Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dioptrija

197 odgovorov v tej temi

Anketa: Nosite očala? (896 članov je oddalo svoj glas)

1. Da (200 glasov [67.57%])

Odstotek glasov: 67.57%

2. Ne (vidim zelo v redu) (70 glasov [23.65%])

Odstotek glasov: 23.65%

3. Vidim slabše, toda jih še ne nosim (26 glasov [8.78%])

Odstotek glasov: 8.78%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 15:36

Vidite kristalno čisto ali ne :?: Nosite očala ali ne? 8)

Imam občutek, da veliko ljudi nosi očala oz. vidi slabše na daljavo ali pa na blizu. Veliko jih tudi vidi slabše, pa vseeno ne nosijo očal - predvsem mladi otroci, ker mislijo da to ni lepo oz. cool. Razlog tega tiči v ... :?:

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 16:20

V glavnem vidim, kar kristalno 8) , očala samo sončna - ta so sploh za v avto nujna.

Sicer pa imam občutek, da imam problem z globinskim vidom ponoči, pa nekaj je sigurno posledica tega, da sem kot otrok škilila na obe očesi in sem bila operirana. Zdaj še vedno malo škilim, ko sem utrujena....
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#3 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 16:36

Jaz pa imam očala. Sicer jih ne nosim pogosto, ker imam dioptrijo +1 na levem in +0,25 na desnem očesu in tako ni potrebno. Kvečjemu pred računalnikom (stekla imajo prevleko proti sevanju) in pa pri učenju.
Včasih jih pa nosim tudi samo kot modni dodatek. :mrgreen:

Bojči 8)
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#4 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 17:09

imam sokolji vid. :mrgreen:

ocala samo soncna in se to redko kdaj.
mi ne pasejo pa motijo me. :?

#5 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 17:19

Vidim odlicno, soncna ocala nosim pa skoraj non stop. Moti me prevelika svetloba.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 17:22

No jaz sem dubu očala pred 4-imi leti.
Najprej nisem hotel nositi, ker me bilo sram.
Kasneje sem hotu leče in jih dubil. Nato pa sprevidel, da mi niso cool (še posebej ne na partijih) in od takrat nosim očala :mrgreen: Mam pa za na daleč :)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#7 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 17:27

Vsi po obeh straneh v moji druzini nosijo ocala, razen mene in brata :pepper: Tak da poznam cel dril kar se tice lec, ocal, menjave ocal, zavarovanja, izbire okvirjev itd :)

Zdaj se najdejo tako lepi okvirji al pa tak udobne lece, da se mi zdi, da so ocala ful dober modni dodatek. Meni se zdijo prav privlacna na drugi osebi :?:
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#8 EasyGoin'

EasyGoin'

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 17:29

Imam očala že... eeeeeee 10 let :o (joj, nisem vedla, da jih imam že tolk časa)
Drgač pa kombiniram očala in leče, se mi pa včasih zgodi, da nimam ne enga ne drucga....in pol k slepa kura okol hodm :mrgreen:
2QT2BSTR8 :sk8:

#9 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 20:16

V anketi manjka kontaktne leče jest samo kontaktne leč nosim razen re se mi zjutrej neda vstat in mal polezim pol ni časa z lečami se mucit sam zobke umit pa napravit po obrazku omit pa hitro mojo fasado napacam na obraz leče pa pol ne al pa na vlaku na wc-ju :)
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#10 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 23:26

jst sem dobu očala k sem bil star 3 leta...tista očala so bla kr dost večja kot moja glava k se skor ni dobil tko majhnega okvirja in pol sem bil maškara vse do 7. razreda, od takrat naprej pa nosim leče. Doma večinoma očala, ampak ko grem iz hiše grem z lečami, ker se ful nelagodno počutm z očali in se mi zdi da mi res ful ne pašejo...

se mi je pa že zgodil enkrat zjutrej da sem si najprej namontiru leče, šel na WC, si pol nadel še očala in seveda vidu vse melgen...nikakor mi ni blo jasn kako se mi je lohk ponoč tok spremenila dioptrija, ker prejšn dan so bla očala še čist kul :?: no pol sem pogruntu da mam na seb pač oboje...se vid da nisem jutrnji tip.. :lool:

#11 coko|ada

coko|ada

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2004 - 23:58

Ocala sem nosila od 6. razreda OŠ, do letos maja.. zdaj mam pa lece :pepper:
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high

#12 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 531 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2004 - 01:10

Ja sem slepa kot kura 8) !
Očala nosim od osnovne šolein šele letos so pogruntali, da imam tudi cilinder. Za čarunalnik imam pa druge, čeprav je že prepozno, buljenje v ekran mi je oči kar dobro pokvarilo. :(

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#13 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2004 - 01:25

prva očala sm dobila v 7. razredu, čeprou bi mogla it k okulistu že veeeliiiiiiiiiiiiik prej... sam kaj k to ni "KUL", če maš očala, a ne?! :oops:

no, trenutno nosm al očala al pa leče, odvisno od tega kdaj vstajam zjutri in kok ur sm spala.. če sm preveč zalepljena zjutri, rajš ne riskiram s tem, da bi si še po očeh šarla... pa sam očala nataknem in grem... al pa še to ne, pol sm pa cel dan rahlo zgubljena... 8)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2004 - 09:14

No vsekakor očala so čisto cool.
Mogoče učasih bilo bedno, če si imel očala. Al si veljal za piflarja al pa za koga drugega. Zdaj pa je to vseeno. Z očali je najmanj problema in tudi sam jih nosim čist u easy brez občutka sramu ali česarkoli drugega. Niti vem ne, da jih imam na sebi :)

Glorchy 8)

#15 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2004 - 11:00

Ne nosim očal, ker prou vredi še vidim. Hvala bogu in upam, da mi jih še dolg ne bo treba. Ma pa kr dost mojih kolegov inu kolegic očala oziroma leče, tak da se kr mal spoznam na te reči.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#16 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2004 - 14:05

Moj okvir izgleda nekako takole: http://www.iris-spec...73_side_lrg.gif
Samo, da je moj v črni barvi. 8)
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#17 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2004 - 14:41

toplifantek je piflar, piflar. :evil: :evil:

Ja imam očala že 7 let. pa me ne motijo, samo zdaj me malo motijo, ker če jih dam dol skoraj ne vidim ljubija.. :oops: :oops: :P
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#18 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2004 - 20:55

Očala nosim že 12 let. Ko sem jih dobila sem bila izredno frustrirana, ker pač otroci so zlobni in se radi posmehujejo špeglarom.
Ko imam kakšen pomemben opravek ali pa hot date pa nosim leče, ker sem z njimi veliko bolj samozavestna.
Še sedaj nisem prebolela tega, da sem enostavno špeglarka.
Something's wrong...
But i don't know what...

#19 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2004 - 12:15

Meni se vid rahlo poslabšuje, sploh na levem očesu, že nekaj let. Bil sem pred ca. 3 leti že pri okulistu, vendar je takrat rekel, da npaka še ni dovolj velika, da bi mi dal takoj očala. Da naj pač pridem nazaj, ko se bo poslabšalo. Zaenkrat me pretirano ne moti (vidim malo megleno samo na daleč), bom pa verjetno šel v bližnji prihodnosti na pregled.

Glede očal bi pa rekel, da se mi nikoli niso zdela grda ali znak piflarstva. Če ima človek takšna, da se prilegajo njegovemu obrazu in potezam, je to lahko še kako dober modni dodatek. In pri današnji izbiri modelov, barv in materialov to res ni težko doseči.

V premislek še to - pred 6, 7 leti sem bil na Nizozemskem, kjer sem opazil, da vsaj 50% ljudi nosi očala. In sem vprašal domačine, mar tako slabo vidijo ali kaj. In so mi rekli, da večina ljudi nosi očala zaradi izgleda, gor imajo pa čisto navadna stekla brez dioptrije. Moda pač.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#20 muca_maca

muca_maca

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2004 - 16:24

jst na dalec vidim zelo slabo.Ne nosim ocal,ceprav jih imam iz golega razloga, ker se nanj nikakor ne moram privaditi.Za lece mam pa premalo dioptrij... :?: :(

#21 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2004 - 16:28

muca_maca kar hitro, daj očala gor ;) In počasi se navadiš - verjemi.
Drugače se ti bo vid samo slabšal - kar pa bo vse skupaj samo poslabšalo.

#22 muca_maca

muca_maca

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2004 - 16:30

Sej vem glory.....sam kaj cm k se res ne morm prvadt.Sam na faksu jih rabm ker tm pa drgac res nc ne vidm na tablo.

#23 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2004 - 16:43

sicer sn glasovala za 'nosim ocala' ampak jih v bistvu ne... je pa res da ne vidim dobro in da imam kontaktne lece :P
men se je dioptrija ustavla, kar je super ker ze itaq nic ne vidim. nekok imam to nadlogo ze tok dolg da sn ze navajena, ampak vsake tolko me pa vseeno ma da grem pod laser, da mi to odpravijo in mi ni treba lece-ven-lece-not :P
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#24 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2004 - 23:19

ampak vsake tolko me pa vseeno ma da grem pod laser, mi to odpravijo in mi ni treba lece-ven-lece-not

Zanima me, če ima morda že kdo izkušnjo z lasersko operacijo oči: morda lastno ali pa od koga, ki ga pozna, od sorodnika ali znanca.

Namreč tudi jaz večkrat razmišljam, da bi šel. Omejitev je seveda cena, ki se po mojih informacijah giblje nekje okrog 500.000 SIT ... za obe oči skupaj.

Očala namreč nosim že praktično od rojstva, torej ko sem bil dovolj "velik", da sem šel na prvi pregled, tako da vem, kako je to: razbita očala, zafrkavanje vrstnikov ... pa čisto praktične stvari. Problem so sončna očala: z dioptrijo ali kombinacija z kontaktnimi lečami, brez očal vidim zelo slabo, kar je moteče recimo pri kopanju na morju ali v kopališču, pri športu ipd. Nekatere od teh težav sem delno odpravil z kontaktnimi lečami, ki sem jih nosil 6 let, sedaj pa 2 leti ne več, ker so mi jih oči čedalje težje prenašale.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#25 coko|ada

coko|ada

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2004 - 09:10

ampak vsake tolko me pa vseeno ma da grem pod laser, mi to odpravijo in mi ni treba lece-ven-lece-not

Zanima me, če ima morda že kdo izkušnjo z lasersko operacijo oči: morda lastno ali pa od koga, ki ga pozna, od sorodnika ali znanca.

Moja teta je sla na to operacijo z laserjem.. ona je mela se neko mreno al kaj.. ne vem tocno, vem pa tud to, da je mela ful dioptrije... zdej so ji to porihtal in ne nosi vec ocal in nc...
jes sm se sla pol mal pozanimat kak je s tem in so bli pogoji (kolk se jih zdej iz glave spomnem) taki, da more bit dioptrija vsaj +/-7 (jes mam tolk, ce obe dve oci skup sestejem :D ), potem recimo, da se pojavi se kaksna mrena gor in te zadeve.. prav neradi grejo delat te operacije, ce ni res skor nujno.. poleg tega, da pa jamcijo sam z 50% uspehom... (pri manjsih dipotrijah - seveda tud nardijo, ce mas manjso dioptrijo - je pa jamstva se manj ali kar nič!) to je pa zame mal premal, da bi tolk denarja stran vrgla... poleg tega da se tud lahk zgodi, da pride kej narobe med operacijo in ti poskodujejo oci in po moznosti vidis se slabse...
Tako, da zaenkrat, zame operacija oci, ne hvala :no: :|
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov