Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Splav

292 odgovorov v tej temi

#51 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 17 november 2006 - 10:17

Sramota, to kar počne minister Drobnič pa presega vse meje. :zmesan: :zmesan:
Kam se vračamo ? Bodo ženske spet umirale zaradi nestrokovno opravljenih splavov ?

S temle se močno strinjam, zopet posegajo v tiste pravice, kjer je velik potencial sivega trga - se pravi da bodo zopet nastali mazači, ki bodo za pol cene opravljali naloge zdravnikov. In potem se bo rodnost še manjšala...
Upam, da interpelacija uspe!
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#52 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 17 november 2006 - 13:39

Minister Drobnič res vleče takšne poteze, da človeka zaboli glava. :?
In tole s plačljivim splavom je spet ena njegovih večjih traparij, s katero je močno brcnil v meglo.
Ravno včeraj sem brala, da je število splavov v Sloveniji drastično upadlo, za kar gre vsekakor zasluga kontracepciji, osveščanju, splošnemu vzdušju, konzervativni vladi in jačanju vpliva RKC.
Leta 981 je bilo v Sloveniji opravljenih 19138 splavov leta 2005 pa le še 5851. :mrgreen:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#53 AnaKonda

AnaKonda

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 17 november 2006 - 14:47

Mocno dvomim, da ima kak vpliv na zmanjsanje stevila splavov konzervativna vlada. Gre za primerjavo izpred 24 let (1981). Za to, ali ima kak vpliv konzervativna vlada bi bilo bolje pogledati ca. 10 let nazaj

#54 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 01:50

AnaKonda, koliko časa je pa sedanja vlada po tvojem na oblasti? :idea:
Mimogrede, leta 1996 je bilo 10218 splavov. Če koga zanima, lahko prepišem še druge številke. ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#55 AnaKonda

AnaKonda

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 15:14

Hvala za pokroviteljstvo. Sredina prvega mandata ( ce ne upostevamo konzervativne polombe leta 2000). Sedi 5.

1981 so se casi bivse SFRJ. 1996 je ze cas, ko smo zajadrali v liberalne vode. Pravim samo, da bi cas 1996 - 2006 bolj verodostojen presek, kot podatki iz leta 1981.

Ok, stevilo splavov je upadlo za 1/2 v obdobju 10 let. Zmenjeno. Se vedno ne verjamem, da zaradi desne vlade. Verjamem pa da zaradi boljsega osvescanja na podrocu kontracepcije in boljsega dostopa do informacij o spolnosti.

#56 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 611 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 15:33

sem za splav v situacijah, kot so, če je ženska posiljena ali da izve, da bo otrok bolan. nisem pa za splav, če ženska zanosi s svojim partnerjem, saj vesta v kaj se spuščata in če zanosi naj še nosita oba odgovornost, ker otrok ni nič kriv, če nista uporabljala zaščite.

#57 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 15:44

saj vesta v kaj se spuščata in če zanosi naj še nosita oba odgovornost, ker otrok ni nič kriv, če nista uporabljala zaščite.

Samo če zanosi in donosi, bo nezaželjen otrok čutil še več posledic svoje nezaželjenosti, se ti ne zdi?
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#58 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 611 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 16:25

Ja, ampak naj se zaščitita. Sem gledala, kaj se naredi s plodom pri splavu. In verjem, da če bi si kdo to ogledal, bi dvakrat premislil, ne sam enkrat. Je zelo zelo grdo in js sm skoraj :bruh: ko sem to videla.

#59 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 16:48

sem za splav v situacijah, kot so, če je ženska posiljena ali da izve, da bo otrok bolan. nisem pa za splav, če ženska zanosi s svojim partnerjem, saj vesta v kaj se spuščata in če zanosi naj še nosita oba odgovornost, ker otrok ni nič kriv, če nista uporabljala zaščite.

kaj pa če poči kondom? ali zatajijo tabletke? kaj pa potem?

plačilo splava? prosim lepo...pa kaj si bodo še izmislili! najbolje, da ga potem kar prepovejo in opravijo s tem 1x z vselej :roll:

Nič zanimivega. Move on. 

#60 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 18:25

Hello,

sem za pravico ženske do splava - brez nekakšnih omejitev kot so npr. če je ogroženo njeno zdravje ali če je bila npr. posiljena... Ženski naj ostane pravica do odločanja ali bo otroka obdržala ali ne.

Tudi za plačljivost splava nisem. Potem bodo spet na delu mazači ali kar same ženske v svoji kopalnici, če ne bodo imele denarja. Nisem za prisilo ljudi, da naj otroka na vsak način imajo, če je že prišlo do nosečnosti. Sem za rojevanje zaželjenih otrok! Otrok, ki se bo rodil nezaželjen, bo gotovo nosil kakšne slabe posledice. :?

Tu gre za širši kontekst. Tu gre za "tipanje" desničarsko usmerjene vlade, do kam lahko posega v pravice žensk. In ženske ne bi smele dovoliti posegov v svoje že pridobljene pravice! Amen.

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#61 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 19:46

:idea: V kriminalnih in zdravstvenih primerih sem za, v ostalih pa zaradi nepopolnosti kontracepcije in nelegalnih posegov nimam fiksnega mnenja. Smrtna kazen za krive - ne, splav za nedolžne - da? Vprašanje o življenju ali smrti ni tako enostavno. Tako kot je že na prejšnjih straneh napisano, bi bili taki otroci (z veseljem) posvojeni. V teh tretjih primerih zato sem za nekakšno omejitev, mogoče številčno (npr. 1), ne pa za finančno, ker se mi ideja za tem ne zdi primerna. Koliko stane smrt? -80.000 SIT.
Tudi jaz mislim, da upad števila nima vzrokov v spremembi oblasti, "le" 5851 pa se mi še vedno zdi veliko; to je kar 16 na dan.

Mogoče je minister Drobnič idejo dobil kar na 1. strani te teme:

Vsekakor pa bi mogu bit splav samoplačniški, razen v izjemah kot so posilstva itd.

:P

#62 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 18 november 2006 - 21:08

kdor nima otrok, morda glavni problem vidi v veliki odgovornosti, ki jo otrok prinese. kot razlog za splav se ljudem v glavnem prikazujejo finančni in časovni problemi, neprespane noči, konec žuranja, odtujitev od prijateljev, konec bajnih načrtov za prihodnost, morda sramota zaradi nezakonskega otroka,...zlasti, ko gre za zelo mlade starše in materialiste, karieriste in podobno.

pa mislim, da to ni glavni razlog za veliko stisko ob neželeni nosečnosti. otrok spremeni človeka. marsikaj, kar je do takrat gradil v filozofskem, psihičnem smislu, začne odmirati, lista prioritet se obrne na glavo. stari jaz, v katerega je vložil toliko truda (denimo v krizi identitete v adolescenci) začne umirati, polzeti stran in človek se tega zaveda in mu je to težko gledati, pa čeprav dobi v zameno ogromno.

otrok je tudi prihodnost, živel bo takrat, ko njegovih staršev več ne bo. v resnici je nekakšna grožnja vrednotam svojih roditeljev, je tisti, ki bo najverjetneje podrl svet, kot ga poznajo in ljubijo njegovi starši.

človek, ki se odloči imeti otroka, se tega zaveda in to sprejme kot nekaj dobrega in nujnega za to, da bo svet šel naprej. želi, da se to zgodi in je pripravljen otroka voditi in stopiti stran, ko pride čas za to.

ni si tako težko predstavljati, kaj se zgodi, če starši na otroka niso pripravjeni.

mislim, da je bolje ohranjati dobro stanje, torej srečne ženske ali pare, kot pa onesrečiti cel kup ljudi.

glede posvojitev: obstaja zelo zelo malo ljudi, ki bi posvojili otroka kljub temu, da so sposobni imeti svoje. tudi med neplodnimi pari je ogromna večina tistih, ki jim je posvojitev resnično zadnji izhod. do dvainštiridesetega leta ženske ali pa še dlje poskušajo s takšnimi in drugačnimi zdravljenji in postopki umetne oploditve. največ parov takrat obupa in se sprijazni, da nikoli ne bodo imeli otroka. predstavljajmo si zdaj, kaj se zgodi, ko dvainštiridesetletna ženska začne razmišljati o posvojitvi. najprej odločitev, nato postopki, čakanje na otroka itd. vse skupaj se lahko zavleče tudi osem let. ženska bi imela takrat, ko bi dobila dojenčka, oseminštirideset, petdeset let. saj vemo, ka takrat nastopijo zdravstveni problemi vse od menopavze in osteoporoze do raznih rakov...pa tudi človek takrat ni več ravno na vrhuncu svoje moči in resnici na ljubo ni več tako v stiku s svetom, v katerem živi otrok.

resnično mislim, da bi s samoplačniškimi splavi otežili življenja mnogih.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#63 devila

devila

piščan'c

• Člani
  • 128 prispevkov

Objavljeno 19 november 2006 - 14:06

jz sm tut za splav... včasih se mi je zdelo kruto, pa sm si rekla, da ne bi mogla nikdar splava nardit... sam zdej ko sm pa razmišlala, sm pa k pamet pršla... včasih pač ženska nima urejenih pogojev za otroka al pa si ga sploh ne želi...
... per aspera ad astra ...

#64 J.

J.

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 19 november 2006 - 20:53

Jaz osebno sem splav doživela tudi na lastni koži (pred 6 leti)..bila sem mlada, prestrašena, zmedena...na vsak način sem si hotela dokazati, da mene pa ženske ne privlačijo in da sem str8. To pa sem lahko dokazala le, če sem pač spala s tipom (bil je sicer "resen" tip, skupi sva bla 2 leti).

No, v glavnem..splav sem naredila in sedaj mi je grozno žal..mislim pa, da ima ženska vso pravico da se odloči ali bo otroka obdržala ali ne, saj gre za njeno telo in njeno prihodnost.

Lep dan

#65 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 20 november 2006 - 14:40

Mogoče je minister Drobnič idejo dobil kar na 1. strani te teme:

Vsekakor pa bi mogu bit splav samoplačniški, razen v izjemah kot so posilstva itd.

:P

Vsekakor se mnenja skozi čas spreminjajo. Je mar v tem kaj narobe? 8)
Lep pozdrav, Glorč :mrgreen:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#66 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 20 november 2006 - 16:46

Ne, splav mora ostati brezplačen. Žalostno bi bilo, da bi tovrstni poseg postal domena tistih, ki imajo več denarja. 100.000 tolarjev je zelo veliko. Še posebej za mlade deklice, ki se jim tovrstna "nesreča" pripeti in bog ne daj, da bi povedale staršem. Niti si ne upam pomisliti na alternativne (nemedicinske) načine splavljenja - ki pa bi se zagotovo razpasli.

Sicer pa bi splav dal za plačat tistim, ki mislijo, da je to ena izmed možnih oblik kontracepcije. Da gre ena in ista ženska delat splav 7x, bi ji zelo težko verjel, da je 7x počil kondom (čeprav sej takrat lahko tiste neke tabletke poje, da se prekine morebiten začetek) oz. da so tabletke zatajile. Pri teh tabletkah je tako ali tako tak, da se zgodi, da kak dan ali dva pozabi vzet in pol veselo seksa dalje brez dodatne zaščite. Čez čas pa popolnoma presenečena, da zanosi in se prepričuje, da je ena izmed 0,3% žensk, ki ob rednem jemanju zanosijo...

Če povzamem oba zgornja odstavka - ko narediš prvo izjemo, jih zagotovo lahko poiščeš še nekaj - in na koncu je splav kratkomalo samoplačniški. Kar pa nikakor ni prav. Splav mora torej v vsakem primeru ostat brezplačen. Brezpogojno!

LP.

#67 poisoneyes

poisoneyes

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 21 november 2006 - 23:00

Take diskusije če je splav umor ali ne je težko razsoditi ker je preveč etičnih vprašanj ki so za in ki so proti temu.Absolutno ni prav in nikoli ne bo da ženske splav uporabijo večkrat ker ne pazijo oz niso dovolj zaščitene:živimo v državi ki vseeno ponuja kontracepcijske tabletke(ene so sicer plačljive :x ,ampak to ni tema za to) in tudi kondomi se dajo kupiti.
Potem je pa še ena možnost,ki se pa lahko zgodi-al poči kondom al pa tudi se je zgodilo že da je kakšna punca zanosila kljub tabletkam. Kaj bo punca,ki je še sama otrok z otrokom?kje naj vzamejo revne družine za splav če npr hčerka zanosi?al bo mela pol otroka al kaj?kako ga bo preživljala.Skrtaka se človek vpraša kaj je to za budalaščine ki so si jo zmislili da bo zvišali rodnost-oni bi zvišali rodnost z ženskami ki nočejo otroka-čakaj malo....kdor hoče imeti otroka naj ga ima,kdo pa ne pa ga nima in to se mi že zdi rahlo poseganje v zasebnost in nekako vsiljevanje izsiljevanje na nek način.Bedni so in upam da jih bo izučilo da s tem ne bodo pridobili več slovenčkov ker se ne lotevajo vzroka ampak hočejo na silo odpraviti posledice:za katere so pa sami krivi.

#68 Angel468

Angel468

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 22 november 2006 - 23:55

brez podrobnejsega premisleka...ZA...zenska bi zmeraj mogla imeti pravico izbrat, ce je pripravljena deliti svoje telo za 9 mescev...je zalostno, a odlocitev je njena...
Ko mrka usoda uklesci me, ne trenem, jocem jaz nikdar, zivljenje bica, tepe me, krvi, udarcev mi ni mar...

#69 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 00:26

Zagovarjam teorijo, po kateri se življenje začne v semenčecu. Masovno proizvedena mala bitja (ki se ŽE samozavedajo) se porodijo v telesu Svetega, so brezmadežna in se zaradi volje do preživetja podajo na težko pot tekmovalnosti in prirodne krutosti za osvojitev školjke, v kateri se lahko nadalje razvijejo (torej jajčeca). Svojega gostitelja se sicer navzamejo (in s tem tudi izvirnega greha), zato pa ga po devetmesečnem pijavkanju brutalno zapustijo in se vrnejo k svojemu Viru.

Iz vsega tega sledi, da je masturbiranje s prostim izlivom Največji greh, kateremu po robu se nikdar ne more postaviti splav, zakaj umor nedolžnega, nemočnega bitja je večja krutost kot umor v srcu okuženega krutega zmagovalca in morilca, ki se je povrhu navzel še vse te nečistosti svoje zasedene školjke (da sploh ne omenjamo kvantitete).

:evil:
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#70 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 02:07

Tule je zanimiva tema o ministru Drobniču in njegovih predlogih za dvig rodnosti.
Vir: RTV SLO

Kaj mislite, bo g. Drobnič "odstopljen"? Danes so mu vse pozicijske stranke izrekle podporo. :?

#71 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 09:24

Tole ni čisto res. SLS je že izrekla nepodporo plačljivemu splavu. 8)
Jaz mislim, da na koncu bo ostalo kot je. Da splav ne bo plačljiv. :)
Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#72 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 12:25

(ne)plačljivost splava bo tudi tema današnjih Trenj.

#73 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 530 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 18:50

Kaj mislite, bo g. Drobnič "odstopljen"? Danes so mu vse pozicijske stranke izrekle podporo. :?

Dopoldan je bilo na valu 202 v poročilih, govora je bilo o podpori Drobniču kot ministru ob morebitni interpelaciji in ne o samem splavu Glorči. ;)
Sicer bo pa minister Drobnič danes do polnoči povedal, če bo odstopil, Janša mu je to predlagal - http://www.kpv.gov.s...Hash=52aa3358a1.

#74 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 20:36

Ma da gre, pa zraven še več kot pol te vlade.

#75 Derz

Derz

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 23 november 2006 - 22:06

Zdaj je ena ženska povedala na trenjih:
"Danes bit noseč ob tolk kontracepcije je neodgovorno dejanje..."

pa še prav ima!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov