Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dioptrija

197 odgovorov v tej temi

Anketa: Nosite očala? (896 članov je oddalo svoj glas)

1. Da (200 glasov [67.57%])

Odstotek glasov: 67.57%

2. Ne (vidim zelo v redu) (70 glasov [23.65%])

Odstotek glasov: 23.65%

3. Vidim slabše, toda jih še ne nosim (26 glasov [8.78%])

Odstotek glasov: 8.78%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#176 janezkranjsk

janezkranjsk

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2012 - 09:50

leče nosim že 15 let , dioptrija l-6, d-5, očala nosim občasno, na pregled hodim vsako leto, leče pa mi ne povzročajo težav. Upam, da bo tudi v bodoče tako.

#177 Jerry

Jerry

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2012 - 13:55

Jaz pa kombiniram leče - očala, ampak imam večkrat leče, ker so bolj praktične in imaš večje in bolj naravno vidno polje. :)
'Life is a comedy to those who think, and a tragedy to those who feel.'

#178 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 619 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2012 - 02:49

Mah, meni grejo pa in očala in leče na živce...
No, zdaj so moja očala že skoraj fuč, tako da si lahko kupim kakšna "kul" in izboljšam mnenje o očalih.
Se mi je pa dioptrija verjetno kar hudo poslabšala v zadnjem letu zaradi stresa in faksa. Če dam leče gor, ne vidim več optimalno :?:

Prispevek uredil/a: Crane, 10 junij 2012 - 02:50.

be a slut, do what ever you want

#179 riki

riki

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2012 - 22:39

Kratkovidna že od otroštva, po zadnji kontroli -7, pa -7,5; sva z okulistom "zdilala" na 6.
Ko si enkrat ko kura, pika gor al pa dol.
Leče že dobrih 16 let, mesečne,da se redno menjajo. Do sedaj nobenih težav.
Očala pa sam zjutraj 5 minut, pa zvečer 5 minut.

A je kdo operiral dioptrijo? Izkušnje in rezultati?

#180 harmless

harmless

piščan'c

• Člani
  • 146 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2012 - 22:25

Uff, očala od 1. razreda osnovne in že na začetku konkretna dioptrija. Zdaj že krepko čez deset, ampak se ustavlja, hvalabogu. Me veseli, da sem si s številkami tako na ˝vi˝, da je nimam pred očmi (no, saj če bi bila, je pa itak ne bi razločil :P ). Ravno na zadnjem pregledu me je sestra vprašala oz. me je nagovorila, da bi šel počasi na pregled za operacijo. Sicer sem po mojem še premlad (dejansko še nekje, haha :D ), moraš biti menda okrog 25, oz. da se ti ustavi slabšanje dioptrije. Rezultati znajo biti presunljivi (sicer ne vem točno, kaj naredijo z očmi), ti spravijo tudi na 0,5 !!! To bi bilo ene 30x al 20x znižanje moje. Pa tudi če ostane na ena al pa kaj, vsaj lahko preživim brez očal. Zdaj ne morem čisto nič.
Aja, leče sem pred leti probal, pa so me poltrde dražile in sem jih kar nehal. Zdaj jih niti ne bi (ker sem tako vajen očal, da v bistvu nikoli niti ne razmišljam o lečah, zdaj sem, ker pišem pač o tem :) ). Me pa zanima, kaj bi drugi rekli, a sem bolj ali ne :P . Sam sebi sem hecen, itak (ja, sem se že fotkal brez :P ). Mogoče res v prihodnosti operacijo. Svojo dioptrijo oz. očala (oz. oboje) krivim za določene pomembne stvari v življenju (v slabem smislu).
You've gotta make your own kind of music, sing your own special song, make your own kind of music even if nobody else sings along!

#181 Pinolada

Pinolada

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2012 - 20:06

Nosm očala, če jih ne pozabim. =) drugače pa sem slepa kot kura. =)
ne maram leč, že sama misel na to, da bi si neki v oko vtaknla ... brrr, me kar zmrazi. =)

Prispevek uredil/a: ženska, 08 oktober 2012 - 19:49.

#182 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2012 - 13:41

Nosim špegelce že približno 11 let :o, nisem vedela da je že tolk, ja no na začetku mi ni bilo kul, ker so me klicali špeglar, do sedaj se mi je dioptrija kar lepo poslabšala, toda na srečo ne toliko kot vam ostalim, imam oba -3,25 :)
Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#183 Flip

Flip

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2012 - 14:04

Očala nosim že več kot 10 let. S tem, da sem jih dobila, čeprav je bila moja dioptrija 0,25. Zdaj mislim, da dajejo očala pri dioptiriji nad 0,5. Vmes se mi je stanje poslabšalo in mi je nekdo svetoval, da naj jih nosim res samo takrat, ko je nujno. In se mi je dioptirja zmanjšala. Ker pa sem jih potem prenehala nositi, se mi je pa spet poslabšalo. Očala me zaenkrat nikoli niso preveč motila, so mi tudi kot nek dodatek.
..no ordinary..

#184 Shamorty

Shamorty

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2012 - 17:24

Imam očala že okoli 4 leta... dioptrija je nekje okoli -1 na obeh, tko da jih nosim bolj kot ne po potrebi... kadar se mi zazdi oz. se jih spomnim vzet sabo (ko res ne vidim)... ;)

“I live happily halfway between fantasy and reality at all times"

#185 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2012 - 22:19

Prva očala sem dobil v tretjem razredu, ker me je zelo prebolela glava in sem zaradi tega šel nekajkrat k osebni zdravnici katera mi je dala napotnico za okulista. Poleg tega problema sem občasno oddaljene predmete videl zamegljene.
Ta mi je izmeril dioptrijo katera je bila na enem očesu -0.50 in drugem -0.75.
Očala sem nosil dve leti, a kljub temu težave niso izzvenele dokler nisem ponorel in zdravnico prosil, če lahko najde konkretnejšo rešitev in poglobi znanje svoje diagnostike.
Dobil sem napotnico za slikanje sinusov in glej ga zlomka, da je bil ravno tam problem. Zaradi hipoplastičnih sinusov sem imel glavobole, katere izvor mi je zagotovil radiolog izginejo sčasoma, spet drugim pa ostanejo.
Glavobolov več ni, očala iz tistega obdobja pa še vedno hranim za spomin. :zvecilka:
Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

#186 Momo

Momo

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2012 - 19:57

Očala sem nosila od malih nog. Brez njih bila popolnoma slepa. Pri 22 šla na operacijo vida in zdaj jih nosim samo po potrebi, skoraj nikoli torej, kot pravim da avto še vidim ;) Pazite se me na cesti :P

#187 ljubljancan

ljubljancan

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2012 - 23:22

Prva očala sem dobil pri treh letih. Leče kot pepelniki, okvirji na feder, da sem imel ušesa kot slonček Dumbo. V šoli sem jih vsako leto nekaj polomil, kasneje pa se je to uneslo. Zdaj nosim očala že skoraj 38 let, saj drugače nič ne vidim. Operacija ne pride v poštev, oziroma bi ne prinesla bistvene izboljšave, ker imam še okvaro centra za vid, kar pa je posledica prometne nesreče. Z vidika estetike se ne obremenjujem preveč (to me je že minilo). Bi pa bilo bolj praktično biti brez, sploh poleti, ko si lahko nemoteno otreš potno čelo. Pa recimo pri kakšnih športih ipd.
Je pa vsaki dve leti vse skupaj kar precejšen strošek.

Prispevek uredil/a: ženska, 16 oktober 2012 - 01:25.

#188 serpent

serpent

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2012 - 19:35

Nosim očala, od lani stilsko osveščena. 8) Nosil pa sem dve leti kontaktne leče in so mi zelo pasale razen ob dolgih dnevih, ko sem prevozil po 2-3 ure, od tega uro zvečer, in so bile moje oči rdeče in sem zgledal kot zlobni zajček.
Peace Love

#189 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 545 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2013 - 22:23

Zelo pomembno opozorilo za uporabnike kontaktnih leč. Kontaktne leče je treba redno menjati, da ne pride do okužbe na očesu. Z lečo v oko dobila parazita in skoraj oslepela

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#190 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2013 - 22:41

Čeprav imata oba starša očala (sicer ne vem ali je to kaj dedno ali ne), jaz po vseh preživetih urah pred računalnikom v najstniških letih, še vedno vidim brez problema, čeprav sem par mesecev nazaj šla na pregled, ker se mi včasih začne megliti, ko berem kakšno knjigo. Pa je okulist rekel, da vidim super ampak da ko berem, berem preblizu in se mi zato megli. :halooo: Nisem pa več tako zanesljiva v branju na dolge daljave (npr. prihajajoča trola). Upam, pa da bo tako tudi ostalo in da ne pride do kakih večjih sprememb. *trka po nočni omarici*
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#191 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2013 - 11:37

Večinoma še vedno nosim kontaktne leče in sicer 14-dnevne. Se pa moram čimprej naročiti k okulistu, ker se mi je dioptrija ponovno opazno povečala. Vidim slabše in kot kaže se mi še kar noče ustavit. Mislim, da imam zdaj že okrog 5.

Je pa zgornje opozorilo glede leč dobrodošlo. Se mi zdi, da imam preveč pavšalen odnos do tega in ne skrbim dovolj za higieno z lečami. Tudi nosil bi jih lahko malo manj.
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#192 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 959 prispevkov

Objavljeno 10 april 2013 - 17:23

Nosim očala, pa tudi kontaktne leče. V OŠ sem se očal izogibala, predvsem iz praktičnih razlogov, pa tudi zaradi norčevanja, zdaj pa si jih dokaj rada nadenem. So mi pa tudi lahko zelo privlačne na drugi osebi - se mi zdi, da dodajo nek intelektualen pridih.
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#193 Blue

Blue

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2014 - 16:30

sama nosim očala že od petega razreda OŠ, sedaj imam dioptrijo -5,5 ... drugače pa nosim tudi mesečne leče, poleti skoraj ves čas.

poiskusila sem tudi poltrde letne leče, ampak se je izkazalo, da imam alergijo na material :?

razmišljam tudi o operaciji, ki pa je kar finančni zalogaj... je pa bila moja prijateljica na laserski operaciji v Zagrebu in je super zadovoljna in zdaj ne potrebuje več očal :)

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about... Be kind...  Always!

#194 RosalindFranklin

RosalindFranklin

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2014 - 19:32

Očala sem dobila pred devetimi leti. Vid se mi vsako leto malo poslabša, tako da imam sedaj verjetno okoli -3 dioptrije. Upam, da se mi bo dioptrija ustalila, ker bi šla tudi jaz na operacijo. Sicer sem se na očala navadila, se mi zdi, da imam celo malo drugačen obraz brez njih, vendar pa me ovirajo pri smučanju, na morju, pri športnih aktivnostih... Mogoče pa bom prej poskusila še z lečami.

#195 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2014 - 21:07

Mam jih samo za branje s tok malo dioptrije da je komaj vredno omembe. Ampak glavobolov pa več nimam :paprika:

Drugače so mi bla pa očala že kot otroku ful všeč in še zdaj se mi zdi prou sexy, če kdo nosi očala.  :poreden:

I’m not really funny. I’m just incredibly mean and everyone thinks I’m joking.

#196 MimiBeta

MimiBeta

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2014 - 23:33

Jaz imam samo -0,25 in -0,5, tako da očala nosim bolj redko. Razen če je temno in sem npr. s kolesom - takrat mi pa cilinder zagode in moram nujno imeti očala.

#197 K_444

K_444

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2017 - 20:53

Nosim jih že dolgo časa. Na začetku sem se jih, v kar se da velikem loku, izogibala, ampak sem se jih nato (pre)hitro navadila in se dandanes ne vidim več brez očal (dobesedno - se vidim zgolj megleno - in metaforično xD).
Imam pa dioptrijo -2,5 in -3. No, takšna je bila pred dvema letoma. :D
...

#198 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2017 - 09:21

Sem daljnovidna tako, da občasno nosim očala za na blizu. Načeloma lahko berem brez očal, ampak mi po nekaj časa začne nagajat fokus in črke malo poskakujejo pred mojimi očmi. :) Ves čas jih nosim izključno samo v službi. 

O operaciji ne razmišljam, ker mi zadeva ni moteča. Plus zdi se mi, da mi očala pašejo tako, da jih ni problem nosit. :) Če bi jih mogla nosit ves čas pa verjetno bi razmislila o laserskem posegu. 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov