Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kajenje

406 odgovorov v tej temi

#1 Little Sharky

Little Sharky

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2004 - 20:29

Ali kadite, oz kadijo vaši partnerji? Ali vas moti nagravžen okus, ko se zalizujete z nekom, ki je ravnokar vase nabasu kilo dima :? .

js osebno zlo slab prenasam ze vonj po čikih, kaj šele da bi kšnga kdaj pržgov.. crknem na mestu :( ...

in nasploh se mi zdi kajenje navadna traparija... in ce vas ne briga za zdravje, bi vas lah vsaj za denar, ki ga pokurite takorekoč v brezveze ... hmm, kadilcev nekako nikol ne bom razumu... no, to je pac moje mnenje... pa da ne boste rekli kaj se zdaj gre tale sharky k nam mori... nimam nic prot kadilcem, naj pocnejo kar hocejo (tud vecina koelgov kadi), imam pa proti kajenju.... in se posebej obozujem vonj na sebi, ko se vrnem iz kafiča... :( ce verjames.... direkt pod tuš , cunje pa zračit.... grrrr :)

in vaše mnenje?

Prispevek uredil/a: glorious, 13 november 2008 - 20:31.

#2 LaiDee

LaiDee

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2004 - 20:42

Jaz sem par let redno kadila (škatlo na dan), več kot eno leto pa kadim v minimalnih količinah - se imam za t.i. pol-kadilca. :) "Minimalne količine" pa so - kakšen čikec tu in tam ob kavi in ravno danes sem ponosno ugotovila, da sem letos skadila "že" celih 15 cigaret. Me pa tudi kot "pol-kadilko" blazno motijo zakajeni prostori pa smrdljive cunje ipd.

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2004 - 22:13

Ko bo kdo povedu pamtn razlog da kadi, bo mejby sploh vredno razmišlat a je kle kj pamtnga nasploh :roll:

Sam vem, da če tip kadi, me sicer ne moti toda me pa moti, njegov zadah ...:bruh: pa potem imajo izgovore, ja sj mam čigumi...kot da to full pomaga. In cunje smrdijo k po gnojnc :wc:

Tko, da kajenje suck's in čista neumna razvada. Za zdravje pa si sami škodjo.

LP
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 swr_si

swr_si

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2004 - 16:13

Tudi sam sem bivsi kadilec, ki pa ga kadilci prav nic ne motijo.

Mi je pa zadnjic en kolega povedal misel nekega mednarodnega strokovnjaka za odvajanje od kajenja. On pravi da je opustitev kajenja edina 100% odlocitev, ki jo lahko nekdo sprejme. 100% odlocitev v smislu, da si lahko ze v naprej 100% preprican da bodo posledice samo pozitivne.

Prisparal bos, ne bos tako smrdel po cigaretih, staranje koze se bo upocasnilo (ta element je enim pedruljam se najbolj pomemben :mrgreen: ), misli se ti zbistrijo, hrana dobi vec okusa, da ne omenjam kondicije in (vsaj v mojem primeru tudi) boljsih orgazmov. :D

Ce pa si se ze odlocil, da bos se naprej kadil, potem pa ti zelim cimvec uzitkov pri tem :)

..:: May the Force be with you! ::..

#5 Mona

Mona

biskvitek

• Člani
  • 49 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2004 - 22:08

Kadim ne in nikol nisem. Pri potencialnem partnerju me to, da kadi ful odbije,...Ne pa cist. :P -ce mi drugac ustreza potrpim neki casa, vendar jo/ga kaj kmalu zacnem masirat s tem, da nej ja manj kadi pa da nej neha pa ce to ni zadost pol se kake fajne fotke kadilskih pljuc prnesem pa razlozim kaj kajenje dela telesu...ce se se vedno nc ne zamisli pa potrudi da bi nehal/a pac vidim, da nisva za skup...Kajenje pac ubija pa se SMRDI. :(
"The Kingdom of God is within you and all about you, not in mansions of wood and stone. Split a piece of wood and I am there, lift a stone and you will find me."

#6 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2004 - 23:29

Občasno kadim od trinajstega, redno pa od petnajstega leta. Pa nisem ponosen na to. Ampak zdaj sem se že tok zasvojil, da me zgrabi panika sam če pomislim, da bi prenehal s kajenjem.
Världen utanför

#7 Zmajcek

Zmajcek

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2004 - 02:38

Hmmmm mene kajenje nikoli ni motlo pa me tudi zdaj me ne, sam se sicer ne kadim dolgo samo mi je pa zelo vsec okus :?: ceprav se slisi to cudno... kar se tice zalizovanja s tipom ki kadi me to ni nikoli motlo tudi ko sam se nisem pa tudi okusi se ne nevemkak razen vonj je problem ja... samo pac :? me pa ful moti okus po kakem cigumijo se sploh ce je mocn pa mi ni vsec :?

Da pa govorite o denarju pa zdravju pa se mi zdi mal smesno... ker jaz vem da bi ta denar porabu drgace za druge stvari ki so prav tako bzv in nebi nic prihranil o zdravju pa... kaj se vi sploh zavedate da v tem svetu ni mozno zdravo zivet... kako bi samo mogli pazit ce bi se hteli vsem stvarem ki nam skodijo izogniti... ok banaln primer samo hrana je ze nekaj takega, nekatera zivila vsebujejo izredno rakotvorne snovi pa izpusni plin itd... sicer pa kdo bi rad zdrav umrl :evil:
I`m sleeping in Eternity filled with my Dark Dreams...

#8 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2004 - 13:31

Cigareto sem sicer poizkusil, priznam, sem pa zaprisežen nekadilec. Škoda mi je denarja, ne prenesem zakajenih oblačil ter prostorov in najpomembnejše: rad diham svež zrak s »čistimi« pljuči. :)

Drugače pa to ne pomeni, da sem proti kadilcem, vseeno pa njihovega kajenja nisem ravno vesel in me dim zelo moti. Sem že imel tipa, ki je kadil, tako da zaradi tega pri meni nihče a priori ne bi izvisel, sem pa vseeno raje, če fant ne kadi. V primeru ljubezni pa bi verjetno prenesel tudi njegovo kajenje ob dogovoru, da v stanovanju ne bi kadil in bi za to imel poseben prostor ali pa bi šel ven. Sem včasih prespal pri znancih, kjer se je kadilo vsepovsod ... in spati v prostoru polnem dima. Ne, hvala! Sem rabil nekaj dni, da sem se potem »prezračil« in sem lahko normalno dihal.

Ampak zdaj sem se že tok zasvojil, da me zgrabi panika sam če pomislim, da bi prenehal s kajenjem.

Mene lovi panika, če pomislim, kakšno škodo bi si naredil s cigaretami na daljši rok. Ne bi rad bil pokroviteljski, samo: Munchy & co., škoda vas je! :?

... o zdravju pa... kaj se vi sploh zavedate da v tem svetu ni mozno zdravo zivet... kako bi samo mogli pazit ce bi se hteli vsem stvarem ki nam skodijo izogniti... ok banaln primer samo hrana je ze nekaj takega, nekatera zivila vsebujejo izredno rakotvorne snovi pa izpusni plin itd... sicer pa kdo bi rad zdrav umrl ...

Vse napisano je res. Ampak marsičemu se ne moremo izogniti. A je potem potrebno, da se še dodatno sami zastrupljamo? :mrgreen:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#9 KitKat

KitKat

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2004 - 11:25

Čist se strinjam s Sharkyjem... nekadilci smo prov prkrajšani za dobr zrk u lokalih :x

#10 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2004 - 20:28

Pr nas se je zlo težko izognt kajenju. V bistvu kamorkoli prideš je zakajeno. Tak sm neki časa tut js kadil, mal zarad folka, vecina pa zarad problemov, ki sem jih mel. Zdej sm pa nehu in me prou nč ne vleče, da bi spet začel.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#11 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2004 - 01:17

preseneča me velik odstotek nekadilcev ali bivših kadilcem. al pa, da so kadilci rajš tih.
js kadim. hočem nehat. smrdijo mi čiki, smrdijo cunje, v zakajenih prostorih mi je slabo. ampak js še vedno kadim.
TOLE JE ZDEJ ŽE BL KLIC NA POMOČ!!

ok sej je kul. še to škatlo :?

:evil: al pa ne...

#12 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2004 - 21:29

zacel se je z zajbancijo jest pa sosolka 1× ona fotru ukradla 2 cika pol sm jih jest kdaj pa kdaj kupu tko (3leta nazaj blo to) pa sva mela en box 2 tedna pol na koncu 6klasa pa vsaaaaaaak dan vs napsihiran med glavnmu odmoram nisi sou na malco v jedilnco ampak na cik za solo zdj pa to ze navadn vcasih ce mi uspe da ni varnostnika pr vratih se med 5min. odmoram vn spizdim pa ce vem da bo prof. zamudu :lol: sam prov nebom vec k pol sm 10-15 v mescu skoz kesles :cry:
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#13 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2004 - 10:40

poglejte si ta link - http://dwd.hu/ - nauk zgodbe: kajenje ubija

na zelo smesen nacin prikazano kaj vse se lahko naredi zaradi ene same cigarete hehehehe :D

:lol: :lool:

LP

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2004 - 11:34

Že videl, sam huda reklama :)

Sploh na koncu, ko res pokaže kaj je kajenje, kok je škodljiv in una pesemca.... wull sweety song :P

Lp
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#15 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2004 - 19:01

Huda reklamca! Ti šment. :mrgreen:
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2004 - 19:43

Je ja :) Sam k uni k kadijo se požvižgajo nanjo. Sicer nubenga pamtnga razloga nism še slišu zakaj je vredno kadit, metat stran keš in dajat seb "čast" da ti smrdi iz ust itd. :?: Sam tud taki morjo obstajat :lool: :lool:

Lp

#17 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2004 - 20:14

Ti pa js povem: eni začnejo zarad družbe, drugi zarad živcev, tretji, ker jih je tip al punca navadla, pa še kak razlog bi se našu!

Pol ko pa enkrat not padeš pa težko spet ven prideš!

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2004 - 20:19

Ja ne tak razlog poznam. Tko sem mislu, da kaj majo od tega :) Ne zakaj so začel - sj to vsaka buča ve :P Jih je pa res težko pokapčit ane :lool:

Lp

#19 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2004 - 01:38

Ali kadite, oz kadijo vaši partnerji? Ali vas moti nagravžen okus, ko se zalizujete z nekom, ki je ravnokar vase nabasu kilo dima :? .

Ne kadim. Tudi velikokrat takoj, ko pridem domov z zura, moram it pod tus in prezracit obleko, ker definitivno smrdi po dimu in se cemu.
Tudi vonj cigaret na ljudem ponavadi opazim... mogoce ne bi ravno rekla, da me ful moti, se pa definitivno opazi.
Sem ful obcutljiva na cigaretni dim - ga zelo hitro zavoham. Zaenkrat me pa zakajeni lokali ne motijo, razen ce niso res ful prevec polni dima.

Evo ene nenavadne:
Se mi je ze pa zgodilo, da me je vonj ene vrste cigaretov, ki jih je kadilo moje dekle, ful vznemirjal.... Ko mi je ful pasalo se zalizat z njo in obcutit okus njenih cigaretov. Ni slo niti njej niti meni v glavo. Ker sem zagrizena nekadilka in me tudi ne mika vlacit cikov po rokah.
To se mi je zgodilo samo z eno osebo in eno vrsto cigaret (American Spirit extra light) in dvomim, da se bo se kdaj ponovilo.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#20 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2004 - 01:58

zame kajenje sploh ne pride v poštev... že od mejhnga mam en grozn odpor do vsega; do vonja, do izgleda... pr nas doma večina folka kadi, tko da... kadar mene kdo pros, da mu primem čik, al pa da ga ugasnem... ni šans... mislm, da sm mela do zdej 1x v lajfu čik v roki (samo držala sm ga, kadit nism nikol probala in tut ne mislm), pa mi je blo tok nagravžn, da sm pol sam letela v kopalnco po en liter žajfe, da sm spravla tist grozn občutek in smrad iz sebe...

sm pa že pred časom ugotovila, da s soljenjem pameti kadilcem in sklicevanjem na naše (nekadilske) pravice, ne prideš nikamor... tisti, ki so dejansko odločeni, da je kajenje njihova osnovna človeška pravica, jih prou mal briga, da gre men (in meni podobnim) na kozlanje, k sedimo v piceriji, jst jem, nekdo pa rauha zravn... glede na to, da so kadilci določenim vejam gospodarstva precej dober vir zaslužka, so njihove pravice pač trenutno nad pravicami nekadilcev... s tem mislm na to, da je na javnih mestih dovoljeno kadit...

prot kadilcem osebno nimam nč, po mojem mnenju človeka ne definira samo dejstvo al kadi al ne, se pa velik boljš počutm v družbi nekadilcev... če nč druzga, ma druženje z nekadilci velik manj slabih posledic za vonj mojih cunj... :wink: (da o mojih pljučih sploh ne govorimo...)

vsi k ste se že al se pa še boste odločil pustit kajenje... svaka čast!!! vsem ostalim pa... it's your life... do what you will with it... :)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#21 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2004 - 18:29

jst ne kadim. oz. kadim sam takrat ko sn totalno razpickana. never mind.
skratka, ne kadim in me nekok ne moti ce moja kadi. po mojem zato ker doma kadijo in sn navajena vonja. kar se pa tice poljublanja in kajenja: hja, ne gre skupi, vemo to vsi, sam kaj cmo? poljublat se je ze treba! :))
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#22 belavrana

belavrana

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2004 - 02:48

Sem do pred kratkim kadila redno, zdaj sem pa skor nehala - skadim morda ene tri cigarete na teden, ko mi res zapaše.

Ne morem govorit za vse, ampak lahko povem vsem tistim, ki 'koristi' kajenja ne razumejo, kaj je meni kajenje pomenilo in dajalo:

- bilo mi je vstopnica v družbo, ker sem drugače precej sramežljiva - s cigareto v ustih pa sem naenkrat spadala zraven, čutila sem se povezano z ostalimi kadilci

- čik mi je bil ščit, z njim sem signalizirala "nikogar ne rabim, imam svoj cigaret, pusti me pri miru", pa tudi če sem sama sedela v kakem lokalu, sem imela nekaj za počet in se nisem počutila butasto, s cigaretom sem prikrivala svojo sramežljivost

- sama sebi sem se zdela odrasla, s kajenjem sem si dokazovala, da sama odločam o svojem zdravju in telesu

V bistvu sem kadila, ker sem želela s tem skriti svojo sramežljivost in biti 'kul'. Tisti, ki imajo razčiščeno s sabo in imajo zdravo samozavest, verjetno tega ne morejo razumeti.
In potem je tu še tisti poseben, skoraj obreden, občutek, ko si prižgeš cigaret ob kavici ali pa, ko kje sediš in meditiraš, se pogovarjaš s prijatelji, ... v bistvu je kajenje nek obred, ki ti pomaga se sprostit in uživat v nekem posebnem vzdušju. Nekadilci tega običajno res ne razumejo.

#23 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2004 - 10:54

ma ne kadim nkol. mi tok smrdi totalno in tudi vsi folki k kadijo in v barih k kdo kadi mi je nevzdržno in če se kadilec pelje v dvigalu potem to tok smrdi še pol ure in tko.

ena svitla izjema je moj nono, k je še kadil. on mi je pa tko lepo dišal po tobaku, ne po unem tazažganem, pač pa po unem lepe rjave barve, suhem in šelestečem. hec, da mi tud nezažgan tobak drgač smrdi.
en stavek od tega mojga nonota je: kdur dolgu kadi, dolgu žvi.
pol k je nehu kadit k je zbolu se je pa ta stavek prelevil v: kdur dolgu krepava, dolgu žvi.

čist druga stvar je una džola ki pride na spored ke enkrat na tri mesce z mojim najfrendom.

Edited by Glorious!

...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#24 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2004 - 12:13

en stavek od tega mojga nonota je: kdur dolgu kadi, dolgu žvi.

Seveda, kdor kadi 100 let, živi sigurno vsaj 100 let. :lool: Vendar je takšnih zelo malo.

Jaz pravim: cigareta, ne hvala. In zame ni frajer tisti, ki si cigareto prižge, ampak tisti, ki je dovolj močan, da reče ne. Sploh pri mladih je to opaziti, zaradi pritiska vrstnikov, češ, nisi frajer, če ne prižgeš. Ampak popustiti takšnim pritiskom je lažja pot in če imam priložnost govoriti z najstniki, jim povem, da so v mojih očeh frajerji, če cigareto zavrnejo. Čeprav vem, da to ni lahko in tudi to potegne za sabo posledice. Ampak, so prijatelji res prijatelji, če te sprejmejo med sebe samo pod tovrstnimi pogoji? 8)
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#25 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2004 - 12:37

človk, nism misnla tko tega k reklamo za kajenje, ne. dej preber do konca, kaj je reku moj nono, pol k je od čikov zbolu, namreč
KDUR DOLGU KREPAVA, DOLGU ŽVI

it's ok
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov