Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dopust v arabskih državah

35 odgovorov v tej temi

#26 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2010 - 15:35

Torej ti misliš, da ni res, da je večina arabcov zaprtih, ozkoglednih?

Velikokrat me preseneča omejenost nekaterih. Pa ne nujno Arabcev.
Za pesimizem je prepozno.

#27 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2010 - 19:43

Žalitve pa res niso potrebne.
Jaz sem povedala svoje. Večino si napačno razumel. Mogoče bom imela priliko v živo ti razložit kaj sem mislila s tem.

Lp, MM

#28 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2010 - 22:08

Se strinjam, da žalitve niso potrebne. Jaz sem samo popravil napaki, ker se mi zdi žaljivo, da se pripadnike določene etnične skupine piše napačno in z malo začetnico. Gotovo nisi imela v mislih pasme konjev?
In žaljivo se mi zdi tudi, da se Arabce grobo označuje kot zaplankane. Sploh če poznamo zasluge in dosežke arabskih dežel na področju medicine, matematike, astronomije, gradbeništva, arhitekture, književnosti ...
Za pesimizem je prepozno.

#29 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2010 - 22:43

Dobro veš, o čem govorim - o tvojem komentarju o omejenosti.
Super. Imajo usluge za vse tisto. Še vseeno imajo dokaj konzervativen pogled na veze in spolnost. Spoštujem njihove navade oz. mi je dokaj vseeno za njihove navade. Ampak, če bi jaz njim povedala o svojem spolnem življenju, da imam punco, da podpiram homoseksulce bi me najmanj postrani gledali.
Bosanci (moja družina) in Arabci imajo isto vero in Bosanci so dosti bolj odprti pa še vseeno ne tako kot npr. jaz in zato ne morem z njimi govoriti o teh stvareh. Torej Bosance zelo dobro poznam in poznam veliko ljudi iz arabskih držav in zato lahko primerjam. In vem, da glede na to, da so Bosanci tako zelo strogi okrog teh stvari, so Arabci POVEČINI veliko bolj. Ne govorim kar nekaj v 3 dni.
Nekateri bi te stvari z zanimanjem poslušali, drugi bi me obsojali. Tisti, ki bi me z zanimanjem poslušali, bi to lahko tudi sprejeli, večina me ne bi npr. hotela za punco...
Zanima me, če sploh govoriva o istih stvareh? (Glede na to, da ti omenjaš njihove znanstvene dosežke.)
Turčija: na poročno noč na balkonu morajo pokazati krvavo rjuho. Če le-ta ni krvava, ženo kamenjajo. Se ti to zdi prav?
Kaj meniš o tem, kar je provokatorka napisala?
Jaz nisem človek, ki obsoja. Ne maram tega, saj sem običajno jaz tista, ki jo obsojajo. Ker sem "čefurka", muslimanka, bisexualka (obsojana s homo in hetero strani), ...
Se ti nikoli ne zdi, da se pa pač pri predstavnikih nekaterih narodov nekatere lastnosti bolj pogosto ponavljajo? Žal. Tudi mene jezi, ko se iz mojega naroda najdejo primerki, ki mečejo slabo luč na vse ostale in poskušam ljudem dopovedati, da niso vsi taki. Ampak neki stereotipi, ŽAL, držijo. Sem realna.

#30 habibi

habibi

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 02:00

Draga muca maca
A te v sloveniji nekateri ne gledajo po strani ? Vidim, da jih preslabo poznas, nekoga oznaciti za zaplankane je res malo kruta in huda stvar0 JAZ ZE NEKAJ CASA ZIVIM V ARABSKEM SVETU IN TO V VEZI S FANTOM ARABCEM, pa me zaradi tega ne gledajo nic bomj postrani kot v Sloveniji ali kjer koli drugje. Mislim da so nekateri Slovenceljni (S. Makarovic) dosti bolj zaplankani, pa brez zamere, moje mnenje je, da se tudi ti nagibas v njihovo smer! Vsak ima pravico do svojega mnenja, ti si svoje napisala in jaz ga spostujem, ti pa v bodoce svetujem, da se malo bolj pozanimas o stvareh o katerih pises. Arabci so zelo odprti tudi do drugih kultur, mnenj in nacij, tudi zelo dobro izobrazeni, tudi turizem je tisti; ki jim odpira obzorja in poznavanje tujih navad in obicajev. Islam enako kot katoliska religija ne odobrava istospolnih vez, tukaj ni nobene razlike, drugo je kaj o tem mislijo ljudje, nekateri tega pac ne odobravajo, tako je tudi pri nas. Moja veza s fantom ze kar nekaj casa traja in tudi njegova po tvojem "zaplankana" druzina me je vzela za svojega. Njegova mama je preprosta neizobrazena zenska, pa je to sprejela, ker ceni tudi to vrsto ljubezni in spostuje izbor svojega sina in je srcna in zadovoljna, ce je tudi on srecen, PA CEPRAV S FANTOM. Kako lahko pricakujemo od drugih, da nas bodo sprejemali in spostovali, ca smo sami nestrpni do drugacnih.... Verjetno bolj poznas katolisko religijo kot islamsko, tam pise: Blagor ubogim na dusi ( za kontekst poglej v novo zavezo Pridiga na gori blagorov)

#31 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 02:03

V Turciji ne kamenjajo..

#32 habibi

habibi

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 02:09

V Turciji ne kamenjajo..

Punca je pac to nekje prebrala pa prodaja naprej. jaz poznam tudi lezbijke, ki a arabski drzavi zivijo srecno in zadovoljno "druzinsko idilo"

#33 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 02:36

Slisal sem, da je v arabskih drzavah pravzaprav ogromno gejev, celo vec kot pri nas, saj so vse sole, sluzbe, sportne zadeve triktno locene na moske in zenske. URadna vladna politika ne odraza vedno dejanske druzbene realnosti.

#34 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 08:14

Kasneje sem šla brat to temo in sem potem šele videla, da si, habibi, napisal, da v bistvu dobro poznaš situacijo tam.
Zakaj nisi direktno vprašal, kaj te zanima?
Očitno imaš srečo. Lepo.

Vidim, da ta pogovor nikamor ne pelje.

Lp.

#35 habibi

habibi

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 17:56

Slisal sem, da je v arabskih drzavah pravzaprav ogromno gejev, celo vec kot pri nas, saj so vse sole, sluzbe, sportne zadeve triktno locene na moske in zenske. URadna vladna politika ne odraza vedno dejanske druzbene realnosti.

Sole so po spolu locene samo tiste verske; medrese,ostal javne sole ne. je res da so nekatere stvari rezervirane za moskisvet in se fantje vec druzijo med sabo kot pri nas, pa se verjetno pri katerem prebudi kaka skrita zelja

#36 spirit

spirit

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 06 oktober 2010 - 22:37

Govori se tudi, da se mladi fantje učijo drug na drugemu spolnosti, ker pač s puncami ne smejo seksati dokler niso poročeni...ampak z govoricami je tako, nikoli nisem uspela od nobenega izvedet nič več kot to, da so vsi tipi seksali pred poroko in ne s svojo ženo (itak, enkrat ko je žena rabljeno blago ni več zanimiva). Je pa precej mladih takih gejčkasto-tetkastih, če se lahko tako izrazim :mrgreen:
Bila sem v Tuniziji, ki me je večinoma pustila hladno. Čisto preveč turistična za moje okuse. (najlepši del dopusta je bila ena mlada prodajalka v CD-shopu, ampak pustimo detajle ;) )
Jordanijo priporočam vsem, ki želijo spoznati malo bolj arabski svet brez ekstremov. Med vsemi turističnimi destinacijami se mi zdi še najbolj surova in pristna.
Letos sem pa prvič bila v dvojini in sicer v Egiptu. Nekako se mi je zdelo bolj varno izbrat turistično državo, ki naj bi bila bolj odprta in se nisem zmotila. Nisva se izpostavljali, so pa bili bežni nezavedni dotiki včasih dovolj, da so ljudje razumeli. Razen par ponudb in slinjenja (nič kaj takega, kar nisva že doživele v Evropi :roll: ), so bili vsi navdušeni. Prej kot zgroženi, so bili radovedni in polni vprašanj na katera sem seveda pridno odgovarjala in izobraževala ljudi :angelcek2: Ne vem pa kako bi bilo z dvemi tipi...
... supercalifragilistichespiralitoso...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov