Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dotikanje

81 odgovorov v tej temi

#1 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 12 september 2010 - 12:13

Motiv za to temo sem dobil pri objemih.

Zanima me, kaj si vi mislite o ljudeh, ki imajo navado, da se sogovornika dotikajo, ko držijo neko razlago. Sam poznam namreč kar precej takih, da prijemajo med govorjenjem za roko, ali pogladijo po hrbtu, laseh. Če sedijo blizu, se včasih mimogrede dotaknejo tudi stegna...
Menim, da se lahko dotiki tistim, ki jih niso navajeni, zdijo celo intimni, čeravno so povsem spontano izvedeni.

Kaj pa vi menite?

#2 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 12 september 2010 - 14:36

:pazi se:Men gre to blazno na živce, da se te nekdo dotika ....

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#3 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 12 september 2010 - 16:20

Nasplošno tega ne maram. Govorit z rokami-je eno, govorit z dotiki-je drugo. Oziroma je odvisno; KDO, kje, kdaj in kako. :blabla:

#4 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 12 september 2010 - 17:02

Odvisno od človeka. Če koga poznam in vem da to skoz dela, in da ne misli nič intimnega, pol vem kaj je na stvari. Drugače pa ja, čudno in moteče zna biti.

#5 Rain

Rain

Častna članica

• Člani
  • 239 prispevkov

Objavljeno 12 september 2010 - 18:10

Dotikanje je zame definitivno poseg v moj bubble space, in ga pri ljudeh, ki mi niso res zelo blizu, ne prenesem. Spontano ali ne, v meni avtomatično aktivira signal za umik (ali zamrznitev :)). Tako vedenje v najboljšem primeru pomeni, da človek nima občutka za to, kdaj nekoga spravlja v nelagodje..., in ga športno prenašam le, kadar mi kakšna stara mamca kaj predava ali jamra v čakalnici pri zdravniku.

#6 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 00:22

Jaz pa že instinktivno sežem po ramenih/roki sogovornika/ice in ga/jo potrepljam. Pa to ni priučeno, ampak se zgodi spontano. Če mi neka oseba pozitivno deluje, sploh ne razmišljam in vzpostavim fizični kontakt. Osebe, ki so mi antipatične ali me nekaj moti na njih, takrat pa imam nekako roke pri sebi. :) S tem tudi neverbalno pokažem, kdaj in katero osebo spuščam v svoj intimni prostor.
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#7 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 01:51

Meni je zelo všeč, če se me kdo, ki ga dobro poznam dotika, čeprav se jaz težko pripravim do tega, da bi se dotikal kogarkoli. Sicer pa mi zagotovo ne bi bilo všeč, če bi mi človek, ki ga ne poznam ... recimo zavarovalnški agent, dal svojo roko na mojo. Me je pa tudi zelo motlio, ko mi je inštruktor (avtošola) med vožnjo dal svojo roko na moje koleno.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#8 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 06:44

Dotikanje je zame definitivno poseg v moj bubble space, in ga pri ljudeh, ki mi niso res zelo blizu, ne prenesem. Spontano ali ne, v meni avtomatično aktivira signal za umik (ali zamrznitev :)). Tako vedenje v najboljšem primeru pomeni, da človek nima občutka za to, kdaj nekoga spravlja v nelagodje..., in ga športno prenašam le, kadar mi kakšna stara mamca kaj predava ali jamra v čakalnici pri zdravniku.

Se podpišem pod to. Čeprav je odvisno od osebe kako se z jo ujamem. Pri nekomu ki mi je blizu, me to ne moti. Drugo je pri neznancih ali nekomu, ki ima tak način komunikacije.

Prispevek uredil/a: blazek, 13 september 2010 - 06:47.

#9 klarca87

klarca87

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 11:54

Ponavadi me najprej zmoti, ce pa ta oseba to vedno pocne, mi postane samoumevno in temu ne namenjam vec posebne pozornosti. Odvisno pa tudo kdo je ta oseba in v kaksnem odnosu sva.

We just get one life. Don't waste it by waking up early. (The idealist)  :plosk:

#10 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 12:20

Jaz se dotikam osebe, s katero se pogovarjam, to se zgodi spontano, npr. če je kaj smešno ali "šokantno". Z dotikanjem ne pretiravam, ker sem pa opazila, da ljudje tega niso vajeni in tudi meni je kdaj neprijetno, če je to oseba, ki je ne poznam dobro ali pa sploh ne ali pa oseba, ki je ne maram. Zmerna količna dotikanja, recimo, da enkrat na 5-10 minut, je sprejemljiva. :mrgreen:
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#11 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 13:22

Poskušam razumeti, da smo medsebojno lahko tudi zelo različni, ampak "spontanega" / pretiranega dotikanja resnično ne maram in sama tega nikoli ne počnem. Verjetno bi mi - vsaj kar se tiče osebnega in intimnega prostora - kakšen srednji vek še najbolj sedel. :nerodno:
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#12 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 14 september 2010 - 15:17

Načeloma mi je všeč, če se gre za osebo ki jo poznaš, oziroma spoznavaš. Ampak pod pogojem, da so dotiki res le prijateljski.
Ker se nerad obremenjujem kako daleč lahko grem v pogovoru in kje so meje zasebnosti, mi pomaga, če me sogovornik na tak način pomiri in nakaže, da je vse ok.

Sam tega sicer ne počnem, razen s prijatelji pa res pogosto. Včasih spontano dregnem nos, jih čoham po glavi, ali pa masiram dlan med pogovorom. Ne vem, večina se jih je temu že kar privadila in jim je všeč, mene pa tudi ne skrbi preveč, če komu izpade čudaško, hehe.

#13 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 14 september 2010 - 18:44

Hmm dotikanje. Iskreno povedano, če se me med pogovorom dotika oseba, ki jo slabo poznam, me moti. Zelo moti, ponavadi se odmaknem. Imam neko polje zasebnosti v katerega lahko vstopajo osebe, ki jih dokaj dobro poznam in jim zaupam. Pa še to vedno ne pomeni, da mi ugaja, če me dober prijatelj boža po rami kadar mi nekaj razlaga. Tudi sam se prijateljev in znancev nerad dotikam. Včasih me moti že, če nekje strnjeno sedimo skupaj... tak pač sem.
Če pa ima neka oseba dostop, do polja intimnosti, pa lahko počne z mano kar hoče :D (sem zelo občutljiv na dotike)
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#14 KasKaY

KasKaY

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 14 september 2010 - 19:33

Ne maram, da se me kdo dotika med pogovorom brez pravega razloga :) Kakor ste že predhodniki povedali, obstaja polje zasebnosti in če se ta prekorači se počutim neprijetno. Razumem pa, da oseba, ki to počne to naredi čisto nezavedno in tako lažje "naveže" pogovor.
Življenje je treba zajemati, ceniti in graditi po koščkih. Saj vsak košček predstavlja mozaik v tem pisanem življenju, ki je tako nepredvidljivo. -KasKaY-

#15 Mandy

Mandy

piščan'c

• Člani
  • 144 prispevkov

Objavljeno 20 september 2010 - 17:05

Se strinjam s predhodniki. Meni dotik pomeni poseg v intimo. Če se me dotakne nekdo med pogovorom tako čisto spontano, mi je neprijetno in se umaknem. Tudi če je to znanec ali pa prijatelj - še vedno se počutim, da mi vdira v moj osebni prostor.

#16 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 20 september 2010 - 20:06

Se mi zdi, da je ta strah ali neprijeten občutek ob prijateljskem fizičnem kontaktu kar značilen za slovensko družbo. Iz tujine imam čisto drugačne izkušnje. Je to nekaj povsem običajnega. :)
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#17 zero

zero

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 01 oktober 2010 - 21:02

Se strinjam da je ta zadržanost do dotika kar značilna za slovensko družbo. Mene zmoti dotik popolnega neznanca, kar tudi pokažem.
Znanci, me ne moti, prijatelji pa sploh ne, celo vesel sem. Jaz pa tudi dotikam, seveda tiste ki jih poznam.
Love more. Fear less.

#18 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2010 - 23:29

Tudi jaz ne maram dotikov neznanih ljudi ali ljudi, ki sem jih pravkar spoznala. Vem, da nekateri radi tolčejo po ramah, stojijo čisto blizu in skušajo ustvariti neko prijateljsko in intimno vzdušje, ampak tega ne maram.

Izjema so prijateljice, ki jih poznam že dolga leta. Vsak od nas ima okrog sebe neko intimno področje in od drugih ljudi ni najbolj vljudno, da silijo vanj, če si tega sam ne želiš. Jaz tega ne počnem nikomur.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#19 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 612 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2010 - 06:59

Ne maram dotikov od neznancev ali oseb, ki mi niso všeč. s tem me samo odbijajo. če pa se me dotaknejo prijatelji, me ne moti, ker se kdaj pa kdaj tudi jaz spontano dotaknem njih.

#20 kathe13

kathe13

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2010 - 18:27

tudi mene moti dotikanje ljudi, ki se le poznmo prijatelje pa rada objamem sploh, če potrebujem objem, paše

"It's not what i do, but the way i do it. It's not what I say, but the way I say it."

Mae West

#21 Amelie

Amelie

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2010 - 23:10

Fizičnim kontaktom se ponavadi izogibam, četudi osebo poznam že daljše časovno obdobje. Enostavno neprijetno se počutim. Dotik mi pomeni neko nadgradnjo odnosa, čeprav prijateljskega, in zaenkrat še nikomur ne zaupam do te mere, da bi se zgodil spontano. Na srečo je večina oseb, s katerimi preživljam čas, že navajenih da imam širši osebni prostor in nižji prag tolerance. Je pa to zelo nepraktično, ko spoznavam nove ljudi, ker večina misli da se ne želim družiti z njimi, če odklonim objem.
Ideas are bulletproof.

#22 matjaz

matjaz

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2010 - 15:32

Jaz delujem ful zaprto in ne objemam ljudi, ker me je vedno strah, kako bodo reagirali. Vedno počakam, da me druga oseba objame in z veseljem objamem pol njega/njo nazaj. Isto tudi pri ljudeh, ki jih poznam.

Torej - zelo sem vesel kakega objema, vendar pa ponavadi nisem pobudnik.

#23 TheMr

TheMr

piščan'c

• Člani
  • 51 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2010 - 14:18

Jaz sem pri ljudeh, s katerimi se res dobro poznam in razumem + vem, da jih ne moti objemanje (prijateljice, starši ipd) vedno pobudnik objemanja, ker se mi to zdi nekako zelo lepo dejanje. Jaz, ko dobim objem od nekoga mi ta objem polepša trenutek - zakaj ga torej jaz nebi drugim polepšal?!
Nekdo (sorry, nisem si zapomnil vzdevka) ima zalo lepo napisano: A hug is the shortest distance between friends :) Točno tako!

#24 Zenny

Zenny

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2010 - 17:46

Ljubim objeme. :cart: :cart: :cart: I'm a hugging machineeee.

Včasih se mi zdi, da imam prav fizično potrebo po tem, da me kdo objame. :)
Naked you are blue as a night in Cuba;
You've vines and stars in your hair...

#25 Davy

Davy

Tehnični asistent

• Tehnična ekipa
  • 235 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2010 - 13:16

Hendšejk, ja, a vseeno mi ni v navadi stiskati rok prijatelju vsakič, ko ga vidim - "živijo!" je čisto dovolj. Objemi pa pripadajo le redkim ljudem.

Tehnik MF
tehniki(at)mavricni-forum.net

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov