Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Odvajanje od kajenja

101 odgovorov v tej temi

#26 Katja

Katja

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 15 november 2010 - 22:27

Slišati bo smešno, pa vendar sem aktivna športnica in kadilka, v bistvu tako je, pokadim 2-3 cigarete na dan, zadnje čase malo več, ker delam izpit za avto in ponavadi z inštruktorco pred in po vožnji hitro enega prižgeva.
Kar se tiče odvajanja je pa tako, menim, da se mora človek sam odločiti, kdaj je dosti in kdaj bo nehal. lahko, da obliži, čigumiji ipd pomagajo, vendar mora človek sam sebe prepičati, da se lahko odvadi kajenja. Sama sem probala že večkrat, moram reči, da mi je uspelo, da tudi po 6 mesecev nisem prižgala cigarete, vendar, kadim iz užitka ne iz potrebe. Nekateri težko razumejo, ampak meni je užitek stati nekje s cigaretom v roki, da si vzameš čas zanj, ga z užitkom pokadiš in se počutiš popolnega :angelcek2:
A se še komu to dogaja?? :mrgreen:

Prispevek uredil/a: ženska, 16 november 2010 - 02:12.

*There’s a cafe around the corner from a home I call a house,
I sit and play sudoku ‘til I figure some shit out,
I drink the day’s first coffee and I smoke the last cigarette of my life*

#27 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 16 november 2010 - 00:44

Mah, kolega je vedno govoril, da si pravi kadilec šele takrat, ko se zjutraj zbudiš in ti je prva misel čik! To da nekdo ob petkih skadi par čikov ga ne naredi kadilca. Če so pa spet komu pomebne nalepke, pa je spet treba definirat frekvenco. En čik na mesec, vsak mesec, a si kadilec? In tako naprej... :)

#28 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 16 november 2010 - 14:41

Jaz sem kadila malo manj kot 3 leta, na začetku škatlica na 2 tedna, potem škatlica na 1 teden, nato je škatlica zdržala vedno manj, na koncu sem porabila eno na max. 2 dni. Če sem šla pa na kavice ali pa pijače, sem pokadila več, tudi 2 škatlici na dan. Tudi med pisanjem diplome sem pokadila dosti. Nehati sem hotela prejšnjo zimo, zdržala sem kak teden. To si razlagam tako, da je šlo za neke vrste tekmovanje s prijateljico, ki je tudi nehala (čeprav zdaj spet oz. še vedno kadi), nisem si pa prav želela. Nato sem čez zimo na skrivaj kadila, spomladi se mi ni dalo več skrivati in so vsi mislili, da sem pač spet začela. Jaz pa nisem nikoli prav nehala.
Poleti me je na bruseljskem letališču prešinilo, da nočem več kaditi. Zdaj je od tega nekje 5 mescev, meni se pa zdi že cela večnost, ker se sploh več ne spomnim prav, kako je bilo, ko sem "morala" oz. mi je ful prijalo kaditi. Po pristanku sem šla "enega skadit" in se postavila poleg smrdečega stoječega pepelnika, ki je bil poln ogorkov. Takrat sem si predstavljala, koliko smeti na dan povzročajo čiki, in se vprašala, kako sem lahko prej več kot 20 let živela brez kajenja, zdaj pa sem si morala po 1,5-urnem letu takoj enega prižgati. V glavi mi je nekaj kliknilo in sem se odločila nehati. Skadila sem še tisto škatlico, ki sem jo imela, in ob vsakem čiku vedela, da se "poslavljam" od te razvade. Na potovanju sem spoznala eno punco, ki je tudi že stokrat nehala kaditi, a je vedno znova začela. Predlagala mi je knjigo Allen-a Carr-a z naslovom Končno nekadilci. Ko sem prišla domov, sem jo prebrala. Ne morem reči, da me je knjiga prepričala v nehanje, ker sem bila prej že sama odločena. Vendar pa mi je bila knjiga v pomoč, saj na malo drugačen način pristopa h kajenju (ne grozi s slikami črnih pljuč in z dejstvi, da boš kmalu zbolel in umrl). Tako da je bila nekakšna potrditev mojega razmišljanja. Priporočam, ni zateženo in prav nasmejiš se zraven, ko vidiš, da je vse to res. Prvi mesec je bilo res težko, ker imaš pač tisti "refleks", da ob kavici, stresu ali dolgčasu posežeš po škatlici in si enega prižgeš. V bistvu se moraš odvaditi samo tega, s tem si že opravil tričetrt dela. Na začetku sem tudi pogosto sanjala o tem, da kadim. Zdaj več ne čutim nobene potrebe po čiku in me pa tudi ne moti, če kdo poleg mene kadi.
Je pa res, da s(m)o ex-kadilci še hujši od zdravnikov in raznih pridigarjev. Včasih se zasačim pri tem, kako nekomu solim pamet in ga prepričujem, da naj neha. S tem nobenemu ne pomagaš, SAM se mora odločiti. Če ti samemu v glavi ne klikne, ti nič na tem svetu ne more pomagati.
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#29 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 25 december 2010 - 13:33

Ena izmed mojih novoletnih zaobljub je, da neham kaditi. To si želim zaradi zdravstvenega in finančnega vidika. Ne rečem, da ne bom nikoli nobenega čika več prižgal ampak po novem letu si jih ne nameravam več kupovati. Menda se bodo podražili za 50% in to je potem res že konkreten strošek. Upam, da se bom zastavljenega res držal. :)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#30 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 17:54

Sam sem kadil, ne kadil požiral cigarete in to kar nekaj let. No, misel, da bi opustil je kar nekaj časa tlela v meni. Potem pa sem imel manjši poseg na zobu in zdravnik mi je svetoval, če slučajno kadim, naj se nekaj dni vzdržim, ker bom tako pripomogel k hitrejšemu zdravljenju. Vsak dan je bil težak. Sem pa vztrajal. Doma sem imel ves čas na mizi cigarete. Sam sebe sem preprčeval, da je to pametno, ker lahko vsak trenutek prižgem. Tako je minilo prvih deset dni. Šele po desetih dneh sem umaknil cigarete in nisem nikdar več prižgal. Ker pač nisem mogel jesti, se tudi zredil nisem. Edina stvar, ki mi je bila nekaj časa skoraj nemogoča - popiti skodelico kave brez cigarete. Tako da par mesecev še kave nisem pil. Pomembna je volja, volja v glavi, če te ni, tudi s prenehanjem kajenja ne bo nič. Pa veliko volje vam želim.

#31 Glambert_bench

Glambert_bench

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2011 - 16:56

Jaz moram tudi nehat. Kadim že skoraj 10 let. Ne vem kako mi bo ratalo, vem pa da ne pomaga nič drugega kot to, da se enkrat za vselej odločiš. Torej volja. Resnično občudujem vse, ki jim je uspelo (^^Nerej, svaka čast), samo tudi mene je najbolj strah tiste jutarnje kavice brez cigareta...

#32 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2011 - 20:58

Ena izmed mojih novoletnih zaobljub je, da neham kaditi. To si želim zaradi zdravstvenega in finančnega vidika. Ne rečem, da ne bom nikoli nobenega čika več prižgal ampak po novem letu si jih ne nameravam več kupovati. Menda se bodo podražili za 50% in to je potem res že konkreten strošek. Upam, da se bom zastavljenega res držal. :)

Napiši. A si mož beseda in se držiš, da ne kadiš več. Glede na tvoja leta , še ne bi smel biti zasvojen z nikotinom in ne bi smelo biti težko prenehat.

#33 pero83

pero83

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2011 - 14:50

lep pozdrav. včeraj sem se kar naenkrat nenadoma odločil, da bom dal cigaretom konec!!
kadim 12-13 let redno, enkrat sem se poskušal odvadit z nicorette žvečilnim gumijem, pa obliž in nobeno to sr**je mi ni pomagalo.
mislim, da je glava tista oz. trma odločnost, da prenehaš s kajenjem.
no sedaj je že minilo 24 ur brez kajenja in sem že v tisti krizi, apmak moraš si ves čas govoriti NE NOČEM TE VEČ in zaenkrat mi to uspeva!!!
upam in želim zaključiti kariero kadilca!

Prispevek uredil/a: ženska, 05 februar 2011 - 17:28.

#34 openminded

openminded

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2011 - 16:24

Sama sicer ne kadim, vem pa, da je večina mojih kolegov prenehala kaditi čez noč, ker so se odločili, da prenehajo in tudi so...
Za razliko od njih je pa kolegu, po večkratnih neuspelih poskusih prenehanja kajenja čez noč, uspelo z zmanjševanjem cigaret. Povprečno je pokadil škatlico na dan, zato se je odločil, vsak dan pokadi eno cigareto manj, po dveh dneh 2 manj in tako naprej... Po 20 dneh je prižgal svoj zadnji cigaret in zdaj ne kadi že več kot 2 leti... Baje je veliko lažje, ker postopno zmanjšuješ in se ti en cigaret na dan res ne pozna ful, pa še telo postopoma navajaš na manjše količine, da ni takojšen šok.. Upam, da vam rata :)

#35 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2011 - 14:15

- laserska terapija odvajanja od kajenja..., ma to so carji napi*dancije. Že v samem štartu, še preden je njihova predstavnica sploh kaj konkretnega povedala, se mi je zas*alo. Kako se v družbi kadilcev, mora obnašat OZDRAVLJEN nekadilec...hallo ženšče, od kdaj smo pa kadilci BOLANI, da bi nas bilo treba zdravit...madona saj nismo đankiji :kaj:

#36 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2011 - 21:18

Kadila sem tri leta (2-3 škatle na teden) in sem se lepega dne odločila, da neham in sem nehala. Se mi zlušta še vedno in včasih imam prav rada svojo punco, ko si prižge cigareto in zraven nje uživam v dimu, ki ga zavoham :). Ne bi pa rada nazaj začela, ker je to samo brezvezen strošek in nekako se nisem več dobro počutila.

All people smile in the same language.

#37 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 611 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2011 - 14:35

Evo, jaz sem tudi tako končala kadit kot mičkena. en dan sem se odločila, da bo to moj zadnji čik in sem ga res prižgala pri jutranji kavici in potem nič več in me tudi ne mika. prav fajn je, ko pridem v stanovanje, ki ne smrdi po cigaretih :) pa tudi jaz se bolše počutim. Me pa ne bi motilo, če bi partnerka kadila.

#38 Survajvr

Survajvr

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2011 - 17:29

Ful vesel, da lahko podam iz prve roke izkušnjo s Champixom, tablete na recept, samoplačniške - na mesec strošek cca. 80 EUR (dve škatli). Začneš jemati tablete in si postaviš rok - dan kdaj boš nehal - cca. 7-10 dni po začetku jemanja tablet. Tablete so blagi antidepresiv in preprečujejo absorbcijo nikotina v možganih. Se pravi - ni krize, ker ti manjka čik in hkrati tudi, če kadiš, se ti nikotin izloča in nimas učinka - filinga - užitka ..

Tablete jemlješ cca. 2-3 mesece. Strošek pa je v povprečju isti, če bi kadil 1 škatlo na dan, v mojem primeru. Pol pa volja, po enem letu sem začel kaditi zaradi gužve v službi in decembrskega popivanja, ki se je zavleklo v januar. Ampak zdaj spet jemljem, 3 dni, v petek neham :))))

Drugače pa the easiest way to stop smoking, od matere kolegica je bila verižna kadilka ločenka - 3 škatle na dan, zdaj ji pa po 4 mesecih še na pamet ne pade.

Prispevek uredil/a: ženska, 14 avgust 2011 - 23:50.

http://lifeguidelines.wordpress.com - by Survajvr

"Bodi sprememba, ki si jo želiš videti v svetu" - Gandhi

#39 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2012 - 14:45

No jaz sem si pa ponovno zadal, da preneham s to razvado. Danes zjutraj sem nazadnje pokadil cigareto in upam, da je bila zadnja. Sicer si ne želim delati utvar in vem da ni zelo verjetno, da ne bom nikoli več prižgal ampak res se mislim potruditi. Predvsem zaradi stroškov, delno pa tudi zaradi zdravja. Relativno redno sem kadil skoraj od začetka srednje šole, kar je več kot 2 leti. V vsem tem času sem imel precej nihanj in razmišljanj o kajenju. Že kakih dvakrat sem imel obdobje ko sem želel nehati, pa mi nikoli ni uspelo za dlje kot nekaj dni ali tednov...Imel pa sem tudi obdobja, ko sem si rekel da mi je popolnoma vseeno in da bom pač kadil kolikor mi bo pasalo...In dolgo sem bil prepričan, da nisem niti malo odvisen od ničesar v zvezi s kajenjem. Ne od nikotina, ne od rituala - kar kajenje pravzaprav je. Postopoma pa sem ugotovil, da neka odvisnost pri meni dejansko je prisotna. In ne toliko od nikotina kot rituala. Saj kadar sem bil kje zaposlen, se imel fino in cigaret pač nisem imel; nikoli nisem doživel kake krize, ki jo odvajanje povzroča mnogim dolgoletnim kadilcem. Ampak sploh v zadnjih mesecih sem prišel do spoznanja, da se res nimam pod nadzorom in da skorajda ne morem več čakati na bus ali iti na kavo brez cigaret. Tudi, če slučajno nisem imel cigaret, me je močno zamikalo, da bi koga prosil za ''enega''.
Sicer nikoli nisem kadil veliko. So bili dnevi ko sploh nisem, večinoma pa sem le do 5 cigaret na dan. (Nek petek mi je uspelo skaditi celo škatlo, kar pa je tudi moj ''rekord''), v zadnjem času pa se je meja kar povišala in redno sem pokadil blizu 10 cigaret na dan. To se je vedno bolj poznalo tudi na mojem finančnem stanju.

Danes zjutraj sem tako ''pospravil'' še z zadnjimi čiki ''decembrske'' škatle (vem, da je bedno; ko pa bi jo lahko preprosto vrgel stran ali komu dal že prej..xD), zdaj pa začenjam z abstinenco. Morda že jutri, definitivno pa v tem tednu, nameravam v knjižnico po dodatno spodbudo. Knjigo Allena Carra - Končno nekadilci. Res vsak dan posebej bi se rad potrudil in vzdržal kajenja. Tudi pred in po šoli, na kavah, busnih postajah.....Malo težje bo tudi zato, ker dobra kolegica kadi ampak to mi je trenutno še dodatni izziv in spodbuda...:]]
Če mi uspe zdržati 2, 3 mesece, bom že na zelo dobri poti!

*vso srečo si želim* :D Pa bom kaj poročal čez nekaj časa kako mi gre. :]
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#40 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 02:20

1 teden se ''že'' vzdržujem kajenja in zdaj me nekaj zanima...Je možno, da ti po prenehanju kajenja močno zapaše cuker (predvsem kaki bomboni, sladice, čokolada)??
Ker v obdobju zadnjega leta me te stvari sploh niso mikale in resnično sem pojedel zelo male količine čokolade, raznih tortic ipd....Veliko raje sem imel slane zadeve. V zadnjih dneh pa opažam, da sem kar naenkrat dobil nekakšen napad na sladke zadeve. Predvsem čokolado. Saj ne, da bi zdaj kar vsak dan pojedel celo čokolado ali več, ampak zame je četrtina velike milke ali pa pol male riževe čokolade že veliko. Vsaj v zadnjem letu kaj takega nisem mogel pospraviti v enem dnevu, ker mi enostavno ni pasalo, kot cuker nasploh..(razen v čaju, kavi..)
Ima kdo kake podobne izkušnje? :]

#41 37mojca

37mojca

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 10:07

Enostavno sem rekla, da neham za novo leto in sem nehala - čez noč. Enako je moj ati in polovico moje žlahte (eni so kadili več kot 25 let). Se mi zdi, da kakor rečeš, da boš postopoma nehal kadit ali si pomagal s kakšno stvarjo, ne bo ratalo, ker je želja premajhna ali je v resnici ni. Pogrešam navado, ne pa kajenja :)

Jaz se strinjam s teboj najboljša rešitev je odločnost če si pri sebi rečeš stop je tudi stop :objempunce:

#42 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2012 - 23:39

Blup: seveda. Veliko ljudi se zredi po prenehanju kajenja, zato je treba biti precej previden pri tem.

Kajenje v naših možganih stimulira občutek ugodja in po prenehanju se trudijo ta občutek dobiti drugje - najpogosteje s sladkarijami ali pa kar s povečano količino hrane nasploh.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#43 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 00:31

Aha. No, saj to da se po prenehanju menda zrediš, sem že velikokrat slišal in prebral. Vseeno me je fasciniral ta nekajdnevni napad na ''cuker''. Me pa ne skrbi, da bi se zredil ker mislim da se imam kar pod kontrolo. V soboto sem šel celo laufat po več mesecih in se mi zdi, da tudi ne pojem tako veliko...Važno, da sem zdaj nekadilec! :)

#44 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 11:27

Da razbijem par mitov:

1) Nikotinska odvisnost NE OBSTAJA. Je zelo priročen izgovor, ampak nikotin se po zadnji prižgani cigareti popolnoma sčisti iz telesa v dnevu-dveh. "Odvisnost" pri tobaku so sprani možgani (speremo si jih pa sami).

2) Razne tablete, obliži, elektronske cigarete in kaj-vem-kaj-še-si-ne-izmisli-farmacija je ČISTI NONSENS. Če bi karkoli od tega dejansko pomagalo, definitivno ne bi bilo v prodaji, lepo prosim :)

3) Opustitev kajenja z zmanjševanjem doze ali pa z "močno voljo" sta še DVA NONSENSA. Pri obeh pristopih se kadilec trpinči po nepotrebnem. Pri obeh pristopih je edina reč, ki jo dosežeš ta, da si 10x bolj zafrustriran okoli kajenja in se prej ali slej zlomiš.

Edina resnična težava pri kajenju je, kot sem že rekla, sprani možgani. In ko si pripravljen, da si jih nazaj "preprogramiraš", je opustitev edina logična in najlažja možna pot. Po več kot desetletju verižnega kajenja sem tudi sama brcnila to ogabno razvado v rit in ji pomahala v slovo. Brez močne volje, brez pripomočkov, brez težav. Tudi vsi trenutki, v katerih pomisliš "joj, kak bi zdaj pasalo prižgat" ipd (vsi kadilci imamo kup takih impulzov), postanejo smešni in znosni, če se zavedaš, da je to samo "pokvarjen program" v tvoji glavi, ki te vleče za nos.

Z veseljem nekadilka že eno leto :super:
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#45 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 12:32

1) Nikotinska odvisnost NE OBSTAJA. Je zelo priročen izgovor, ampak nikotin se po zadnji prižgani cigareti popolnoma sčisti iz telesa v dnevu-dveh. "Odvisnost" pri tobaku so sprani možgani (speremo si jih pa sami).

Ni res. Biokemijski mehanizem, kako se nikotin vplete v fizološke procese v telesu, je dodobra razvozlan. Čez čas za telo ta vpletenost nikotina v biokemijskih procesih postane običajna in brez njega ti procesi ne tečejo več pravilno. Zato se ob opustitvi razvijejo odtegnitveni simptomi.

Seveda se telo po opustitvi kajenja čez čas spet navadi na odsotnost nikotina in temu primerno prilagodi procese. Ampak v vmesnem času se pa človek zaradi teh sprememb ne počuti dobro.

Ob opustitvi kajenja je najbolj na udaru dopaminski sistem, ki uravnava razpoloženje.

Tako da definitivno človek potrebuje močno voljo, da se zoperstavi slabemu počutju, ki ga povzroča odsotnost nikotina. "Reprogramiranje možganov", o čemer pišeš, ni nič drugega kot odraz zelo močne volje, ki si jo imela.

Skratka čestitke, da ti je uspelo opustiti kajenje. Na koncu niti ni pomembno, v kaj verjameš - v teorijo odvisnosti, močno voljo ali reprogramiranje možganov. Pomembno je, da kajenje opustiš. :)
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#46 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 16:10

Ni res. Biokemijski mehanizem, kako se nikotin vplete v fizološke procese v telesu, je dodobra razvozlan. Čez čas za telo ta vpletenost nikotina v biokemijskih procesih postane običajna in brez njega ti procesi ne tečejo več pravilno. Zato se ob opustitvi razvijejo odtegnitveni simptomi.

Tukaj se težko strinjam s teboj. Telesno odvisnost povzročata npr. alkohol ali pa heroin, da naštejem samo dve tipični sestavini. Ob opustitvi tobaka človeško telo NIMA odtegnitvenih simptomov. Oprosti, ampak od celega bataljona bivših kadilcev v moji bližini še nihče ni poročal o halucinacijah, znojenju, tresavicah ipd. simptomih, ki se pojavijo ob telesni odvisnosti. Tudi sama nisem izkusila nikakršnih odtegnitvenih pojavov. Tudi če sedaj prižgem, ne postanem nazaj odvisna. Pri alkoholu ali heroinu je relaps npr. skoraj neizbežen. Torej, odvisnost JE izključno psihična.

... Ampak v vmesnem času se pa človek zaradi teh sprememb ne počuti dobro.

Če pogledaš logično, ta izjava nima smisla. Telo se v trenutku, ko opustiš tobak, začne čistit in zdraviti ter počutiti bolje. Vsi neprijetni občutki so zgolj in le psihične narave.

Tako da definitivno človek potrebuje močno voljo, da se zoperstavi slabemu počutju, ki ga povzroča odsotnost nikotina. "Reprogramiranje možganov", o čemer pišeš, ni nič drugega kot odraz zelo močne volje, ki si jo imela.

Definitivno, po vsaj ducat poskusih nehanja "z močno voljo" (vsakič neuspešno), lahko trdim, da volja tu ne igra nobene volje. Mogoče obstajajo redke izjeme, ampak vsi, ki so šli to pot (moji znanci), so doživeli relaps. Vsi brez izjeme. Slabo počutje - še enkrat - je samo posledica napačnega mišljenja, ki si ga kadilci vbijemo v glavo. Le pomisli, kaj dejansko je tisto slabo počutje, ko si brez oz. ko se trudiš ne prižgat. Mentalne slike in prepričanja, nič fizičnega. Pa verjemi, da nisem imela volje, še manj pa zelo močne; drugače danes ne bi tega tu pisala, ker bi veselo naprej puhala tisti smrad v svoja pljuča ;)

Skratka čestitke, da ti je uspelo opustiti kajenje. Na koncu niti ni pomembno, v kaj verjameš - v teorijo odvisnosti, močno voljo ali reprogramiranje možganov. Pomembno je, da kajenje opustiš. :)

Hvala lepa in navijam za vse ostale, da se pridružijo klapi nekadilcev :)
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#47 Rain

Rain

Častna članica

• Člani
  • 239 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 16:42

Tukaj se težko strinjam s teboj. Telesno odvisnost povzročata npr. alkohol ali pa heroin, da naštejem samo dve tipični sestavini. Ob opustitvi tobaka človeško telo NIMA odtegnitvenih simptomov. Oprosti, ampak od celega bataljona bivših kadilcev v moji bližini še nihče ni poročal o halucinacijah, znojenju, tresavicah ipd. simptomih, ki se pojavijo ob telesni odvisnosti. Tudi sama nisem izkusila nikakršnih odtegnitvenih pojavov. Tudi če sedaj prižgem, ne postanem nazaj odvisna. Pri alkoholu ali heroinu je relaps npr. skoraj neizbežen. Torej, odvisnost JE izključno psihična.

... Ampak v vmesnem času se pa človek zaradi teh sprememb ne počuti dobro.

Če pogledaš logično, ta izjava nima smisla. Telo se v trenutku, ko opustiš tobak, začne čistit in zdraviti ter počutiti bolje. Vsi neprijetni občutki so zgolj in le psihične narave.

Glede na to, da o nikotinu, delovanju človeškega telesa in odvisnostih nasploh očitno zelo malo veš, je precej neodgovorno, da takole vehementno pišeš oslarije.

#48 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 17:32

Zelo se strinjam in se podpišem pod vse, kar sta napisala Shaman in Rain! :spostovanje:
Kajenje je odvisnost, to lahko trdim iz lastnih izkušenj, žal. :?

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#49 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 18:08

Že že, samo ne fizična :neumen:

Glede na to, da o nikotinu, delovanju človeškega telesa in odvisnostih nasploh očitno zelo malo veš...

Zelo očitno, res. Super argument. :spostovanje:

Vem toliko, da so mi kadilske dileme smešne (been there, done that). Sem bila pa zadnjih 10 let dovolj vpeta v vsa tri področja, ki si jih naštel, da si danes upam trdno stati za svojimi besedami. Namesto, da se spravljaš na mojo razgledanost, rajši daj kakšen smiseln proti-argument.

Zadeve, ki sem jih napisala, niso na mojem zeljniku pognale, ampak so preprosta dejstva, potrjena na večstotisočglavem reprezentativnem vzorcu ozdravljenih kadilcev.. Je pa v interesu tobačnih, farmacevtskih ipd. lobijev sigurno to, da folk (p)ostaja zasvojen. $$$
Resnica je pa daleč od tega, v kar ste tako sveto zaverovani.

Zanimivo, pod kakšne argumente in rešitve se podpisujete in se z njimi strinjate... No ja, vsakomur svoje.

Sedaj se pa umikam iz debate.

LP

#50 Rain

Rain

Častna članica

• Člani
  • 239 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2012 - 23:24

Glede na to, da o nikotinu, delovanju človeškega telesa in odvisnostih nasploh očitno zelo malo veš...

Zelo očitno, res.

Tvoje izjave, na katere leti ta "očitno", so v mojem zgornjem prispevku boldane. In kažejo na to, da to pač niso področja, kjer si doma.

Kar pa se "smiselnih proti-argumentov" tiče, pa ti je že Shaman predstavil edini potreben argument - znanstveni - in ti na kratko pojasnil, zakaj je odvisnost od nikotina tudi fizična. Žal zastonj, saj so zate, kot kaže, medicinske oz. biokemične razlage stvar hudobnih lobijev…

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov