Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Uradna in alternativna medicina

61 odgovorov v tej temi

#51 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2013 - 16:53

Glorious, akupunktura preverjeno ne boli, iglice so tako tanke, da jih niti ne čutiš ob vbodu. Čutiš pa prijeten topli val, ki se potem širi od vboda :) Vsaj moja izkušnja je bila taka. :)
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#52 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2013 - 19:36

Akupunktura lahko precej boli. Odvisno kako dobra je oseba, ki izvaja. Ampak je precej logično, da boli...saj že z akupresuro na pravih točkah. Je pa neverjetno uporabna in zelo fajn deluje. :)
"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#53 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2013 - 16:19

Becca, zakaj ti je pa logično, da boli? Akupunkturne iglice so tako tanke, da se vbod enostavno ne čuti. Seveda, če nek šarlatan nekaj v tri krasne zbada, potem mogoče zaznaš, če zadane ob kajvemkaj... Ampak ne vem, od kje bi naj bolelo, saj so tanke skoraj kot las.. Akupresura je nekaj čisto drugega (pritiskanje na ponavadi precej boleče točke :tralala: ), čeprav ima podobno delovanje. Vsekakor ne rabi nikogar skrbet, jaz se veliko bolj bojim pritiska s prstom kot iglic :lepa:. Tak da brez strahu.
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#54 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 924 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2013 - 11:24

Sama sicer zaupam v obe obliki medicine, tako klasično kakor v alternativno. Ne morem reči, da imam kjerkoli slabe izkušnje, čeprav se mi pa zdi, da je pri klasični morda malce preveč 'mehanska', morda tudi površna obdelava pacientov ter prevelik poudarek na kemiji oz. farmacevtskih izdelkih, kjer velikokrat ni nujno. Na drugi strani pa je slaba lastnost alternative največkrat čustvena in psihološka manipulacija oz. šarlatanstvo. bila sem v stiku z bioenergijeo, ayurvedo, reikijem, fenomenalizmom, theta healingom, ponovno povezavo (reconnection) ter raziskovala sekhem heko, tako da preferiram preverjene alternativne metode (meditacija, zdrava prehrana, zelišča, naravna zdravila, akupresurne točke, TKM), na obisk k zdravniku pa se odpravim samo, ko si sama ne znam, in/ali ne morem pomagat kako drugače. In pa seveda zobozdravstvene storitve. Obožujem lepe in zdrave zobke. :mrgreen:

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#55 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2013 - 14:49

O damn pozno odgovarjam. Glede na to, da mam precej let izkušenj z akupunkturo lahko garantiram, da boli. :D Kar pa ne pomeni, da je bolečina slaba. Ni tista fizična bolečina, kot je od udarca, reza, zvina, itd. Traja malo, da se privadiš, pa vsakič, ko se "obrne" iglica (torej odvisno od seanse, recimo na 10-15minut) zaboli, ampak se potem razširi tisti val toplote, ki prenese qi po meridianih/telesu. :)

Akupresura mene ni bolela. :D

p.s.-Če koga zanima...imamo v Sloveniji dva eksperta za akupunkturo (samo ne vem, če lahko reklamo delam).

"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#56 Lwoman

Lwoman

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2013 - 22:54

Ko si zdrav je nepomembno, ko resno zboliš, boš preizkusil vse.

AUDACES FORTUNA IUVAT.

#57 Some1lost

Some1lost

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 05 april 2018 - 20:31

Ima kdo oz. kakšne izkušnje imate z bioresonanco?

#58 Requiem

Requiem

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 07 april 2018 - 20:59

Bioresonanca je fantastična zadeva. Pred leti sem proučila njeno delovanje in ga potem tudi preizkusila. Na kratko: vse, kar je, ima svojo vibracijo; torej vsak mikroorganizem, virus, vsak organ, vsako tkivo, tudi vsaka neživa stvar; recimo kozmetični izdelki, cigareti, zdravila itd. Bioresonančna naprava Bicom ali katera druga lahko te vibracije zazna in izmeri. Dobri BS-terapevti imajo v svojem repertoarju izredno veliko vzorcev zgoraj naštetega (s tem mislim na vse zgoraj, kar se uvršča med "žive" zadeve), kar pomeni, da imajo "podatke" o pravi vibraciji zdravih organov, tkiv, tudi čaker, potem o vibracijah mikroorganizmov, gliv, plesni, različnih "tvorb" itd. Zaradi tega je BS fantastična za diagnostične potrebe. Na priključeno ploščo namreč dajo recimo vzorec ... lupam ... bakterije streptokok, na drugi strani pa ti držiš elektrodo in potem lahko preverijo, ali kaj v tebi rezonira z vibracijo streptokoka. Če je prisotna resonanca, to pomeni, da v tebi domujejo streptokoki. Dejansko je zadeva podobna staremu radiu, kjer je na določeni frekvenci samo ena radijska postaja. Redko namreč dve zadevi živita na isti vibraciji, da bi dobil false positive. Isto preverijo za organe, tkiva, živce itd., če odstopajo od normalnih vibracij. Nato si vse zabeležijo in potem lahko po želji dobiš terapijo, kjer se uležeš na ležalnik, na katerem je priključena blazina, aparat pa sprogramirajo tako, da blazina ali pa lokalna elektroda oddaja kontra vibracijo (v primeru mikroorganizmov) ali pa se odločijo za oddajanje vibracije, ki tem organizmom ne ustreza. Ker pri diagnostiki ugotovijo tudi jakost recimo določene bakterije v tebi (razširjenost), lahko naslednjič tudi preverijo, v kolikšni meri se je zadeva izboljšala. 

Večina ljudi se za BS odloči zaradi alergij ali intoleranc in številni so nato z rezultati zadovoljni. Sama recimo kadim in sem zaradi Marlboro cigaret pogosto kašljala, tako sem enkrat za foro nesla te cigarete preverit in je aparat pokazal, da jih ne toleriram. Potem smo preverili 20 drugih znamk in sem našla takšno, ki mi telesno najmanj škodi. :) Skratka, stestiraš lahko vse. Ne morem pa povedati nič glede tega, ali zadeva terapevtsko pomaga pri kakšnih resnih boleznih. Sama sem prepričana, da je za vse bolezni kriv stres, ki s časom v telesu ustvari razmere, ki botrujejo razvoju tega in onega. BS lahko povrne vibracije na zdravo raven, vendar se slej ko prej vrneš v svoje okolje, v svoje življenje in če živiš še naprej na isti način, boš hitro spet porušil to ravnovesje in boš na istem. Zato recimo nisem pristaš obsevanja itd. (odvisno od zadeve), ker se lahko zadeva ponovi na drugem mestu. Kakršnakoli bolezen je dejansko človeku v pomoč, da mu pokaže, da nekaj z njegovim stilom življenja itd. ni v redu, zato je edino zdravilo za vnovično vzpostavitev zdravja SPREMEMBA.

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realize it doesn't say anything it's to late to stop reading it!

#59 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 58 prispevkov

Objavljeno 08 april 2018 - 11:23

Bioresonanca. Res čudno, kako da se zdravniki tako otepajo te zanesljive in učinkovite diagnostične metode in postopka zdravljenja. Gre za bodisi prevaro (psevdoznanost), ali pa za zaroto zdravniško-farmacevtskega lobija, ki trepeta pred gotovo izgubo denarja, zdravniki pa za svoje službe.

Vera je fantastična zadeva. Pred leti sem proučila njeno delovanje in ga potem tudi preizkusila. Na kratko: stvar, v katero verjameš živo vstane pred tabo in postane resničnost v tvojem življenju.

Prispevek uredil/a: tamtamtam, 08 april 2018 - 11:23.

if you're rich, I'm single.... gotta get rich quick before it's too late for plastic surgery

#60 Requiem

Requiem

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 08 april 2018 - 12:19

V vmesnem času poteka evolucija, tudi tehnološka pa še kakšna. E pur si muove, darlin'. Ampak nič hudega, tudi moja mami ima raje tableto od energijskega žarka in ji že 30 let pomaga (raje bi uporabila nebesedo "pomaguje", da bi izpostavila dolgotrajnost te učinkovite terapije).  :strik: 

​Sicer pa se strinjam s tabo. Vera je fantastična zadeva. In ker obe tako zelo verjameva, sva obe zdravi, lepi, pametni, uspešni in bogati (na obeh ravneh).  :gay: Ko bi vsak tako verjel, bi bil svet veliko lepši.  :zvecilka: 

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realize it doesn't say anything it's to late to stop reading it!

#61 tamtamtam

tamtamtam

piščan'c

• Člani
  • 58 prispevkov

Objavljeno 08 april 2018 - 14:24

Draga Rekviem, sploh ne razumem tvojega prvega odstavka, (verjetno nisva na enakem energijskem nivoju :-).

Znan slovenski dermatolog ima na spletnem mestu svoje ordinacije prispevek o Virusnih bradavicah: načini odstranjevanja, ki se začne: "Poznamo veliko oblik odstranjevanja, od raznih urokov, do pravih metod zdravljenja."... Tako, da ja, poznamo tudi uroke, to poznamo, ampak ali deluje? Pri nekaterih vsekakor, tako poročajo! Še sreča, da jih tudi izrežejo. In vendar se premika.

.

if you're rich, I'm single.... gotta get rich quick before it's too late for plastic surgery

#62 Requiem

Requiem

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 08 april 2018 - 14:45

Hihi, kaj hočeš boljšega, ti si jih daj potem vedno znova izrezat, če "nerada plešeš okoli ognja, da bi pregnala virus". :letim:  

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov