Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kajenje

406 odgovorov v tej temi

#51 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2005 - 22:57

Ne kadim. Me občasno zamika. Ampak se mi po vsem vrti, kar ni Davidoff White, ki so itak kot zrak (pa nisn jaz že neki pisal isto?). Do zdaj me še nikoli ni motilo, ko sem se poljublal s kadilcem, ali pa sem imel zgolj srečo.

Ne prenesem pa smradu, ko se oblačila ali lasje navlečejo cigaretnega dima. To pa je za umret. Za dvajset minut greš v zakajen kafič, pa je adijo. Sicer me sam cigaretni dim ne moti, ko ga prižge katera kolegica ali kolega. V samih lokalih, kjer je tega dima več pa hitro spremenim svoje mnenje. Tam si res že pravi pasivni odvisnež. Prostori za kadilce in nekadilce bi morali biti učinkovito ločeni, kar gre dlje pa se mi zdi že vsiljevanje nečesa kadilcem. Če kdo želi kaditi, je to njegova svobodna odločitev. In tudi nalepke na cigaretnih škatlah se mi zdijo neumne. Enako kot če bi vegetarijanci dosegli lepljenje krvavih fotografij zaklanih živalskih trupel na mesne izdelke.
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#52 LaiDee

LaiDee

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2005 - 23:00

Johoj, v nalepke se sploh ne bi spuscala, ker bi jih bilo treba se na cokolado, McDonald's hrano, avtomobile in marsikam dat. :roll:

#53 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2005 - 14:07

ker sem nekadilka bi seveda rajsi vidla, da moja partnerka ne kadi pac predvsem zaradi zdravja, trosenja denarja (ceprav ga ljudnje trosimo tudi za druge pizdarije), itd..

po pravici povedano me dim toliko vec ne moti, sem se ga precej navadla, razen, ce direkt v mene ne puhajo ali se kadi v moje oci in nos.

tudi ce lupcknem kadilca, skoraj nic ne cutim okusa po cigaretah.

no uglavnem, vseen bi rajs vidla da se sploh nebi kadil.

#54 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 25 april 2005 - 00:47

KOK je fu*king tezko nehat!!!! Cigareti so ena sama nadloga..k hocem nehat so povsod okol mene u pabu, k gremo vn med odmorom..ma povsod..Men se bo zmesal. Nism si predstavlala, da po dveh letih ratas prov direkt noro odvisn.
Prej me ni motl, ce so bli okol mene kadilci, zdej me pa moti vsaka malenkost, ce kdo kadi zram mene, ce kdo puha vame, ce sm v zakajenmu prostoru...Prov zivcna sm ratala.

Glede partnerja mi je blo prej vseeno, zdj pa nevem ce bi lahko mirno gledala kako punca pokadi cigareto pa se pol hoce poljubljat. Hmmm :?

#55 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 25 april 2005 - 10:21

Mene bi motl sam v primeru, da bi bla punca ful strastna kadilka in nebi mogla zdržat 10 minut, ne da bi pržgala. Pol človk res začne ornk smrdet, pa še mene bi skos skrbel, da bo raka dobla. :(

Nekje sm slišala, da kdor ne pokadi več kot 3 čike na dan, ni kadilec. :idea:
Jst zase lahko rečem da kadim manj kot zmerno. Če ga slučajno pijemo alpa ob kakšni kavici mogoče mal več, ampak drugač pa tko kakšno škatlco na mesec maksimum. Mi pa ni zdej to nobena nuja. Kadar sm slabe volje, če mi kej mori alpa če premišljujem kakšne resne zadeve (LOL) mi paše da pržgem za tistih pet minut dobrga filinga. Kdr mislm da sem pokadila preveč, potem pa pač neki časa ne kadim. :mrgreen: In mi ni težko. Se mi zdi, da če nebom nikol resno začela, potem mi tud ni treba nikomur zagotavljat da zdej sm pa RES nehala (kar bi bla sigurno velka debela laž), kar slišiš vsake dva mesca od nekaterih. :D

P.S.: A ni smešno kako cigaretni dim najbolj smrdi prav bivšim kadilcem?
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#56 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 25 april 2005 - 13:21

Full vesel, že sedem dni nisem prižgal cigrete. :)
Nosce te ipsum.

#57 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 27 april 2005 - 23:51

Če pri nas nardijo tak zakon, kot je v Italiji, pol se še tist moment odselim. Ni dvoma. Dokler se bo iz tovarn vil tak dim, kot se, je lahko ves folk srečen, da obstajamo kadilci, ker v primerjavi s tistim dimom, pravzaprav čistimo zrak. (ne dobesedno)

Pa te nalepke. Pah. Ker sem pokadil eno cigareto ali eno škatlico, nisem s tem še nikogar ubil. Na alkoholu pa nič ne piše, a ne? Pa popiješ eno steklenico vodke, greš v avto, pa lahk pobiješ goro ljudi. (OK, možno da piše, sam jaz ne vidim tolk dobro in možno, da sem spregledal. Vsekakor ni napisano s tako velikimi črkami, kot na cigaretih)

Pa tud na papirju, v katerega je zavit masten hamburger, ne piše, da maši žile, s tem povzroča debelost, posledično raka na celotnih prebavilih, impotenco, popuščanje srca.... bla bla bla...

Pa k je prišel oni zakon, k so mogli ločit prostor za kadilce in nekadilce. Prav. Fajn. Sj štekam. Sam mi gre na živce, če prižgem čik v prostoru za KADILCE, pa mi en začne težit, da naj ugasnem, pa to. Jah, spokaj se v oni prostor, mater!
Najbolj fino mi je bilo, k je en lastnik enega kafiča obesil na vrata napis, da pač nima prostora za nekadilce, zato je vstop dovoljen samo kadilcem. No, vsaj en :)
Världen utanför

#58 Pia

Pia

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 29 april 2005 - 11:11

js pa ne kadim...raj kkšno dobro čokolado pojem :mrgreen:

#59 eLin

eLin

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 30 april 2005 - 12:52

Kadim in se pocas prpravlam da bom nehala. Smrdi mi, ful grdo zgleda, cunje smrdijo, zadah je ogabn.. :cry: Ful ampak res ful me moti ce punca takoj zjutraj prizge cik in pride pol nazaj v postlo in hoce dogajat.. :bruh: Vem da se je nagrauzno poljubljat z nekom k kadi zato skusam vsaj ko sm s punco cim manj.

#60 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 30 april 2005 - 13:50

jaz tudi ne kadim. nikoli nisem. v življenju sem pokadila točno samo en cigaret.
imela pa sem punco, ki je kadila. včasih sem res imela potem občutek, kot da se poljubljam s pepelnikom. ampak sem jo takrat vsaj to navadila, da pri meni ni kadila. v tistem obdobju je skoraj nehala kaditi. zato mi je sedaj zelo komično, ko jo vidim, da spet kadi kot turk skoraj. ker njena nova punca tudi kadi in izgleda, da nima omejitev.
načeloma me ne moti. motijo pa me zakajeni prostori, ker potem ne morem dihat in ko skoraj ne vidim ljudi okoli sebe. takrat ponavadi kar pobegnem.

Nič zanimivega. Move on. 

#61 laya

laya

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 21 september 2006 - 17:54

Kadim :x, a po vsakem pokajenem cigaretu dam v usta žvečilni!!!
Moja je že skoraj nehala, a ker jo jaz včasih tako ujezim, si kakšnega prižge. :D

Hmmm zanimivo, da ko pomislim, kadim samo kadar sem v lokalu, doma poredko. :idea: Mogoče je še ni prepozno da neham. :D

;)
Just be who u "re.

#62 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 21 september 2006 - 18:59

laya...nikoli ni prepozno da nehaš, moj deda je kadil 34let, sedaj je šel k zdravniku, mu je rekel, da mora prenehati kaditi, ker to škoduje njegovemu zdravju in je zvečer skadil zadnji cigaret, ko pa se je zjutraj vstal, pa je nehal kaditi in ni več prižgal cigarete.
Tako da je za vse možnost prenehanja.
Sicer pa je prenehanje samo volja vsakega posameznika in ti vsi preparati ne pomagajo če se sami ne odločite prenehati. Torej dosti sreče vsem!!!

#63 stelth

stelth

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 00:35

Ja kajenje je res slaba razvada. Jaz priznam, da sem v življenju 'skadil' mogoče 5 čikov. Redno kadim edino cigaro za novo leto :pepper:

Okus, da se z nekom žvališ ravno ko je ta kadil pa mora biti nagravžen. Sicer probal še nisem, ampak me tudi ne mika
cleared for takeoff

#64 Maja85

Maja85

piščan'c

• Člani
  • 51 prispevkov

Objavljeno 23 september 2006 - 02:28

Sem striktno proti kajenju in zelo podpiram odločitev italijanske vlade, da je prepovedala kajenje na javnih mestih.

Tako bi morala storiti tudi naša vlada in tudi zadevo potem strogo nadzorovati in kaznovati.

Sem istega mnenja. Da ne omenjam smrdečih cunj po 5 minutah v zakajenem lokalu. Človek sploh nikamor ven ne more, ne da bi smrdel po dreku potem (mene pač smrad čikov asociira na drek, kaj morem). Bljak ...

#65 devila

devila

piščan'c

• Člani
  • 128 prispevkov

Objavljeno 23 september 2006 - 14:00

nope.. ne kadim.. oz. zdej mam tak obdobje, in sm u 2h tednih skadila sam 2 škatlice, čeprav mi ni všeč kadit.. rečmo da mam svoje razloge za to.. ne, neb mogla bit z nekom k kadi, kr mi dim smrdi, če pa že bi kadila, bi jo pa probala prepričat naj ne..
... per aspera ad astra ...

#66 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 24 september 2006 - 09:02

Meni je najslabše to, da grem lahko nekam (lahko tudi odprt prostor), kjer sama ne zaznavam cigaretnega dima, morda kadita samo dva - ko pa pridem domov in se grem tuširat, pa takoj zavoham smrad v laseh. :? To se takoj ujame. In potem upam, da se lasje prezračijo - če ne , pa pod tuš.
A hug is the shortest distance between Friends.

#67 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 16:00

Koliko foromašev kadi?
Vas, nekadilce moti če je partner/ica kadilec/ilka?

#68 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 609 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 16:06

Pred karatkim nehala kadit :mrgreen: , me pa nebi motilo če bi partnerka kadila.

#69 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 17:01

Koliko foromašev kadi?

Predlagam anketo!
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#70 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 20:46

Jaz pa že cca 14dni zvijam cigarete sam. Ceneje in bolj zabavno. :) LP.

#71 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 22:56

S 1.1.07 se nam obeta nov zakon, ki med drugimi govori o prepovedi kajenja na javnih krajih, torej ulice, lokali, avle,....

Kaj menite?

#72 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 13:37

Mah... sej je ze res zadn cajt, da neham(o) kadit... :)

#73 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 14:47

Koliko foromašev kadi?

Predlagam anketo!

sem za.

#74 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 609 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 17:33

s 1.1.07 naj bi se tudi podražali tobačni izdelki, baje da bodo najdražji cigareti okoli 800 Sitnih oz, 3,30 evrov tu nekje.
kajenje bo postalo drago. :roll:

#75 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 20:33

hvala bogu, potem (upam) bo manj mularije, ki se bo važila z cigareti...
• Omnia vincit amor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov