Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali verjamete v življenje po smrti?

189 odgovorov v tej temi

#1 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 00:59

Hello,

spet imam za vas eno vprašanje: Ali verjamete v življenje (v kakršnikoli obliki) po smrti? Najbrž ste se o tem že kdaj spraševali ali pa pogovarjali. Bi lahko še tukaj z nami delili vaše mnenje?

Jaz osebno v življenje po smrti verjamem. Ampak hkrati pa moram priznati, da bolj na "krščanski" oz. "katoliški" način. Blizu mi je tudi ideja o reinkarnaciji, vendar tista, ki jo oznanja skupnost Hare Krišna. Oni namreč trdijo, da ni namen našega obstoja kar naprej se rojevati in umirati, ampak da je potrebno že v tem življenju storiti toliko dobrega oz. živeti na tak način, da prekineš ta večni krog rojevanja in umiranja in za vedno ostaneš pri Bogu (v njihovem primeru: Krišni).

Jaz verjamem v neumrljivost duše. Čeprav mi je ideja o reinkarnaciji blizu, pa zaenkrat še vedno verjamem v to, da ob naši fizični smrti duša preživi. Ta duša je lahko sevede neka vrsta energije, ki jo nosimo v sebi in ni fizična, zato ne umre. Kaj je zgodi potem, ko umremo in ko naša duša preživi, to je pa že druga pesem :roll: ... Kot od majnih nog vzgojena katoličanka verjamem v neko obliko kaznovanja oz. odrešitve. Pa ne mislim zdaj, da koga Hudiček rola nad ražnjem ali pa v debelušne male angelce, ki igrajo harfo, ampak menim, da so nebesa ali pekel le stanje duše. Torej, če je duša srečna in zadovoljna, potem je v "nebesih" in obratno, če je duša nesrečna in če trpi, potem je v "peklu".

Me zanima, če imate kaj povedati na to temo. Lep pozdrav vsem!
Ljubezen je večna, dokler traja.

#2 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 538 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 01:39

Zelo na kratko: ne verjamem.
:|

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#3 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 01:55

se podpišem pod tole... 8)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#4 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 02:10

Jaz niti.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#5 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 11:31

Uuuuu, vprašanje za mene!

Ne verjamem. Vsaj ne v tacga kot učijo vere. Čeprav včasih sem. Kaj čmo. Krščansko vzgojeno dete. Včasih bil res čist prepričan v to, da obstaja bog pa Jezus pa posmrtno življenje. Pol sm pa začel mal razmišljat in sm zgruntu, da je cela krščanska vera in nasploh vse vere bedarija. Zakaj?

Men je bila vedno všeč zgodbica o nastanku sveta: prvi dan se je bog odloču, da bo naredu svet in ustvaril nebo in zemljo, poli je pa reku:"Naj bo svetloba!" itd. itd.

Pardon če koga s tem žalim, ampak popoln bedak morš bit, da verjameš v kej tazga. Js se v tem rajši opiram na znanstveno teorijo o nastanku sveta. Ta sicer tut ni dokazana, ampak je pa dosti bolj verjetna kot to, da je bog reku: "Let there be light!" and there was light!

Če gremo pa naprej po zgodbici: šesti dan je ustvaril Adama in Evo. Mislim, da če maš vsaj kolkertolk pameti veš, da neki gospodi pravjo da smo se razvil iz opic (po domač povedan). V glavnem čez celo biblijo najdeš take gluposti noter. Ne pravim, da ni nč resničnga noter, sam večina stvari o čudežih in podobnih zadevšnah je izmišljeno.

No zdej pa to, v kar sm js prepričan. Človek je sestavljen iz dveh delov. Telo in duša. Telo je pač sestavljeno iz celic,..., in vse tko kot nas uči biologija. Duša ne mislim v krščanskem smislu. Je neke vrste energija. In ko telo umre, se ta energija sprosti v svet, v vesolje, kamorkoli pač že. Ampak ker nima več telesa, s katerim bi čutila, mislila, ne more več delovat kot človek in ostane energija. Ne bo se reinkarnirala, nič tacega. Pač energija.

To je blo tko nakratko. Lahko bi bluzu še pa još o tem, pa sm preveč bolan, da bi.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#6 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 13:06

To, da bi duša, ki trenutno sliši na moje ime, po moji smrti ponovno živela v drugem telesu? - Ne verjamem.

To, da bo ta ista duša šla v nekakšen pekel al pa nebesa? - Tudi ne verjamem.

No ja, ne morem pa obstoja le tega zanikat, pa tudi dokazat ga nihče ne more!

Pekel pa nebesa sta dovolj zgovorni prispodobi za vse, kar je med nami živimi. Reinkarnacija se pa tepe z mojim dojemanjem energije - kaj čem, če sem zahodnjak - torej, če ob smrti telo zapusti nekakšna energija, ki se ne more izničiti in se pridruži energetskemu polju - ravni (whatever) - po kakšni logoki naj bi se točno isti delež energije iz tega energetskega polja utelesil v drugem človeku???

Eni pravijo, da so nekakšne duše ves čas ob nas, prisotne, pa se jih ne zavedamo, mogoče me zdajle kake tri spremljajo v moji sobi, pa se smejijo "bedarijam", ki jih pišem. Če bodo čutile potrebo, da me razsvetlijo, bodo po mojem to tudi storile!!!

Anyway, po mojem je smrt, kot dokončno - konec - nobenega drugega življenja, nobenega pekla ali pa nebes - precej težje sprejeti.
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#7 didi

didi

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 13:31

Jaz verjamem v neumrljivost duše. .. Ta duša je neka vrsta energije, ki jo nosimo v sebi in ni fizična, zato ne umre. ..menim, da so nebesa in pekel le stanje duše. Torej, če je duša srečna in zadovoljna, potem je v "nebesih" in obratno, če je duša nesrečna in če trpi, potem je v "peklu".

Se podpišem pod tole.

#8 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 14:20

Men je bila vedno všeč zgodbica o nastanku sveta: prvi dan se je bog odloču, da bo naredu svet in ustvaril nebo in zemljo, poli je pa reku:"Naj bo svetloba!" itd. itd.

Pardon če koga s tem žalim, ampak popoln bedak morš bit, da verjameš v kej tazga. Js se v tem rajši opiram na znanstveno teorijo o nastanku sveta. Ta sicer tut ni dokazana, ampak je pa dosti bolj verjetna kot to, da je bog reku: "Let there be light!" and there was light!

Če gremo pa naprej po zgodbici: šesti dan je ustvaril Adama in Evo. Mislim, da če maš vsaj kolkertolk pameti veš, da neki gospodi pravjo da smo se razvil iz opic (po domač povedan). V glavnem čez celo biblijo najdeš take gluposti noter. Ne pravim, da ni nč resničnga noter, sam večina stvari o čudežih in podobnih zadevšnah je izmišljeno.

Jaz verjamem v življenje po smrti. Verjamem v reinkarnacijo. Verjamem, da naša duša potuje skozi veliko število ciklov skozi življenja in se ob tem uči. Učenje v tem smislu pomeni po mojem približevanje Bogu.

Glede izjav Nohheca pa bi rekel tole - vse, kar berem, z Biblijo na čelu, jemljem kritično. Sveti teksti so pa naploh tako polni metaforike, da jih, po mojem mnenju, ne bi smeli jemati dobesedno. nekatere stvari so mišljene dobesedno, druge pač metaforično. Stara zaveza, sploh Mojzesove knjige, ki ji omenjaš, morda še toliko bolj.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#9 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 196 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 15:52

Neodločen.
Lahko je lahko ni.

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#10 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 16:29

Jaz verjamem v reinkarnacijo. Verjamem tudi v usodo, ker se mi ne zdi verjetno, da bi se vse, od nastanka vesolja, planetov, Zemlje, zivali, cloveka itd., zgodilo po nakljucju, ker bi to bilo vsega skupaj prevec nakljucij. Po mojem zivimo vec zivljenj, dokler nismo prestali dovolj (ne vem pa, kdaj bi to bilo); takrat se torej nase jajcanje po zivljenjih konca.
Pol pa napredujemo v naslednji "nivo" - zivljenje na Zemlji je po mojem mnenju samo ena izmed postaj.

#11 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 17:19

Hmmmm...moram priznat temu sm namenila kar nekaj pozornosti...ampak nekak ni v skladu z mojimi prepricanji...vzgojena sm bla sicer v krščanskem duhu ampak sm že zgodej pogruntala, da se za tem skriva en kup bedarij. Glede duše...lahko povem samo kaj vrjamem...Vrjamem, da življenje po smrti ne obstaja...vrjamem, da se živi samo enkrat in, da je življenje treba izkoristit do polnega in ga ŽIVET! Zakaj bi upe polagala na nek drug svet, če lahko uživaš v tem..? zakaj bi verjela nekaj, kar mi nihče ne mora dokazati in pravzaprav lahko vrjela zgodbicam...? Ampak...to vrjamem jaz..kaj je res pa nihče ne ve.

#12 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 17:29

Hello,

Chiara, imaš prav, ko praviš, kaj je pa res, pa nihče ne ve. Ko bomo umrli, bomo že vedeli, če je kaj na tem ali ne :wink: .

Sicer pa opažam, da mnogi povezujete vero v posmrtno življenje s krščanstvom ali pa s svetim pismom. Nekateri ljudje na sveto pismo res gledajo kot na kup bolj ali manj zanimivih pravljic, vendar tu ne gre povezovati vsega tega v eno in isto stvar.

Ni nujno, da je nekdo kristjan, da verjame v posmrtno življenje. Imam dobro prijateljico, ki kot majhna ni bila nikoli vzgajana v krščanskem ali katoliškem duhu, nikoli ni verjela v Boga in sveto pismo in podobne zadeve, ampak je takrat, ko je odrasla in so jo taka vprašanja začela zanimati, šla v knjižnico, podrobno prebrala mnogo knjig o verstvih in duhovnih zadevah, potem pa je sama pri sebi opazila, da ji je ideja reinkarnacije popolnoma verjetna. Ni se sicer vključila v kakršnokoli religijo, ampak zdaj trdno verjame, da se bo po smrti reinkarnirala. Do teh spoznanj je prišla sama pri sebi, nihče je ni učil o tem ali pa je v kaj silil.

Ni torej nujno, da ima vera v posmrtno življenje kaj skupnega z veroukom, krščanstvom, duhovniki, svetim pismom... 8)

Lep večer vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#13 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 20:49

brez dvoma verjamem
Emptiness is form, form is emptiness

#14 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 21:10

Brez dvoma NEverjamem!

#15 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 21:16

Verjamem samo v tisto, za kar imam oprijemljive dokaze ... tako seveda ne verjamem v življenje po smrti. :roll:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#16 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 23:31

V življenje po smrti sigurno NE verjamem.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#17 coko|ada

coko|ada

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 23 september 2004 - 07:46

NE. Ko enkrat clovek umre, je konc zivljenja in... in konc :| :mrgreen:
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high

#18 someone00

someone00

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 23 september 2004 - 11:29

Heh js pa verjamem v reinkarnacijo=)))))))
Se mi zdi bolj verjetna.

#19 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 24 september 2004 - 16:47

Mene je Billy okrcala po ZSjih, pa moram malo bolj razlozit moj odgovor...
...Ne, ne verjamem v zivljenje po smrti... vsaj ne v krscanskem smislu...

...Verjamem pa v to, da so ljudje, ki jih spoznam prvic v zivljenju, pa imam obcutek, da sem jih nekdaj prej ze srecala.... da se lahko poznamo dva dni, pa imamo obcutek, da je ze 1000 let skupne zgodovine za sabo...

"reinkarnacija" se mi zdi prevec zdefiniran pojem, da bi to besedo uporabila za opis tega, kar jaz mislim... se posebno zato, ker poznam budisticne nazore o reinkarnaciji in jaz o njej ne razmisljam tako uokvirjeno...

Jaz verjamem, da ce clovek dela na tem, da razvija svojo intuicijo... da spoznava samega sebe in si zna prisluhnit - vsem svojim skritim in manj skritim zeljam in potrebam - potem se mu zivljenje razvija (in clovek instinktivno dela na tem) v smeri, ki je blizu njegovi optimalni zivljenjski poti.
Potem se nauci zivljenjskega nauka, ki mu je bil zadan ob rojstvu.
Obda z ljudmi, ki so mu blizu in s katerimi ima duhovno povezanost, ki premostuje materialnost fizicnega sveta.

...zdaj ali je to reinkarancija in sobivanje dus neodvisno od casa... ali pa enostavno odlicna duhovna povezanost in odprtost tukaj in zdaj...ne vem....

Vem samo, da bolj kot se umirjam in spoznavam, vec ljudi mi je blizu, me razume, in vec jih z mano gradi prijatlejstva, ki postajajo trdna kot granit.... in za katera ne vem vec, kdaj so se zacela, ker enostavno So....
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#20 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 538 prispevkov

Objavljeno 24 september 2004 - 23:58

...Verjamem pa v to, da so ljudje, ki jih spoznam prvic v zivljenju, pa imam obcutek, da sem jih nekdaj prej ze srecala.... da se lahko poznamo dva dni, pa imamo obcutek, da je ze 1000 let skupne zgodovine za sabo...

Ja, pod tole se pa podpišem :evil: !
Čeprav dvomim, da ima to kakšno vezo z reinkarnacijo in podobnimi zadevami. Meni se ogromnokrat zgodi, da doživljam stvari in videvam kraje, ki so mi znani, čeprav definitivno vem, da jih doživljam in vidim prvič.
Je to druga tema? :?:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#21 vpurna

vpurna

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 26 september 2004 - 08:39

Vrjamem, da življenje po smrti ne obstaja...vrjamem, da se živi samo enkrat in, da je življenje treba izkoristit do polnega in ga ŽIVET!

se zelo strinjam s trditvijo. Ne gre za vprašanje verjeti, temveč sprejeti neko drugačno misel, brez kalkuliranja, kaj s tem dobim ali izgubim. Tudi pri vprašanju, ali gre naša duša po poti zorenja naprej ali se izgubi njena energija.

V materialnem svetu smo obremenjeni z dokazovanjem in ne z odkrivanjem neznanega. Odraz tega so tudi postopki, ko se mora dokazovati nedolžnosti, krivda, osebno prepričanje, mera podložnosti nekomu ali nečemu...

Če bio se več učili odkrivati in manj dokazovati, bi bili bolj svobodni. "drugačnost" bi postala vrednota, ki dela naše življenje bogatejše. Predali, v katere trpamo ljudi in stvari, pa bi postali odveč

Uredil: Ganimed
femi

#22 vpurna

vpurna

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 27 september 2004 - 18:21

... čeprav definitivno vem, da jih doživljam in vidim prvič.

Boš doživela, da veliko tistega, kar si nekoč definitivno vedela, sploh ni več tako .
Temu rečemo duhovno zorenje na osnovi sedanjih izkušenj.
femi

#23 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 27 september 2004 - 22:13

Boš doživela, da veliko tistega, kar si nekoč definitivno vedela, sploh ni več tako .

LOL, mene je pa tole prijetno nasmejalo! :wink:
8) Ženska?

Osebno opažam, da to kar je povedala Vpurna, velja za vsa prepričanja. (Ko se je Gregor - kateri že - nekega jutra zbudil, je ugotovil, da je izgubil prepričanje) Prepričanja padajo kot opeke domine. Vera mi pa ostaja vedno ena - vera v medsebojno ljubezen, ki jo ob podiranju prepričanj počasi tudi odkrivam!

Zanimivo bi blo definirat razliko med vero in prepričanjem!

LP
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#24 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 538 prispevkov

Objavljeno 27 september 2004 - 23:19

LOL, mene je pa tole prijetno nasmejalo! :wink:
8) Ženska?LP

Hja, tudi mene je nasmejalo, ja seveda! :evil:
In ob takšnih izjavah se počutim spet rosno mlada! :lool:

#25 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 28 september 2004 - 10:27

Verjamem samo v tisto, za kar imam oprijemljive dokaze ...

No tle se pa jst čist strinjam..
Tudi ne verjamem v posmrtno življenje pa razne bogove pa to...
Jaz sem mali psihopat... :evil:

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov