Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Apple in osebni računalnik

92 odgovorov v tej temi

#76 Ronia

Ronia

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2012 - 15:30

Ko si enkrat na Apple-u in se ga navadis ne mors vec nazaj na windows. Apple je the best!! :stima:

Ja, se strinjam. Moja prva Apple zadevica je bil iPod nano in potem sem po dveh letih šparanja kupila še MacBooka, ki ga imam zdej že skoraj 4 leta. Deluje brezhibno! Se še ni pokvaril, baterija zdrži dlje od ostalih računalnikov. Zelo mi je všeč, da daje apple ves čas ven posodobitve in ti s tem omogoča, da imaš vedno zaščiten računalnik (windowse imaš po navadi fake in ne moreš delat update). Všeč mi je , da se za zelo nizke cene v app trgovini dobi super programe, veliko jih je tudi zastonj. Stvari res preprosto delujejo. :) Večina programov je narejena tako za windowse, kot tudi za Maca, ampak dokler imaš pcja se tega ne zavedaš in misliš, da je Mac zanemarjen, pa ni! Problem sem imela samo z enim cdjem, ki sem ga dobila zraven neke knjige in s printanjem na xerox printerju. Vse ostalo pa je do zdaj delalo, po navadi boljše kot na drugih računalnikih.
Lani sem spet našparala denar in si kupila še iPhona 4S. :) Prej sem imela HTCja in kljub temu, da so mi Androidi všeč, mi je iPhone še bolj. :D Fotoaparat je zakon!!!!!
Aja, še to. Super se mi zdi povezava Nike tenisk z ipodi/iphoni. :) Te res spodbudi k teku. Na netu si določaš cilje in jih potem poskušaš doseči. Super zadevica, ki jo vsem priporočam. :)

Once you have a Mac, you never go back! :D
Be kind to one another

#77 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2012 - 16:42

Joj, Ronia, to se pa 100% strinjam: Nike+ je res zakon! :) Odlična motivacija!

(Sicer pa glede Appla ostajam pri svojem mnenju; le s komponento za elektronsko podpisovanje sem imela res težave. Registracija podjetja preko eVem: ni šans. eDavki: ni šans. Pa sem si naložila Parallels - in je. Enkrat na mesec pač malo potrpim ... ;))
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#78 Ronia

Ronia

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2012 - 19:14

Prej sem šla teči z Nike+ in mi je rekel na koncu: Congratulations! You have just recorded your fastest mile. :D yaaaay. :)

To je pa res glede elektronskega podpisovanja. Verjetno se da nekako, ampak jaz tudi nisem znala tega usposobit.
Be kind to one another

#79 Yurix

Yurix

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2012 - 00:29

Glas gre absolutno k Applu... :)

Super je, ko dejansko vse skupaj dela. Sploh pa pri večjem številu Apple naprav - iCloud! ...

Prav tako razni dodatki, ki si jih posinhroniziraš zraven, Nike+, tehtnica, merilnik pritiska, .... in še bi se lahko naštevalo..

MEGA...

Kot jih je večina napisala. Enkrat Apple vedno Apple ... :)

#80 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 821 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2012 - 20:25

Lahko kdo priporoči aplikacijo za ipod za snemanje- diktafon... , ki ni plačljiva?

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

#81 Shamorty

Shamorty

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2012 - 01:13

Once you go Mac, you never go back! :D Si lastim MacBook-a že kar nekaj let in nisem imel še nobenega problema z njim. Sem se navadil na preprostost Mac OS X sistema in ga nikakor ne zamenjam za nič ;)

Prispevek uredil/a: ženska, 30 avgust 2012 - 01:01.

“I live happily halfway between fantasy and reality at all times"

#82 trash

trash

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2015 - 23:32

Tudi jaz ne zamenjam svojega Mac-a za nič drugega. :) Sploh mi je super, kako se vse Applove napravice povezujejo med seboj.

Do no harm, but take no shit.

#83 Aaliyah8

Aaliyah8

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 03 december 2015 - 22:18

Tudi jaz ne zamenjam svojega Mac-a za nič drugega. :) Sploh mi je super, kako se vse Applove napravice povezujejo med seboj.

+1  :angel:

#84 Lisa91

Lisa91

piščan'c

• Člani
  • 102 prispevkov

Objavljeno 10 december 2015 - 22:12

Podpis!

#85 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 468 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2019 - 22:12

Once you have a Mac, you never go back! dvopicje_D.gif

Maca imam samo službeno in vsi so mi rekli, da ko se ga bom navadila, ne bom več želela uporabljat drugega. Well, ker v osnovi ne maram laptopov, moj preprosto ostane v službi, razen, če delam od doma. Nič kaj tako zelo special, da bi se zaljubila vanj. I'm a desktop girl all through. 

#86 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 387 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2019 - 12:36

Well, ker v osnovi ne maram laptopov, moj preprosto ostane v službi, razen, če delam od doma. Nič kaj tako zelo special, da bi se zaljubila vanj. I'm a desktop girl all through. 

Se podpišem!

Imam windows PC in dva macbook pro laptopa. (letnik 2015 in 2018)

Oba sem dobil v službi. Starejšega sem dal tipu novejšega imam pa zase in službo.

Zelo fajn zadevca, vendar si appla z svojim denarjem nikoli ne bi kupil. Soliden apple računalnik je cca 2300 in še več eur  (raznorazni air modeli so crap in z njimi ne moreš početi nič resnega razen snemat vloge in pisat bloge in se kazat po barih.....)

Windows PC je custom build za igirce. Trenuten setup pošteno prekaša mojega macbooka in za več kot 2x nižjo ceno. Nameščen imam windows 10 z katerim nikoli nisem imel problemov. 

Prispevek uredil/a: fantek_4_u, 16 maj 2019 - 12:38.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#87 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 468 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2019 - 09:22

Windows PC je custom build za igirce. Trenuten setup pošteno prekaša mojega macbooka in za več kot 2x nižjo ceno. Nameščen imam windows 10 z katerim nikoli nisem imel problemov. 

Mene je začelo ornk mikat si kupit maca, ker je res nekaj rahlo charming na njem. (beri: I got infected with the capitalist whore virus.)

Potem sem, kot ti, kupila FUCKING BEAST od desktop kompa za polovično ceno. Thank you very mach apple, but I have this geek paradise here, k ne moreš. Ta stvar zmore photoshop, igrico, youtube in loadanje torrentov, pa je procesor like... that's all? 

#88 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 303 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2019 - 18:39

Napačno razmišljate, Jabolk je močan zato, ker je koda za njihove operacijske sisteme tako dobro spisana in optimizirana, da dobis enak ali boljši preformans z navidez slabšim hardverom. Jaz sem tudi mislila, da je Jabuk za ‘capitalist whores’, dokler ga nisem začela sama uporabljat. Po xyz urah stvar dela kot prvi dan ko sem ga kupila. Kar se mene tiče so Jabolki čisto vredni svojega denarja.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#89 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 468 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2019 - 10:37

Ne vec. Kot je rekel f4u, soliden apple je 2300, za to stvar si lahko zgradim mega beast v desktop kompu. Apple je bil vreden svojega kesa v jobsovem casu, potem je slo in strmo gre - navzdol.

It is awfully pretty, I give them that. Ampak ce imas znanje in cas si zgradit svoj komp, se pac ne splaca. Sploh ce primarno rad uporabljas vec ekranov hkrati in ne maras laptopov. Da ne omenjam kolk nekih prikljuckov applovih potrebujes, ce nimas apple ekosistema naprav.

#90 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2019 - 22:21

Glede na to, da so še 7 let nazaj vsi sošolci na faksu jizzali nad tem, da je Jabuk bog i batina pri oblikovanju in PC nima za burek, sem imela priliko pri ostalih sprobat in eno in drugo. Takrat sem sama razmišljala o nakupu Maca, ampak finančno je bila zame to egzotika.

Kasneje sem lahko v različnih službah sprobavala oboje. Morem reči, da krešne lahko tako en, kot tudi drug. Ko delaš neke kompleksne dizajne se računalniku gladko j*** kere firme je, sesuje se in amen.

Ampak mislim, da bom vedno ostala PC whore. Enostavno me Mac ne pritegne dovolj, da bi dala tist keš. Sestavljen PC je đabe (še posebej, če kopuješ nekaj iz drzge roke), nadgrajevanje in vzdrževanje tudi.

Prispevek uredil/a: PandaSan, 19 maj 2019 - 22:21.

A man chooses, a slave obeys.

#91 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 387 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2019 - 14:24

Včeraj je Apple na svoji konfrerenci WWDC predstavil nove produkte. Spet so navili cene do neba.

Mac Pro -  8-jedrni Intelov procesor, 32 GB pomnilnika, 256 GB SSD, grafični čip AMD Radeon Pro 580X in ceno 6000 dolarjev.

Monitor za 5000 dolarjev in stojalo za monitor 999 dolarjev :D

#92 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 387 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2019 - 14:33

še zanimiva slika za primerjavo 

#93 loLLa997

loLLa997

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2019 - 15:55

ravno kupujem nov laptop..ta stavek sicer ponavljam ze kako leto do 2, ampak zdej je pa nakup novega res nujen in se bliza izvrsitvi.

ampak kaj?

s tem se tudi ukvarjam ze zadnjih 10 mesecev, odkar sm se dejansko lotila pregledovanja raznih reviewev.

in bolj, ko gledam, bolj ne vem, kaj bi.

oz. bolje receno..

bolj, ko gledam, bolj ugotavljam, da bi bla najbolj smiselna odlocitev najbolj napimpan Dell xps15.

ampak ta opcija mi najmanj disi.

razer blade 15..advanced model. ta me tudi malo mika.

mogoce malo bolj kot malo.

mogoce zato, ker ga se nism mela in me vedno mikajo nove stvari.

pa sveti se v razlicnih barvah. pa zelene kacice ma uzadi na zaslonu.  :mrgreen:

pa nekako je cenovno med Dell-om in Apple-om. kar je pa tudi good.

drugace pa macbook pro..ampak tak, kot bi ga js rabila, pride 5000. 

seriously?

mogoce mal pretiravajo.

specsi so pa pretty much isti kot pri xps15.

pa se cakat ga morm 3-5 tednov.

mam pa tudi zdaj mac-a in ja, je bil vreden svojega casha, ker je def prekosil ostale compe v okolici, kar se performance-a tice.

no, ce izvzamemo charger. tega sm zamenjala 4x. design chargerja je res vrhunski.

ga pa zmaga trackpad.

trackpad na mac-u je res top-notch, tko da miske ne uporablam niti za risanje niti za 3D modeling. na ostalih compih to ne bi slo skoz. mogoce na razer-ju..ta je baje najblizje mac-u.

ay, dios mio?!

”It happens every time, they all become blueberries!”

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov