Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Splav

292 odgovorov v tej temi

#1 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2004 - 20:23

Vaše mnenje in vaše stališče?

Jaz osebno sem ZA splav. V vseh situacijah.
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#2 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2004 - 22:05

Jaz sem tudi ZA. Pač ... ne rečem, da ni treba paziti, da ženska ne zanosi, vendar se kljub temu kdaj zgodi ... ko veš, da ne boš otroku mogel omogočiti vseh pogojev, potem je vsekakor to prava rešitev.
No, moje mnenje. :?:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#3 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2004 - 23:15

Hello,

tudi jaz sem za pravico do abortusa. Če je to umor malega bitja ali ne, to je hudo diskutabilno... ampak ne bi zdaj o tem. Vsaka ženska, ki opravi splav, se tako ali tako sama sooča s tem vprašanjem, morda jo peče vest, morda tudi ne.

Vendar pa ni prav, da je za nekatere ženske splav kar ena od oblik kontracepcije. To se mi zdi narobe in se s tem ne strinjam. Še vedno je veliko oblik zaščite pred nezaželeno zanositvijo, tako, da bi bilo pravilneje, ko bi splav prišel v poštev le v redkih in izrednih situacijah.

Sem pa kakšen mesec in pol nazaj gledala neko oddajo na hrvaški TV, kjer so postavili vprašanje gledalcem, če menijo, da bi bilo prav, ko bi abortus z zakonom prepovedali na Hrvaškem. Šokirana sem bila, ko je več kot 60% ljudi klicalo in glasovalo za prepoved!!! :o No, upam, da res ne bo prišlo do kakšnega referenduma na to temo na Hrvaškem, ker ženske lahko izgubijo pravico do splava. Evo, našo verno in katoliško sosedo! Se pa sprašujem, kakšen bi bil rezultat referenduma na tako temo v Sloveniji? :roll:

I'm "pro-choice". Lep pozdrav vsem!
Ljubezen je večna, dokler traja.

#4 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2004 - 23:17

Saj res, pametno bi bilo narediti kako anketico tukaj. :wink:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#5 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2004 - 23:18

popolnoma sem za,še posebej v težkih situacijah,ko je otrok recimo pohabljen in druge rešitve preprosto ni,ali pa družina nasprotuje otroku,recimo da je ženska premlada še za otroka.
Tudi drugače menim,da naj rajše naredi splav,kot pa da rodi otroka in nato naredi zločin: otroka pusti v smetnjaku ali pa ga celo ubije :x

torej sem popolnoma ZA! vemo pa,kakšno stališče ima Cerkev :lol:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#6 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2004 - 23:30

Sem za zakonsko pravico do splava.

S tem, da obsojam (ja, to besedo bom uporabila in prav briga me, kaj boste rekli) vse tiste, ki jim je splav kontracepcijska metoda. In ki se ne potrudijo, da do nezaželene nosečnosti ne bi prišlo. Kajti čeprav podpiram pravico do splava, je zame še zmeraj etično močno sporen.

Prav tako se mi zdi, da zlasti folk v Sloveniji s splavi pretirava, sploh z oguljeno frazo, da "mu ne more nuditi dostojnega življenja". Prosim, to lahko reče neka Afričanka, ki ima AIDS in doma že kup otrok, pa kakšna uboga Slovenka, ki ji že pet mesecev niso dali plače, tudi. Večina pa to govori samo zato, ker se lepše sliši, kot če bi rekli, da otroka v tem času enostavno ne marajo. Ne za njegovo dobro, ampak svoje.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 10:01

Pucko napisal - še posebej, ko se družina ne strinja.
Tuki se pa ne strinjam. Važno je kaj hoče noseča ženska ne pa družina.

Za splav načeloma sem. Toda ne v vseh pogledih. Najbolj neumno je imeti stališče: Splav v vseh pogledih.
A si predstavljate, da bi potem marsikatera ženska to izkoriščala. Mela otroka, si premislila - ah dejmo splav :roll:

Vsekakor v vseh pogledih splav nebi smel biti dovoljen.
Nasplošno kar se tiče splava - pa sem ZA.
Če ženska noče imeti otroka - potem je najbolje, da splavi. Čeprav se stem ubije živo bitje.

Vsekakor pa bi mogu bit splav samoplačniški, razen v izjemah kot so posilstva itd.

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#8 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 10:07

Glorious: po katerem kriteriju pa bi se določalo, kdaj je splav dovoljen in kdaj ne?

#9 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 10:23

Ej točno jaz povedat ne morem.
Samo pravim, da splav dovoliti kr za vsako stvar bi lahko ženske izkoriščale.
Se ti zdi to cool :?: :?:

Nekaj primerov za splav-> ko je ženska posiljena, ko je noseča ženska premlada oz., še ni polnoletna oz., ne more sama skrbeti za otroka (finančno področje etc.) in tako naprej. Da bi pa zdaj vsaka ženska naredila splav kar tako - jah naj ga, samo naj bo to samoplačniško.
Kaj potem dela sama sabo - tako in tako njena osebna odločitev. Jaz in ostali ne moremo na to vplivat.
Marsikatera ženska nebi potem uporabljala kontracepcije, češ sj lahko naredim splav. Zato sm za tak področje pazljiv.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#10 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 10:36

Moje mnenje je, da bi moral biti splav v vsakem primeru dovoljen (do določene stopnje nosecnosti). Če si zenska otroka ne zeli, ga naj ne ima. To je za otroka bolje, kakor da se rodi mami, ki ga noče.

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 10:38

Ja imaš prav, toda samoplačniško.
Naj sama plača za splav - razen v izjemah kot so posilstva, rosna leta in še ostale razmere - kot neurejne razmere v družini itd.

#12 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 30 avgust 2004 - 11:32

Jaz sem definitvno ZA to, da ima ženska pravico do splava in menim, da je končna odločitev izključno v pristojnosti ženske - mnenje partnerja in ostalih je samo to - MNENJE (sorry guys). Če otrok s strani matere zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ni zaželjen, se mi zdi pravilno, da ima ženska možnost (in pravico) prekiniti nosečnost.

#13 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 11:48

nikakor samoplačniško.

Ker si vsio splava ne bi mogl prvoscit, cetudi so cist sami krivi za nezazeleno nosecnost, bi se odlocil za otroka, ki pa ne bi bil zazelen. Torej s tem ne bi resili nicesar; tisti ki imajo denar (tudi za zivet otroka na primer), bi delali splave, tisti revni, ki pa nimajo niti za lastno prezivetje, kaj sele za prezivetje otroka ...

kako je z določanjem, kdo je reven in kdo bogat, pa vsi vemo ... Sploh špa pri splavu ni casa za ugotavljanje materialnega statusa zenske, ki zeli narediti splav.

LP FTT

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 11:51

Jah pa mislš, da bomo davkoplačevalci kril njihovo nepazljivost :?:

Res je, da status ženske (finančni) mal bedno ugotavljat pa vseeno - splav bi lahko se izkoriščal in proti temu sm definitivno. In tudi posiljena ženska ali ženska pri 25-ih ki se goni naokol in hoče narest splav -se ne more primerjat.

#15 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 11:53

pravica splava je res pravica zenske! drugace me pa zanima, ce kdo ima podatke o stevilu splavov v sloveniji? slisal sem, da je prvic zastonj... kar ze znaci, da je nekih "uporabnic" te metode zascite pred nezazeljeno nosecnostjo vec...
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#16 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 14:03

Jah pa mislš, da bomo davkoplačevalci kril njihovo nepazljivost :?:

Ja Glory, malo u meglo brcaš, se ti ne zdi? Čigavo nepazljivost? :?:
Ne poznam ženske, ki bi zanosila (razen device Marije, bojda) od svetega duha! :x
Spermo nosite v svojih organih moški, ki ste za morebitno zanositev prav tako krivi, v veliko primerih še bolj, če smo pošteni!

Moje mnenje? Ženska je gospodar SVOJEGA telesa prav tako, kot ste to moški, kajne? In prav zanima me, kaj bi moški rekli, če bi se jutri zbudili kot noseča ženska in bi pod srcem nosili otroka, ki ga ne želite!

Naleteli bi na ideje:
- sama plačaj, če še goniš okrog
- otrok je živo bitje, morilka si
- vsa žlahta, družina, sosedje, znanci in tisti, ki te je oplodil so proti splavu
- koga pa briga, če si otroka ne želiš in ga ne moreš preživljati
- koga pa briga, če te je oče nerojenega otroka pustil
- itd., itd......

Ne dragi moji, ne gre tako!
Ženska naj SAMA ODLOČI, kaj bo z zarodkom naredila in naj se že prej primerno zaščiti, enako velja za partnerja.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#17 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 14:06

Ej ženska jz sm govoru, da bi dost žensk potem to izkoriščal, ker bi itak mele možnost splava.
Ja pač naj uporabljajo kontracepcijo itd., kaj ma tuki tip pa tud ne vem.
Če pa bejba NE pove, da je ne uporablja pa kaj pusti, da ji ga da tip notr brez kondoma. Mislm kere bedne maš :roll:

Sicer pa sem za splav, sam pač jz bi bil tuki bolj previden k to ni kr tko.
Vem, da ni lahko ko tip pusti žensko ipd. Zato sem za splav, in tudi dajem "vso" pravico ženski. Toda nekdo bi lahka to izkoriščal...

#18 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 14:17

Ja pač naj uporabljajo kontracepcijo itd., kaj ma tuki tip pa tud ne vem.
Če pa bejba NE pove, da je ne uporablja pa kaj pusti, da ji ga da tip notr brez kondoma. Mislm kere bedne maš :roll:
Sicer pa sem za splav, sam pač jz bi bil tuki bolj previden k to ni kr tko.

A kaj ima tukaj tip? Svoj organ, če že ne drugega! In soodgovornost! :roll:
On komaj čaka "da ji ga da notr" in ga običajno sploh ne zanima, kaj bo potem, tudi obljubi vse sorte, če je treba, samo da doseže svoje. Zapne šlic in gre naprej.
Imam bedne? :?:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#19 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 14:20

Ja bedne v tem pogledu, da je tuki od ženske odvisn in ne celo krivdo na moške- kaj pa mu pusti dat noter.
Uporablja naj kontracepcijo ali pa s kondomom. Kaj ma tuki moški organ :?: Sj če jo posil to štekam, drugo pa je - da se zanositev nima kj na tipe prelagat. Če je ona gospodarica svojega telesa - se sama odločla, da ji ga da notr. Sicer pa tole mim tema. Se gre za splav...

#20 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 14:39

jup, problem je ta, da vecina fantov tkole na stvar gleda k glory.

Pol pa pravjo, ja sej si sama kriva, da si noseca! Tazga tipa bi jest na njenem mestu sam po buc uzgal!

za spočetje sta potrebna dva, moski in bejba. im mislim, da klele nosta kr skupaj soodgovornost za dejanja, ni na zenski, da mora biti vselej razumna, v navalu strasti se pač zgodi marsikej.

#21 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 14:41

Gre za deljeno krivdo Glory, oba sta kriva, posledice pa običajno nosi samo ženska, če ne gre za partnerski odnos (takšen ali drugačen) o tem govorim.
In, ker posledice večinoma nosi sama, naj tudi sama odloča.
Samo to.
In da, tema je SPLAV!

Hvala FTT! :clap:

#22 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 15:08

Nikjer nism rekel, da je samo ženska kriva, da zanosi. Sta oba - samo ni pa treba an tipe prelagat, kot je to rekla ženska. Ftt drugič beri o čem se šlo.
Reku sm samo, da se naj ne zvrne to na tipa - ker če ženska uporablja kontracepcijo ni panike. Sicer pa kaj vama govort to :roll:

Smo lahka veseli, da ne živimo kje drugje, ker so splavi prepovedani.

#23 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 15:12

tudi sarkazem je način zaključka debate, a ne glorious. :roll:

Berem, o čem se gre. Berem tudi tvoje poste in to, kar sem jaz dojel iz tvoje pisarije je, da naj se z nosecnostjo ukvarja bejba, čes, kaj pa je dala tipu brez kontracepcije.

Moje mnenje je, da morata za kontracepcijo poskrbeti oba, tako bejba kot tudi tip. Ampak vecina tipov se zanasa na to, da bo ze bejba poskrbela za kontracepcijo. japajade. zakaj pa ona? A tip ga pa ne vtika?

#24 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 15:15

Sj kolk je pa starostna meja za splav :?:
Ker kolikor vem, lahko splav naredi tud 17 letna bejba - brez da izvejo starši.

#25 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2004 - 15:28

za uvod samo en komentar... tko mal za intermezzo... tale debata se počasi sprevrača v otroški vrtec in podajanje žoge (oz. v tem primeru odgovornosti...)

nej me kdo popravi, če se motim, AMPAK... za seks sta načeloma potrebna (vsaj) 2 človeka... torej ni tle kej diskutirat, kdo je BOLJ kriv, ko pride do posledic... oba sta kriva... al pa nedolžna... men je vseen... ampak tole je dejansko vse skupi že precej off-topic... :roll:

kar se pa samega splava tiče... od nekdaj sm bla absolutno PROTI splavu, ampak po drugi strani sm pa ZA pravico izbire... na vseh področjih, torej tudi tem... mislm, da nima nihče pravice presojat, še manj pa OBsojat ljudi zarad odločitev, k so v končni fazi samo njihove... si pa ne predstavljam, kako bi (jst osebno) živela s to zavestjo... mislm, da bi kr umrla od krivde... :oops:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov