Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Estetska kirurgija

57 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2004 - 15:00

Ja ali ne :?:
Bi na vas kaj popravili :?:
Vam je estetska kirurgija samo metanje denarja stran :?:

Glorchy 8)
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2004 - 15:17

če sm jst prou dojela, si se namenoma izognu izrazu "plastična kirurgija"... dobra ideja... ker je plastična kirurgija v principu namenjena recimo odpravljanju posledic kakšnih hudih nesreč oz. poškodb... opekline, brazgotine, ipd. torej v smislu, da človeku omogoči neko stopnjo "normalnosti" (neprimeren izraz, vem!), kar se tiče izgleda...

kar se pa estetske kirurgije tiče... mislm, da ma vsak kdaj dan, k se pogleda v ogledalo in ugotovi, da bi lahko blo marsikaj drugač... ampak da bi se šla pa zato rezat al pa kej podobnega... nikakor ne!!! jst sm s sabo relativno zadovoljna (res odvisno od dneva!), in se mi osebno zdi to samo zapravljanje časa in denarja... je pa to, kot še tolk drugih stvari, osebna izbira... :|
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2004 - 17:44

Tud sam sem sam sabo zadovoljen - vsaj toliko, da nebi dajal kirurško nič popraviti.
Če pa bi imel kako deformacijo - pa bi se dal operirati. Do tega nimam predsodkov. Če nekoga nekaj moti in če bo potem zadovoljen - naj to naredi.
Veliko ljudi, pa meče denar čez oken. Za primer zvezdniki/zvezdnice v Ameriki oz. po Svetu, ko si dajejo operirati vse po vrsti - brez kakršnegakoli razloga. Samo modna muha :roll:

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#4 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 01 september 2004 - 00:10

se strinjam z uporabo estetske kirurgije v primerih,ko človek ne uživa "normalnega" življenja zaradi svojega videza,ampak potem je že res boljši izraz plastična kirurgija - v principu pa gre za dve popolnoma enako stvari :wink:
mislm,da na sebi ZA ZDEJ nimam še nč za spremenit,bodo pa verjetno leta in posledično starost zahtevala svoj davek,tako da ..
zarečenega kruha se največ prežveči,zato bom rekel: mogoče pa bom res kdaj posegel po tej metodi :?:

se pa strinjam s teboj Glorius,da večina (sploh zvezdniki) stran meče denar in jim je skočiti na face lifting tako kot meni iti na stranišče :lool:
samo navsezadnje,na platnu morajo zgledati lepo,ko jih kamera približa in pokaže vsako očesno gubico :mrgreen: lepota oz. lep videz jim je kruh,nagrbančenih in zgubanih igralcev v filmu ponavadi ne potrebujejo,razn če gre za vlogo starša,kajne? :?:

:)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#5 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 01 september 2004 - 00:24

Hja, zakaj pa ne, če tistega, ki se da rezat in za to še fino plača, razveseljuje in mu dvigne samozavest? :idea:
Meni se to ne zdi nič slabega, še posebej, če ima človek psihične probleme zaradi svojega izgleda.

Imela sem prijateljico, žal je ni več med živimi, ki je bila neverjetno nesrečna, ker je imela velik in kljukast nos. Meni se je to zdelo bzvz, njej pa ne in je šla na operacijo. Okrevanje je bilo dolgo in boleče, nos za moje pojme nič kaj posebej lepši, vem le, da se potem njenega nosu še dotakniti ni smel nihče! Vedno je govorila, da je zelo občutljiv na bolečine... In do konca življenja je "nosljala". Takrat je takšne posege plačalo zdravstveno zavarovanje in najbrž je bila operacija temu primerno "uspešna".

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#6 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 01 september 2004 - 00:27

indeed Ženska! :evil:

večina ljudekov si s tem zviša samozavest glede samopodobe in če jim RES pomaga operacija, why tha hell n0t?!? :?:

I support this kind of operations :lol:

#7 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 01 september 2004 - 15:35

Hello,

sama nimam nič proti estetski kirurgiji. Je pa res, da nobeno pretiravanje ni dobro. Nekateri ljudje imajo hude psihične probleme in potem iščejo kirurge, ki bi jih uslišali in operirali že petič, desetič... Ravno danes sem v Lady videla slike prav do grdote spremenjenih zmešanih bab, ki kar naprej silijo pod nož!

Ali pa primer iz Anglije, ko si je 16-letnica za svoj rojstni dan zaželela operacijo (povečanje prsi) in starša sta ji baje ugodila... Ne rečem, da ima nekdo resne probleme, ampak operacije samo zaradi tega, ker nekdo MISLI, da je grd in da je vse narobe z njegovo/njeno zunanjostjo, so pa nesprejemljive. Nekateri ljudje imajo namreč težave podobnega značaja kot anoreksične osebe: ko mi vidimo npr. neko anoreksično dekle, se zgrozimo ob pogledu na to, kakšen okostnjak je, ko se pa ona gleda v ogledalu, vidi neprivlačno in zamaščeno debeluhinjo!

Sicer pa: kakor kdo želi. Če kdo namenoma škoduje svojemu zdravju, potem naj. Sploh, ko je polnoleten in odrasel. Nekdo ima zmešane pojme o svoji zunanjosti in če ima denar, gre na več lepotnih operacij. Nekdo pa pokadi po 30 cigaret na dan, nekdo jemlje taka in drugačna mamila, nekateri pretirano konzumirajo alkohol... vse to gre na škodo lastnemu telesu. Načeloma torej sem za estetsko kirurgijo, vendar imam vseeno določene zadržke.

Lep pozdravček vsem!
Ljubezen je večna, dokler traja.

#8 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 01 september 2004 - 15:40

Jaz sem zaenkrat zadovoljen s svojim videzom ... :?: Če pa mogoče kdaj ne bom ... bo pa tudi to v poštev prišlo. :shock: Zakaj pa ne. :?:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#9 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 01 september 2004 - 18:01

jst sm s sabo relativno zadovoljna (res odvisno od dneva!), in se mi osebno zdi to samo zapravljanje časa in denarja... je pa to, kot še tolk drugih stvari, osebna izbira... :|

Evo...

Se strinjam na celi crti.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 05 september 2004 - 15:23

Lahko je zapravljanje denarja to zelo hitro.
Samo če to osebi dvigne ego/samozavest -> potem za njega, ta denar ni nič (v smislu, da je vredno, dati toliko denarja). Pa velikokrat je oseba čisto "popolno definirana" pa se vseeno hoče dati operirati. Sam sem poznal tak primer - samo je bila že takšna obsedenost stem (da bi si popravila nos), da je na koncu pristala na zdravljenu v psihiatriji (nažalost-pa bejba full luštna, s popolnim nosom)
Veliko takšnih želj izvira iz dejanj oz. travm, v preteklosti.

#11 Juliette2

Juliette2

piščan'c

• Člani
  • 124 prispevkov

Objavljeno 06 september 2004 - 14:44

Jaz sem za to...Sploh na sebi vem, da ce bi bile nekatere stvari drugacne bi bila cisto drug clovek in bi veliko stvari bilo lazjih.Mogoče nekoč grem in pač plačam tisti keš in opravim zadevo.
Something's wrong...
But i don't know what...

#12 Oliva

Oliva

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 06 september 2004 - 16:34

jah...

stvar je delikatna,tko kot vsak posameznik...če ima folk frustracije zaradi svojega izgleda in se enostavno ne more sprijaznt,potem to opravičujem,čeprov je v vsakem primeru vse skp rizično...če pa je folku dolgčs in bi si čist tko uno spotoma ena bejba,ki ima absolutno preveč dnarja,spomnla da bi pa ona rada big boobies in si stvar jemlje tko k d gre v štacuno po 2litra mleka...no ne bi ji privoščla da se ji vse skp ponesreč sam...ej bejbi če se zdj ne cenš,se tud pol ne boš...v takih primerih se pa ne neha...

anyway jst zaenkrat nimam takih problemov,pa tud upam da jih ne bom mela,če pa že...bo pa to mogla bit res ena huge psiha...
Popaj is dead...

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 29 september 2004 - 19:50

No če se nekdo ne ceni trenutno (pa čeprav nima deformacije kože) in se hoče operirati - se potem bo (ni pa pri vseh tako). Psiha naredi svoje - sam poznam par primerov ljudi, ko težijo za lepotnimi operacijami - pa so čisto lepi (koža normalna). Pa če so imeli težko otroštvo se lahko to vse obrne na takšen način, da oseba strmi za estetsko kirurgijo. Takemu je treba pomagati s psihiatričnim zdravljenjem, če ne se lahko sam res uniči.

#14 urska25

urska25

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 01 oktober 2004 - 19:29

Niti slučajno! Mogoče se zdi to nekoliko vase zagledano, ampak jaz sem sama sebi čisto všeč in ne rabim popravkov.
Sicer pa je lepota relativna stvar in tudi stvar notranjosti in medsebojnega ujemanja, zato je brez veze karkoli popravljati, ker boš potem sigurno všeč nekomu, ki tebi ne bo, tistemu pa ki bi želel biti všeč, pa bi mu bila všeč takšen kot si bil prej.

#15 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2004 - 18:08

Vseeno je na prvem mestu, to da sebe ceniš in da si sebi "lep".

Glorchy ;)

#16 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2004 - 15:08

se strinjam Glorius s tvojo trditvijo .. S tem stavkom bi lahko celo zaklenili temo..

Ampak meni se poraja vprašanje (glede na Gloriusov stavek):

"Kaj pa, ko sebe ceniš preveč in si sam sebi tooook lep, da postaneš narciosiden?!" --> poznam namreč človeka, ki je zalubljen sam vase, pa tega ne bo priznal ..

#17 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2004 - 15:56

No to (narcisoidnost) nima nič veze s estetsko kirurgijo ;)
Sam sebi moraš bit lep in se cenit. To pa definitivno ni narcisoidnost niti ne meji na narcisoidnost.
Obstajajo pa osebki, ki se imajo za najlepše - vem in jih dost poznam.

#18 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2004 - 14:31

jst mam kar en tak občutek, da če nekdo ni dovolj samozavesten ali bilo što da se gre neki operirat da bi bil sam seb pač ušeč ... no mislim da jim to tud ne bo pomagal... ali pač?
Jaz sem mali psihopat... :evil:

#19 muca_maca

muca_maca

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2004 - 15:37

Absolutely no!!!!!Zakaj bi se pa mogla ponaredit?Jst sm si vsec taka kot sm in z veseljem sprejemam dejstvo, da se staram in da bom postala zmer grsa in da bo z mene sam visel.Konc koncev se lahko vsaj pogledam v ogledalo in si recem:naravna sm,ne pa iz plastike in silikona!! :lol: 8)

#20 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2004 - 15:43

hm, jst bi si pa po mojem dala neki popravt.... ampak nekok mam filing da je to isto kot tatuji in pirsingi - ko enkrat zacnes ne nehas, ker potem (vsaj pr operacijah) vedno kej novga najdes kar bi se lahka popravl... to pa ni gut... al na konc izgledas kot ona zena ki je kao barbie in si samo direkt za v cirkus, al pa bankrotiras... in mislim da nobena od teh opcij ni prevec privlacna :P

#21 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2004 - 15:45

edino kar bi jst spremenila je to da nebi mela josk :P
ampak ne bom nikoli sla pod noz ker mi je to cist OUCH, edino ce bo nuja zaradi cesa drugega in ne lepote.
silikon kjerkoli = fuj

#22 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2005 - 23:39

Jaz nimam proti temu nic, ce je v mejah normale. Ce ima kdo nos velik nos na majhnem obrazu in je zato zakompleksan...zakaj pa ne? Ce ima strleca usesa, komaj kaj prsi....tudi se podpiram. Dokler ne gre v skrajnosti. To se mi zdi pa mimo. Grdo mi je, ce svar ze navzven zgleda umetna.

Jaz ne bi nic spreminjala. Nimam nobene taksne nepravilnosti, da je ne bi mogla sama odpravit ( s telovadbo, dieto...)

#23 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2005 - 00:33

Me prav nic ne moti.
Saj bi se sam skocil pod noz, CE bi imel ogroooomno denarja IN se znebil morebitnega strahu :mrgreen:
Nisem estetski zlocin, ampak kaj bi se pa ze naslo :D

#24 princesska

princesska

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2005 - 22:38

OK, če me ne bi nič bolelo in ne bi bilo možnosti da mi kirurg kaj zas*rje bi si dala zmanjšat prsi. To je pa tudi vse.

#25 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2005 - 11:54

Na sebi ne bi spreminjal ničesar, če bi že pa nos, kateri je bolj krompirjast, kot mi pravi sestra. Verjetno pa kaki lifting pri 50ih ne bi bil slab. Sicer pa se bolj zavzemam za zdravo prehrano in gibanje-posledično je telo bolj napeto, koža lepša itd. posameznik se potem bolje počuti v svojem telesu, se bolje sprejema, kljub kakšni "napakici".

lp,goro

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov