Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Odvajanje od kajenja

100 odgovorov v tej temi

#51 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2012 - 02:04

Tudi jaz se podpišem pod Rainine in Shamanove izjave.

Ko sem namreč jaz nehala kaditi (po 11-ih letih verižnega kajenja, 2-3 škatlice dnevno, sedaj 7 let ne kadim več), se na začetku nisem prav nič dobro počutila. Skoraj dva tedna sem imela takšne glavobole, da sem komaj stala pokonci. Da o nihanju razpoloženja iz minute v minuto sploh ne govorim ...
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#52 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2012 - 10:10

Mogoče pa živim v paralelnem vesolju :misli:

Smešno, po 13 letih verižnega kajenja imam pa ravno obratno izkušnjo. Razdraženost, glavoboli, bolečine v prsnem košu, razpoloženjska nihanja... vse to me je po 13 letih gladko minilo. Najprej se mi je ravno na živcih poznalo... Kot bi gromozanski, dolgoletni krč popustil.

Zanimivo, zanimivo.
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#53 mariquita

mariquita

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 06 april 2012 - 12:18

Meni osebno je pomagala knjiga Končno nekadilci... Po branju nisem nikoli več prizgala cigarete. Vse je v glavi. Sami sebe zmanipuliramo da prizgemo... Preberite, mogoce bo komu pomagalo...

#54 LuNa

LuNa

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 06 april 2012 - 12:58

Meni je pa rekla punca, da morm nehat in sem pač nehala, ampak tako ali tako nisem nikol redno kadila; tu pa tam. ...sam zgleda da bo treba nazaj začet, živci pa stres pa to, pa zgleda da bom kmalu "odpujsala"...
Fake it, till you make it...

#55 blaz_depra

blaz_depra

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 05 september 2012 - 02:28

Sam sicer nisem nikoli kadil, tako da ne vem, kakšen je občutek ko te vleče, da moraš prižgati.
Zyban je učinkovit vendar drag, boljša varianta je, da ti predpišejo WELLBUTRIN 150 mg. Gre za isto zdravilno učinkovino, torej bupropion, vendar Wellbutrin lahko dobiš na zelen recept.

#56 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 05 september 2012 - 05:52

Upam si trditi, da je bila cigareta moja prijateljica, spremljevalka in psihoterapevtka od prvega dne vstopa v srednjo šolo. Z leti sva postala še bolj tesna prijatelja. Enostavno nisva mogla drug brez drugega. Škatlica pokajenih cigaret se je z leti strmo vzpenjala, dokler nisem pristal na dveh škatlicah dnevno in se občasno od njih počutil tako slabo, da mi je začelo dvigovati nerazpoloženje v želodcu.
Kadil sem deset let, vmes nehal za tri mesece, a sem se vrnil k ljubici. Lansko leto pa sem ji napovedal najino ločitev. Ločeno brez začetnih težav, razen mesec dni trajajoče sitnosti na moji strani in občasne razdraženosti živiva ločeno. In sedaj je natanko leto in tri mesece odkar je nisem prižgal. Težav nimam, poželenja po njej tudi ne, a priznam da mi njen vonj ne ugaja.
Težko bi bil pameten kako prenehati kaditi, kajti sem mnenja, da je to individualen pristop, a trditi si dovolim, da je mnogo uspeha ravno razčiščenost želja in ciljev v glavi sami. ;)
Pa uspešen začetek pri odvajanju od "dihurčice". :D
Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

#57 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 06 september 2012 - 09:02

Groza, vceraj sem prizgala 2 cigareta iz neke skrivne zaloge :D in imam se zdaj okus po ciku v ustih oz. na jeziku :bolan: Beda. Mogoce moram pa samo vec pit, da odplaknem ta okus stran.

Eni znanki sem svetovala, da zdaj ko je ze itak na dnu, naj ze cike vrze stran. V smislu, moras se res spustit na dno, da se lahko potem odrines navzgor. In sem resno mislila. Pa mi zgrozeno rece, kako naj se cike pusti, ko je ze tako sfu*ana. Ja ravno zato, a ne. Da ne omenjam, da bo potem imela malo vec denarja, ko ji tudi financno gre bolj slabo. Pa obcutek, da si nekaj naredil zase. Vse to je po moje vredno, da se redni kadilec zacne odvajat.

#58 ClosetCookie

ClosetCookie

piščan'c

• Člani
  • 84 prispevkov

Objavljeno 14 september 2012 - 21:40

Jaz sicer nisem imela velikih težav pri odvajanju, saj nisem kadila ravno dolgo in niti ne veliko (leto in pol, kakih 5 na dan). Pa sem ugotovila da jih hočem vedno več, pa začelo me je dušit pri športu, pa sem rekla da pač ne bom več. Najprej so se mi luštale kot nore, cigarete namreč, zdaj pa nimam več neke želje po njih. Vsi prijatelji sicer kadijo, in se ves čas pogovarjajo o cigaretih in cenah in vžigalnikih ampak jaz ostajam močna! In ne bom nikoli več kadila. Tobaka. ;)
Resistance is futile.

#59 serpent

serpent

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 25 november 2012 - 20:43

Z vami bom delil svojo preprosto izkušnjo.

Kaditi sem začel relativno pozno, na poti proti tridesetim. Na nekem žuru je kolega kadil nek aromatiziran tobak, katerega proizvajalca se ne spomnem več. Tako mi je dišal, da sem ga prosil, če mi enega zvije. Občutek kajenja je bil neverjeten... Vprašal sem ga, ali ni morda zvil zraven še kake trave, pa me je debelo pogledal. Nisem vedel, da lahko tobak tako zadane!

Naslednji dan, ko smo z isto klapo nakupovali hrano in pijačo za piknik, mi je ta kolega spotoma vrgel v košaro še tobak, rizle in filtre. Sem človek, ki ne zna reči ne, še posebej, ko je ponudba mamljiva. :vrag:

V obdobju treh let sem prešel z enega čikca na dan na škatlo marlboro rdečih na dan, ob žuru pa še več. Kakšno lepo uslugo sem si naredil!...

Ko sem prvič pomislil, da bi nehal, sem se odločil, da bom enostavno prešel spet na tisti en zrolan čikec na dan, ki se itak nič ne pozna, vsaj v primerjavi s škatlo crvenk ne. Še vedel nisem, kako sem se lepo navlekel, tako fizično kot psihično. Enostavno nisem vedel, kaj naj počnem brez čika, kadarkoli sem bil zunaj in nisem imel posebnega opravila - se pravi, če sem čakal, hodil ali šel v naravo. (!!!) Torej, vsak poskus, da bi prenehal kaditi, je bil zaman. In bilo jih je veliko...

Ko sem doumel, kaj počnem narobe, sem se sam sebi zdel zabit kot noč. Kako nisem na to pomislil prej? Pa tako preprosto je!

Namreč: če si dovolim enega občasnega, pomeni, da nočem zares nehati kaditi. Kar pomeni, da ga lahko prižgem, kadarkoli se mi zazdi. In če si to dovolim, potem vem, da bom kadil, kadarkoli se mi zazdi, in če ne bom imel svojih čikov, bom že koga nažical. In potem sem se vprašal ključno vprašanje: Ali res želim nehati kaditi? Ko sem dojel, da je odgovor na to DA, sem vedel, da sta edini moji izbiri: 1) da do smrti ne vtaknem več čika v gobec, začenši TAKOJ, ali 2) da ostanem zvest kadilec in se neham zaradi tega sekirati. Druga točka pa ni prišla v poštev, tako zaradi tega, ker sem poklicni glasbenik - trobilec, kot zaradi smrada, denarja, slabega počutja...

To vprašanje in odgovor nanj sta mi pomagala priti čez tiste prve tri tedne, ko sem si prevečkrat zaželel čika. Kadarkoli se je v meni zbudila želja, sem se vprašal: ali res želim nehati kaditi?

Tak je moj način razmišljanja o tem, v tem obdobju. Če si kdaj v prihodnosti premislim, si pač bom, ampak za to bom moral postati korenito drug človek. Upam, da bo deljenje moje izkušnje pomagalo komu v trenutku neodločnosti.

Napišite svoje lastne mnenje ali izkušnjo!

Prispevek uredil/a: ženska, 26 november 2012 - 02:15.
Novo temo pridružila že obstoječi.

Peace Love

#60 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 26 november 2012 - 00:48

Bravo, serpent! :stima: Mislim, da je blup tule na dobri poti, da postane nekadilec, res pa je, da nisem spremljala redno njegovega odvajanja, naj kar sam pove, če hoče ;)

#61 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 29 november 2012 - 16:51

Šele zdaj vidim dogajanje v temi. :)

Ja, meni je tudi uspelo. Med nekadilce se štejem že od začetka uresničevanja novoletne zaobljube. Se pravi, da ne kadim že skoraj eno leto! :) Dejansko sem na to zelo ponosen. =)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#62 gregorkre

gregorkre

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 10 december 2012 - 20:11

Sam sem kadil 13 let. Sam pri sebi sem zastavil, da končam ko diplomiran. In tako se je moja kadilska pot končala. Zaenkrat 10 mesecev brez cigarete :) Nehal čez noč in ni bilo nobene krize. Zakon :)

#63 ann

ann

piščan'c

• Člani
  • 155 prispevkov

Objavljeno 10 december 2012 - 21:59

Tudi jaz sem najprej hotela popolnoma odnehat, a se ni izšlo. Zato sem začela postopoma. Bila sem totalna ljubiteljica cigaret, sedaj se športam in sem na dobri poti. Le kadar sem kje zunaj s prijatelji in je prisoten alkohol se ne morem upreti cigareti. :)
Get Fit & Stay Well

#64 Ira

Ira

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 11 december 2012 - 15:35

allen carr - končno nekadilci
super knjiga, za odvajanje od kajenja. če imaš resnično željo po prenehanju, bo dovolj če jo samo prebereš. temelji na psihologiji in psiholoških trikih kajenja. samo ena oseba, ki sem ji to knjigo priporočala, ni bila uspešna z odvajanjem. vsi ostali (8 ljudi z mano vred), uspešno prenehali.
obstaja v pdf obliki, je prevedena v ogromno jezikov. jaz imam slovensko elektronsko različico, če ima kdo željo po njej, naj pošlje zs in mu posredujem. ;)
Sticks and stones may break my bones..but names will never hurt me. :D

#65 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 12 december 2012 - 01:42

Opa opa Ira, hvala za ta napotek ;) Čeprav so "moji" kadilci vsi po vrsti netolerantni do moje khm dobro..dušne..delne skrbi za njihovo zdravje in khm moje dobro počutje. Ok, nevermind :angel: V službi vedno tečem stran od šefice, ki kadi kot turek, še posebi, ko imam sveže oprane lase. Njej je đabe, k ima kratke lase in se ji dim ne ujame v lasišče...

Če bom kdaj resno kadila, prosim, odsekajte mi prste, da ne bom mogla držat cigareta ...

#66 tamala

tamala

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 13 december 2012 - 12:57

Bivša kadilka, že 2 leti in 3 mesece. Kako mi je uspelo? ne vem točno. nekega dne sem enostavno rekla, eh, ne bom kupila cigaret, da vidim, kako dolgo zdržim brez. in nato sem to obdobje kar podaljševala. kriza je nastopila ob prvih kavah z mojimi prijatelji, ki so vsi kadilci. kavo sem spila v dveh minutah in nisem vedela, kam naj z rokami in kaj naj delam. živčnost, navajenost, da si zaposlen s cigaretom. sčasoma mi je začel cigaretni dim začel smrdeti, prav tako ljudi voham in se mi ta vonj na oblačilih gabi. skušnjava me je še premagala ob alkoholu, pa sem se drug dan tolkla po glavi, ker so me bolela pljuča, kašljala sem, glava pa je bolela še bolj kot ponavadi.
Najbolj sem se zamislila, kako škodljive so cigarete in kako močan je njihov vpliv na zdravje, ko sem v glavi povezala vse družinske bolezni, za katere imamo v družini že diagnoze v starejših generacijah(sladkorna, rak, visok pritisk, itd...) in jih kajenje lahko povzroči oz pripomore k nastanku. našla sem tudi več minusov, ki odtehtajo užitek ob čiku in kavi ter pomiritev živcev.

nobena cigareta ni vredna mojega zdravja. da ne govorimo o okolici, pasivnih kadilcih ... in otrocih, ki smo jim le slab zgled :)
Love is an irresistible desire to be irresistibly desired.[Robert Frost]

#67 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 19 december 2012 - 12:23

allen carr - končno nekadilci
super knjiga, za odvajanje od kajenja.

Podpišem neštetokrat. Jaz sem se vmes pregrešila, tak da jo bom spet v roke vzela ;)
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#68 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 28 december 2012 - 18:57

Tudi jaz tole knjigo vsem, ki razmišljate o končanju, močno priporočam. Meni je bila samo dodatna motivacija, ker je bila že moja želja izjemno močna, pa tudi kadil še nisem tako dolgo. Še nekaj dni in bo minilo leto odkar abstiniram :)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#69 badboy

badboy

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2013 - 16:31

Pri meni pa včasih mine ceu dan, včasih dva da sploh ne prižgem čika in ko se tega zavem, me zagrabi panika in moram nujno prižgat enga al pa dva. Sicer pokadim pol škatlice dnevno ( v povprečju ). Ko sem doma sploh ne čutim potrebo po čiku, dokler ne dobim obiskov...:)
Bog ne daj, pa da zgubim vžigalnik,...čeprav se mi v danem trenutku ne kadi, dokler ne ugotovim, da nimam vžigalnika....uifff, kadilci me ziher zastopijo kaj mislim:)

#70 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2013 - 19:01

Mene pa to preseneča, da imam kot nekadilka (!) trenutke, ko se lahko zakadim s parimi zaporednimi čiki in uživam v njihovem vonju in opazujem dim, ki se vrtinči in dela silhuete, tako čisto artish, ne znam opisat, malce zamaknjeno stanje ... čez 1h mi pa že spet smrdijo in sem dobra za kako leto ali par mesecev. :)

#71 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2013 - 01:50

Iskreno povem, da prenehanje s kajenjem ni tako težko, če si le narediš to smiselno - samo zaradi cene cigaret, morda ni najboljša verzija, ker ne glede na ceno kadimo še kar naprej. Jaz sem se leta 2005 odločil nehati kadit brez pametnega razloga in nisem kadil dve leti in pol - mi niti pasalo ni in sem bil dejansko eden izmed tistih "ta tečnih" nekadilcev, ki nonstop kašljajo zaradi dima. Potem sem se brez razloga odločil, da bi spet kadil in od takrat naprej kadim :) Da se odvadit samo resnično je potrebno imeti dovolj dober razlog.

Za konec bi dodal samo eno idejo moje prijateljice, ki mi je pred kratkim povedala, da si je mož kupil knjigo kako se odvaditi kaditi, in da naj bi resnično delovala. Ko sem jo vprašal, če jo je že prebrala mi je rekla, da se je odločila, da ne bo prišla niti dva metra v bližine knjige, da se ne bi slučajno ponesreči odvadila :)

Nekateri smo pač zagriženi kadilci
When you start with me you can't go back ...

#72 Stoosh

Stoosh

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2013 - 19:15

Po devetih letih sem nehala in šla skozi vse že prej našteto: glavoboli, čustveni izpadi, itd. Po šestih letih me je premamilo in sem spet začela s prepričanjem, da lahko kadim le občasno. A-ha... :kaj:

#73 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 959 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2013 - 17:52

Začela sem kadit pri 13. občasno, pri 16. redno - škatlica do dve na dan. Nič čudnega - vsi v družini (razen mame) kadijo že vse odkar vedo zase. Velikokrat sem v tem času poskušala nehat. Dvakrat mi je uspelo vzdržati celo pol leta, pa me je potem vedno nekaj premamilo. In potem, pri svojih čudovitih 26 letih, mi ena lepa punca, ki mi je takrat pomenila življenje, kar tako sredi lepega reče, da nikoli ne bi mogla biti v odnosu s punco, ki kadi. Tsja in tako sem iz danes na jutri nehala. Brez obližev, prepričevanj itd. ... Seveda potem s tisto punco ni bilo nič, ampak ji bom pa večno hvaležna, da me je zabila s temi besedami, kajti nedolgo zatem sem spoznala drago, ki je istega mnenja in bi torej verjetno sicer nikoli ne postali par. Tako sedaj ne kadim že slabi dve leti. Dvakrat v prvega pol leta sem se še prekršila, ampak nisem uspela pokaditi niti pol cigarete. Tudi smrdijo mi. Noro. Tako da polagam vero v to, da bo še vnaprej ostalo tako. ;)
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#74 kkpr82

kkpr82

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 24 april 2013 - 23:59

Kadila sem 13 let, vsak dan zadnje case po skatlico, vceraj si rekla DOVOLJ in vrgala skoraj polno skatlico stran, danes prezivela, brez cigarete, upam, da mi uspe :).
Zivimo samo enkrat :)

#75 najky

najky

piščan'c

• Člani
  • 94 prispevkov

Objavljeno 29 april 2013 - 21:42

Kadila sem 18 let. Prejsni teden zmanjsala po max 3 cigarete na dan. Danes drugi dan brez. Kar good.

Prispevek uredil/a: ženska, 01 maj 2013 - 03:02.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov