Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zakaj mislite, da ste samski?

147 odgovorov v tej temi

#126 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 714 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 13:46

In predvsem ne imet partnerja za najboljsega prijatelja itd.

Ampak za...?

Oseba, ki jo mas rad, si z njo v zvezi, naj bo le pika na i tvojemu popolnemu življenju

Ob takih izjavah si vedno rečem, da si preprosto najboljši troll na MF.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#127 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 16:56

Prijatelje moras imeti drugje. Zveza in prijateljstvo gresta skupaj, ampak, da imas ti samo fanta in je on hkrati tvoj najboljsi prijatelj, kaj ti potem ostane, ko se zveza grdo konča? Nwm, sam se nikoli ne bi zapletel v zvezo s prijateljem, ker se bi bal unicit prijateljstvo.

Dobro, mal se lahko hecam, ampak pac je cista resnica v moji izjavi. Ce ti nimas pošlihtanega zivljenja in nisi srecen, ko si sam, potem tut partner ne pomaga kaj dosti. In najprej moras biti zadovoljen sam s sabo, da lahko kasneje voziš v zvezi. Brez tega ti pač ne bo lepo v življenju. Sploh če se recimo zveza konča, kar je kar pogosto.

#128 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 18:07

Erm, punca je napisala, da je sama izbrala samskost. Nic ni govora o tem, kako (ne)srecna je. Men se zdi absolutno super, da nekdo izbere vezo/nevezo, ne da se v njej preprosto "znajde".

Men je pa ravno to najlepse, da je partner_ka tudi najbolsi_a prijatelj_ica. Saj tudi prijatelji niso za zmeraj, prihajajo in odhajajo, tako kot sami prihajamo in odhajamo v in iz zivljenja drugih oseb.

#129 Liv

Liv

nov na sceni

• Ban
  • 204 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 19:50

V bistvu sem jaz povedala čisto isto kot ti, Damzo, samo da mogoče nisi razumel kaj sem želela povedat. Odločiti se za samskost ne pomeni, da si se odločil samevat v kleti, ampak da si se odločil "počakat" da se zgodi nekaj pristnega, naravnega in neprisiljenega. To ne pomeni, da ne dejtam, to ne pomeni, da nimam kontakta z nikomer, to samo pomeni, da če ne začutim, da zadeva kam pelje to zelo hitro povem in se ne trudim nekaj izsilit, ker izhajam iz izkušenj, da tako pač je - zame. In to vse jasno izrazim in povem, ljudi nikoli ne zavajam in ne spuščam se v ničesar resnega, če imam preveč dvomov. 

Morda izpadem povsem obratno, kot sem v resnici, ampak glupo in sveto verjamem v nekaj magičnega, ki se zgodi med dvema človekoma. Nekaj kar presega fizično realnost. Ker sem to že čutila in tudi če tega ne čutim nikoli več, pač vem da obstaja in imam prekleto srečo, da sem to izkusila, čeprav sem relativno mlada in te senzacije morda ne bom nikoli več čutila. Zaradi tega nisem zagrenjena, ampak hvaležna, da imam to izkustvo. In raje sem do konca lajfa samska (NE sama), kot pa da poskušam dosežt nekaj, kar pride tako naravno samo od sebe, če preprosto to nehaš iskat z vso silo. Love just happens. It just does. Ne pride iz kofetkanja in stoletnega dopisovanja, primerjanja milijon interesov in kalkuliranja kdo pride v to enačbo. You just love someone. And it's beautiful. 

Ce que femme veut, Dieu le veut.

#130 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 20:38

Liv, sej jest sem te popolnoma razumel in se strinjam s tabo. Tut z Amos xd. Mislil sem samo na tisto besedico (gnusi)... Drugač pa tut mene odbija, da en folk skače iz veze v vezo, da pač ni samski. In se podpišem pod tale zadnji post, ker sam ne bi mogu lepše napisat. Love just happens ;)

#131 Liv

Liv

nov na sceni

• Ban
  • 204 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 20:45

Ja, pač sama sem bila velikokrat na robu samodestruktivnosti, ampak res tisto, ravno na meji, ful imam srečo, da sem preživela, pa bi lahko izkoristila toliko ljudi za bližino, ko sem bila v depresiji, ker pozornosti mi ni nikoli manjkalo, pa pač jaz nisem čutila nazaj enako in nisem mogla ljudi izkoristit na tak način, raje sem bila sama. In ljudje, ki se bojijo biti sami in furajo neke kvazi veze so mi pač gnusni, bolje ne morem rečt. Ker taki ljudje naredijo druge ljudi samodestruktivne lahko in to mi pač ni sprejemljivo. Iz moje perspektive je bilo bolje se uničiti do konca, kot pa črpati energijo iz drugih ljudi. Pa ne da nisem poskusila, si želela, mela sama kvazi veze, ampak že dolgo, dolgo ne. In to ravno zato, ker me je izučilo.

#132 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 22:27

Lepo. Jest sem isti. Tut nisem nikol obremenjeval svojih prjatlov al pa isku fanta zato, da bi nanj prelagal svoje tezave. Pa nekak ne maram tega, da se clovek ni sposoben sam pobrat, ko ga nekdo pusti, prevara. Pac vsak mora bit sposoben sam prebolevat, razcistit svoje tezave. Dobr, men je velik potem ta forum pomagal, da sem vsaj mal ven iz sebe dal, a vecino sem moral v tisini pa sam predelat. Ne morem rect, da mi prijatelji ne bi pomagali, ampak moj problem je bil, da nisem out in se ne rad izpadem šibek ali prizadet. Ne maram kazat, da me nekaj prizadane i guess.

Pa sej svet je dost lep, ce ga znas pravilno gledat.

#133 Liv

Liv

nov na sceni

• Ban
  • 204 prispevkov

Objavljeno 17 september 2015 - 23:27

Niti približno nisva ista. Js ne verjamem v veze. Samo v ljubezen. Mene ni nikoli nihče prevaral, ker nikoli nisem bila v konvencionalni vezi, razen prva štiri leta mojega ljubezenskega življenja, pa še to se je začelo pri 17ih, potem se nikoli več nisem klasično vezala ( z izjemo nekaj kratkih lapsusov v presoji - moji in njeni), ker preprosto ne verjamem v to, da se dva človeka lahko "zmenita", da bosta tako in tako čutila. Tega kar se mene tiče ni. Se da zmenit, da boš skupaj nekaj gradil ine ustvaril lajf, ampak čustva tega ne ubogajo vedno in jaz sem takšna oseba, da ali sem noter v celoti ali pa ne. Ideja, da se ustalim z nekom in da ta človek pričakuje, da bom z njim ne glede na svoja čustva me duši. Nikoli se ne bom poročila in nikoli ne bom več v vezi. Najbrž bom. Ampak v vezi po najino/moje. Nisem monogamna oseba in sem doživela ljubezen do dveh ljudi hkrati z enako močjo. Če ima človek tvoje srce, veš. Če imaš ti njegovo, ve. Če ga nimaš, če ga nima, vesta. Kdaj je čas za odhod je kristalno jasno. Varanje se ne dogaja, če nimaš pričakovanj, nimaš okov in ne polagaš le-tega na druge. Tako funkcionira moj svet. Tako da, primerjaj se s kom drugim.

Prispevek uredil/a: Liv, 17 september 2015 - 23:28.

#134 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 18 september 2015 - 08:40

Res, mas prav. Narobe sem se izrazil. Niti približno si nisva enaka.

#135 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 26 september 2015 - 18:55

Ker sem kot Kupid, ki znam druge poparčkat, zase pa ne znam očitno najt prave osebe  :mezik: Al pa sem preveč izbirčen, kaj pa vem.

When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm better. :tralala:

#136 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2015 - 18:41

Na to vprašanje je zadnjič tako lepo odgovoril frend ki se je vrnil "praznih rok" iz partyja, kljub temu da ga je obletaval zelo simpatičen fant. Je rekel:"Ma lahko bi bil boljši!"
In večno čakamo na nekaj boljšega, večjega, lepšega. Jaz sem samski verjetno ker ne znam pristopit oz. naredit prvega koraka. :)

Drage kroglce pregelk, nikdar nočem biti vel`k!

#137 cuteboys

cuteboys

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 08 november 2015 - 11:00

-pomoje sem samski ker vse spoznam prek spleta....in je potem v realnosti situacija drugačna....
-ker preden se uspem dokazat kot dober fant, si že najde kakšnega lepšega
-ker imam včasih tudi sam previsoka pričakovanja

-ker včasih tudi okoliščine niso najboljše (razdalja, starost,...)

​​​

Drugače se pa človek navadi vsega, tako da ti je sčasoma že res vseeno in samo upaš da je res kar vsi govorijo: "Bo že prišel nekdo ob pravem času." :cart: 

#138 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2016 - 23:19

In sicer, zakaj smo samski - samski?

Vedno bolj sklepam da zato, ker nimam fanta. :D

Ali pa je za vašo samskost mogoče krivega kaj drugega?

Predvsem zaradi določenih kriterijev, ki jih težko spregledam. Ja, tudi določeni fizični morda so. Sem pa do teh precej bolj toleranten kot do tega, da pogovor npr. z nekom preprosto ne steče že po spletu (navadno je pač posredi splet) - kako bo potem v živo? Small talk lahko traja kakšno sporočilo, fino pa je če sledi kaj oprijemljivega. Da nekdo pritegne pozornost. Pa do tega, da nekdo ne ve kaj išče. Pa seveda do tega, da išče preprosto "sex ali frende". Že na teh treh točkah se ustavi z 80% kandidati in nekako nisem motiviran v karkoli več. Predvsem zato sem samski - zaenkrat.

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#139 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 12:02

Dolgo me ni bilo tu gor. Vidim, da ete se kar nekako razpisali na to temo. Ko prebiram odzive, opazim, da imamo skoraj večina upoabnikov tu gor en problem. In sicer, da prek spleta še nekako znamo pristopit" v živo pa ali nimamo pojma, ali pa se bojimo. In res je tako. Saj, ko se z nekom pogovarjaš preko spleta, veš, da ta človek je pripadnik iste "skupine". Če pa nam je nekdo v živo všeč (na ulici, vlaku, ali kjerkoli drugje) pa bi že pristopili do njega/nje, vendar ne vemo kaj dejansko ta človek je (je gej ali ne). In ker je veliko homofobnih ljudi na tem svetu, se zna zgoditi, da če nekoga samo malo bolj zapeljivo pogledamo, se zna zgoditi kaj neprijetnega. Resda je bilo že v neki drugi temi povedano o tem, kako naj bi prepoznali gej ljudi, vendar pa so to zame samo vraže (naprimer, v katerem uhlju nosi uhan, se igra z lasmi in podobno).

Kot je nekdo odgovoril, pa tudi dosti ljudi ima možnost spoznati nekoga, vendar ima v glavi še vedno tisto "bom počakal, če dobim kaj boljšega." To pa je tisto, ko vedno strmimo k boljšem, lepšem in podobno. Jz pravm vedno, da je treba človeka osebno spoznat, predno ugotoviš, če je sploh zate - ne le na videz. Kajti nikoli ne veš kaj si lahko spustil iz rok. Je pa res, da danes ne moreš zaupat več nobenmu. Zato pa tudi to, da je treba človeka dobro spoznat. Sam sem tudi že izkusil, kot je nekdo napisal, da je marsikdo na spletu pravi CHAT BOX. Ko pa ga spoznaš v živo, pa iz njega ne spraviš prav veliko besed. In tudi sam ne maram takih ljudi.

Drugače pa, kot sem morda omenil že v kakšnem prejšnjem postu, marsikdo reče "sej mi čist nič ne manjka, če sem samski". To drži mogoče od začetka, ko je človek mlad in se noče vezat, saj ima s tem svobodo pri vsem. Toda, ko postaneš starejši in te ljudje iz različnih razlogov začnejo zapusčati (preselitev, nesporazum, in tudi celo smrt) - to mislim ljudje okoli tebe, pa hitro dojameš, da ni več tako lepo in preprosto biti samski. Vem, da obstajajo razni socialni kanali, kot so Facebook in podobno, kjer lahko še vedno obdržiš stike z ljudmi, ki so bili prej v tvojem življenju vedno ob tebi, vendar pa poleg pogovora rabiš tudi neko bližino, ki ti ji Facebook in podobne reči pač ne morejo dati. 

No ja malo sem se zafilozofiral tukaj, vendar pa če globoko v sebi razmislimo, to kar je napisano tudi skoraj drži.

RADI SE IMEJTE IN VELIKO SE SMEJTE.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#140 simbio

simbio

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2016 - 20:12

Pozdrav vsem,
nekateri smo samski zato, ker imamo določena načela in prepričanja. Jaz sem raje samski kot pa, da imam nekoga samo zato, da lahko rečem, da imam partnerja. Raje sem samski, kot pa imeti nekoga in ob tem biti nesrečen. Zase znam odlično poskrbeti v vseh pogojih. Seveda priznam, da sem kdaj osamljen in mi manjka neka bližina. Če mora biti tako kot je pa naj bo.
Vsi imamo določena pričakovanja in želje, ampak treba je sprejeti kompromis. V glavnem je treba gledati nase in na svojo srečo, saj biti nesrečen ima dosti večje negativne posledice zase in za ljudi okrog sebe.

#141 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2016 - 00:16

Se strinjam, da imeti nekoga samo zato, da lahko rečeš: "Ja imam fanta!" je popolnoma nesmiselno.
Je pa res, da naša pričakovanja in želje včasih letajo zelo zelo previsoko v oblakih. Res je, da je na začetku potrebno gledati nase in na svojo srečo, ampak je potrebno znati to v vezi spremeniti v: gledati na naju in na najino srečo. (Ne)sreča bodisi samo enega ali samo drugega ne bo obrodila sadov.

Pa ne pozabit, da včasih niti ne vidimo, kaj/kdo nas dela srečne :)

#142 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2016 - 07:58

Se popolnoma strinjam. Tudi sam sem takega mnenja, da sem raje sam, kot pa de bi imel nekoga samo zato, da bi lahko rekel: "Ja, imam fanta!" Ker biti z nekom samo zato, da lahko to rečeš, pa čeprav ti tip ni všeč ali nisi z njim srečen je popolnoma nesmiselno. Kot že rečeno, je vdno treb gledat na to, da si z nekom srečen. Kot pa je že SIMBIO napisal, pa je treba v vezi sprejemati kompromise in včasih tudi gledati na to, da je boljša polovica tudi srečna, seveda, pa morata biti oba srečna skupaj. Kot pa je bilo omenjeno, pa imamo vsi previsoke cilje. Vsi iščemo neke prince na belem konju, a se izkaže da na koncu dobimo le konja (no pa ne to dobesedno vzet). Se mi pa zdi, da ko z nekom stopimo v vezo ali karkoli, vsi začnemo najprej iskati negativnosti partnerja, in šele nato pozitivne (včasih malo prepozno), ne zavedamo pa se, da tudi mi nismo popolni. OK, sicer je prav, da gledamo pozitivne in negativne lastnosti človeka. Nekatere negativnosti lahko ljudje spremenimo ali jih spregledamo (če so pač take, da nas ne motijo toliko), dočim določene negativnosi lahko zelo vplivajo na vezo. Sem pa mnenja, da je treba človeka v celoti sprejeti  vsemi plusi in minusi, in da ga ne silimo, da se spremeni za nas - no ja kot sem že rekel, nekatere minuse se da spremenit, ne da bi potem to toliko vplivalo na samega človeka. Je pa tako, da če ima človek preveč minusev, potem s takim človekom ne bomo nikoli srečni, saj bi dejansko bili sami v zvezi nesrečni, pa tudi vedno bi prihajalo do kakih prepirov in podobno.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#143 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2016 - 09:36

Se popolnoma strinjam. Tudi sam sem takega mnenja, da sem raje sam, kot pa de bi imel nekoga samo zato, da bi lahko rekel: "Ja, imam fanta!" Ker biti z nekom samo zato, da lahko to rečeš, pa čeprav ti tip ni všeč ali nisi z njim srečen je popolnoma nesmiselno. Kot že rečeno, je vdno treb gledat na to, da si z nekom srečen.

Vse lepo in prav, ampak po mojih izkušnjah je glavni vzrok za to, da grejo ljudje v zveze zaljubljenost. Osebi se spoznata in zaljubita ter vstopita v zvezo, ker se počutita, kot da ne moreta drug brez drugega. To je lahko zelo kratkotrajen občutek, zato se zveze lahko hitro končajo in zato se tudi veliko ljudi "ne upa" takoj zvezati in rabijo več časa, da bolje spoznajo osebo, razmerje in svoja čustva.

Nezrele osebe povprečne starosti 14 let vstopajo v razmerja zato, da se lahko "pohvalijo" s tem.

Kot pa je bilo omenjeno, pa imamo vsi previsoke cilje. Vsi iščemo neke prince na belem konju, a se izkaže da na koncu dobimo le konja (no pa ne to dobesedno vzet).

Se deloma strinjam. Večinoma je to samo izgovor.

Se mi pa zdi, da ko z nekom stopimo v vezo ali karkoli, vsi začnemo najprej iskati negativnosti partnerja, in šele nato pozitivne (včasih malo prepozno), ne zavedamo pa se, da tudi mi nismo popolni. OK, sicer je prav, da gledamo pozitivne in negativne lastnosti človeka. Nekatere negativnosti lahko ljudje spremenimo ali jih spregledamo (če so pač take, da nas ne motijo toliko), dočim določene negativnosi lahko zelo vplivajo na vezo. Sem pa mnenja, da je treba človeka v celoti sprejeti  vsemi plusi in minusi, in da ga ne silimo, da se spremeni za nas - no ja kot sem že rekel, nekatere minuse se da spremenit, ne da bi potem to toliko vplivalo na samega človeka. Je pa tako, da če ima človek preveč minusev, potem s takim človekom ne bomo nikoli srečni, saj bi dejansko bili sami v zvezi nesrečni, pa tudi vedno bi prihajalo do kakih prepirov in podobno.

Izkušnje mi povedo, da je ravno obratno. Najprej ignoriramo veliko negativnih lastnosti ali pa jih obrnemo na način, da nas ne motijo.

Prispevek uredil/a: Crane, 20 avgust 2016 - 09:37.

i tried

#144 mladinnor

mladinnor

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2016 - 12:45

Jaz bi rad še tretje mnenje, saj ne vem o čemu ... spoznal sem fanta, ki živi in dela v tujini (precej daleč), doma je iz Slovenije...

Je na počitnicah tukaj in se vsak dan videvava in sva zamutila. Pri obeh je videti, da ne iščeva seksa ali avanture. On je nedolgo nazaj končal zvezo. Zdaj se vrača v tujino in se sigurno nekaj časa ne bova videla ... Olajševalna okoliščina je ta, da imam v njegovi bližini (pol ure vožnje od njega) polovico družine, ki me že dolgo vleče k selitvi, vendar nisem prepričan, če si to želim.

Sploh ne vem, kako postopati. Ohranjati kontakt in kaj reči zadnji dan ko se vidiva; želja je seveda da bi bila bližje, en dan mi je rekel da če je želja obojestranska, se vedno da kaj naredit v to smer ... ni mi pa nakazal, da bi rad razmerje (ali pa tega ne znam razbrati) - verjetno tudi bolje, ker je razdalja enostavno prevelika. Povedal mi je, da sem več kot samo njegov frend in da sem mu zelo všeč. Ofcoruse tudi on meni. Ima me rad in jaz imam tudi njega. Res je, da sva oba relativno mlada in se ne poznava dolgo, ampak vseeno.

Kakšen nasvet, kako naj postopam?

#145 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2016 - 13:37

Go for it.

Tudi sam sem bil v podobni situaciji in se nama je izšlo.

i tried

#146 mladinnor

mladinnor

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2016 - 14:20

Go for it v smislu naj grem gor? Kako, ce mi ne da vedet da si zeli biti z mano ... mogoce je prehitro, ampak naprj se bova tezko spoznavala glede na razdalji

#147 Knight_Rider

Knight_Rider

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2016 - 06:39

mladinnor - sledi občutku. Pozornost nameni lepim stranem. Zagotovo boš bolj obžaloval, če tega ne storiš kot če se ne izide najbolje.

#148 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2016 - 11:07

Go for it v smislu naj grem gor? Kako, ce mi ne da vedet da si zeli biti z mano ... mogoce je prehitro, ampak naprj se bova tezko spoznavala glede na razdalji

A je že šel v tujino?

Mislil sem, da probaš razčistit preden gre. Povej mu, kaj si želiš.

Prispevek uredil/a: Crane, 21 avgust 2016 - 11:08.

i tried

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov