Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Odvajanje od kajenja

101 odgovorov v tej temi

#1 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2010 - 08:59

Zanima me, kako rednim kadilcem uspeva opustiti kajenje? Vaše izkušnje?

Kadar volja, želja po prenehanju ne zadostuje, z čim ste si pomagali? Obliži, žvečilni, antinikorete...?

Prispevek uredil/a: Donvita, 28 junij 2010 - 09:01.

#2 fourties

fourties

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2010 - 20:52

Ko sem izvedel, da je enemu mojemu kolegu, ki je bil verižni kadilec, uspelo z "zybanom", sem tudi jaz poskusil. In je šlo brez težav. Samo za ablee rabiš recept in niso poceni. Za vsak način pa se je itak reba najprej odločiti, in ko se odločiš, je najhujše že za tabo. :stima:

#3 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2010 - 21:00

ampak a ni tako, da ko se odlocis, ze lahko sam speljes, brez pomagal?

#4 fourties

fourties

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2010 - 21:07

Kot vem, je nikotinska odvisnost ena hujših (celo hujša od nekaterih "pravih" drog). Zyban ti pomaga, da se počasi zmanjša poreba po nikotinu. V navodilih sicer piše, da ne vedo točno, kako deluje, a deluje. Poznam kar nekaj dolgoletnih odvisnežev, ki nam je na ta način uspelo.
Odločitev pa pomeni, da si premagal strah pred življenjem brez cigarete, ki je lahko zelo velik.

#5 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2010 - 22:07

ampak a ni tako, da ko se odlocis, ze lahko sam speljes, brez pomagal?

Ne vem, če se katerokoli odvisnost da spremeniti zgolj s spremembo razmišljanja? Ko pride kriza, tisti trenutek navade, ko bi avtomatično potegnil ven cigaret, enostavno moraš zavestno preusmerit v kaj drugega - verjetno ni isto, da namesto, da prižgeš cigaret, vržeš čigumi v usta in stvar je opravljena. Manjka tisti feeling med prsti ...

#6 Black Kitty

Black Kitty

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2010 - 23:41

Enostavno sem rekla, da neham za novo leto in sem nehala - čez noč. Enako je moj ati in polovico moje žlahte (eni so kadili več kot 25 let). Se mi zdi, da kakor rečeš, da boš postopoma nehal kadit ali si pomagal s kakšno stvarjo, ne bo ratalo, ker je želja premajhna ali je v resnici ni. Pogrešam navado, ne pa kajenja :)

"Those who do not movedo not notice their chains."

Rosa Luxemburg

#7 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2010 - 09:49

Sam ne kadim že dobri dve leti, prej sem to počel polnih devet let. Preden sem zaključil, sem pogosto razmišljal, kako bi bilo fajn, če nebi kadil, ampak ostlalo je vedno le pri razmišljanju. Na koncu sem govoril, da bom kadil še na smrtni postelji, a zarečenega kruha se največ poje. Kmalu po tej izjavi me je zagrabilo. Kar naenkrat sem začutil, da je čas, ko lahko zaključim kadilsko kariero. In sem jo.
Priznam, 14 dni sem imel kar precej težav. Pomembno je, da volja ne omaga. Vem, da ne bom več kadil. Nimam niti potrebe, niti interesa. Denarja pa tudi ne, da bi ga lahko razmetaval :D

#8 sebyy

sebyy

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2010 - 15:01

Kaj je to "zyban", sam bi tudi rad prenehal kadit, pa mi ne uspeva. Kadim že predolgo. Vesel bom vsakega vašega nasveta.

#9 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2010 - 17:29

Če zyban vpišeš v Google, ti bo izpisal cel kup rezultatov, samo malo je treba prebrati. ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#10 River

River

biskvitek

• Člani
  • 34 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2010 - 15:05

Jaz poskušam že skoraj dve leti, pa mi nikoli ne uspe za več kot teden, dva, nato zgubim voljo in me cigaret zopet premami.
Najhuje je, ko potrebo po nikotinu nadomeščaš s hrano. Na ta način sem pridobila ogromno kilogramov.
Okay let's dance now.

#11 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 20 september 2010 - 23:09

Hmmm, verjetno se je potrebno res kar odločiti. :)

Sama sem bila neverjetno strastna kadilka in sem zmeraj govorila, da bom še kot "stara bakica s palico" kadila kot Turk. Potem pa sem lepega dne sedela na kavi s prijateljico, pospravila cigarete, napisala datum na nek listič - in nehala. Po več kot desetih letih najmanj ene in pol do dveh škatel na dan. Minilo je že več kot šest let in nikoli več nisem prižgala.

Mi je pa takrat zelo pomagal teden dni "izolacije" od ljudi. Po službi takoj domov in v posteljo ... prebirati knjige o škodljivosti kajenja in podobne "neumnosti". :) Poleg tega me je strašansko bolela glava in je bila to itak skoraj edina možnost ... Če imaš pretežno kadilsko družbo, pa je verjetno (vsaj na začetku) precej težje vztrajati.

Pomembno se mi je zdelo tudi to, da nisem posegala po nadomestkih - recimo v obliki hrane. :lacen2:: Ne samo zato, ker bi se lahko pošteno poredila (to sem se tudi, ker sem imela potem dejansko slabšo prebavo), ampak ker se "odvisnosti" dejansko ne bi znebila (no, čeprav je pa res, da s pitjem kave - v nekoliko pretiranih količinah - nisem prenehala. :nerodno: ). Potrebovala sem precej volje - kasneje tudi za spremembo prehrane in "klestenje kil". Pomagal mi je šport, pa tudi novi ljudje v mojem življenju in delo na sami sebi.

Nič od tega ni bilo lahko, se je pa zelo izplačalo. Če zaradi ničesar drugega - zaradi tega noro dobrega občutka svobode in čisto novih, manj "meglenih" pogledov na življenje. :juhej:

Prispevek uredil/a: svetnica, 20 september 2010 - 23:10.

Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#12 teddybi

teddybi

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 21 september 2010 - 01:12

Po mojem je najboljše če začneš počasi zmanjševati dozo cigaret na dan, pa se enkrat odločiš: "Danes je pa ta dan, ko bom jaz prižgal svoj zadnji cigaret";)
You are what you want to be!

#13 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 21 september 2010 - 01:59

Hmmm, ne vem ... S tem se težko strinjam - vsaj glede na izkušnje mojih prijateljev / znancev: vsi, ki so se lotili tehnike odvajanja "počasi zmanjševat", danes še zmeraj kadijo. Večina tistih, ki smo nehali naenkrat, pa danes ne kadimo več. ;)

#14 teddybi

teddybi

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 21 september 2010 - 08:50

Ja jaz sem na tak način že nehal, pa več kot pol leta nisem kadil, potem sem pa spet začel ;)

Prispevek uredil/a: ženska, 21 september 2010 - 23:01.

You are what you want to be!

#15 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 21 september 2010 - 14:36

Torej nisi nehal. ;)

Prispevek uredil/a: svetnica, 21 september 2010 - 14:36.

#16 hiki

hiki

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 25 september 2010 - 16:51

Tudi jaz sem on and off kadilka. Imam fazo ko nič ne kadim in imam fazo, ko kadim, pa čeprav mi niti ni. Mislim, da je vse pogojeno s psiho. Težko se je čisto odvaditi. Meni se je najlažje odpovedati kajenju, če dosti športam. Pol pa pridejo dnevi, kot je današnji- dež in beda, pa me spet zamika čik. AMPAK, zdaj že nekaj dni nisem prižgala in moram rečt, da se kar držim! Karakter moraš biti, pa gre in to zelo močan karakter. NAAAAJTEŽJE mi je pa rečt NE, če sem nekje na kakšnem koncertu, in je fenomenalna muzika, v katero se tako ufuram, da vse čutim. Gre kar nekako skozi mene in sem čisto v extazi. Če imam takrat v levi roki en pir in v desni en čikec, je to orgazmično! Bom raje nehala, ker se mi že puši. Pa ne, ne, ne, neeee bom!

Prispevek uredil/a: balerina, 25 september 2010 - 17:18.

Takle mamo!

#17 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 25 september 2010 - 22:16

Čez noč sem se odločla, da ne bom več kadila in tako je tudi bilo.

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#18 caliente

caliente

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 25 september 2010 - 23:38

Včasih totalna antikadilka, poskusila na polovici srednje šole čisto iz firbca, nato približno leto občasno prižgala, potem pa začela redno kadit.
V zelo stresnem obdobju sem pokadila 1,5-2 škatli na dan.. :S Sedaj pa včasih eno v enem dnevu, včasih pa jo imam za tri dni. Rada bi nehala zaradi zdravja, spremljajočih vonjav in stroškov, po drugi strani pa nekako sploh nimam želje, da bi čisto prekinila. Mogoče moram samo počakat na pravo obdobje, ko bom imela močnejšo voljo, trenutno moram vsaj enega na dan prižgat, drugače sem živčna za znoret.

#19 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 26 september 2010 - 08:26

Kjer je volja, je tudi pot, pravijo.
Če si želiš nehati, potem nehaj. Splača se, verjemi. Med nekadilci, ki jih je vse več, se boš počutil-a bistveno bolje, garantirano! In imej v mislih tudi to, da dlje, ko odlašaš, težje prekineš.

#20 vrtnica80

vrtnica80

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 26 september 2010 - 19:51

Kar pomaga: zyban, champix, nicorette obliži, čigumiji, hipnoza, stava s prijateljem, enim rata v prvo, drugim desetič! :navijacica:

#21 alexandra77

alexandra77

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2010 - 18:45

Meni najbolj pomaga šport.
Sama sem bila kadilka od srednje šole. Po očetovi smrti sem začela teči in se počasi odvadila kaditi.
Vmes sem si prižgala kakšno. Sploh na kakšnem žuru nisem zdržala. Naslednji dan pa spet, zakaj?
Moti me ne, če v družbi kadijo prijatelji. Se pa borim sama s seboj, ali naj ga prižgem ali ne?
Sedaj je že skoraj dva meseca od zadnjega. :lalala:

#22 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2010 - 19:20

Jaz sem po večkratnih poskusih dojela, kakšen sistem mi najbolj ustreza :)

Načeloma sem nehala kadit, ampak, če mi kdaj zapaše, pač prižgem in se zavedam, da ni to nič hudega, nisem nič manj nekadilka zaradi tega :)

Včasih sem enega prižgala, si rekla "shit, zaje***, vseeno, če spet začnem kaditi"... in sem spet začela na polno kaditi... tko pa če pržgem par čikov v mescu... nč hudga.. :) Nisem začela spet na polno....

#23 mešanček

mešanček

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 14 november 2010 - 01:06

Sem že nekajkrat poskušal nehat in nisem mel nobenih problemov, dokler nisem ponovno začel :) sem kakšno leto nazaj sklenil, da ti poskusi nekajenja niso za nikamor. Od takrat naprej kadim, nehal pa bom, ko bom res začutil, da moram :)

Sicer pa precej dvomim v uspešnost substitucijskih terapij. Kajenje ni samo nikotin, kajenje je cigaret, ki ga držiš v roki, dim, ki ga pihaš, nekaj kar te zaposli in napolni :) Se mi zdi, da delamo krivico, če ga zreduciramo na par substanc. Krivico sebi... ker ne razumemo, da nismo odvisni od nikotina, ampak od vsega, kar nam cigaret nudi. Torej... Ko bo pri meni obstajala želja nehat, dvomim, da bom posegel po nikotinu v žvečilki. Kaj točno bom nardil, pa še ne vem :?: Če bom zdrav, morda nič :) upam pa, da bo zadostna motivacija že starost (mejno postavljam na tem mestu; 30 let)

:adijooo:

#24 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 14 november 2010 - 17:16

Mah jaz sem tudi želel nehati pa enostavno ne nism. Pa ne bi rekel, da sem nikotinski odvisnik ampak preprosto mi zapaše. Sem še mlad in čeprav se ukvarjam s športom vseeno kadim. Ampak mislim, da ko se bom odločil bom lahko nehal. Tako ali tako pa nisem nek ekstra kadilec, ravno razmišljam o meji 4 škatlice cigaret na mesec.
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#25 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 15 november 2010 - 20:00

tokrat gre zares! najprej sem iz škatlice/dan zmanjšala na škatlico/3dni, sedaj pa sem na enem cigaretu dnevno. do novega leta (upam, da že malo prej) pa mislim popolnoma opustiti to razvado.
kot sem napisala: tokrat gre zares. in če mi tudi to ne uspe ...
kako? hmmm, enostavno načrtno zmanjšujem. brez obližev in teh stvari.

Prispevek uredil/a: mravlja, 15 november 2010 - 20:02.

Right now, nothing can kill my vibe

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov