Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ko vas starši napodijo od doma

75 odgovorov v tej temi

#51 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 14:32

to, da imas danes taksne pravice kot jih imas, je rezultat vsaj 100 letne organizirane borbe proti diskriminaciji...gotovo ne samo mojega pisanja tu na forumu.

to, da zivis danes v svobodni sloveniji in da se vedno tako razmisljas, ter da kljub temu, da te ne zaprejo, te ne sezgejo, te ne ubijejo ali razmesarijo, ker si peder - in te je kljub temu se vedno sram in se vedno tako razmisljas kot razmisljas, to je zalostno.

in itak smo vedno pri istem diskurzu - to, da si peder, ni samo tvoja stvar, pa ce hoces ali ne. ker z vsemi ljudmi, s katerimi si v interakciji ... vsi po vrsti ti posredno ali neposredno izrazajo lastne seksualne preference, bodisi, ko ti sporocajo, da imajo punco, bodisi ko ti recejo da so poroceni, whatever.

ti pa pravis, ne - za geje to ne more veljat. to mora bit skrivnost. se ne strinjam. ce hoces bit enak str8 folku, potem to ne sme bit problem.

#52 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 14:42

ti pa pravis, ne - za geje to ne more veljat. to mora bit skrivnost. se ne strinjam. ce hoces bit enak str8 folku, potem to ne sme bit problem.

opa misko, tega pa nisem rekel. ce rad beres med vrsticami, pojdi najprej k okulistu.

na papirju je vse urejeno. pravna drzava 100 na uro.

vendar te v srednji soli pri predmetu sociologije naucijo, da obstajajo formalne in neformalne norme, za katere krsitev se izvaja formalna in/ali neformalna sankcija.

homoseksualnost, pa ugovarjaj, ce resnicno mislis, da to ni res, je danes v sloveniji se vedno oznacena za deviantno, ce poslusas vecinsko populacijo. in iz tega ne morejo in ne izhajajo formalne sankcije (ker ni krsitev formalne norme), izhajajo pa neformalne. te se kazejo v vecih oblikah, izpostavil bom pa tiste najhujse - in to so izobcenje, verbalno nasilje, fizicno nasilje, itd. vse te puscajo na posamezniku globoke psihicne posledice, in moje mnenje (ta stavek citiraj, ce ze bos kaj ;) ) je, da je odlocitev posameznika, ali se bo vrgel na milost in nemilost te cudovito strpne vecinske populacije in tvegal, da bo obcutil te posledice.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#53 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 14:47

ja in kaksne so te posledice?

izobcenje etc?

Mislim z vsem spostovanjem, jaz jih skusam dozivet, ampak mi jih ne uspe...mogoce ti zivis v paralelnem vesolju...?

Ful mi ze preseda to izgovarjanje zaradi strahu pred samim sabo na neke virtualne posledice iz casopisov. Ma dej nehi s takimi. Ce si delaven, priden, posten, ustvarjalen - in peder - ni posledic. Ljudje te sprejmejo in te imajo radi, se zna zgodit kaksna redka izjema ampak to je cisto del zivljenja.

beda od bede.

Gregor

#54 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 14:52

...da je odlocitev posameznika, ali se bo vrgel na milost in nemilost te cudovito strpne vecinske populacije in tvegal, da bo obcutil te posledice.

Mislim z vsem spostovanjem, jaz jih skusam dozivet, ampak mi jih ne uspe...mogoce ti zivis v paralelnem vesolju...?

no se vedno je tvoja odlocitev, da poskusas, ne mores pa nekoga kar na silo in brez njegove volje vrzt v ognjeno zrelo, ceprav to niti ne tli.

o lastnih izkusnjah nisem pisal, ker niso relevantne. ce pa te ze zanima, ziviva v istem vesolju ;)
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#55 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 17:29

ne vem zakaj se sploh prerekate :?:

pač ima vsak svoje mnenje,mišlenje... ;)

lp,BuCeK

#56 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 18:05

Hello,

če je vse tako zelo idealno, zakaj se potem velika večina homoseksualne populacije ne outira kar na vrat na nos in kar popolnoma vsem in povsod? :?: Zakaj ne vidimo na cesti polno istospolnih parov, ki se držijo za roke? Če smo lahko v vsem enakopravni, zakaj se en gej ne pojavi na zapuščinski razpravi svojega pokojnega partnerja in zahteva dediščino (tako kot bi pripadala tudi soprogi, če bi bil pokojnik poročen)? :?: Zakaj potem veliko homoseksualcev ali lezbijk ne gre lepo skupaj v banko in zaprosi za kredit kot PAR? Zakaj kakšen TV voditelj v intervjuju za revijo rajši reče, da je bil na dopustu sam in ne s fantom oz. partnerjem? Zakaj kakšen TV in časopisni vedeževalec rajši trdi, da je aseksualen kot da bi priznal, da je homoseksualen? :?: Zakaj se ne morem zdravstveno zavarovati preko svoje partnerke - če bom jaz slučajno ostala brez službe?

Po mojem mnenju pa Slovenceljni še zdaleč niso na stopnji, ko bi homoseksualnost sprejemali kot nekaj povsem običajnega in "normalnega" ter se iz posameznih ljudi ne bi delali norca. Jim še veliko manjka do tam. :? Kdor misli drugače, naj malo prebere razno razne forume, na katerih folk razpravlja o homoseksualcih.

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#57 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 18:28

Ma dej nehi s takimi. Ce si delaven, priden, posten, ustvarjalen - in peder - ni posledic. Ljudje te sprejmejo in te imajo radi, se zna zgodit kaksna redka izjema ampak to je cisto del zivljenja.

Kakor se strinjam, da je homoseksualnost večkrat izrabljena kot izgovor v smislu "izgubil sem službo, ker sem gej", pa tudi poznam primere odkritega ali prikritega nasprotovanja ljudi ŠE POSEBEJ tistim gejem, ki so uspešni. V naši, tj. človeški/slovenski/choose your preference, zaplankanosti in foušiji je pač velikokrat tako: ljudje te sprejemajo, če nimajo opravka s teboj, če si revež, sočutni so do tebe, dokler so oni na boljšem, čim pa presežeš njih same, bodisi z uspehom bodisi s srčno kulturo, izobrazbo itd., se plošča zamenja in začne se metanje polen pod noge.

Že nekajkrat sem prišel na idejo, da mogoče ljudje nismo toliko solidarni, kot kaže npr. statistika dobrodelnih organizacij, kot smo pokroviteljski do tistih, ki jim gre slabše. Dajemo zaradi lastnega zadoščenja, mogoče celo zaradi občutka krivde in kot priznanje samim sebi, da lahko damo, torej da imamo več od nekoga drugega.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#58 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 18:43

boggle: ja se strinjam, to ni nic novega, tocno iste ideje in razlage najdes v pretezno vseh Nietzschejevih knjigah - koncept volje do moci.

glede zakaj se geji ne outirajo bolj in kaj se folk tolko skriva: ja tocno saj pravim, zakaj le?

Gregor

#59 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2006 - 01:30

glede zakaj se geji ne outirajo bolj in kaj se folk tolko skriva: ja tocno saj pravim, zakaj le?

V bistvu mi je žal, ker sem očitno zamudil tvoje outiranje v medijih, morda na TV ali na radiu, v časopisu. :?: Ali pa sem te vendarle imel priložnost kje kdaj videti med tistimi redkimi, ki so to storili? :?
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#60 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2006 - 08:27

ma nisem nobena medijska osebnost, ampak vsak z mano v kontaktu ki me vprasa ali sem gej ali pa mi mogoce podzavestno prilepi etiketo str8ta, ko mi rece kako dobra je kaksna picka in hoce moje soglasje dobi poduk da sem gej...to je outiranje, ne rabim bit na tv

#61 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 00:45

Se strinjam s tabo gregor. biti gej NI zločin!
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#62 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2006 - 16:02

ma nisem nobena medijska osebnost, ampak vsak z mano v kontaktu ki me vprasa ali sem gej ali pa mi mogoce podzavestno prilepi etiketo str8ta, ko mi rece kako dobra je kaksna picka in hoce moje soglasje dobi poduk da sem gej...to je outiranje, ne rabim bit na tv

Vsi skupaj smo precej zavili od same teme. S tistim malce provokativnim vprašanjem sem želel nakazato samo na to, da vsak zase ve, kje je meja, preko katere ne želi iti ... ali pa še ni pripravljen iti. Ti recimo si po tvojih besedah zelo odprta osebnos in ne skrivaš, da si gej ... na TV pa vseeno ne bi šel. Torej je tudi zate tukaj meja in nič ni narobe v tem. Ampak dopusti, da imajo drugi drugačne meje ... pa čeprav to težko razumeš. Mrasikdo enostavno ni pripravljen, ima lahko slabe izkušnje itd.

Tvojo vlogo tukaj vidim v tem, da ljudi ne kritiziraš ali pa jim vzbujaš slabo vest, ker še niso tako outirani kot ti, ampak jo vidim v tem, da jih vzpodbujaš, da bodo prej ali slej naredili pomemben korak naprej, morda nekateri celo takšnega, kot si ga ti. Razlika med kritiko in vzpodbudo pa je po eni strani majhna ... po drugi pa zelo velika.

Torej gregor, zelo vesel bom, če boš v temah sodeloval s svojimi izkušanjami na tak vzpodbuden način. Mislim, da boš s tem uporabnikom najbolj pomagal.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#63 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2007 - 18:03

Sicer da malo pogrejem temo. Mene sicer starsi niso napodili ker jim tudi do sobote nisem povedal, in po sobotnem pogovoru mi je tudi jasno zakaj nisem povedal.

Ampak drugacne iskusnje je naredil Thomas z svojimi starsi. Pri 15 letu so opazili da hodi veliko na zabave in da za njihov pomen cudno obnasa, prisilili so ga z pretepi k temu ja je povedal sifro zaklenjenega racunalnika, in na tak nacin so videli da je Gay. Nato ga je lastni oce, prebutal tako da je pristal v bolnici z oteklinami in poskodbami, Iz bolnice je z tistimi parimi recmi usel do enega prijatelja, za katerega je vedel spolno usmerjenost, in z njim skupaj je prisel v Zürich.
Tukaj je tudi pol v raznih ustanovah prespal ter dobil oskrbo, zacel solo in si pocasi v depresiji urejal z pomocjo psihiatrov urejal svoje zivlenje. Danes ima spet kontakt z starsi, predvsem z Mamo, oceta se boji, predvsem biti sam z njim. Se danes po dobrih devetih letih ga se zna ponoci prelivati strah, in zasbo ima nekaj neprespanih noci in groznih sanj, Ampak rabi se cas da bo se tudi to imel za sabo. Vmes je se imel partnerja ki ni bil veliko bolsi od njegovega oceta, ampak tega se je kmalu resil.

Osebno kot ze receno sem komaj povedal v Soboto, ceprav je mama ze dolgo slutila, predvsem po locitvi.
In reakcija seveda po pricakovanju, da sem skrenil z bozje poti, da imam z hudicem dela, da me zapusca zdrava pamet, da drugo leto moram z njo v Lurd, da kaj bodo sosedi rekli, da bodo na njih z prsti kazali, da ce bi imel drugo zeno da pol do tega nebi prislo, da je kriva slaba druzba, da sem v bando padel, da mi je sigurno nekdo v pijaco nekaj zmesal, da to ni normalno zivlenje z drugim moskim, ampak samo z zensko ali sam, da bo posikala zdravnika ki mi bo pomagal. zakaj nisem ze prej rekel da bi sli k specijalistu itd. itd.

Vse skupaj sem v miru brez razburjanja sprejel brez da bi se sploh malo razjezil, cel cas sem imel rahel nasmeh na obrazu in ko sem ji rekel da sem zato ze vedel pri svojem 14 letu preden smo sli v Svico in svoje prve kontakte takrat imel, me je debelo samo gledala, ko sem ji omenil da sem skoraj naredil samomor ker sem hotel biti njihov ideal kot si ga zelijo in sem spoznal da tega nemorem, me je samo debelo gledala in potem ko sva z Thomasom sla je segla v roko ter rekla da se naj ne bojim da bo nasla mi pomoc, sem se nasmehnil in ji rekel da se nima kaj bati da mi gre dobro in da se naj pazi, ker je baje z dotikom roke nalezljivo, ker sem se tdudi jaz tako nalezel, ter sva sla.
Vem da rabijo cas, tudi thomasovi so rabili in dan danes greva midva knjim oni pridejo k nama in gremo ven na pijaco, skupaj nekaj pojest, kot ena druzina, tako bodo tudi moji rabili, ampak brez pomoci bo tesko.

Lp
Zvone
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#64 alx

alx

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 15 november 2008 - 22:27

Sem povedal staršem poznih 20 letih mi pa je žal da nisem prej. Takrat sem se še izobraževal, oma me je podpirala pri odločitvi samo pravi da je jezna da ne bo videla vnučkov.

Dokler sem živel pri starših nisem smel pripeljat fanta domov da bi ga predstavu. Zdaj, ko živim samostojno pa tud to ni več problem.
aleš

#65 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 16 november 2008 - 12:47

mogoče si malo prehitro outiral. mogoče bi se moral zasigurat da imaš svoje prihodke.sicer pa ja.kaki krizni center pa na socialno se obrni.. vem da je lažje pisat kot naredit.ampak kakor berem imaš hudo homofobične starše.

Drage kroglce pregelk, nikdar nočem biti vel`k!

#66 Gost_RZy17_*

Gost_RZy17_*
  • Gostje

Objavljeno 16 november 2008 - 16:13

Najhujše je to, da te hočejo prepričat da je s tabo nekaj narobe, da rabiš pomoč, da si bolan, da to ni božja želja, da je to nenaravno, itd...

Ko se je moja mat spravla v večminutni monolog o tem kako je to narobe, sem jo mogu prekint vsaj desetkrat in jo vprašat če je retardirana, take je ven metala.

Prispevek uredil/a: RZy17, 16 november 2008 - 16:13.

#67 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 16 november 2008 - 22:42

evo take stvari me razjeziijo.ko sem biu mlajši sem hodil k šolski pedagogiinji in ji marsikaj povedal.no potem so klicali mat v šoolo.

Prispevek uredil/a: glorious, 17 november 2008 - 09:01.

#68 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 23 november 2008 - 22:11

Mene so od doma nagnali dvakrat. Pravzaprav sem drugič pobegnil k fantu se potolažit, ker je bila doma prava norišnica. Tako se je en najhujših dnevov takrat spremenil v enega najlepših. Oče je namreč od mene zahteval neko neumnost in sem se odločil, da dokler mi ne pove zakaj moram (odviti bedasto žarnico v svoji sobi, ker naj bi porabil preveč elektrike), tega ne bom storil. Takrat je vzel pas in me pretepel, nato me odvlekel v kuhinjo, kjer me je udaril, da sem se zbudil na tleh, šele ko me je polil z vodo. Med vsem tem pa me je davil in potiskal naokoli. Nato sem imel vseg skupaj dovolj in sem pobegnil, ko je rekel, da nisem njegov sin ipd. V obupu nisem imel koga za poklicati, razen fanta, s katerim sem prebil noč, zjutraj pa se vrnil domov. Doma je bilo še večje sranje, a se je vse skupaj umirilo proti večeru.

Prvič pa me je oče po nekem prepiru nagnal iz hiše, a me je poklical po dveh urah, naj se vrnem nazaj, ker naj bi moj brat se pričel jokati zaradi vsega skupaj. Nato me je okrivil še tega, da sem naščuval brata. Ko sem se vrnil, me je brat močno objel in sem pozabil na zamero.

Enkrat sem o težavah doma povedal nekaj prijateljem, a je oče to nekako zvedel (ne vem kako) in sem ponovno imel težave.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#69 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 23 november 2008 - 22:36

HMM.razmišljam da bi odprl novo temo.in jo zudi bom. naslov bo ZGODBE KI JIH PIŠE DRUŽINA in tam lahko podobne zgodbe napišete.meni so zanimive.

#70 BISER

BISER

biskvitek

• Člani
  • 32 prispevkov

Objavljeno 24 november 2008 - 15:37

Pri meni pa se nobeden od staršev še ni sprijaznil da sem gej in da imam že kar dolgo "zakonski staž" torej tipa.
Oče me bolj posluša in razume.Mama pač ne sprejme.

Očtki in besede da to ni normalno me nikoli niso kaj prida ganile...Vedno sem poslušal glas svojega srca in mu slepo sledil.

Zakaj bi skrival da sem gay?.Se omejeval v izražanju do tipa???

Če komu kaj ne paše naj se obrne stran in naj živi in pusti živeti drugačne!

Saj vendarle živimo v demokraciji.Samo premalo poguma je med nami !

Prispevek uredil/a: BISER, 24 november 2008 - 15:38.

#71 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 24 november 2008 - 17:45

Em, kar pa se tiče outiranja... Sam se ne mislim, dokler ne končam s študijem, ker vem, da če povem prej, si bom verjeno lahko študij lepo vtaknil nekam, ker ne bom imel denarja. Najverjetneje bi me nagnali od doma in bi me nato ljudje našli kake tri tedne pozneje, do neprepoznavnosti oglodanega od nemških ovčarjev nekje na obrežju kake reke. Pravzaprav scenarij niti ni tako za lase privlečen, kot se zdi. Moji starši (oče) niso ravno liberalnih nagnjen in sem že večkrat poslušal "kako bi zaplinil ta folk, ki nima kaj za početi, kot se delati nekaj, kar naj bi bilo moderno".

Ni potrebno mi pisati, da imam le tak občutek, kaj se bo zgodilo in da v resnici ni tako hudo. Nekateri srečneži imajo razumljive starše, drugi pa s tem s tem darom na žalost nismo bili rojeni. Sam sem že na lastni koži izkusil "generalko", kaj se bo zgodilo pri outiranju. Oče je odkril, da imam tipa, zahteval od mene njegovo telefonsko cifro (po nekaj prerivanja je dobil telefon v roke) ter naročil izpisek smsov njegove številke. Ko je videl, kaj se dogaja, je sledilo obdobje grozne kazni. Tipa je obiskal na domu, kjer je igral prijaznega in razumevajočega starša, tako da mu je le-ta povedal večino stvari. Doma pa je bila zgodba malce drugačna: po mojem poskusu pregovarjanja, da je to normalno in da se za to nisem odločil (zahteval je od mene naj se neham igrati, udarjal po mizi, vzel palico v roke...) sem se na hitro izvlekel z izgovorom, da me je tip zapeljal in da nisem vedel kaj počnem. Rekel mi je, da sem razdedinjen, psiho itd. in da mi ne bo odpuščeno, dokler ne bom poročen.

Nato sem imel dva tedna prisilnega dela na nekem gradbišču. Odvzel mi je mobitel, pregledal vse številke in za neznane osebe sem moral pojasniti, kdo so. Vse sumljive je izbrisal, enega pa tudi obiskal na domu (a ta mu ni povedal ničesar). Nato sem dobil novo številko in "varne ljudi" prekopiral na novo kartico. Sedaj je ta tema doma nerešena in ostaja tabu.

#72 speaker

speaker

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 25 november 2008 - 01:13

Vsak odgovor sem prebral pa, kar ne morem dojet, kaj vse se dogaja doma. Ne rečem, tud sam doživljam, kaj takega, ampak so več ali manj samo govrice (kr pejd, kamr češ), NASILJA NI pri nas doma. Oče se včasih razpizdi, kar z enimi razlogi, ki jih je včasih doživljal,ampak alkohol dela svoje. No pa, ko je trezen je zgodba 99.9 % drugačna, čisto tih, neupa si reči niti besede.
Edina stvar, ki sem hvaležen je ta, da se z mati razumeva, hm, kako naj rečem 10x bolje, kot pa kdor drug.

Včasih pa, kar sam vzamem v roke pa napizdim fotra bolj poredko tud mat. Pač doma je kmetija in je dela vedno veliko, veliko preveč in včasih kdo zgubi živce, amak se čez 1 uro vse vrne v pretekle tire.

Vrjetno me imajo doma radi, ker ogromno pomagam pri vsako dnevnih opravilih.

Ura je 00:14

Prispevek uredil/a: speaker, 25 november 2008 - 01:14.

#73 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 25 november 2008 - 14:17

mene še niso napodili .kvečjemu sem nekajkrat pobegnil :D

#74 marky6

marky6

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 26 november 2008 - 13:19

Oj!
Kar ne morem dojeti ,da se kaj takega dogaja....slučajno sem uletel tu notri in sem čisto šokiran....
Valda 1 - človek božji...kaj sploh počneš doma - če lahko sploh dom temu rečeš.....tak fotr zame sploh fotr ni.Če tako počne s tabo....
Pusti vse skupaj in se postavi na svoje noge.Prej ko boš to storil prej boš prestal "ta hujše".
Nikar se ne pusti zatreti!Živi tako kot ti srce narekuje!
Želim ti vso srečo,pa piši kako si rešil problem
Ne ponujajte mi česar nemaram in ne pričakujte tega kar ne morem dati.
marky6

#75 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 26 november 2008 - 22:12

Haha, veš, ko se neprestano dogajajo takšne stvari, se človek počasi navadi in prilagodi na vse skupaj. Neke vrste šok terapija, pri kateri postaneš otopel in ne čutiš več "dražljaja". Takih odnosov sem že vajen leta in kljub vsemu sem še zmeraj prepričan, da to je moj dom in da obstajajo še stokrat hujši domovi in starši. Kaj pa počnem doma? :) 17 sem star, s še nedokončano gimnazijsko izobrazbo (ki nima vrednosti, če ne nadaljuješ). Lepo se doma učim, pomagam pri delu in čakam na pravi trenutek. Ko pride, pa vas bom vse obvestil in častil kako rundo :D. Hvala za lepe želje, lepo je vedeti, da nisem sam.

Prispevek uredil/a: valda1, 26 november 2008 - 22:13.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov