Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dotikanje

81 odgovorov v tej temi

#51 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2011 - 20:10

Objeme in poljube z osebo, ki mi veliko pomeni, imam zelo rada, sicer pa ne prenašam dotikov drugih ljudi. Sovražim recimo stati na avtobusu, pa se me vsi dotikajo z vseh strani, ker je takšna gneča ali pa če gre nekdo mimo mene, pa se me bežno dotakne, me prav strese. :/ Največkrat ljudem, ki se me dotikajo (pa jaz tega ne maram) namenim grd pogled oziroma se skušam na vsak način izognit dotikom. Problem je samo recimo tisto dotikanje in lupčkanje za rojstne dneve, kadar je imel kdo rojstni dan od znancev, sem se skušala situaciji izognit (kao nisem bila prisotna) ali pa čim hitreje opravit s stvarjo. Pa za rojstne dneve določenih družinskih članov se nekaj dni prej sekiram, kako bom stvar speljala, drugače pa nimam hujših problemov.
Sicer pa nadvse rada objamem best frenda, tudi lupčka na lice mi ni problem dati, kolegice pa tudi z veseljem objamem. Včasih sem bila zelo sramežljiva glede tega in sem redko kdaj koga objela, če sem ga pa že, mi je bilo pa ekstremno nerodno in občutek mi je bil izredno tuj.
Drugače pa najbolj obožujem občutek, ko te objame oseba, s katero se ljubita in se počutiš tako varno, toplo in ljubljeno. :ljubezen:
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#52 Survajvr

Survajvr

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2011 - 22:50

Mene to predvsem fascinira, dotiki in objemanje z ljudmi, ki niso ravno starši, brat ali partner... Očitno je bilo pomanjkanje tega pri vzgoji. Sicer mi je bilo tudi neprijetno, ko se mi je to prvič - nekajkrat zgodilo. Zdaj pa na to drugače gledam - seveda kot celoto skupaj s karakterjem osebe, ki se te dotakne. Pri nekaterih prav začutiš toplino in če jih dobro poznaš začutiš tudi toplino. Pomoje bi bil svet drugačen, če bi se znali malo večkrat objet. :)
http://lifeguidelines.wordpress.com - by Survajvr

"Bodi sprememba, ki si jo želiš videti v svetu" - Gandhi

#53 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 971 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2013 - 20:56

Hm, men je pa to čist odvisno od tega kako človeka 'začutim' ... Pri nekaterih je to zelo vsiljivo in takšnim kar hitro postavim zid - viden ali neviden, pri drugih pa ... Vrnem podvojeno ... Tsja ...You get the point. :poreden:
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#54 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2013 - 16:17

Če ne poznam osebe mi gre dotikanje grozno na živce. Razumem, da se dotakneš, če je kaj smešnega ali kaj podobno. Ampak kar tako iz lepega mira...no way.
Prav tako me živcira, če je nekdo čisto blizu mene in se moram tako pogovarjat.

Če so nameni drugačni in se ne gre samo za pogovor, je seveda vseeno :P. Ampak nasploh pa give me my space!
A man chooses, a slave obeys.

#55 senca

senca

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2013 - 22:54

Objeme in poljube z osebo, ki mi veliko pomeni, imam zelo rada, sicer pa ne prenašam dotikov drugih ljudi. Sovražim recimo stati na avtobusu, pa se me vsi dotikajo z vseh strani, ker je takšna gneča ali pa če gre nekdo mimo mene, pa se me bežno dotakne, me prav strese. :/ Največkrat ljudem, ki se me dotikajo (pa jaz tega ne maram) namenim grd pogled oziroma se skušam na vsak način izognit dotikom.

Isto jaz. Mi postane zelo neprijetno, če nekdo, ki ga ne poznam preblizu mene stopi ali se me dotika. Sploh, če to ponavlja postanem živčna in se takoj ko je mogoče umaknem. Medtem, ko ljudi ki so mi blizu rada objamem, se dotikam in nimam nič proti če se tudi oni mene.

#56 Tisha

Tisha

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2013 - 15:29

Ne maram da se me kdo dotika kar tako. Tudi sama tega ne pocnem. Mi je pa povsem normalno in lepo da se pozdravim z dobrim/o prijateljem/ico objamem in poljubim na lica. Sem pa naletela ze na osebe, ki ocitno ne poznajo te osnove bontona. Ocitno znajo samo na tak nacin pokazat da nekaj hocejo od tebe vendar se ne zavedajo da je to zelo odbijajoce. Ooooh I hate that!

#57 Tonymontana

Tonymontana

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 18:15

Popolnoma odvisno od osebe, načina, situacije, ipd.

Tukaj bi tudi jaz eksplicitno izpostavil to, da ne maram neznanih vsiljivcev ali vsiljivk v mojo zasebnost, naj bo to dotik, pogled, kakorli z namenom.

Pri intimi imam zelo rad občutek, da se dotikam celega telesa, ne glede na to s kom sem.
Navsezadnje je tukaj še zakon občutek, ko imaš žensko ali moškega na svojem trupu in jo/ga držiš za rit, ona/on pa tebe za prsne mišice ali kaj drugega, neprecenljivo.

Baje sem magnet za take zadeve, ker oddajam toploto, kar obnori punco in prijatelja (oba ju sedaj pri tem vremenu zebe!).

"Having the courage to find a better path is having the courage to risk making new mistakes."

#58 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2013 - 10:23

Ne vidim razloga, da bi se me kdo dotikal med govorjenjem oz., če nisem intimen s to osebo. To me moti, znorim, če se me kdo dotika po laseh :nene: , da me za brezveze obeja ali prijema za roke. Tudi pri avanturah ne maram, da se me dotika vsepovsod, kaj šele pri dejanjih, ki niso intimne narave. Roka za dober dan ali objem ob praznovanju je dovolj, kaj več se ne spodobi in mi zooža osebni prostor, ki ga imam rad.
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#59 LuNa

LuNa

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 06 junij 2013 - 10:57

Uh zna bit nadležno. Sploh če osebe, ki se te dotika in govori, ne poznaš ravno najbolje. Dva dotika na uro pogovora največ :P ...če pa je oseba meni blizu, mi pa ni tak problem. Prijatelja, ki to dela, sem se že navadila. Zdaj se še jaz Včasih koga dotaknem ko razlagam kaj, ampak mi mora bit res blizu, in tak kot sem že rekla, dva dotika na uro pogovora! čist dost
Fake it, till you make it...

#60 nesika

nesika

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2013 - 20:48

Ne maram dotikanja z osebami, ki jih ne poznam najbolje, objemanje pa sploh odpade. Tudi sicer se ne maram objemati s prijatelji, razen če je kakšna posebna priložnost oz. dogodek. Se pa rada objemam z ljubljeno osebo :)

#61 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2013 - 17:17

Pri meni je pa tako, z ljudmi se med pogovori sploh ne dotikam, izjema je izjemno dobra prijateljica, s katero se poznava skoraj celo življenje. Objemam se s prijatelji, ko jih kar nekaj časa ne vidim, drugače se pa pozdravljamo z živjo (seveda je prijatejica ves čas izjema, z njo se ves čas drživa za roke, ali pa sva naslonjeni ena na drugo, ali pa je ona stisnjena k meni, objemi, ko se vidiva ali pa ko greva narazen, so pa obvezni).
Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#62 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2013 - 20:46

Ljudi, ki so mi blizu ali sem na nek način povezana z njimi, rada objamem. Poljubčkam samo starša in sorodnike (huh, kok se to zdaj čudno sliši), pač ob prihodu in poslavljanju, fotra še najraje kje v javnosti cmoknem, ko se poslavljala, ker mu je vedno malodane nerodno. Objamem ko tako začutim, ko sem vesela, da vidim tisto osebo, ko do nje začutim naklonjenost ali sem pač samo hepi, da obstaja v mojem lajfu (ali ko premostiva kako nerodnost).

Dotikam v smislu poigravanja z dolgimi laski :) kratkega stiska ramen, (kratkega) dotika komolca/rame ali (kratkega) dotika kolena v pogovoru, ko želiš poudarit zgodbo al izrazit ogorčenje, se samo ljudi, za katere vem, da jim dotik ne predstavlja "omg-vpadaš-v-moj-osebni-prostor-spi*di" :) s katerimi sem res sproščena in iskrena in spontana, s tistimi s katerimi se počutim zelo domače, taki ki morda sami naredijo enako - pa ni nujno, da gre tu za moje dobre frende. Lahko samo kaka sodelavka ali nekdo, ki ga parkrat srečam pa se iz nekega globljega razloga poveževa.

Dejansko se mi je točno 1x v življenju pripetilo, da oseba ni želela mojega objema. To sem sicer že sama začutila, a sem pač njeno togost pripisovala njeni siceršnji zaprtosti in khm asocialnosti. Se pač učimo, kajne? Drugače pa vedno ko nekega novega človeka objamem ali se ga dotaknem med pogovorom, dobim isto nazaj in naslednjič celo sama spontano naredi enako. Se mi zdi, da če si dovolj senzibilen, začutiš, kako se obnašat do koga in koliko nekdo prenese.

Se je že zgodilo, da me je oseba ki me je prvič srečala al upadla v našo družbo, vihravo objela. Morda sem bila začudena in sprva malce zatrokirala, ampak če se je oseba kasneje v mojih očeh zarisala kot fajn in najs, nisem mela nič proti, da ji vrnem objem. Dotikov in objemov ne maram od sfejkanih ljudi, ljudi, ki želijo na tak način vsiliti domačnost (kaki prodajalci) ali pri javnem transportu, v kakih čakalnicah ipd. Glede na prebrano v teh 3 straneh izpadem verjetno malce čudna :D

*stisnem k sebi ... no, to pa samo ženske, ki so se mi vrasle v srce. Na takšen ali drugačen način.

#63 Peel

Peel

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2014 - 09:46

Ko razlagam, se zgodi, da se dotaknem sogovornika, ja. Ponavadi gre to za ljudi, s katerimi se družim ali pa so mi blizu. Ko pa spoznavam nove ljudi, se zgodi kakšen spontan dotik roke ali rame le v primeru, da smo se res ujeli. Ko pa pač začutim, da sogovorniku dotikanje ni kul, z njim takoj preneham. Ponavadi mene ne moti in mi je celo všeč, če se me med razlaganjem dotakne oseba, ki jo poznam. Pred parimi dnevi pa sva s knjižničarko, ki sem jo prvič srečala, iskali knjigo med policami in se me je na koncu dotaknila po hrbtu, kar me tudi ni zmotilo. Spontan dotik, dva dotika, mogoče trije med razlaganjem so mi torej kul, kaj več od tega bi mi bilo pa že malo nadležno :mrgreen:  

#64 Sorrea

Sorrea

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2014 - 18:32

Meni je zelo prijetna ta fizična bližina in nimam popolnoma nič proti, če se me kdo dotakne med pogovorom. :) Tudi sama se velikokrat koga prva dotaknem ali objamem, ampak ne skočim na vrat na nos, saj se hitro začuti, koliko je tistemu na drugi strani (ne)prijetno. :)

#65 bolha20

bolha20

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2014 - 17:23

Ne maram, da se me ljudje dotikajo. Dotik je zame vedno bla zlo intimna zadeva in mi dotiki v službi, na busu,  v trgovini dvignejo pritisk do vesolja. Po drugi strani pa mi je objem neki najlepšega, ne glede na to, ali objamem osebo, ki jo vidim prvič v življenju ali pa nekoga, ki ga gledam vsak dan :)

#66 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2014 - 17:46

Hmmm, sam v življenju še nisem doživel dosti dotikov ali objemov, tako da tudi navajen nisem na te stvari :) Se jih pa ne bi branil :)

#67 Podganca

Podganca

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2014 - 17:31

Dotiki od ljudi, ki jih ne poznam, uf ne. Zelo moteče. Recimo na busu, kot je bilo že prej omenjeno. Sploh če sediš na sedežu ob oknu in se oseba kar nalima nate, ko se usede poleg :(

Nisem še imela izkušnje z osebo, ki bi se ful dotikala med pogovorom, tako da za to ne moram reči.

Ampak objemi od prijateljev so pa druga stvar. :ljubezen:

I’m not really funny. I’m just incredibly mean and everyone thinks I’m joking.

#68 zvezdica175

zvezdica175

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 22 julij 2014 - 19:22

Dotiki od ljudi, ki jih ne poznam so mi zelo moteči to me tako jezi  :jazne: . Drugače pa objemi v naši družbi so vedno in sem že dokaj navajena na to  :paprika:  . :ljubezen:

#69 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 22 julij 2014 - 19:39

Ni mi kul, če se me dotika random folk oz. ljudje, ki jih ne poznam dobro/jih poznam 5 minut. Drugo je seveda ko se s kom relativno nepoznanim vzajemno rajcaš, pa se "ponesreči" dotakneš.

Z ljudmi, s katerimi sem dnevno s stikih/imam nek odnos pa nimam problemov. Npr. ko me sodelovka na šihtu kdaj za foro zagrabi za rit se obe sam nasmejeva.biggrin.png 

Slika objavljena

#70 Aneeia

Aneeia

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2014 - 00:33

Jaz sem taka, da se dotikam ljudi, ko nekaj razlagam. Npr. jim z roko božam stegna, se dotikam oprsja sogovornice in tako, nič takega.

Ne saj ne :D :D :D

Je pa res, da se velikokrat dotaknem roke ali pa rame, ko kaj razlagam, sploh če mi je oseba všeč, jo bom velikokrat pogladila po rami ali pa popravila lase z obraza :P

U can't decide matters of your heart. It is madness to try.

#71 MimiBeta

MimiBeta

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2014 - 21:40

Tudi jaz sem začela opažati pri sebi, da sem ratala "touchy" :) v stilu, da se rada dotaknem sogovornikove rame, roke.. Ampak ponavadi se ta "refleks" zgodi ob kakih bolj osebnih debatah, spoznavanjih, izmenjavanju življenskih filozofij itd. Pa to ne pomeni, da moram osebo dolgo poznati, če se z nekom ujamem na taki pogovorni ravni, ja to lahko najih prvi pogovor v življenju.. ampak se pač odpreš na neki stopnji..
In obratno, me sploh ne moti, če dobim takega sogovornika :)

Zame je to nek znak odprtosti. Opazila sem kako toplo se počutim če je nekdo drug "touchy".. Sama sem bila včasih bolj zaprta oseba, pa sem želela to spremeniti in predvidevam, da zato zdaj to počnem, zaradi topline :)

Po drugi strani pa me zmrazi, ko se me na avtobusu kdo dotakne. Najhujše pa je, ko se nekdo vsede zraven mene in ji/mu sploh ni mar, če njene/njegove roke visijo še čez moj sedež. Pa recimo poleti, ko se nekogaršnja rama stiska ob mojo...bljak.

#72 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 01 september 2014 - 16:25

Če je to popolnoma neznana oseba tega ne prenesem. Vrže me iz tira in potem samo gledam kako naj se odmaknem in na koncu sploh ne vem kaj mi je oseba govorila. Če bi to počel nekdo od sorodnikov, bi mogoče še prenesla ali pa bi se elegantno izognila ne da izgubim koncentracijo, če bi to počela oseba, ki mi je blazno simpatična (huda, seksi ;) ) me ne bi motilo, in verjetno se ne bi odmaknila, koncentracija bi pa po moje vseeno padla :nerodno: ...

All people smile in the same language.

#73 Ivanna

Ivanna

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 09 september 2014 - 20:14

Včasih uide tut kakšen dotik, čisto iz navade. Po navadi se dotikam med pogovorom s prjateljicami (da jo primem za roko ali jo pa ''ruknem'' po stegnu) in potem se to včasih tudi prenese na kašno tako osebo, ki lahko to čisto narobe sprejme ampak tako to je, je kot je :D

#74 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 12 september 2014 - 00:16

Ne maram dotikov, objemov oz. kakršnih koli drugih telesnih stikov. Če že, potem se mi zdi stisk roke dovolj velika gesta, ostali dotiki se mi zdijo nepotrebni. Razen, če so s strani morebitne partnerke. Tudi kadar sem spala v isti postelji s kakšno osebo, ki mi je bila draga, je to izgledalo tako, da se nekaj časa stiskava, objemava, potem pa pride čas za "lahko noč" in od takrat naprej mi je dovolj, če se samo tam nekje z roko dotikam njenega telesa (ali ona mojega). Nič žličke in spanja ena na drugi. 

Me je pa vedno zanimalo, čemu je temu tako? Si še nisem prišla ravno gor glede tega, ampak sumim, kaj bi lahko povzročilo to, da ne maram dotikov/objemov oz.fizičnega kontakta z ostalimi osebami (razen partnerko).

Right now, nothing can kill my vibe

#75 kind

kind

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 12 september 2014 - 15:32

Podpis.

Službeno mam ogromno stika z ljudmi, stisk roke mi pove vse o človeku in to je zame dovolj.

Ne rabim se nikogar dotikat da mu nekaj razložim, povem, pokažem. Moj osebni prostor je MOJ osebni prostor, in ljudi ki mi redno vdirajo vanj(kljub mojim odmikom) bi komot zbrisala z zemlje! In ko so preblizu ne vem nič več, kot samo panika:  izhod, izhod, izhod...  :strah:

Privat:  ljudje mi morajo bit res dragi da jih objamem in  dotaknem ... prijatelje (tisti taprave!!) in najožjo družino.

Ljubezensko: rabim ogromno časa da sprejmem , pol niti nimam problemov, zaspim rada "v miru"...

Pri meni mislim da vem kaj je razlog za to, čeprav nas je veliko ki dotikov ne maramo pa nas ne veže isti razlog ... 

Upam da najdeš svojega-ali  pa pač sprejmeš da nisi za vsepovprek predrmat in je.  :P  

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov