Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kajenje

406 odgovorov v tej temi

#26 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2004 - 19:21

Jst sm pa končno zbrala odločnost pa nehala kadit....tud k grem vn ne pržgem niti enga "čikca" več :mrgreen: zdele bo en mesc pa morm rečt, da jih prov nič ne pogrešam :o :)

#27 zoki_poki

zoki_poki

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2004 - 21:32

Ne morem govorit za vse, ampak lahko povem vsem tistim, ki 'koristi' kajenja ne razumejo, kaj je meni kajenje pomenilo in dajalo:

bravo belavrana, mislim da bi se vecina pozitivnih stvari kajenja ki si jih nastela dalo posplosit na celotno kadilsko populacijo

meni osebno pa je najvecji gust ko si v prepoteni in umazani kanotjeri prizgem cik in se pocutim kot brus uilis ki mu je pravkar uspelo resit cel svet

#28 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 19:04

Pa podpirate mogoče predlog MZZ za prepoved kajenja na vseh javnih mestih :?: (O tem predlogu šele razmišljajo, pa vseeno.)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#29 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 19:11

Bojči podpira. :mrgreen:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#30 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 19:32

Ja, podpiram..da ni tistga smradu kr vsepovsod :roll:

#31 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 20:00

kljub temu, da sam kadim to podpiram, ker sem vedno bil kulturni kadilec :|

#32 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 20:03

na podlagi izkusenj ostalih drzav, ki tak zakon imajo, naceloma podpiram, ker se stevilo kadilcev (tako obstojecih, kot novih - mladih)drasticno zmanjsa, kar je definitivno dobra stvar. vendar pa kot kadilec mislm, da bi lohka prepovedal tut glasno pogovarjanje pijanih osebkov po lokalih, ker mene to moti. zdi se mi, da je tak zakon potrebn zlo diplomatsko napisat in izvest, zagotovo pa se bodo osebno prizadete pocutile mnozice kadilcev, da so jim kratene ravno te pravice, ki bodo dodeljene nekadilcem.

drugac trenutno ze obstaja zakon, po mojem mnenju zadovoljiv. recimo restavracije morajo imeti locene prostore, urejeno loceno prezracevanje,... v slascicarnah je kajenje nasploh prepovedano. na delovnem mestu tudi, razen v urejenih prostorih za to. ta zakon ni tok svoh, kar se pa (pomankljivega) izvajanja tice, pa so odgovorne inspekcijske sluzbe.

ce bi blo to vprasanje na referendumu, nevem kaj bi obkrozu... neodlocen.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#33 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 20:31

Tudi jaz ga podpiram in samo ločeni prostori v lokalih niso dovolj. Vmes med prostori ni neprepustne stene ;)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#34 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2005 - 22:29

Mene pa ta predlog močno iritira. Ker kar ne morem doumet, v čem je sploh se point hodit ven, ce moras bit do kraja spridkan, urejen in zdravo-živeč. :roll:
Kar se mene tiče, bi brez blema sprejel, če bi kadilce in nekadilce še ostreje ločili, saj je moja družba večinoma kadilska, tisti ki pa niso, pa kajenje mirnih živcev sprejmejo.
Ampak da bi se pa prepovedalo pa je blaaaah. Kdo bi sploh kaj imel od tega? So drugi načini, kako nekadilce obranit motečega vonja, s tovrstnim zakonom bi se itak šlo bolj za neko kvazi moralno zmago nekadilcev nad tujimi na/razvadami. :roll:
Bljak pa omejitve :ass:

#35 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 00:07

Hello,

problem je v tem, ker že sedanji zakon predvideva, da bi morali biti prostori za kadilce in nekadilce fizično ločeni, ampak kot vemo, temu ni tako. :? Ne more neka luknjičasta, okrasna, lesena "pregrada" služiti kot resna in prava ločevalna pregrada! Ali pa teglci z rožami in podobne traparije! Prostori bi morali biti učinkovito ločeni, tako da dim iz prostora kadilcev ne bi prehajal v prostor nekadilcev.

Tudi zaposleni v lokalih bi morali imeti pravico do čistega zraka oz. do tega, da niso podvrženi pasivnemu kajenju. Samo to je najbrž malo bolj težko uresničiti, razen, če bi imel lokal v delu za nekadilce zaposlenega natakarja, ki ne kadi in v delu za kadilce natakarja, ki tudi sam kadi. To je pa že čista fantastika! :shock: Sama sicer še vedno kadim (čeprav imam namen v zelo bližnji prihodnosti nehati), ampak ne bi imela nič proti popolni omejitvi kajenja v vseh lokalih. Bomo pa kadilci hodili ven na cigareto, če bo treba. Tako kot Irci in Italijani. :mrgreen: Neumno bi se mi zdelo le, če bi kje prepovedali tudi kajenje na prostem. To bi mi bilo pa že preveč fanatično. :roll:

Lep pozdrav! :adijooo:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#36 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 01:19

Ne podpiram, ker od vsake cigarete s katero se zavestno zastrupljam že tako plačam državi za vse grehe, ki sem jih in jih še bom, kdajkoli storila. :mrgreen:

Naj pa država poskrbi, da bodo prostori ločeni in prezračevani tako, kot se šika, ali naj pa neha prodajati cigarete! Tega seveda ni mogoče pričakovati, ker bi v proračunu nastala prevelika luknja. Od vsake škatlice cigaret podarim državi sigurno 400 SIT! Mislim, da je to dovolj. :x

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#37 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 00:26

sem kadilec, pa me vendar moti, če nekdo ogabno smrdi po cigaretnem vonju (cunje, zadah). :?
osebno me tut moti, če kdo kadi, ko jst jem ali pa če je oseba, s katero se zalizujem pred kratkim ugasnila cigaret (uporaba žvečilnega obvezna!) :pepper:

glede kadilskih/nekadilskih predelov lokala: zadnje čase redno obiskujem nočne lokale oz. diskoteke v sosednji državi Italiji, kjer so veselo uvedli zakon o nekadilskih prostorih v lokalih.. :cry: zadeva je precej smešna, saj je diskoteka polna svežega zraka in je dejansko nekaj povsem novega za moje nosnice! :lool: njihov zakon zapoveduje, da mora biti kadilski oddelek striktno ločen od nekadilskega, zelo dobro prezračen..
ti prostorčki se pojavljajo v diskotekah, kjer razpolagajo z dosti več prostora kot pa v navadnih lokalih, kjer vsi veselo kadijo pred lokalom, šele nato stopijo noter in spijejo kavico..

osebno ne odobravam takega zakona in si tudi ne predstavljam uveljavitve pri nas!??! :roll:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#38 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 01:06

Ne kadim, nikoli nisem, obupno mi je, da vedno, ko sem na soku s kolegi pol ure, pridem vsa smrdljiva ven in tako dalje.
Ni mi vsec, ce oseba s katero hodim, kadi - pravzaprav se nihce ni kadil.
Bedna razvada.

#39 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 02:14

Bedna razvada.

Menda ne misliš resno, da je to samo razvada? :?:

Pardon, malo sem :offtopic:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#40 frak

frak

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 11:01

Kadim, kadar mi paše... rad uživam v vonju in okusu dobrega tobaka. Zakajeni prostori motijo tudi mene, še bolj pa me moti moraliziranje nekadilcev in prepričevanje, da s svojim početjem 'škodim sebi in svoji okolici'. Marš!

#41 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 11:07

Ja sorry, sam dejansko škodiš. Pasivno kajenje je znanstveno dokazano, da škodi. Simple is that.

#42 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 13:09

...Kdo bi sploh kaj imel od tega? So drugi načini, kako nekadilce obranit motečega vonja, s tovrstnim zakonom bi se itak šlo bolj za neko kvazi moralno zmago nekadilcev nad tujimi na/razvadami. :roll:
Bljak pa omejitve :ass:

Jaz bi že imel nekaj od tega, da mi ne bi bilo treba vohati in požirati cigaretnega dima. Konkretno gledano bi me povsem zadovoljilo že dosledno spoštovanje fizično ločenih prostorov. Saj problem je ravno tu - imamo čisto OK zakon, samo se tako gostje lokalov, kot lastniki, še posebej pa inšpektorji požvižgajo nanj (izjeme seveda obstajajo).
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#43 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 16:31

Zadnja dva tedna se gibam med samimi kadilci :) Tele nalepke na skatlicah so mi prav kul :) Se vedno ne vem, ce me bodo lezbe prepricale, da bom zacela kadit ;)
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#44 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 17:01

Tele nalepke na skatlicah so mi prav kul :)

Tele nalepke ne ustvajo folka, da bi nehal kadit, js jih sploh ne opazm več.

#45 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 21:44

Se vedno ne vem, ce me bodo lezbe prepricale, da bom zacela kadit ;)

Bognasvaruj :mrgreen:

A nas ni že dost kadilcev :lool:
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#46 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2005 - 02:46

Bedna razvada.

Menda ne misliš resno, da je to samo razvada? :?:

Pardon, malo sem :offtopic:

Seveda ne! Itak gre za odvisnost. :oops:
Meni so nalepke kul :mrgreen: Moj foter je kadil kot turk in moram reci, da so tudi nalepke malce pomagale. Zdaj ze en let in pol nima potrebe po cigaretih in so mu zacele smrdeti.

#47 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2005 - 13:12

Sem striktno proti kajenju in zelo podpiram odločitev italijanske vlade, da je prepovedala kajenje na javnih mestih.

Tako bi morala storiti tudi naša vlada in tudi zadevo potem strogo nadzorovati in kaznovati.

Cigaretni dim za kadilca ni tako škodljiv, kot za nekadilca, katerega posiljujejo z dimom in mora v večini naših lokalov in javnih prostorov kaditi z njimi, hotel ali ne.

Posebno nesramni se mi zdijo kadilci, kateri prižgejo cigareto v gostilni, kjer se je hrana in puhajo dim direktno nekomu v krožnik.

Morda bi se kadilci enkrat zamislili, kako bi se počutili npr., če bi jim povsod na javnih prostorih nekdo pihal solzilec v obraz. Tako npr. se včasih počuti človek, ko je v zakajenem prostoru in ga prično peči oči in liti solze iz njih, da ne govorim o pekočem grlu, kar je kot bi moral jesti poper.
Snoopy - Trust no 1.

#48 LaiDee

LaiDee

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2005 - 13:47

Nobene prepovedi kajenja na javnih mestih. :x

Naj uredijo lokale tako, da bojo prostori za kadilce in nekadilce loceni in da bojo nekadilci imeli lep pohorski luft... Pa bo volk sit in koza cela.

Cist bi nas radi nekam izrinli. :x Ce se odlocim prizgat en cik in se zastrupljati, je to cisto moja stvar. Najraje to seveda pocnem ob dobri skodelici kave. Razumem, da nekadilce to moti, ampak naj se torej uredijo lokali...

#49 frak

frak

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2005 - 14:33

Se strinjam. Irska in Italija sta postali čisto preveč puristični deželi za moj okus. Od tod pa do luknjanja kondomov je le majhen korak.

#50 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2005 - 18:04

A sem ze napisala, da me kajenje ne moti, je pa moje grlo mal nastradalo v zadnjih dveh tednih ob vseh kavicah s kadilci, ki jih poznam...
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov