Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ignoriranje

62 odgovorov v tej temi

#26 Eos

Eos

Častna članica

• Člani
  • 782 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2010 - 14:32

Ignoriranje v namen furanja imidža nedostopnosti se mi zdi eno tako žalostno orožje.

Kot komunikacijsko sredstvo tudi verjetno ni najbolj konstruktivna možna smer debate, čeprav se ga poslužujem, kadar se zaradi takih in drugačnih razlogov bodisi a) počutim totalno zafrustrirano, nemočno (in pač ne vidim druge rešitve) ali se b) kot je bistveno bolj slikovito opisala 'Chiara, znajdem v potencialno zločinskem razpoloženju in je ignoriranje pač varnostni zatič.

Odstop (ali predaja - ali imenuj, kakor želiš, ko dvigneš roke, se nasmehneš in umakneš) je nekaj drugega, brez dvoma bolj elegantna in zrela rešitev večine vrelišč; ja, v idealnih razmerah. Žal sem čisto preveč človeška za avtomatično hladnokrvno ja-ja-sej-maš-prav-ampak-jaz-si-pa-mislim-svoje reakcijo kar v vseh primerih in ignoriranje se mi potem zdi druga najboljša rešitev (če se res ne da speljati diskurza :D).

#27 rekcus

rekcus

piščan'c

• Člani
  • 51 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2010 - 05:18

Včasih mi preprosto ne preostane drugega. Včasih pa ignoriram, ker ne vem, kaj naj se z nekom menim oz. mi je v tistem trenutku odveč. Na koncu mi je vedno žal. Biti ignorirana - grozno! Sicer pa mi velikokrat uspe, da pozdravim popolno neznanko in kasneje ugotovim da to ni "Špela". :nerodno: Še posebej poleti, ko imajo vsi sončna očala. Prijateljev pa včasih sploh ne prepoznam. :jaz cepec:

Prispevek uredil/a: ženska, 03 maj 2010 - 11:48.

let's get lost in a beautiful places!

#28 nekdo

nekdo

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2011 - 16:58

Hudo je če te ignorira ljubljena oseba, mene trenutno moja simpatija ignorira, najhuje je pa to da sploh ne vem zakaj, to je bilo kar tako iz danes na jutri! In namesto. da bi to naredil tako da se pač ne bi pogovarjal, raje to naredi tako, da pride v šolo, gre mimo mene, se prepriča, da ga vidim in se zelooo prijatelsko pozdravi z nekom, s katerim se sploh ne vem kako ne druži. Tudi tistemu je vse skupaj zelo čudno.

#29 ankh

ankh

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2011 - 23:33

Sem ignoriral, bil ignoriran in biti ignoriran je meni najhujše...nisem se nikoli zavedal, kako je to, če se z ljubljeno osebo kar tako prekinejo stiki in potem ne veš 0. Trenutno sva z mojim v majavih stikih ampak boljše, kot prejšni teden, ko sem mislil, da me je tip totalno (z)ignoriral. :utihni:

Včasih je marsikdo mislil, da ga ignoriram, ker ga nisem prepoznal na cesti, a kaj ko nisem imel gor očal in res brez očal težko razločim osebe. Tudi sedaj imam včasih problem, da koga ne vidim.
Work like you don't need the money, love like you've never been hurt, dance like nobody's watching ;)

#30 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2011 - 22:20

Ignoriraj vse kar leze in gre in ne boš imel problemov , ignoriraj prijatelje in bolj se te bojo želeli, ignoriraj sovražnike in nadvladaj, oblikuj svoje telo in zmagaj.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#31 Rahmaninov

Rahmaninov

nov na sceni

• Člani
  • 215 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2011 - 20:57

Včeraj sem ignoriral enega modela z mislijo, če me na cesti ne pozdraviš, me ne rabiš niti v tifli.
Glasba je zatočišče duš, ki so ranjene, ker jih je sreča ranila. (E. M. Cioran)

#32 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2011 - 21:40

Ignoriraj vse kar leze in gre in ne boš imel problemov , ignoriraj prijatelje in bolj se te bojo želeli, ignoriraj sovražnike in nadvladaj, oblikuj svoje telo in zmagaj.

uuu, to pa ni lepo :buu: ...

#33 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2011 - 12:04

Če se ne znaš pogovarjat, pač ignoriraš osebo. To pa je običajno znak nezrelosti tistega , ki ima tak odnos.

#34 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2011 - 15:00

Ja, Nerej, tocno to.
No.. vcasih pa ljudje ignorirajo, ker morajo najprej sami pri sebi razdelati stvari in se potem lahko pogovarjajo.

No jaz sem tocno ta trenutek ignorirana in mi ni vsec SPLOH! Jezi me, ko nekaj visi v zraku... joooooooooj.

#35 cassie

cassie

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2011 - 15:16

Ignoriranje zna biti res zelo boleče! Ga ne odobravam, in se poskušam držati da ga ne izvajam!
Res pa je da pride prav v trenutkih, ko se ti zdi nesmiselno odgovoriti oz. dobiš tako provokativno vprašanje, da bi celo neumen izpadel, če bi se ozval oz. odgovoril. Ali pa si že neštetokrat povedal odgovor in z vsakim istim ponovnim vprašanjem, zgubiš voljo do enega in istega razlaganja! To je ignorancija za par trenutkov, dokler traja neka tema! :nevihta:

Osebo do katere imam čustva nisem nikoli ignorirala, ker nekako ne morem in se mi to zdi nezrelo. Niti ne poskušam, ker vem da se z normalnim pogovorm, da vse lepo rešiti oz. vsaj pogovoriti. :objem2:
Ignorirana sem že bila, ampak sem dala vedeti, da s takim načinom pri meni ne prideš daleč. Če tej osebi kaj pomenim in ima do mene čustva, ji samo rečem da naj se postavi v mojo kožo, premisli in naj ne naredi, kar noče da bi se kdaj zgodilo njej. :solzice:

#36 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2011 - 12:54

Jaz sem ignoriral edino ko sem bil v nižjih razredih OŠ, pa še to bolj iz zafrkancije. Mi je pa to nekaj najbolj nezrelega, če se dogaja med odraslimi osebami. Najbolj me je šokiralo to kar mi je pravila mama. Pač v podjetju v katerem dela, se je iz neznanega razloga zamerila neki sodelovki in ta jo je dobesedno čez noč začela ignorirat. Pred tem so skupaj s sodelavci pogosto klepetali, se vedno pozdravili/poslovili ob prihodu/odhodu v službo. No enako je delal še nek sodelavec. Kar naenkrat brez živjo, adijo...
Najbolj bedno je pa bilo za dan žena. Ta sodelavec je vsem sodelavkam, razen moji mami kupil rože.. :roll:
Mislim, da se s takimi osebami ne splača ukvarjat. To se mi zdi tako neverjetno otročje. Sem prav rekel mami, da smo mi to počeli v vrtcu in v prvih razredih OŠ.
Ignoriranje se mi zdi upravičeno le če te kdo zmerja, se norčuje in pač ''preslišiš'' to. Ne pa zaradi bedarij..
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#37 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2011 - 22:41

Tole kar je napisal blup me ni presenetilo, sem imel tudi že sam podobne "težave", ki pa sem jih kar hitro rešil, ker nikoli nisem varčeval z jezikom v takih primerih. Nisem pa nikoli polagal preveč pozornosti okrog tako nepomebnih oseb, ki se ne znajo vesti letom primerno. Pač greš mimo in se ne oziraš nanje, ker je to iz izkušenj bolj boleče zanje, kot če vidijo, da je tak njihov odnos zapalil. Mogoče je res moteče, če se to dogaja med sodelavci s katerimi preživiš dobršen del svojega časa, če se pa to tiče nekih ljudi, ki jih vidim enkrat na mesec ali še redkeje se res ne bom obremenjeval ali rezal žil, si bom pa seveda mislil svoje ;)

#38 Advena

Advena

biskvitek

• Člani
  • 25 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2011 - 03:41

Ignorisala me djevojka koju sam nekad jako voljela. Povrijedilo me je najviše zato što smatram da je bilo neosnovano. Ali mi je i koristilo, jer jednostavno sam kroz neko vrijeme postala sasvim ravnodušna prema njoj i svemu što je vezano za nju, a moram priznati da mi to prije izazivalo tugu.

Prispevek uredil/a: Advena, 11 junij 2011 - 03:42.

#39 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2011 - 09:14

k ignoriranju sem se zatekla mislim da v 2 primerih, vsakič se je zgodilo zelo podobno. mi je en tip težil na polno, da hoče ne vem kaj vse od mene, čeprav sem že na začetku povedala, da samo prijateljstvo pride v poštev. nekaj časa se trudim na prijazen način zadeve dopovedat pa potem je bilo vsakič, ko sem ga srečala (se je pojavljal na krajih, kjer je vedel, da bom zihr tudi jaz, kar res ni težko) slabše in je bil bolj tečen. no ni preostalo drugega kot en (ali pa mogoče eni trije) grozilni mail, da naj se spravi z mojega življenja in da ga nočem več videt, ker pač se mu ne da nič dopovedat na lep način. potem so prihajali od njega maili pa smsi itd.. no vse sem ignorirala (ker sem svojo razlago že napisala na dolgo in širko v mailu) in po nekaj časa pač na srečo folk obupa ali pa mu je končno potegnilo, kar sem govorila že prej verjetno pol leta. poleg tega sem se malo izogibala krajev kjer sva se prej pogosto srečala, kar je bilo tečno zame. meni se je zdelo to kar sem naredila zelo grdo, ampak nisem več vedela, kaj naj drugega naredim, ker je vse skupaj zelo negativno vplivalo na moje življenje, mojo psiho itd ... tudi prijateljice so mi svetovale, naj se zatečem k ignoriranju, ker z lepo besedo pri nekaterih očitno nič ne dosežeš.

se mi je pa že nekajkrat zgodilo, da so me kakšni ljudje (večinoma jih nisem poznala dolgo ali dobro) začeli ignorirat. verjetno so bili vzroki taki ali drugačni, jaz jih ne poznam in jih očitno nikoli ne bom, ker vsakič, ko se vprašala za razlago sem naletela na tišino. zelo rada bi dobila razlago zakaj je tako? predvsem zato, da istih napak ne ponavljam več. no, ja, na sploh se mi zdi tako vedenje neumno in otročje, a včasih verjetno ljudje ne najdemo boljše rešitve, ali pa se brez kompliciranja želimo rešiti koga. mislim, da bi se z pogovorom dalo rešiti mnogo več stvari. no, ja ...

#40 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 201 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2011 - 13:02

Ignoriranje zna biti res zelo boleče! Ga ne odobravam, in se poskušam držati da ga ne izvajam!
Res pa je da pride prav v trenutkih, ko se ti zdi nesmiselno odgovoriti oz. dobiš tako provokativno vprašanje, da bi celo neumen izpadel, če bi se ozval oz. odgovoril. Ali pa si že neštetokrat povedal odgovor in z vsakim istim ponovnim vprašanjem, zgubiš voljo do enega in istega razlaganja! To je ignorancija za par trenutkov, dokler traja neka tema!

Se strinjam.

Kar sem do zdaj skoraj vedno ignorirala so kakšne nesramne opazke ali nesramna dejanja, opolzke opazke ali žvižganje. Pa še to se spomnem za kar nekaj let nazaj, ne za zadnja 3 leta.
Ignorirala sem tudi že kakšne tipe, ki se jim ni dalo dopovedat, da nočem opravka z njimi in to je na nek način ignoriranje v obupu, če si drugače ne da dopovedat...Ker na takšen način pač res radikalno prekineš stike; za komunikacijo sta potrebna dva.
Ignorirano sem se tudi že večkrat počutila, čeprav ni nujno da sem vedno kadar sem se tako počutila, tudi bila. Dokler se ne pogovoriš s tisto osebo oz. je vprašaš, je včasih težko ''dosoditi'' ignoranco.

Fall seven times, stand up eight. 

#41 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 631 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 22:44

Trenutno ignoriram eno osebo, vendar se pripravljam z njo pogovoriti. Točno vem, da jo bom prizadela, ampak ena meja mora biti drugače se mi bo zmešalo. Deloma sem si sama kriva, ker sem si to dovolila. Prijatelji so zato, da si pomagajo, ne pa zato, da ga izčrpaš s svojimi problemi. Ne morem nekomu pomagati, če si sam ne želi pomagati. Če sebi ne prizna, da ima problem, kaj šele, da bi ga poskušala rešiti. Ni dneva, da me ne pokliče. Ko bi vsaj kdaj prešaltala temo, pa kaj pozitivnega povedala, bi bilo vse drugače. Non stop ena in ista zgodba. Totalno me zmeša. :strah:

Prispevek uredil/a: ženska, 12 januar 2012 - 02:16.

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#42 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 23:12

Če bi mene oseba, ki mi je všeč in bi to vedela ignorirala, bi dejansko zacel razmišljati, ali je to odraz njene nezrelosti ali ljubezni.
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#43 wonderland

wonderland

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 23:14

Razumem ignoriranje človeka, ki ga ne poznaš in se ti ne da ubadat z njim, pač nimaš interesa. se pa strinjam s tem, da je ignoriranje ljudi, ki jih poznaš in imaš nek odnos z njimi, šibko in nekako otročje izogibanje problemov, za katere bi bilo veliko bolj zdravo, da se jih razčisti.

Prispevek uredil/a: ženska, 12 januar 2012 - 02:19.
Prosim, piši slovensko in uporabljaj ločila!

Live and let live

#44 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2012 - 01:51

Jaz sem bil pa ravno ta teden v sporu z najboljšo kolegico in v bistvu predvsem zaradi ignoriranja. V ponedeljek se mi je zdelo, da me ignorira in v bistvu me na nek način tudi je, poleg tega je bila precej nesramna in groba (verbalno seveda). No in mene je vse skupaj nekoliko razjezilo, zato pač naslednji dan nisem šel nič do nje in sem jo dejansko na nek način ignoriral. Ona pa tudi ne in krivec sem bil seveda jaz. Ker sem se kar naenkrat odločil, da jo začnem ignorirat. Pa še neke teorije je imela, da sva jo z drugo kolegico opravljala in da me je ščuvala proti njej..:D
Skratka otroški vrtec v katerem sem, priznam, sodeloval tudi jaz. Lahko bi se vsaj trudil pogovorit naslednji dan ne pa da sva se oba trmoglavo ignorirala in obtoževala...
Mislim, da sva zdaj že skoraj ok in upam, da se ne bo kaj podobnega več zgodilo.

Moram pa reči, da je res eden najbolj neprijetnih možnih občutkov, ko prideš v spor in ignoriranje z osebo, ki ti je zelo blizu. Sploh kadar gre za prijateljstva. Pa še razlogi za spor so pogosto tako neverjetno bedni.. :?
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#45 jutranja

jutranja

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2012 - 16:59

ignoriram svojo bivšo, ker mi ne da miru (kljub temu da sem ji jasno in glasno povedala, da je med nama konec, že pred 3 leti)
l.p.

#46 Kerui

Kerui

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2012 - 22:14

Ignoriranje pri meni ni bilo vedno povsem nek negativen del, večinoma se dogaja dan za dnem popolnoma nenamerno in ga po najboljših močeh skušam popraviti. v 90% primerov je to dejansko zgolj, da z nekom klepetaš, pa mimo pride nek tvoj prijatelj, ki se hitro "štuli" k pogovoru, nič slabega mišljeno. Večinoma je potem zagata, da prva oseba ne izpade iz pogovora, ker tako ne gre. Po drugi strani pa je tudi drugega prijatelja težko/(ne na mestu) ignorirat. Prava zmeda.
Včasih ignoriranje uporabljam tudi ko vidim, da se sogovornici/ku zdim nadležna; ima slab dan, bi se pogovarjal/a o čem drugem, pa o takih temah ne vem nič, bi enostavno v tistih trenutkih imel/a rad/a drugo družbo, sem preveč klepetava, itd. Take situacije tudi prištevam k ignoriranju iz moje strani, čeprav gre tako večkrat mimo neopaženo...
Vprašanje, ki sem se ga spomnila med branjem odgovorov na temo, je pa, kaj pa kujanje? Ali je to enako ignoriranju z veliko bolj otroškim podtonom že k sami besedi, ali je ignoriranje nekaj bolj .. sofisticiranjega? Ker ko sem sama kdaj koga ignorirala, sem se bolj počutila kot kujajoč otrok, kot kaj drugega. Navzven pa oboje velikokrat meni lahko deluje enako.

Lp Kerui
Laugh at yourself first, before anyone else can. [Elsa Maxwell]

#47 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2012 - 01:30

Ignoriram, kadar sem resnično slabe volje, predvsem ker se nočem s kom skregat brez razloga.

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#48 andy46090

andy46090

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 01:07

Ignoriranje med dvema, ki sta čustveno povezana (prijatelja, partnerja,...) je po moje velikokrat povezano s strahom pred določenim čustvom, ki ga ignorirana oseba izraža. Sam sem recimo včasih ignoriral takrat, ko je bilo neko čustvo "pretežko" zame... npr. jeza. To ni bilo nikoli dobro in sem moral "odrasti", da sem se lahko soočil s tem. Hkrati bi rekel, da če sam naletim na ignoriranje s strani osebe, ki mi je blizu, je to zame znak, da ta oseba ni odrasla in da z njo ne morem biti zares odkrit.
Če recimo ignoriram kakega znanca, s katerim se nimam namena spuščati v preveč oseben odnos, se noben od naju ne počuti dobro. Prava pot zame je recimo ta, da rečem, da nisem razpoložen za tak pogovor ali pa se pač odmaknem. V vsakem primeru ignoriranje povzroča slaba občutja na obeh straneh.

#49 ann

ann

piščan'c

• Člani
  • 155 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2012 - 02:48

Sem bila večkrat ignorirana, kot pa da bi sama ignorirala. V nekih situacijah me je ignoriranje močno prizadelo predvsem, ko mi ni bilo jasno zakaj. Sama sem pa ignorirala in še trenutno ampak situacija je popolnoma drugačna. Tudi sama se počutim boljše, ko pa bom bližje nekemu določenemu cilju, se bom lahko to tudi znebila. Čeprav zelo težko ignoriram in se moram kar dobro prisilit.
Get Fit & Stay Well

#50 Jerry

Jerry

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2012 - 00:01

Nikoli nisem bil ignorant, ker sem preveč nagnjen k direktnosti in reševanju stvari na licu mesta, kar pa me včasih z nepremišlenimi reakcijami tudi tepe. Včasih bi bilo boljše, če bi koga ignoriral, pa potem ne bi bilo drame zraven. Velikokrat pa doživim ignoranco, ko povem direktno in se ljudje zatečejo k ignoriranju, ker so užaljeni. :zmesan:
'Life is a comedy to those who think, and a tragedy to those who feel.'

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov