenljivka, ker je tisti drug spremenljivka, ker je okolje spremenljivka. Ne moreš dvakrat stopiti v isto reko.

Slika objavljena

#74 Kapca

Kapca

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2014 - 11:34

Malce off-topic, ampak o strokovnosti omenjenega gospoda mi vse pove Otroka je najbolje tepsti po debelih delih kože.

#75 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2014 - 16:14

Kaj je oz. ni prava, popolna in ne-vem-kaka ljubezen, je nemogoče definirati. Ene definicije ni, nesmiselno jo je iskati. Ljubezen in njene pojavne oblike so stvar osebnega doživljanja in osebne interpretacije.

Jaz osebno ne maram kakršnegakoli predalčkanja in sem absolutno proti kakršnimkoli definicijam, SPLOH, ko gre za ljubezen.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov