Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Straight crush

26 odgovorov v tej temi

#1 challenger

challenger

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 11:28

pozdrav vsem....najbrž se vam je že zgodilo - pa vseeno: ste se kdaj noro zaljubile v kako svojo straight prijateljico, ona pa ni hotela imeti nič s tem? kako ste jo prebolele oziroma kako ste (če ste) obdržale prijateljstvo? ali je v takem položaju bolje enostavno iti stran?

#2 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 12:07

Čakaš, da mine :)

#3 Soffty

Soffty

piščan'c

• Člani
  • 89 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 14:21

Ne vem, če bi se lahko noro zaljubila v svojo str8 prijateljico, ker jo preprosto preveč dobr poznam.
Zaljubljam se običajno v str8 punce, ki jih ne poznam, ki mi delujejo skrivnostno in ki me na nek način pritegnejo. V takšni situaciji je najboljše, da čimprej razkriješ svoje karte in da si s to osebo odkrit - pa ne glede na posledice. V preteklosti sem bila noro zaljubljena v svojo cimro - ki pa ne morem rečt, da je bila moja prijateljica, ker enostavno ni bila odkrita do mene - ja v njo sem bila pa res noro zaljubljena in mislim, da ravno zaradi tega, ker nikol nisem vedela, kaj se skriva za njenimi besedami, kretnjami itd... še v stanju njenega alkoholiziranega stanja ji nisem povsem verjela. Ful je bila zapletena oseba. Sem potrebovala kar nekaj let, da sem ji povedala glede svojih čustev - čeprav sem nekako slutila, da njena reakcija ne bo pozitivna - ampak mi ni žal, ker mi je ta dogodek odprl oči s kakšno osebo imam opravka in počasi sem zbrala pogum in prekinila z njo stik, ker nisem več čutila želje, da bi se z njo srečevala pač zaradi njenih takšnih in drugačnih izpadov.

Zagovarjam stališče, da je treba razkriti svoja čustva - tisti osebi, ki ti jih je vzbudila - ne glede na posledice. Od njene reakcije pa je potem odvisno ali je ta oseba sploh vredna, da bi bila tvoja prijateljica ali ne, ker če te ne sprejema z vsem tvojim čustvenim življenjem in ni sposobna empatije - potem jaz ne vidim perspektive v tem odnosu in prekinem.
Daj svetu najboljše, kar imaš,
in najboljše se bo vrnilo k tebi.

#4 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 14:49

Se mi še ni zgodilo, da bi se zaljubila v str8 frendico, zato tudi ne vem, kako bi reagirala, če bi se znašla v taki situaciji... :?:
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#5 JazzU

JazzU

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 15:44

Jaz sem se zagledala v preteklosti v kako "straight", ne v smislu zaljubljenosti.
Šlo je bolj za simpatijo, privlačnost.

Sta mi pa dve moji najboljši, že dolgoletni prijateljici ob tem ko sem jima končno povedala
da so mi všeč tudi ženske razkrili, da nista bili ravnodušni do mene pred pbl šestimi leti ko sem jaz živela kao "straight". Sicer malo zmedena in nesigurna, ma vseeno, tako so me dojemali.
Me je vrglo na rit, pa itak gre morje stvari mimo mene, pa jih niti ne opazim.

Sedaj sem jaz s punco, onidve pa obe družino z možem in otroci. :roll: Narobe svet.

Obožujem tiste, ki hrepenijo po nemogočem.  Johann Wolfgang von Goethe :)

#6 bloud

bloud

nov na sceni

• Člani
  • 258 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 17:41

Jaz sem odreagirala z čakanjem, da mine :D
In je minilo, sicer precej časa trajalo, ampak minilo. Nisem ji razkrila, povedala, preveč bala posledic in reakcije, mogoče nisem bila dovolj zrela za kakršen koli bi bil odziv.
Sem pa ji pozneje povedala zase, svojo usmerjenost, ampak izpustila ta del o zaljubljenosti. Verjetno ne bom nikoli povedala, nimam namena, ker nima več nobene vloge.
Sem pa ohranila prijateljstvo in vse, mogoče je bilo vmes eno obdobje, ko sem se umaknila, ampak moji prijatelji so tako navajeni, da sem včasih zaprta in počivam od ljudi. Torej ja, to je primer, da se umakneš, preboliš, zadržiš zase in ne poveš, ampak ohraniš prijateljstvo, kot je bilo. Sicer v tem primeru, je potem ta zadnji del glede ohranjanja prijateljstva tako odvisen od tebe same, če lahko obdržiš in se v tem času nekako vsaj malo čustveno držiš nazaj. Ne vem, če bi to priporočala, ampak pač vsak nardi, tako kot običajno funkcionira oziroma, poskuša najti nek način, ki bo zanj najboljši, ker se tako razlikujemo. Nekomu je lažje se držati nazaj, počakat da mine, nekdo tega ne more zdržati, lažje pove. Po moje je nek odgovor samo spoznati sebe in ugotovit, v kakšni situaciji ti je "lažje funkcionirat".

“History isn't like that. History unravels gently, like an old sweater. It has been patched and darned many times, reknitted to suit different people, shoved in a box under the sink of censorship to be cut up for the dusters of propaganda, yet it always - eventually - manages to spring back into its old familar shape. History has a habit of changing the people who think they are changing it. History always has a few tricks up its frayed sleeve. It's been around a long time.” ― Terry Pratchett, Mort

#7 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 10 december 2010 - 09:27

Mislim, da tu ni nekega splošnega pravila. Moraš vsaj kolikor toliko poznat to osebo v katero si zaljubljen.

Jaz recimo nisem povedala, ker sem se bala, da bo imela občutek, da jo ves čas osvajam, da bo nesproščena, da se me bo izogibala, ker se bo bala, da jo bom posilila :D
To velja za moj 1. crush, ko sva se dejansko tudi lupčkali :), ampak ni vedela niti za mojo usmerjenost. :)

Tudi kasneje sta bili še 2 punci, ki sta pa vedeli, se z mano "pozabavali", potem pa šli v varen objem k svojima fantoma. Tudi prijateljstva več ni, ker pomoje mislita, da ju bom osvajala. Whatever :D Pa nikoli tudi približno agresivnega pristopa nisem imela. Sicer pa tudi straight punce, ki ti niso všeč, se lahko počutijo ogrožene (which amuses me a lot!:))

Če si tak, da preprosto moraš "izlit dušo" in se v nasprotnem počutiš slabo.. potem pa kar. Veliko jih ima tudi dobre izkušnje s hetero puncami. Odreagirajo, kot bi jaz na njihovem mestu. Pove ti, npr., da je prav, da si povedala in da to zelo ceni, ampak, da se pač ona s punco ne vidi, je bolj za fante, ampak, da ni panike in sta še naprej lahko kolegici :)

#8 Sphinx

Sphinx

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 17 december 2010 - 15:57

Zakaj čakat, da mine, če lahko poveš, pa poem itak vidiš, kako se stvari odvijejo.
Jaz sem kolegici malo namignila, da mi je všeč (nisem pa zaljubljena vanjo), pa je kar nekaj časa ostalo pri hecanju pa flirtanju, potem sva se pa malo pogovorile o celi zadevi, postavile sva par pravil itd. in zdaj? Seks je odličen, naprej bomo pa vidali, kako bodo šle stvari.
Ne se preveč omejevat pa samocenzurirat, pusti, da se bejba sama odloči kaj narditi z informacijo, da si zaljubljena vanjo. A ni lažje biti iskrena? Saj največ kar lahko reče je ne, pa boš na istem kot zdaj, pa videla boš, kako ona gleda na te stvari.

#9 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 17 december 2010 - 16:26

Enim je najležje biti iskren, drugim pač ne.

Se pa ne strinjam, da je največ kar lahko reče "ne" in da si potem na istem.

Pomembno je, kakšna je ta oseba, v katero se zaljubiš. Ni univerzalnega recepta. Nekateri bodo reagirali tako, da te bodo odj*** (povej, če ti je vseeno, če te oseba odj***), drugi bojo pa lepo povedali, da niso zainteresirani in boš na istem kot zdaj.

#10 Sphinx

Sphinx

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 17 december 2010 - 16:41

Ja, no, to maš verjetno prav...
Jaz probam malo prilagoditi svoja pričakovanja, da potem nisem razočarana. Pravim samo, da te razplet dogodkov lahko preseneti : )

#11 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 17 december 2010 - 17:17

Se popolnoma strinjam.

Zato pa preveriš teren in previdno "potipaš" v prenesenem pomenu, preden potipaš zares :D

#12 challenger

challenger

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 21 december 2010 - 14:03

hja, no, ko je rekla ne, nisem na istem kot prej, stvari so ratale malce čudne, manj pristne, predvsem pa vse, kar se je razvilo v meni, ni zgolj stikalo, ki ga lahko ugasnem, ker ona meni, da tega nima v sebi, da jo privlačijo zgolj moški in da ni radovedna za druge možnosti. in zdaj? kako naj vztrajam pri prijateljstvu, ko pa ne znam ločiti svoje naklonjenosti in jo zmanjšati na zgolj prijateljstvo? priznam, bilo bi najbrž dosti lažje, če bi rekla, da noče sploh imeti nič več z mano. resnici na ljubo, tudi ne 'rabim' nove prijateljice, torej - vložiti energijo in jo poskusiti preboleti skozi prijateljstvo ali nehati izgubljati energijo in enostavno prekiniti stike ...?

#13 Soffty

Soffty

piščan'c

• Člani
  • 89 prispevkov

Objavljeno 21 december 2010 - 15:21

Če ti je tako nedvoumno povedala, da je to ne zanima, potem je zdaj čas, da končaš s fantaziranjem o njej in se pač sprijazniš s tem, da s tega odnosa ne bo nič - vsaj ne tisto, kar si ti hotela. Lahko bi ti to povedala precej dvoumno in potem sploh ne bi vedela pri čem si. Verjetno bi bilo za tebe dobro, da bi se malo distancirala od nje - mogoče za kak mesec ali več - ni ti pa treba čisto prekiniti stik z njo. V tem času bi bilo fajn, če bi se posvetila stvarem, ki jih imaš rada. Predvsem pa ne dopustiti mislim, da ti še naprej uhajajo k njej, ker to je zapravljanje časa.
Daj svetu najboljše, kar imaš,
in najboljše se bo vrnilo k tebi.

#14 NightSky

NightSky

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2018 - 11:07

Imam en mali problem. Zaljubila sem se v sodelavko, ki je straight in ima fanta. Zaradi nje sem si tudi priznala, da sem bi. To traja že mesece in mesece. In vem, da nikoli ne bo nič iz tega, čeprav sem nek definite vibe dobila od nje, da sem ji mogoče malo všeč... Poskušam jo preboleti, a brez uspeha. Saj nismo prijateljice, to bi bilo težko, ker je med nama večinoma neka napeta energija. Ne morem biti sproščena okoli nje, trudim se, da ne pokažem, kaj čutim do nje, sem zelo zadržana, saj nočem, da kdo ve za to, tudi ona ne. Njej je to težko prikriti, saj mislim, da je ugotovila, da nekaj čutim do nje. Menim, da nima smisla, da ji to tudi povem, ker ima resno zvezo. Če bi bila samska, ji verjetno bi. Si govorim, da to ne vodi nikamor, ampak, vsakič, ko jo vidim ali ko se pogovarjava, ali ko me pokliče po imenu in je prijazna do mene, spet pridejo ta čustva na plano.

Saj nisem niti prepričana kaj res čutim do nje, vem, da me privlači na delovnem mestu, ne vem, kako bi bilo v privatnem življenju. No, za mene je to trenutno v bistvu velik problem.

tumblr_nt06qciLZ31tzsmw8o1_250.jpg

Prispevek uredil/a: NightSky, 14 februar 2018 - 11:09.

#15 Smrekica

Smrekica

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2018 - 13:32

Ojla NightSky, meni se je zgodilo nekaj podobnega, ampak sva bili tudi zelo fajn prijateljici. Tudi sem vedla, da ne bo nič, ker je imela ful resnega fanta. Sem ji povedala, in je zelo prijazno reagirala, sem se bala, da bo zgrožena. Sem se pa odločila, da bom poskusila prebolet in da mi prijateljstvo več pomeni, tako da sva bili še naprej prijateljici.

Meni je dostikrat pomagalo pri takih zatreskanostih, da sem se opomnila, da to zmeraj mine slej ali prej. Ker je bilo že nekajkrat tako. Traja nekaj časa ampak če se odločiš da ni dobro zate, potrpiš in se pomatraš čez bolečino, pa gre mimo. Pa čeprav se zdi v trenutku, da ne bo nikoli minilo. Meni ni bilo težko imet potem normalnega odnosa z njo, sem jo res poskušala gledat kot človeka in prijateljico. Je pa res, da sem imela malo manj prijeten odnos z njenim fantom :/ :D

No, to so samo moje osebne izkušnje, ne pravim da absolutno velja za vse, ampak mogoče kaj doprinese.

Sicer pa se mi je v življenju to dvakrat zgodilo, in v obeh primerih se mi zdi, da sta opazili, in sta začeli na nek način izkoriščat, ker sta videli da vse naredim kar hočeta :D Tako da, precej nezdravo.

#16 NightSky

NightSky

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2018 - 16:44

Meni je dostikrat pomagalo pri takih zatreskanostih, da sem se opomnila, da to zmeraj mine slej ali prej. Ker je bilo že nekajkrat tako. Traja nekaj časa ampak če se odločiš da ni dobro zate, potrpiš in se pomatraš čez bolečino, pa gre mimo. Pa čeprav se zdi v trenutku, da ne bo nikoli minilo. Meni ni bilo težko imet potem normalnega odnosa z njo, sem jo res poskušala gledat kot človeka in prijateljico. Je pa res, da sem imela malo manj prijeten odnos z njenim fantom :/ :D

Res je. Imam upanje, da bo tako. Saj so bila ta čustva lani še bolj intenzivna kot so zdaj, definitivno gre na bolje, samo zelo počasi.

#17 nima1

nima1

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2018 - 13:08

Enkrat mi je ena punca rendomlji razlagala da nikoli nebi imela istospolnih intimnih stikov. Sam je ironicno dva tedna bla vedno okoli, dokler ni imela zelo intimnega stika z mano,z žensko :) tko da jz ljudem bol ne verjamem okol tega kaj govorijo, redki so iskreni..

#18 NightSky

NightSky

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2018 - 20:48

"Straight until wet." :D

#19 Apis

Apis

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2018 - 10:12

“Lezbijka, ker še ni srečala tapravega,” hurhurhur. 

#20 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 823 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2018 - 08:29

Recimo, da sem imela en straight crush v srednji šoli... Pa niti ne bi rekla crush, ampak rahla zagledanost v najboljšo prijateljico v tistem času. Vse povsem platonsko, niti mi nikoli ni prišlo na misel, da bi sploh karkoli nadaljevala v tej smeri. Preprosto sem uživala v tej platonski zaljubljenosti. Odkar sem se povsem soočila sama s sabo in se dejansko "aktivirala" se nisem nikoli zaljubila v strejt žensko. Ne vem, preprosto me ne ganejo (pa čeprav zgolj načeloma) nedostopni ljudje- velja tudi za lezbijke. 

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

#21 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2018 - 09:16

Še moj piskrček, čeprav je ženski kotiček :P

Edini "resen" straight crush sem spoznal v prvem letniku faksa. Takrat me je dobesedno usekalo kot strela iz jasnega. Vsi moji prijatelji so poslušali moje jamranje in zaradi tega sem šel že sam sebi na živce. Začela sva se družiti, povedal sem mu da sem gey in da mi je všeč. Tega me ni bilo strah priznat, ker je zelo odprta oseba. 

Seveda sem dobil "kajlo" ampak je vsaj priznal da mu laska. Po tistem sem si ga hitro zbil iz glave. Po faksu se kakšni dve leti nisva videla in sem praktično čisto pozabil nanj. 

Sedaj sva že leto in pol sodelavca, sediva v isti pisarni, delava na istih projektih in opravljava isto delo. Posledično je med nama kar veliko komunikacije. 

Skušam delovati čimbolj racionalno ampak občasno me domišljija še kar odnese....

One day I will eat him.... :P

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#22 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 964 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2018 - 01:11

Nope. Se (še?) ni zgodilo. Nasploh se ne zaljubljam, pa tudi strejt (looking) ženske me ne privlačijo lih preveč. Me morda kakšna lahko prevzame, za trenutek ali dva, ampak načeloma palim zgolj na tisto, ki pali name in s katero si res vzameva čas, da se spoznava ter seveda poveževa. Doslej torej športna in/ali umetniška dušica, v tomboy/soft butch testu. :nerodno:
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#23 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2018 - 10:34

Imel sem en straight crush. Peljal me je na svojem kolesu in mi razkazal svojo kolekcijo eksotičnih čajev, hehe. To je bilo na prvi dan, ko sem se preselil v tujino. Ko sem šel spat, sem bil poln vtisov in si rekel, da je bil to nasrečnejši dan v mojem življenju.

Oops, se opravičujem, da pišem v Ženski kotiček.

Prispevek uredil/a: Crane, 12 maj 2018 - 10:36.

i tried

#24 shadow

shadow

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2018 - 15:49

Oj nightsky.
Vcasih ne izgleda vse tako kot je. Tudi jaz imam "resno" zvezo z moskim. Celo otroka imava. Pa sem se nenormalno zaljubila v sodelavko. No zdaj ze bivso sodelavko. In ker sem se bala da je straight sem vse skupaj pustila pri miru, ceprav mi je dajala jasne znake, da sem ji vsec (v glavi sem imela, kaj pa ce je samo prijazna :D).. zdaj mi je seveda nenormalno zal, da je nisem povabila na kavo in cele dneve samo razmisljam kako naj pridem do te zenske, da ji povem oz priznam vse kar mi lezi na dusi.
Tako da probaj ji povedat, zgubit nimas kaj. Jaz sem zgubila veliko, ker sem molcala.

Aja moram pa tudi povedati, da sem bila oz sem se pripravljena "razdreti" druzino, ce bi se izkazalo, da bi lahko bila srecna z njo, ker namrec s sedanjim partnerjem nisem-priznam.

#25 shadow

shadow

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 12 maj 2018 - 15:50

Drugace pa da se odgovorim na temo. Nikoli nisem imela straight crusha, razen zdaj pri tej nisem bila prepricana ali je straight ali ne :D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov