Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kampanja proti homofobiji na univerzah

15 odgovorov v tej temi

#1 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2010 - 08:43

Kampanjo vodim Angélique, prostovoljka iz Francije na Društvu DIH. Moj osnovni namen je študente opozoriti na prisotnost homofobije, s katero se žrtve srečujejo povsod, tudi v visokem šolstvu.

V Franciji tovrstne kampanje med študenti niso več nove (npr. spodnja francoskega ministrstva za visoko šolstvo in raziskave), v Sloveniji pa se LGBTIQ-osebe tudi v visokem šolstvu soočajo z več tihe homofobije. To pomeni, da se v tem prostoru o njih ne/manj govori.

Ta molk želim prekiniti, pri tem pa potrebujem vašo pomoč. Vesela bom, če boste pustili svoje predloge za slogan. Iščem tudi osebe, ki bi se bile pripravljene fotografirati za plakate. Ti bodo v oktobru razobešeni na univerzah in visokih šolah ter v študentskih domovih in organizacijah.

Če se želite fotografirati za plakat, mi pišite na proti.homofobiji@gmail.com, kjer me lahko tudi kontaktirate za več informacij.

V upanju na sodelovanje vas lepo pozdravljam,
Angélique
- - -
Slika objavljena

TO JE FANT,
KI IMA RAD FANTE.
TA FANT,
KI IMA RAD FANTE,
NE MARA FANTOV,
KI NIMAJO RADI FANTOV,
KI IMAJO RADI FANTE.

Ta poved je težka, vendar ne tako kot študentsko življenje tega geja.
Homofobija vodi k izključevanju. Homofobična dejanja in obnašanje imajo lahko za žrtve hude posledice.

#2 harmless

harmless

piščan'c

• Člani
  • 146 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2010 - 16:29

Jaz bi rad samo povedal, da se mi zdi besedna igra zelo zabavna, zelo všečna :) . V svoji relativno kratki študijski karieri ne morem reči, da sem slišal kaj slabega o naši skupnosti.
You've gotta make your own kind of music, sing your own special song, make your own kind of music even if nobody else sings along!

#3 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2010 - 19:40

Odlicen slogan. Bo narejen tudi za dekleta?

#4 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2010 - 21:19

(@Lona & Harmless) Tudi nama z Angélique se zdi besedilo te francoske kampanje zelo posrečeno, zato je prikazana kot primer. Ampak kot piše v drugem odstavku moje prve objave, gre za francosko kampanjo.
(@Lona) Za našo si bo treba izmisliti novo oglasno besedilo oz. slogan.

(@Lona) Kampanja želi biti čim bolj vključujoča, zato je možno, da bosta na plakatu (vsaj) dve osebi ali pa da bomo npr. ustvarili dve različni različici. Tudi pri tej francoski kampanji je bilo tako. Plakat z dekletom si lahko pogledaš na tem naslovu: http://www.tuxboard....ent-les-filles/.
Skratka, izvedba je odvisna od ideje (besedila oz. slogana) in ne nazadnje tudi od prijav ljudi, ki se bodo pripravljeni fotografirati. Zato z Angélique vabiva vse, da se javijo za fotografiranje ali pa posredujejo kakšno inovativno oglasno besedilo oz. slogan (seveda je zaželeno, da zraven na kratko opišete še, kako ste si zamislili nebesedlini del).

(@Harmless) Jaz študiram že tri leta in prav tako nisem slišal veliko slabega o naši skupnosti na svoji fakulteti. Pravzaprav več pozitivnega, ampak to velja bolj za strogo akademsko življenje, omejeno na predavanja pri posameznih predmetih. (Kar je najbrž predvsem zasluga posameznih profesoric in profesorjev.)
Bolj malo pa se, se mi zdi, o naši skupnosti govori na splošno v študentski sferi. V študentskem domu, recimo, je že drugače. Dva geja najbrž težje razložita v informacijski pisarni, da želita biti skupaj v sobi, ker sta par (in ne prijatelja), kot so stori heteroseksualni par. In ko sta enkrat v sobi, se sostanovalcem iz bloka najbrž le stežka predstavita kot par.

Prispevek uredil/a: Dorian, 03 julij 2010 - 21:22.

#5 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2010 - 21:45

...V študentskem domu, recimo, je že drugače. Dva geja najbrž težje razložita v informacijski pisarni, da želita biti skupaj v sobi, ker sta par (in ne prijatelja), kot so stori heteroseksualni par. In ko sta enkrat v sobi, se sostanovalcem iz bloka najbrž le stežka predstavita kot par.

Če ne ravno razlagaš da si gej, potem ne. S prijateljem sva že od srednje šole naprej vedno cimra ker se zelo dobro razumemo, pa v LJ sva dala prošnjo naj nas dajo
v isto sobo. Nobenega prahu.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#6 bliss

bliss

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2010 - 17:54

Se mi zdi super ideja. Glede na to, da se je bila cela skupina ljudi pripravljena izpostaviti za letak za parado ponosa, upam, da bodo tudi za to kampanjo našli pogumne posameznike. :plosk:

O molku pa mogoče toliko:
Na biotehniški fakulteti profesor etologije uči o "spolnih abnormalnostih" na zelo žaljiv in nestrokoven način.
Študentje molčijo, ker se ne želijo izpostavljati (tudi sama mislim, da pri takem profesorju nima smisla). Bi bilo pa boljše, če bi tudi sam (profesor) molčal.

Najverjetneje odhaja s prihodnjim šolskim letom v pokoj, tako, da se bodo z novim predavateljem mogoče stvari izboljšale.

lp,B

#7 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2010 - 01:51

Če je več kot 5 homoseksualnih študentov/študentk na predavanjih, imejte vsi istospolni pripravljene naše zastave. Ko bo spet "sekal" po LGBTIQ, pa jih hkrati izvlecite iz torb in jih pokažite. Boste videli, kako težko bo požiral slino. :P ;)
NISMO VSI POD STRESOM

#8 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 10 september 2010 - 14:00

Kampanja proti homofobiji na univerzah počasi dobiva končno obliko.
Nastal je že osnutek za plakat, ki zgleda takole

Končno verzijo bomo ustvarili v ponedeljek, 13. septembra.
Ob 16. uri se dobimo na Društvu DIH (Slomškova 11).

Če želite sodelovati in zažigati na plakatu, ste vabljeni, da se pridružite.
Za več informacij pošljite mail na proti.homofobiji@gmail.com ali kontaktirajte Angélique na njen osebni mail petitgo14@hotmail.fr.

Prispevek uredil/a: ženska, 11 september 2010 - 00:03.
Preveliko sliko spremenila v povezavo/link in uredila elektronska naslova.

#9 Rain

Rain

Častna članica

• Člani
  • 239 prispevkov

Objavljeno 10 september 2010 - 18:15

Plakati francoske kampanje se mi zdijo super - sporočilni, witty in estetski. Tole je pa precejšnja žalost. :(

#10 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 10 september 2010 - 18:19

Na univerzah je skupaj napisano?

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#11 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 10 september 2010 - 18:46

lol, lube. to še ni končna verzija, je kar nekaj napak, mislim, da je besedilo ustvarila Angélique.
Meni plakat ni tako napačen, vsekakor boljši od plakata za parado. Dober mi je bil plakat "homofobija ni kul", ki je bil plakat v pravem pomenu besede in je visel na večini šol in tudi nekatrih fakultet. Pa pogrešam TV kampanje, razumem sicer, da zanj ni denarja. Včeč mi je bila kampanja "Ustavimo homofobijo" izpred kakega leta.

#12 cotinus88

cotinus88

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 10 september 2010 - 20:15

Na biotehniški fakulteti profesor etologije uči o "spolnih abnormalnostih" na zelo žaljiv in nestrokoven način.
Študentje molčijo, ker se ne želijo izpostavljati (tudi sama mislim, da pri takem profesorju nima smisla). Bi bilo pa boljše, če bi tudi sam (profesor) molčal.
Najverjetneje odhaja s prihodnjim šolskim letom v pokoj, tako, da se bodo z novim predavateljem mogoče stvari izboljšale.

Res je, in profesor na žaljiv način govori še o marsičem drugem. Ni pa res, da študentje molčimo. Lansko leto smo sestavili tehtno pritožbo in jo predali njemu in dekanu. Prišlo je tudi do mediacije in njegovega kvazi opravičevanja.
Se mi pa zdi čisto dobro, da bi se izvajala takšna kampanja.

#13 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 11 september 2010 - 15:56

Kot sem seznanjen, bo besedila manj, kot ga je v osnutku. V grobem povedano: izpuščen bo prvi del, drugi in tretji pa bosta zamenjana.
Kot je povedala Angélique, bo dizajn oblikoval nekdo iz tega posla.

Bistvo fotografije naj bi ostalo isto, seveda je pa v načrtu, da se fotoaparata ne bo potisnilo komurkoli, ki bo pač takrat zraven in bo imel proste roke. Fotografiral bo profesionalec/ka. Predvidevam tudi, da fotka ne bo nastala s kompaktno napravico tako kot osnutek.

Ali bo vse to res, pa jaz ne morem garantirati.

#14 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 11 september 2010 - 16:13

aha, to je samo draft.

#15 Sunnyday

Sunnyday

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 20:58

lahko ga pa imenuješ ?

#16 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 13 september 2010 - 21:51

Želim razložiti, zakaj se mi slovenska različica plakata zdi "nasilna". :strah:

Ob pogledu na geslo "spoštujte ljubezen" sama dobim občutek, da vsem tistim, ki plakat vidijo, "vsiljuje", celo na nek način "ukazuje" spoštovanje ljubezni G&L študentov. Zakaj pa, če ne čutijo tako? Kot 10 božjih zapovedi, ki zvenijo kar grozno, če se ne poglobiš vanje oz. v bistvo judovstva ali krščanstva ... (pardon :nerodno: )

Po mojem mnenju bi nekoliko bolj "soft" različica stavka skoraj gotovo dosegla večji učinek.

Zdi se mi tudi preveč teksta. Ob pogledu na plakat se ne zamislim, ne pogledam v smislu: "O, kaj pa je to?", ne vzpodbudi me h kakšnemu razmišljanju, ampak prej vzbudi nelagodne občutke - "Ja pa kaj jim je tega zares treba?!".

Vizualno boste - kot pravite - projekt predali v roke oblikovalca. Super ...

Nasprotno od teksta in ozadja se mi zdi fotografija prijetna, punce na njej pa v svoji različnosti zelo zanimive. Mislim celo, da bi se prav z njimi dalo ustvariti nekaj zares lepega in kampanji primernega.

Pa lepo prosim, brez zamere, ker namen posta nikakor ni pljuvanje. :nerodno:
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov