Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Razstava v Gradcu

27 odgovorov v tej temi

#1 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2010 - 16:23

Razstava »l[i]eben. uferlos und andersrum« v graškem etnografskem muzeju
Volkskundemuseum, Paulustorgasse 11-13a, 8010 – Graz
Trajanje razstave: 16.02.-26.10.2010

Razstava prikazuje ljubezen, poželenje in vlogo spolov, ki omogoča nov pogled na zbirko etnografskega muzeja in na življenje lezbijk, gejev in biseksualcev na Štajerskem.
Ponazarja, kako iz definicij nastajajo sodbe in predsodki ter postavlja pod vprašaj določanje, pripisovanje in dekonstrukcijo vloge spolov.

Več o razstavi:
Deutsch
English
"Nekateri ljudje vidijo stvari take, kot so, in rečejo: 'Zakaj?' Sam pa sanjam o stvareh, ki jih še nikoli ni bilo, in pravim: 'Zakaj pa ne?' " - George Bernard Shaw

#2 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 01 april 2010 - 21:49

Mariborski forumaši smo se na zadnjih dveh srečanjih pogovarjali o skupnem ogledu te razstave. In sicer bi se eno soboto v aprilu oz. maju odpravili iz Maribora z vlakom oz. avtom/i (odvisno od števila udeležencev). Po ogledu razstave mogoče odkrivanje LGBT-scene v Graz-u (obisk gay oz. gay friendly lokalov, itd.). Zainteresirani mi lahko pošljejo ZS ali pa se udeležijo kakšnega naslednjega srečanja v Mariboru (termini so objavljeni pod "Srečanja in druženja"), kjer se bomo še bolj podrobno pogovorili o organizaciji izleta.
"Nekateri ljudje vidijo stvari take, kot so, in rečejo: 'Zakaj?' Sam pa sanjam o stvareh, ki jih še nikoli ni bilo, in pravim: 'Zakaj pa ne?' " - George Bernard Shaw

#3 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 01 april 2010 - 21:50

ill be theree:=))))
Kdor molči, devetim odgovori

#4 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 03 april 2010 - 02:15

Uuu! sem takoj za. Upam, da mi kaj ne prepreči tega izleta.
NISMO VSI POD STRESOM

#5 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 05 april 2010 - 23:53

Na izletu v Graz si kavico lahko privoščite v lokalu Elenor's. S punco sva bili tam in je bilo prav lušno.

#6 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 06 april 2010 - 19:18

@Zoja: Hvala za namig! Ga bomo upoštevali, še prej pa moramo sploh nabrati dovolj zainteresiranih za izlet. :ponos:

Prispevek uredil/a: nanami, 06 april 2010 - 19:19.

#7 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 25 april 2010 - 13:40

Hejla! Kaj ste morda določili že kakšen datum? :) Jaz bi tudi šla (pa upam, da še kdo drug iz Ljubljane).

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#8 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 25 april 2010 - 14:03

Okvirno smo že določili datum in sicer je to sobota, 22. maja. Torej, kdor želi iti zraven, se naj javi!

#9 jazzarella

jazzarella

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 28 april 2010 - 16:49

Jaz bi šla zraven iz Lj. Morda bova pa celo dve...
Svoboda - biti to, kar sem.

#10 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 28 april 2010 - 17:11

Ja ... no ... v naši kliki pravijo, da naj bi se šlo enkrat po 8. juniju, ker imajo do takrat ostali študijske obveznosti. Tako da če Mariborčani slučajno ne bodo prestavili, bosta šli v Gradec dve različni skupini MF-jevcev ... šmenta. :?

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#11 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2010 - 10:13

Naš izlet je prestavljen na prvi vikend v juniju.

#12 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2010 - 13:27

Moj predlog je sobota 29.5.2010, ko je v Gradcu v poštni garaži velika gejevska zabava (www.rosy.at). Samo jaz nisem šolar in nimam pojma, kdaj točno imate dijaki oz. študenti kakšne obveznosti, a domnevam, da sobote ni preveč škoda... sicer je pa bar stargayte v gradcu "naš"... http://www.stargayte.at/
NISMO VSI POD STRESOM

#13 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2010 - 00:12

Še vedno nimamo termina za izlet. Ko ga bomo določili, bo objavljen na forumu. V vsakem primeru pa bomo v Gradec šli še v juniju.

#14 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2010 - 02:11

Terminček določen. Gremo 10. 6. 2010. Uro bomo javili še naknadno. Zaintersirani pišite in se javite.

#15 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2010 - 22:59

Bil na razstavi v nedeljo, 30. maja. Poskušal bit na razstavi v soboto. Nauk zgodbe: preveri opiralni čas: ob 16.00 je konec. :P ;)

"Prenočil" sem na "naši" zabavi v Postgarage, bil v Stargaytu in drugi dan na razstavi. Mislim, da sem obredel vse, kar je bilo "našega" v mestu.

Nekaj opozoril:
1. Ena ura in nekaj minut je premalo za ogled vsega. Del razstava je postavljena kot časovni trak približno dveh stoletij, na katerem so besedila, dokumenti, knjige, slike, monitorji s slušalkami, samo slušalke s tipkovnico, preko katere izberemo željeni intervju, zastava... vse ob letu nastanka. Na desni strani, proti današnjemu časa je prava gneča tekstov in fotografij. vsega si niti slučajno ni mogoče zapomniti. Če bi šel še enkrat na razstavo, bi imel sabo kak manjši zvezek ali dnevnik in svinčnik in mogoče še slovar in si zapisoval pomembnejše in zanimivejše stvari. Drugega dela razstave nisem videl, saj mi je domnevno zmanjkalo časa. Ko sem že bil na železniški pa sem ugotovil, da imam napačne podatke o vlakih in da bi si lahko vse v miru ogledal, a to je že druga zgodba.

2. Fino bi bilo, če bi vsaj eden, če že ne večina, znal nemško. Tudi če bodo v muzeju govorili angleško, dvomim, da bo kdo pripravljen prevajat toliko tekstov. Da se ne bi zgodilo, da ne bi imeli nič od razstave... Ne vem, kakšen je drugi del razstave, saj v drugem prostoru nisem bil.

Nad razstavo sem bil navdušen in bil šel kar še enkrat, da si jo v celoti pogledam.

(Morda se lahko potrutim s prevajanjem, a tudi moja nemščina ni ravno bleščeča. Za točnost prevodov ne jamčim) ;)
NISMO VSI POD STRESOM

#16 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2010 - 23:23

Žal moramo sporočiti, da skupinski ogled ta četrtek, 10. 6. 2010 odpade zaradi tega, saj večina ljudi, ki je želela iti, ne more.

Vsem, ki ste izkazali interes, bomo poslali tudi zs-je in vas obvestili posebaj.

Zmenili se bomo za naknadni rok v juniju.

#17 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2010 - 00:55

Za ogled razstave sta na razpolago dva termina:
torek, 29. junija ali
četrtek, 1. julija

Glede na število prijav pa se bomo odločili za enega od teh terminov. Kdor želi iti zraven, se naj javi in ob tem naj prosim še napiše, kateri termin bolj odgovarja.

Prispevek uredil/a: nanami, 17 junij 2010 - 00:56.

#18 Crazy_

Crazy_

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2010 - 10:00

Mene bi ogled razstave zelo zanimal, a trenutno (zaradi sprejemnega izpita) še ne vem točno kako bo šlo skozi. Drugače sem pa za 1.julij (a ni 100%). Kako je pa cena prevoza in vstopnina?
everything happens with the reason

#19 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2010 - 23:10

Vstopnina je tri evre.
NISMO VSI POD STRESOM

#20 Crazy_

Crazy_

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2010 - 11:47

chaser82 hvala za informacijo :) no, upam, da se bo kmalu izvedlo tudi za ceno prevoza.
everything happens with the reason

#21 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2010 - 00:02

V primeru, da se v Gradec odpravimo z vlakom, stane povratna vozovnica iz Maribora 15 € (po ponudbi Regio As - Graz Hbf + 101, velja tudi za vsa prometna sredstva po mestu), za lastnike SŽ-Ej!KArtice pa celo samo 12 €.

#22 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2010 - 00:33

Ampak bodite jasni. Jaz sem rekel za regio as + 101 Graz, pa sem dobil regio as brez stoenke (brez mestnega prometa). Če bi še enkrat kupoval karto za Graz, bi ekstra poudaril, še za tramvaj in avtobus.
NISMO VSI POD STRESOM

#23 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2010 - 18:44

Na izlet se bomo odpravili v četrtek, 1. julija, in sicer z vlakom. Dobimo se na železniški postaji v Mariboru 10-15 minut pred odhodom vlaka. Točen čas odhoda vlaka bo objavljen naknadno (to bo 8:21 ali 10:22). Za vozovnico naj poskrbi vsak sam. Vozovnice niso vezane na vlak, zato čas odhoda zaenkrat še ni pomemben. Dejstvo pa je, da je število ugodnejših vozovnic omejeno in kdor ne bo pravočasno poskrbel za vozovnico, bo plačal več.

#24 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2010 - 22:28

Finally we are going on the trip:=) yeey

Tisti, ki ste zainteresirani, pišite meni ali pa Nanami zs, da bomo približno vedeli, koliko nas bo šlo:=)

#25 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2010 - 10:06

Kak ste hecni. Razstava traja do konca oktobra, v vaši državi je pa Pride week ravno v tem času in samo enkrat letno. Raje bi se na vlak ali v avto vsedli, pa se v LJ pripeljali, kjer bo potekal Teden Parade ponosa in se bo ogromno zanimivih stvari dogajalo!

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov