Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali verjamete v življenje po smrti?

188 odgovorov v tej temi

#176 lgbt_stripar

lgbt_stripar

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 28 september 2015 - 16:35

brez dvoma verjamem

se pod tabo podpišem ;)

#177 Tenoch

Tenoch

piščan'c

• Člani
  • 190 prispevkov

Objavljeno 28 september 2015 - 20:49

Iskreno povedano, ne vem. Vprašanje o življenju po smrti povezujem s samim nastankom vsega kar nas obdaja...od vesolja, planetov, zvezd, materije, antimaterije itd. in mene nekako znanstveniki še vedno ne morejo prepričati, da se na vsa bistvena vprašanja o nastanku vesolja da odgovoriti s fizikalnega ali matematičnega vidika. Torej, če je v matematiki 0=0, kako je potem iz 0 lahko sploh kaj nastalo? Kje je dokaz, da je vesolje neskončno? Kje je dokaz, da ne obstaja še kaj beyond? Kje je dokaz, da ne obstajajo še drugi "svetovi"? In ja, nekako z vsem tem samospraševanjem o našem obstoju, imam še vedno potem nekje v podzavesti, da morda le obstaja neka višja sila, nek smisel vsega? In če obstaja, kdo jo je ustvaril, lol? Ali pa je morda smisel ravno v nesmislu? Mislim, da bi s tem filozofiranjem lahko šel v neskončnost. Skratka, če pred našim rojstvom ni nič bolelo in je bila samo tema in če se vseh teh nekaj milijard let pred našim lastnim obstojem tega nismo zavedali, je morda tako tudi po naši smrti? Ali pa gre morda naša duša v kakšno drugo, nam nepoznano dimenzijo? Naše telo pa v vsakem primeru razpade in iz njega nastane novo življenje in se ustvari nova energija, ki se potem ponavlja v neskončnost. Jao, ne veeeem!  :?:

Hello, hello, hello, how low?

#178 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 30 september 2015 - 21:19

Moj bivsi je reku, da se probleme resuje, ko se pojavijo, tako, da se bom z vprasanjem zivljenja po smrti ukvarjal, ko bom umrl. Do takrat pa se bom pretvarjal, da drugega zivljenja ne bo. Moj odgovor je torej podoben Tenochovemu, ne vem.

#179 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2015 - 11:21

U ja, absolutno verjamem. Drugače se nebi o tem pogovarjali. Preveč je ljudi, ki so se že znašli v posmrtni izkušnji.
Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#180 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2015 - 11:41

U ja, absolutno verjamem. Drugače se nebi o tem pogovarjali. Preveč je ljudi, ki so se že znašli v posmrtni izkušnji.

Predlagam ti klik sem.

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#181 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2015 - 09:27

Načeloma ne verjamem, verjamem pa v določene izkušnje, ki jih doživijo ljudje, ki se "iz oči v oči" srečajo z Matildo. Kakorkoli pa že bo, definitivno skušam živeti tako, kot da je to edino življenje, ki ga imam, če bo pa še kakšno, pa še toliko bolje :D

"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#182 883

883

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2015 - 12:51

Na to je zelo tesko karkoli odgovoriti, lahko pa smo vsi pametni, res veliko se je ze raziskalo z novimi tehnologojami, in verjamem da bojo v prihodnosti izumili kaksno vesoljsko ladjo s katero bido lahko potovali po vesolju in galaksijah dlje casa, in prisli do novih odkritij :) ja zivljenje po smrti, ne vem mogoce obstaja, tako kot mogoce obstajajo vzporedni svetovi z nasim, v katere baje nase duse grejo po smrti. Le to vem da je smrt se ena pot, skozi katero moramo vsi. Je tako kot rojstvo kar od nekje pridemo? in nato gremo v smrt. Ja tukaj lahko pa folozofiramo v nedogled, dokler fiziki ne pridejo do trdnih in dokazljivih dokazov je vse samo filozofija. Vem le to da vse skupaj bazira na energijah in te se vsakodnevno projecirajo skozi nas, skozi vesolje itd. Tako da menim da je vse skupaj en skupek energij v katerih smo ustvarjeni.. in vsakodnevno to sprejemamao im oddajamo. Kako se je vse skupaj to ustvarilo in kako in kam bo izginilo, je neznanka.

#183 punca97

punca97

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2016 - 23:58

Ne.

#184 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 705 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2016 - 22:14

Hello,

spet imam za vas eno vprašanje: Ali verjamete v življenje (v kakršnikoli obliki) po smrti? Najbrž ste se o tem že kdaj spraševali ali pa pogovarjali. Bi lahko še tukaj z nami delili vaše mnenje?

Jaz osebno v življenje po smrti verjamem. Ampak hkrati pa moram priznati, da bolj na "krščanski" oz. "katoliški" način. Blizu mi je tudi ideja o reinkarnaciji, vendar tista, ki jo oznanja skupnost Hare Krišna. Oni namreč trdijo, da ni namen našega obstoja kar naprej se rojevati in umirati, ampak da je potrebno že v tem življenju storiti toliko dobrega oz. živeti na tak način, da prekineš ta večni krog rojevanja in umiranja in za vedno ostaneš pri Bogu (v njihovem primeru: Krišni).

Jaz verjamem v neumrljivost duše. Čeprav mi je ideja o reinkarnaciji blizu, pa zaenkrat še vedno verjamem v to, da ob naši fizični smrti duša preživi. Ta duša je lahko sevede neka vrsta energije, ki jo nosimo v sebi in ni fizična, zato ne umre. Kaj je zgodi potem, ko umremo in ko naša duša preživi, to je pa že druga pesem :roll: ... Kot od majnih nog vzgojena katoličanka verjamem v neko obliko kaznovanja oz. odrešitve. Pa ne mislim zdaj, da koga Hudiček rola nad ražnjem ali pa v debelušne male angelce, ki igrajo harfo, ampak menim, da so nebesa ali pekel le stanje duše. Torej, če je duša srečna in zadovoljna, potem je v "nebesih" in obratno, če je duša nesrečna in če trpi, potem je v "peklu".

Me zanima, če imate kaj povedati na to temo. Lep pozdrav vsem!

Uh, kakšno mnenje sem imela toliko let nazaj! Do danes sem ga spremenila. In ne samo enkrat. Trenutno sem v obdobju, ko lahko z gotovostjo rečem samo: Ne vem. Bi bila pa vseeno bolj vesela, ko bi prišla ven iz tega obdobja, pa ne glede na to, kaj bom verjela oz. ali bom verjela v posmrtno življenje ali bom lahko zatrdno rekla, da ne verjamem. Tale opcija "ne vem" mi ni ravno pri srcu. :?

Ljubezen je večna, dokler traja.

#185 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 731 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2016 - 00:17

@provokatorka

Če si želiš, da bi ali verjela ali ne verjela in ti torej to vprašanje ne da miru, si najbrž vsaj podzavestno še/že v 'verjamem' fazi. Namreč resnično indiferenten človek ne bi imel nad glavo bremena verovanja ("kaj pa če?").

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#186 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 392 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2016 - 11:05

Verjamem. V vesolju se vse reciklira/ponovno uporabi, ceprav na ravni atomov. Ne vem zakaj se ne bi tudi zivljenje ali dusa.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#187 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 705 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2016 - 21:40

@provokatorka

Če si želiš, da bi ali verjela ali ne verjela in ti torej to vprašanje ne da miru, si najbrž vsaj podzavestno še/že v 'verjamem' fazi. Namreč resnično indiferenten človek ne bi imel nad glavo bremena verovanja ("kaj pa če?").

Ja, imaš kar prav. Vem pa, da je verujočim ljudem nekako lažje sprejeti smrt oz. umiranje. Nekako so po eni strani veseli, ker gredo k Bogu. Ni jih tako strah.

Jaz vedno pravim, da ne vem, če Bog obstaja, ampak, če res obstaja, potem se ga povprečen človek nima kaj bati. Delaš in živiš v skladu s svojimi vrednotami in prepričanji, trudiš se, večinoma si dober (vedno gotovo nismo in delamo tudi napake), torej lahko upravičeno upamo, da nam Bog ne bi storil nič hudega.

P.S. Morda bi o tem lahko kaj več povedal kdo, ki je prepričan v obstoj Boga...

Ljubezen je večna, dokler traja.

#188 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2016 - 20:02

Jest zase lahko rečem , da sem bila v prejšnjem življenju definitivno  moški. Pred kratkim sem z  svojo izjavo  presenetila punce v službi , pa so se seveda pošten  nasmejale. Pa da razložim :  -  če ne veš ,kaj se dogaja na drugih oddelkih, ne veš , da je ta in ta noseča je nekaj resnično z menoj narobe. Moja šefica  mi je potrdila da , sem glede takih reči ,kot njen moški., ki ga prav nič ne zanima.

Absolutno ne berem več  mej- lov, ki jih prejmemo znotraj oddelkov , ker jih ne potrebujem. Vse izvem iz prve roke. Imam ,kar dobre živce za posamezne cvetke , ki jih moram prenašat. En dan se zlaja nad tabo in ti ne pusti do besede . Naslednji dan ti se opravičuje , ker se je ipak mlada dama zmotila ampak še vedno sem jest krivc lahko bi ji razložila..  :aja: Pa še  to ,zakaj jo nisem pomirila.   Kot bi bila brez srca... Kar kol naredim ni prav...   En dan se mi bo res  scufal... . 

. 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#189 imgay

imgay

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2020 - 00:37

- če izhajamo iz teze, da je življenje iluzija, potem je življenje neskončno, dokler le- te ne ozavestimo
- če izhajamo iz teze reinkarnacije, potem je življenje neskončno, dokler se ne rodimo v nič.
- če izhajamo iz teze krščanstva, potem je življenje neskončno. Nadaljujemo ga spodaj ali zgoraj, ali pa čakamo na postaji vice
- če.... če...

se kdo spomni rojstva, je kdo doživel smrt?

na mavričnem sem, hvala za to

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov